Taky Vás strašně bolela kolonoskopie?!

Anonymní
15.10.20 02:56

Taky Vás strašně bolela kolonoskopie?!

Ahoj, musím se vypsat z toho, co jsem dneska zažila, snad prominete ten anonym. Byla jsem na kolonoskopii. Večer před jsem si u pití Fortansu pročítala jednu diskuzi tady, na tohle téma a říkala jsem si, že jestli zvládnu to nechutný pití, tak samotný zákrok bude ok… Dost mi pomohly i komenty tady a nebála jsem se. Noc byla záživná, trávila jsem ji celou na záchodě. Troufám si tvrdit, že nejsem co se týče bolesti, žádná cíťa. Vrtání zubů nebo čištění plaku dám v klidu bez injekce, dva roky běhám po doktorech kvůli bolestem, tři měsíce jsem čekala na operaci kvůli vyndání velké bolestivé uzliny (nekrotizující lymfadernitida)… ale dnešek jsem fakt nedala. Starší doktor mi hned řekl, že jsem hubená (44kg) a že to bude problém, že kdybych byla tlustá a nebo stará, že by to bylo lepší, že ty to většinou snáší dobře. Po projetí zpráv od ostatních doktorů mi řekl, že by zvážil ješte gastroskopii. Tak jsem mu říkala, že kolono určitě dám, ale že na gastro by mě musel přispat, že to bych asi nedala. Řekl mi, že se na gastro ani kolono NIKDY neuspává a že nejdřív ta kolonoskopie a pak se uvidí. Sestra mi dala injekci a říkala, že nejdřív tu na uklidnění a popřípadě se pak dává na bolest (vůbec mi nedošlo, že nemám zavedenou kanylu a že to dává rovnou do žíly). A hned se šlo na věc (ono se nečeká, než to začne působit?). Prvních pár minut to bylo docela v pohodě, ale pak jsem myslela, že mi to střevo trhá na kusy a trvalo to celou tu dobu až do konce. Mám v břiše bouly o velikosti brambory už od května (kvůli ní se to dělalo, protože SONO nic nevidělo) před kolono na ni sahal a říkal, že je velká… Při zákroku jsem přesně podle bolesti věděla kde ten kaleidoskop je a když byl u oné boule, tak jsem myslela, že chcípnu a křičela jsem, že ho prosím ať zastaví, že to bolí, že tam mám tu bouly. Ani to s nim nehlo, řekl, že žádnou bouly nemám a vesele to rval dál a řekl mi, že mám schválně zatnuté břicho. :cert: Sestra se mě zastala, že to není pravda, že na tom břiše má ruku a že mi dá něco na bolest, Doktor nesouhlasil. Tak mi sestra tlačila na břicho a pomáhala mi tím, že mi říkala kdy si mám lehnout na záda a kdy na bok. Doktor se mě ptal, jestli jsem neměla operaci břicha, že tam mám srůsty (operaci břicha jsem neměla) a že mám ty střeva strašně klikatá. Chvílema jsem se fakt strašně kroutila a naříkala jsem. Dostal se až do tenkého střeva, trvalo to 50 minut… ve zprávě napsal, že jsem měla dvě injekce na bolest a jednu na uklidnění… Což není pravda. Dali mi pouze tu první, ještě jsem sestřičce držela tu emitku s tou lahvičkou. Že jsem měla zatnuté břicho (vyvráceno sestrou) a že mám dráždivý tračník, to je vše. A co ty srůsty? Ty se tam nepíšou? Před odchodem mi řekl, že mám přijet na odběr krve na celiakii a že se podle výsledku zváži gastroskopie. A já mám už teď neuvěřitelný strach, že jí budu muset podstoupit :,(. Ženy prosím, že nejsem jediná, kterou ta kolonoskopie takhle semlela? Ja nad tím celý den přemýšlím a jsem fakt zostuzená, že jsem to nezvládla v klidu. Normálně snáším vždy vše naprosto v pohodě a teď je mi fakt do breku… Spousta lidí píše, že si skoro nic nepamatuje. Já si bohužel, pamatuju úplně všechno. :roll:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
15.10.20 03:42

Ahoj, byla jsem na kolonoskopii pár let zpátky. Váha 43kg, půlroční problémy. Na vyšetření mi nebylo nabídnuto vůbec nic z léků jen prohozeno, že jsem moc hubená a použije trubku na gastro. No a nevím, jak je tlustá trubka na kolono, ale trpěla jsem jak kůň, měla jsem střeva tak zahlá, že se nedostal nijak daleko a nakonec mě odvezli i s lůžkem vedle na pokoj, abych se mohl z toho všeho sebrat. Ve zprávě jsem měla napsáno “extrémně těžké vyšetření” a mě už nikdy nikdo dobrovolně na toto vyšetření nedostane.
Ta vzpomínka je ve mě i po devíti letech.
Anonym nechci spojovat nick se zdravotním stavem.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
15.10.20 04:14

U me zadny problem nebyl, ale radsi bych sla 10× na kolono nez 1× na gastro.

• Citovat
  • Nahlásit
10770
15.10.20 04:26

No podali ti málo léků, podle mě.
V rodině na tom byli dva, jeden v pohodě, léky zabraly. Druhý strašný, léky nezabrání a proběhlo to tak, jak nemělo.
Ja bych na to asi nešla takhle. Bud v narkoze nebo spolknout kameru.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10770
15.10.20 04:33

PŘEJI, ať je vše v pořádku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15629
15.10.20 04:35

Ja na tom byla a vysetreni nedodelali. Nemela jsem absolutne zadnou premedikaci no a pri zakroku jse m bolesti odpadavala. Ale byla to zlata doktorka, hned prestala. Gastro nasledovalo, tam t o byl opak. Zakrok v pohode, ale d o ktir byl stejny kr.eten ,co jsi ted prave popsala :mrgreen: neboj, ta pani dlktorka mi rikala, ze pro urcite procento lidi kolonoskopie je proste za hranou snesitelnosti, ac pro vetsinu lid i to neni horsi nez vrtani zubu. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11866
15.10.20 05:09

To je hrozny popis a doktor hovado :cert:
Manzel na tom pred lety byl, nejakou medikaci dostal, kdyz vylezl z ordinace, rekl mi jen HROZNE TO BOLELO. Vsechno ale zapomnel, uz si to nepamatuje, nepamatuje si ani, jak jsem ho dovezla domu, kde jsem parkovala apod. Byl pod nejakymi sedativy.
Kolega to vysetreni nezvladl, takze ho poslali na CT strev :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
137
15.10.20 05:54

Ježíši jak to čtu tak je mi ee. Ja teda musím říci, že jsem musela jit na gastro i kolonoskopii v ramci zjištění celiakie. Ale nasla jsem si lékařku, která to diky bohu dela na požádání v celkove anestezii. Jinak bych ani jedno nepostoupila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7748
15.10.20 05:57

Já byla na obojím, vše dalo snést, ale nic příjemného. Kolonoskopie je hlavně závislá na tom, jak dobře jsou průchodná střeva..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10770
15.10.20 06:00

@Mkilus můžeš mi prosím napsat kde? Klidně do SZ

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26
15.10.20 06:16

Chodím celkem pravidelně na oboje, gastro i kolono. Ono záleží, v jakém stavu to střevo máš, pokud je špatně průchodné nebo je tam třeba zánět, tak to bolí. Já dostávám vždycky jenom injekci dormica (na uvolnění), na bolest nic. Doktorka počká asi dvě minuty a jdeme na věc :lol: V tvém případě, pokud by to chtěli opakovat, nechala bych se uspat. Gastroskopie příjemná není, ale zase netrvá tak dlouho (u mě vždycky asi minutu). U té se moc neuspává, je lepší, když spolupracuješ. S narkózou je větší riziko poranění jícnu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.10.20 06:26

Dělali mi kolono 2×, poprvé v osmnácti pro bolest ji nedokončili. Podruhé po více jak dvaceti letech. Upozornila jsem je na dřívější problém, tak vzali užší „hadici“, i přesto jsem měla problémy. Když jsem se dívala na monitor, tak tam kde mě to nejvíce bolelo, tak tam jsem měla odřeniny od toho nástroje. A naposledy jsem dostala premedikaci - stejně nezabrala.
Původně jsem měla domluvenou kolono v narkoze, čekala jsem půl roku a den před termínem jsem ze zdr. důvodů nezvládla přípravu. Dalšího půl roku se mi čekat nechtělo, tak jsem šla do toho „normálně“.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
15.10.20 06:32

Chudinko, to je strašné. :hug: Už bych k tomuhle „doktorovi“ nešla.
Já na kolono po pár minutách řvala bolestí, hned mě uspali a zbytek dodělal v narkóze.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
15.10.20 07:13
@Mkilus píše:
Ježíši jak to čtu tak je mi ee. Ja teda musím říci, že jsem musela jit na gastro i kolonoskopii v ramci zjištění celiakie. Ale nasla jsem si lékařku, která to diky bohu dela na požádání v celkove anestezii. Jinak bych ani jedno nepostoupila.

Můžu říct, že už na to nikdy nepůjdu. Fakt max. v tý anestezii. Otřesný zážitek :(.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
15.10.20 07:14
@g.sandova píše:
@Mkilus můžeš mi prosím napsat kde? Klidně do SZ

V Ostrově.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu