Taky vás štvou reklamy, které propálí, že dárky nenosí Ježíšek?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.11.18 18:31
Taky vás štvou reklamy, které propálí, že dárky nenosí Ježíšek?

Máme s malým puštěnou televizi a to je děs, v kolika reklamách říkají - NAKUPTE vánoční dárky pod stromeček atd. Malý už se ptá, proč se mají kupovat, když je nosí Ježíšek. Nebo je i dost dětských filmů, že si vzájemně rodina kupuje dárky, tak to kouzlo Vánoc asi už moc dlouho nevydrží. V kolika letech vaše děti přestali věřit? Malý zjistil, že není zoubková víla a byl dost smutný, že jsem mu lhala…

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
Fíková
Kelišová 5488 příspěvků 14.11.18 18:35

Já jsem řekla, že dospělí si dávají dárky i mezi sebou, když si chtějí udělat radost. Tím jsem vysvětlila i dávání dárečků učitelkám. Dcera je v 1. třídě, zatím jí to tak stačí. No ale asi je to poslední rok, co věří.

Kaileee
Kecalka 443 příspěvků 14.11.18 18:37

já od malička říkám, že Ježíšek nosí dárky dětem, dospělí si dávají mezi s sebou… žádný problém, dokonce ví, že jsme spolu kupovali i nějakou hračku pro holčičku z rodiny, řekla jsem, že kdyby náhodou jí Ježíšek nic nedonesl, tak pro ni máme aspoň toto… reklamy mě fakt neštvou

Petra131
Kecalka 270 příspěvků 14.11.18 18:38

My jsme synovi rekli ze darky nosi jezisek, ale ze si je davaji lidi i mezi sebou protoze se maji radi :D

Jasmina81
Kecalka 409 příspěvků 14.11.18 18:39

U nás to zachránila paní učitelka ve druhé třídě padlo, že Ježíšek není a ona jim řekla, že jí teda dárky nosi Ježíšek a syn je ve třetí má 9 a stále věří :mrgreen: jsem za to ráda, ale ty reklamy jsou děsný 8o :roll: :pocitac:

Svistice
Neúnavná pisatelka 17533 příspěvků 18 inzerátů 14.11.18 18:40

U nas bezi televize s reklamami minimalne, ale je to od inzerentu trochu podpasovk pro rodice, to jo. Vic se ale bojim, ze mu neco prokecnou spoluzaci se starsimi sourozenci. Zatim mame pripravenou odpoved, ze hodnym detem nosi Jezisek, ale kdyz zlobi, tak jim to musi koupit rodice, aby byly pod stromeckem nejake darky.
U nad tedy dite zacina fest badat nad tim, jak se Jezisek dostane do bytu/pokoje, jak pobere tolik darku, nepoplete komu co dat a jak stihnevsechno rozdat za jeden vecer. :roll:

Paola21
Závislačka 3619 příspěvků 14.11.18 18:43

Tak mu řekni něco v tom smyslu, že Ježíšek, aby toho neměl tolik, tak mu dospělí „pomáhají“.. nebo s ním nekoukej na TV a pohádky mu pouštěj třeba na DVD, kde nehrozí reklamy. :nevim:

hanka.br.
Neúnavná pisatelka 18780 příspěvků 14.11.18 18:46

Omezte sledování televize.

Jana206
Nadpozemská drbna 26550 příspěvků 14.11.18 18:48

My odmalička čteme Děti z Bullerbynu,kde je příběh,že dárky na Vánoce Ježíšek nenosí a děti těmito báchorkami nekrmím. Tv pouštíme minimálně a reklamy vypínám.

ProfZav
Ukecaná baba ;) 1728 příspěvků 14.11.18 18:49

My se divame jen na decko nebo čt a tam reklamy nejsou. Z tohoto duvodu nic jinyho nepoustim. Vanocni letaky a katalogy uklizim z dosahu.

nozu
Extra třída :D 11755 příspěvků 14.11.18 18:50

my to řešíme tak, že musíme ježíškovi pomoct, jinak by vše nestihl. Synovi je 8, je ve druhé třídě, a počítám, že je to poslední rok, kdy ještě věří. Starší dcera s námi drží basu a strašně ji baví bájit bráchovi o Ježíškovi :mrgreen:

Hoa Mai
Kelišová 5805 příspěvků 21 inzerátů 14.11.18 18:50
@hanka.br. píše:
Omezte sledování televize.

Presne. A potom take: kouzlo Vanoc tkvi jen ve vereni na Jeziska? Ja jsem na Jeziska neverila nikdy, mamka na to nebyla a Vanoce pro me vzdy mely kouzlo obrovske a maji dodnes. Nase deti teda veri, ale protoze na telku nekoukame, kdyz uz, tak poustim Dvd, tak s reklamami nemame problem.

Svistice
Neúnavná pisatelka 17533 příspěvků 18 inzerátů 14.11.18 18:52
@ProfZav píše:
My se divame jen na decko nebo čt a tam reklamy nejsou. Z tohoto duvodu nic jinyho nepoustim. Vanocni letaky a katalogy uklizim z dosahu.

Ono bohuzel i na ct bezi treba pred porady „sponzori poradu“, a i z nich se da odvodit, jak to s tim obdarovavanim je.

Uživatel je onlineAries6
Generální žvanilka 21973 příspěvků 5 inzerátů 14.11.18 18:53

Já jsem trošku polemizovala s myšlenkou, že bych dětem Ježíška do hlavy ani necpala, ale nakonec jsem „podlehla“. Ale holkám říkám, že něco donese Ježíšek a něco se kupuje. I děti i dospělí - bavíme se o tom nahlas - co se koupí babičce a dědovi, co se vyrobí a tak … Tak nějak to berou, nerýpají se v tom a zdá se mi, že tak líp pochopí, že Ježíšek nemá neomezený rozpočet. Zatím věří a mají 7, 5 a 3 roky. Určitě musí každý rodič zvážit, jak to zvládne zrovna jeho dítě.
@hanka.br. U nás TV běží minimálně a spíš Déčko. Sem tam koukáme na „Co na to Češi“ - to baví sedmiletou. A tam ti taková reklama skočí raz dva. A citlivějšímu a vnímavějšímu dítěti to stačí jednou a je to. Takže teda zrušit sledování TV definitivně … :think:

Uživatel je onlineAries6
Generální žvanilka 21973 příspěvků 5 inzerátů 14.11.18 18:55

Já sama si teda nepamatuju, že bych na Ježíška věřila :oops: Ale zdá se mi, že dnešní děti věří déle, jak dřív. :think:

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Daniel Nekonečný vedle pobledlé Vignerové už nevypadá jak z toho světa

Kromě finalistů Muže roku 2018 se na křest kalendáře vydal celý zástup hvězd,... číst dále >

Návorková o Dvořákovi: Předchozí zkušenosti s tancem jsou spíš na škodu!

Jak se dalo předpokládat, jako favorité postoupili do samotného finále... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >