Taky vás ta zima tak finančně požírá?

5280
3.12.19 14:55

Taky vas ta zima tak financne pozira?

Jen se prehnal zacatek skolniho roku, na obzoru jsou Vanoce. Nejstarsi dnes prisel rozzarenej, ze muze ject na lyzak, je v osmy, nima uz se jen doplnujou sedmaci, no to mu nemuzu odeprit. Na jare me ceka vymena oleje v aute, coz bude drahy- mam automat, a popelnice. Do toho ty deti furt rostou. Pomoc :lol: Ja uz nikdy neusetrim ani korunu. Postezujte si taky at vim, ze v tom nejsem sama :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1931
3.12.19 15:12

Nejsi v tom sama :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1048
3.12.19 15:17

Dneska jsem se teprve dostala k přezutí na zimní kola. Na jaře mi bylo řečeno že ok, že v klidu ještě zimu vydrží. No tak dnes 4 litry za dvě nové gumy. Plus ještě musím na geometrii :roll: Před 14 dny jsme synovi kupovali zimní boty, 1500,–. Bohužel mu nebyly tak pohodlné, jak potřebuje. Takže po týdnu jsme museli koupit další. Jediné, které jsme narychlo sehnali s dostatečně širokou špičkou 3500,– :zed: do toho teď mají dvě ze tří dětí narozeniny, takže aaaaano, taky mám ten dojem :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7049
3.12.19 15:21

U nás taky hrůza. Začátek školního roku, do toho mladší dceři jsem musela koupit několikatery nový boty, to byly taky dobrý pálky, v říjnu povinný ručení, v listopadu kroužek a oprava auta. A dneska super den, auto se začalo s-át znova, přesně to, kvůli čemu jsem ho nechávala opravovat plus ještě něco navíc a k tomu jsem teď přijela s dcerou z ortodoncie, kde mi zubař řekl, že budu platit 20 tisíc za rovnátka. :roll: :cert:
Takže se na vánoce fáááát těším. :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11186
3.12.19 15:25

@Tarjei nejsi v tom sama :mrgreen:
U nas se to veze v září krouzky na pul roku 10.tis,v rijnu hned autopojistka 5tis, pak.hned Vanoce.
Leden uz pomalu platit dalsi pololeti krouzky a zalohy na dovolene.
Na jare repete pojistka na auto a doplatky dovolených..a porad dokola.
Ted. jeste musim platit skolku v prirode 3500,– a jen se prehoupne rok, tak soustredeni 5500,– :roll: a to zatim je jedno jen jedno dite, druhe je zatim v bezpeci domova zadara :mrgreen:
Je toto mazec, dokud jsem na rodicaku, setreni je po troskach, spis ve formě sporeni.
Uz se tesim do prace :D @katyna1984 joo zimni botky, starsi 2100,–, druha 1400,–, maminka 1200,– a manžel skromně za 600,– :P
A nejlepsi gol byl dneska, kdyz se mi manzel oznamil, jestli chci jeste 3.dite,tak by jsme meli zacit :D neee uz nechci :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5280
3.12.19 15:38

Devcata dekuju, uz je mi lip :lol:
Jo vlastne jeste nejstarsi svp..a milion blbosti ktery on jako pubertak potrebuje, haj.zl nedobra :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5280
3.12.19 15:49

Ja myslela jak letos koupim lednici s vetsim mrazakem a leda houby.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3498
3.12.19 15:52
@Tarjei píše:
Devcata dekuju, uz je mi lip :lol:
Jo vlastne jeste nejstarsi svp..a milion blbosti ktery on jako pubertak potrebuje, haj.zl nedobra :mrgreen:

No tak určitě několik tub do koupelny…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
226
3.12.19 15:54

Chápu, tyhle starosti sice zatím nemám, syn je maličký, ale mě každoročně vyždímou Vánoce. Tenhle rok je to extrém, protože kupujeme nové bydlení. Ale i tak, dáváme si dárky celá široká rodina, kamarádky… výzdoba, objednávky cukroví a dalšího. Vánoce mám ráda, ráda dostávám dárky :mrgreen: ale i obdarovávám :) ale už jen nakoupit rodičům dary, které opravdu využijí je nákladná záležitost a nemůžu přijít s tím, že letos se na to vykašlem

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5280
3.12.19 16:01

@KaZeAd hele puberta je narez. No v rodine si nic nedavame. Nastesti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.12.19 16:11

@Tarjei Souhlasím. Aby se člověk na týden ohřál, musí zaplatit tak 100 tis., což v létě nemusí :-)
To co popisuješ se zimou tak moc nesouvisí. Auto prostě něco na provozu stojí, děti také, jo, k zimě jsou vázány ty Vánoce, ale to víme celý rok a můžeme se připravit.
Na druhou stranu, peníze nejsou to důležité. Věřím, že šťastný syn se zážitky z lyžáku, dárků atd. jsou věci, které ti ztrátu peněz vynahradí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5280
3.12.19 16:15

@Premek_Orac no ja mam hodnoty srovnany, prostredni syn je tezce postizeny, ver mi, ze vim, co je fakt dulezity ;)
Jen je to umorny, furt resit penize.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1001
3.12.19 16:30

No, tenhle pocit mám celý rok. Že sotva zaplatíme jedno, už se řeší další. U nás bylo obzvlášť plodné letošní léto a podzim - vybavicka, letní gumy na jedno auto, zimní na druhé. Do toho nějaký základní servis jednoho auta, nějaké věci do domácnosti a když jsrm to spočítala dohromady, protocily sr nám s manželem panenky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
3.12.19 16:41

@Tarjei mám to úplně stejně. Jen poplatis jedno hned se platí další. Každý měsíc nějaký výdaj na víc. Letošní rok je naprostá katastrofa. Do teď jsme si žili úplně normálně v podstatě jsme mohli dětem i sobě cokoli koupit. V lednu měla úraz holka a v únoru měl pracovní úraz chlap. Musela jsem s ním být měsíc doma na aby toho nebylo málo, přišla jsem po xx letech o práci. Naprostá pecka nečekala jsem to. V podstatě jsem se vnitřně totálně zhroutila a na venek hraju že je vše ok. Teď dostanu 4 platy a co dál? Zítra jdu na pracak a je mi z toho zlé uz teď. Poplaceny tedy máme vše a dárky už taky máme všechny i zabalený ale,… Cítím se jak odkopnuty hadr. Doma je tedy vše ok.

• Nahlásit
  • Citovat
2427
3.12.19 16:50

@Tarjei ahoj…u nás je konec roku a začátek dalšího vždy super a hlavně teď, to je bomba…začínám já narozeniny, brácha svátek, synovec svátek a do toho Vánoce, ihned po Vánocích mamka 65 narozeniny, táta 70,dcera 10,syn promoce a do toho skola v přírodě 3800 a čekají nás rovnatka 30tis…kde na to brát a nekrást :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama