Návštěva babičky a výchova potomka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
veeeraf
Zasloužilá kecalka 977 příspěvků 17.10.14 13:20
Taky vás tak rozčiluje když ... ?

Taky vás tak rozčiluje když přijede babička/tchyně a hned začne a „nemá Mireček/Natálka hlad, nemá žízeň, neni jí teplo nebo zima“?? Přitom je dítě najezený, čerstvě přebalený a evidentně mu nic neschází?? Já z toho rostu a přiznávám, že už nejsem dvakrát přijemná..

No posuďte sami, venku 15 stupňů a tchýně na mě vyrukovala s tím, že už bych měla dávat zimní fusak a pomalu by malou navlekla do kombinézy. Co já bych dělala v zimě??

Nebo, vždyť se malá ušpiní (podotýkám měla na sobě teplákovku z druhý ruky se skvrnou, která nejde vyprat)..však od toho jí neoblíkám do svátečního, ale do staré teplákovky, aby mohla vypadat jako :cert: :cert:

:roll: ne, tohle prostě posloucháte každou návštěvu už 19 měsíců!!
co u vás?? Máte to taky tak, nebo je klid??

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Fima
Nadpozemská drbna 29366 příspěvků 2 inzeráty 17.10.14 13:22

Ne, nemám to tak. Jedním uchem tam, druhým ven…

Uživatel je onlinePaoloska
Echt Kelišová 8245 příspěvků 17.10.14 13:22

@veeeraf Mám to úplně stejně. Už 18 let ;)

BohunkaP
Extra třída :D 14969 příspěvků 17.10.14 13:24

Ne, nemám to tak - vůbec mě takové řeči nerozhazují, je mi to jedno. Věcně na ně odpovím… „nemá hlad“, „není mu zima“… a dělám si to po svém. Při příští návštěvě totéž.

Nedumám o tom, nevidím důvod přemýšlet o takových pitomostech, když si stejně věci udělám, jak sama uznám za vhodné.

lovesmile
Kelišová 6583 příspěvků 17.10.14 13:25

Joooo, to znám dost dobře. Mojí mamku už jsem ale celkem „vycvičila“, tak si dává pozor, u tchýně to není taková hrůza, ale moje babička (malého prababička), tak to je někdy fakt na mašli. :roll: :cert: :cert: :cert:

martina.se
Hvězda diskuse 56918 příspěvků 17.10.14 13:25

@veeeraf mi je to fuk.. směju se, když mi na ulici zastavila stará paní, já mladého v kočárku jen v dupačkách a lehké mikině a ona - chuďátko, vždyť je mu zima.. mladý spokojeně spal :mrgreen: neřeším - jejich problém.

Aladinka
Ukecaná baba ;) 1408 příspěvků 17.10.14 13:26

@BohunkaP Buď v klidu, budeme stejné. 8)

mončís
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.10.14 13:26

Jo, taky to slýchám. Třeba nedávno. Jakto, že nemá čepici? Studeně to fouká. (nefoukalo) Jedem na kolo a začne. Dejte malý nějakou bundu a čepici, ona se nehýbe, nastydne. Oblíkáme se a řiká malý. Nikolko, máma ti dá čepici, jo? Když vidí, že jí neposlouchám tak řekne- dejte jí tu čepici. No nedám, nejsem blázen! Bylo léto, a nechtěla jsem jí nabalovat.

Mě spíš vytáčí třeba to, že přijedeme a řekne tak co Nikolko, spinkala si? A asi čeká jak jí odpovím. Kdyby se mě normálně zeptala jestli už spala. Né… To je se vším, mluví na mě přes malou! Neodpovídám jí.. :lol:

Pink Lady
Ukecaná baba ;) 2144 příspěvků 17.10.14 13:30

Tak my máme klid, jen moje babička, když tam jedeme, má furt nějaký problémy :lol: Ona už je stará a i v létě nosí tričko s dlouhým a svetr, i když my všichni doslova chcípáme vedrem. Tak už jsem se od ní dozvěděla, že má moje dcera studenou výchovu :lol: a poslouchám to každou návštěvu, že malou málo oblíkám. Tak se vždycky jen usměju a řeknu jí, že to nemůže soudit podle sebe :-) Jinak mamča i tchýně jsou milionový ženský, takže s nima problémy nejsou.
Zkus jim hned mezi dveřma nahlásit: Malá právě dojedla, je přebalená, není jí zima ani horko, nic jí neschází :lol: :kytka:

Weru
Hvězda diskuse 46868 příspěvků 17.10.14 13:31

@veeeraf ne, nerozciluje.
Jsem rada, ze ma starost :mrgreen:

michee
Závislačka 3589 příspěvků 17.10.14 13:33

@veeeraf tak tohle teda neznám a vůbec nezávidím, obě babičky a dědové, co náš malý má, tak jsou takoví, že se jen pomazlí a pohrají (někteří ani to ne), ale do ničeho nám nekecají, žádné připomínky, rady atd…jsme samostatná jednotka a tak nás berou, je to naše dítě, náš boj :-)

veeeraf
Zasloužilá kecalka 977 příspěvků 17.10.14 13:33

@celipipka54 tak to by asi koukaly :D
Já jsem teda na studenou výchovu asi taky :), protože ještě fusak nedávám a dávat nebudu. Ale ve městě už maminky se zimním fusakem jezdí :think:

a12
Hvězda diskuse 35064 příspěvků 17.10.14 13:34

@mončís mame to stejny :mrgreen: malymu bude pul roku a taky se tchyne na vsechno pta jeho tak neodpovidam :mrgreen:

mejdylko
Extra třída :D 11341 příspěvků 17.10.14 13:34

Jo babi to dělá taky, ale je mi to jedno… prostě řeknu ne a je to. Tímhle se nechat rozhodit? Fakt ne. :D to bych tam nemohla vůbec chodit, protože s mojí náturou bychom tam byli 2 minuty. Ale je to prostě starostlivá prababi, no tak co. Chce prostě dát pravnoučeti to nejlepší a nemyslí to zle. :nevim:

Kaculatko
Extra třída :D 11750 příspěvků 17.10.14 13:39

To mi pripomnelo jednu kavicku :D Ja a kamaradka jsme se domluvily, ze pujdeme sednout na kafe. Po ceste jsme potkaly moji mamku, uz me ani neprekvapilo, ze se k nam proste pridala, to je u nas klasika. Kluka jsem tam mela taky, tehdy mu bylo neco pres rok. Posezeni uplne v pohode, syna jsme mely stridave na kline, pokecaly jsme a pak odchazime, tak se s nama mamka rozloucila a kamaradka povida : A z toho ti jako nehrabe?
Vubec jsem nechapala - pry ze do me mati porad neco hustila. Tak jsem si uvedomila, ze ja uz to uplne vypoustim, takovym stylem, ze jsem to brala za prijemny poklaboseni a nejaky jeji reci typu „podej mu piti, sundej mu mikinu, narovnej mu kalhoty, dej mu mikinu“ jsem vubec nevnimala :D
Asi je to normalni, ty babicky to mysli dobre 8)

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Trendy světa podlah pro rok 2019? Známe je

Odborníci rok od roku představují nejnovější módní trendy. Ne jinak je tomu i... číst dále >

Slavíme Světový den štěstí: Tipy na radostnější život

Na 20. března připadá Světový den štěstí. A tak vám přinášíme pár tipů na to,... číst dále >

Články z Expres.cz

Vyhazov Klause ml. bude ODS hodně mrzet, Fiala je politické jelito, hřímají lidé

Fakt, že výkonná rada Občanské strany demokratické (ODS) vyloučila ze svých... číst dále >

5 důvodů, proč má Česko nakročeno k ekologické katastrofě

České luhy a háje procházejí těžkou zkouškou. Kůrovcová kalamita, zemědělské... číst dále >