Taky vaše děti vnímají změnu času?

178
29.10.20 07:00

Taky vaši děti vnímají změnu času?

Zdravím, byl u vás zaznamenána změna času? Mam 1.5 starou dceru. Pred změnou času mi dcera chodila spát mezi 7-8 hodinou vetsinou bez problémů usla a v dopoledne mě chodila spát kolem 12 -14 a ráno vstavala 7.30 - 8.Nyní po změně času je to děs :( ráno vstává v 6 dnes uz v 5 je unavená a mrzutá do toho poledni spánku, zkoušela jsem uspat dříve, ale neusne. A večer to ani nemluvím odpadá mě uz v 5 v 6 tak vetsinou zkusim počkat aspon do té 7 a jdeme uspavat, ale jestli je pretazena to nevim, ale to uspáváni je takovej boj, že treba za hodinu neusne tak si s ní jdu treba jeste hrát a vetsinou to dopadá tak, že chodí spát až v 9 -10 a po většinu času je na ní vidět, že je protivná je to otřesný prostě. Nechápu jak jedno posunutí času může tohle dopustit. Sama vidím, že dcera je z toho vyřízena, ale nevím co dělat. Přemýšlela jsem uspat i v těch 5, ale obávám se, že to by šla spát o půlnoci :nevim: Jsem z toho bezradná hlavně skrz dceru protože na ní fakt vidím, že to není ono. Někdo nějakou zkusenost radY?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
32190
29.10.20 07:19

Ano, menší děti chodí spát jakoby o hodinu dřív a ráno o hodinu dřív vstávají, ale mě to nevadí. Tento středoevropský čas je podle výzkumů přirozený pro organismus.
A u mých dětí vždy platilo, že v zimě a jak je dřív tma a později světlo, potřebují více spánku než v létě, takže ono se to ranní vstávání trochu srovná. U nás se stejně nevyspava, za normálních okolností starší děti vstávají do školy a školky, teď na online výuku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6349
29.10.20 07:20

Já u takhle malých dětí neuspávala podle času na hodinách, ale podle toho, jak je dítě aktuálně unavené. Jediné co jsem brala podle hodin bylo aby večer byly děti nejpozději v 8 v posteli protože chi mít taky chvíli klidu. '

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
271
29.10.20 07:42

Ano, syn uz je 3 den nesnesitelný :lol: protivny a unavený, urcize za tím stoji zmena času, teď musel jit dokonce dvakrat spat po obědě a to uz dlouho nechodil jinak. Po obědě si sice odpocnul aby vydrzel vklidu do vecera, jenze kdyz spi odpoledne neusne mi dřív nez skoro v deset vecer. Normalne spi kolem osme vecer. Takze nevýhoda jak hrom, doufam ze se to brzo srovna zase.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1029
29.10.20 07:46

Mým dětem nikdo neřekl, že se čas mění takže vstávají vesele v 5 :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15980
29.10.20 07:50
@RockFous píše:
Zdravím, byl u vás zaznamenána změna času? Mam 1.5 starou dceru. Pred změnou času mi dcera chodila spát mezi 7-8 hodinou vetsinou bez problémů usla a v dopoledne mě chodila spát kolem 12 -14 a ráno vstavala 7.30 - 8.Nyní po změně času je to děs :( ráno vstává v 6 dnes uz v 5 je unavená a mrzutá do toho poledni spánku, zkoušela jsem uspat dříve, ale neusne. A večer to ani nemluvím odpadá mě uz v 5 v 6 tak vetsinou zkusim počkat aspon do té 7 a jdeme uspavat, ale jestli je pretazena to nevim, ale to uspáváni je takovej boj, že treba za hodinu neusne tak si s ní jdu treba jeste hrát a vetsinou to dopadá tak, že chodí spát až v 9 -10 a po většinu času je na ní vidět, že je protivná je to otřesný prostě. Nechápu jak jedno posunutí času může tohle dopustit. Sama vidím, že dcera je z toho vyřízena, ale nevím co dělat. Přemýšlela jsem uspat i v těch 5, ale obávám se, že to by šla spát o půlnoci :nevim: Jsem z toho bezradná hlavně skrz dceru protože na ní fakt vidím, že to není ono. Někdo nějakou zkusenost radY?

No tak se jí přizpůsob a večer ji dávej spát dřív  :nevim:

Není přece důvod za každou cenu čekat do sedmi… pak je samozřejmě přetažená, nemůže usnout a když si s ní ještě k tomu jdeš znovu hrát, dokud únavou neodpadne, dostáváte se do začarovaného kruhu.

Časem se to zase srovná - můžeš to postupně třeba po čtvrthodinkách vracet k normálu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29.10.20 07:50

Děti nemám, ale zato já jsem od te doby nevyspala a protivna, ani nevím proč :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52
29.10.20 09:16

Ano, změna času děti i mě pokaždé rozhodí :zed: :zed: tak po tydnu se to jakž takz srovná ale ty začátky jsou krušný. Aspoň je ráno dřív světlo když vstáváme v těch 5 :nevim: :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
93
29.10.20 13:14

U nás ani ne :-) spíš o tom ani pořádně nevím jen že je víc a dřív tma :-D děti mají řežim takže to ani moc nepostřehly pouze ten první den :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
58
29.10.20 20:19

Ano, náš 1,5 lety syn po změně času úplně přestal spát po obědě… Ale za to je už v 19h večer tuhý, tak aspoň takhle díky bohu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31.10.20 13:21

U nas naštěstí v pohodě. Užila jsem si nespaní už dost

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie