Tamoxifen - přibírání, hubnutí po IVF a v těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.04.18 15:58
Tamoxifen-přibírání, hubnutí po IVF a v těhotenství

Ahoj, chci se zeptat. Moje normální váha je 58 kg při 162 cm. Po dvou IVF jsem přibrala 5 kg, v těhotenství dalších 17 kg. V porodnici jsem nechala 10 kg. Jsem rok po porodu. Kila šla bohužel ještě nahoru a v poslední době jsem přibrala asi za měsíc a půl tak, že už mi to říkají známí na potkání. Zůstalo mi břicho hodně z těhu, ale s kily navíc za poslední dobu mám kolem 100 cm přes břicho :( Před dvěma měsíci jsem na vyvolání ovulace užívala v jednom cyklu Tamoxifen, po němž mi bylo hodně zle, tak se po 6 tbl vysadil a padají mi po něm teď vlasy. Napadlo mě, jestli jsem po něm nemohla i přibrat? Nebo si rozhodit štítnou žlázu? Stalo se to někomu? V dalším cyklu bych měla zahájit třetí IVF kvůli snaze o druhé dítě, tlačí mě věk (40) a tak se bojím, že zase přiberu. Pokud se zadaří, dá se nějak rozumně hubnout i v těhotenství, abych dítě neohrozila?
Výživovou poradkyni jsem před 3/4 rokem navštívila, ale mám ji 70 km jednu cestu, tak se to moc pravidelně nedá. Jinak jsem do 35 let byla vysloveně hubená, ještě ve 30 jsem chodila na injekce Milgamy, abych přibrala. Jako dítě samá ozdravovna a rybí tuk. Jsem pořád v jednom kole, mimino, domácnost, občas práce z domova, dálkově studuju (ještě rok a čtvrt). Takže jídlo nepravidelně a dost čokolády po nocích když se učím, sport nula. :oops: Kdybych věděla, že je to jen tím, tak zaberu, ale nevím jak na to v případném těhotenství a chtěla bych vyloučit účinek Tamoxifenu případně poruchu štítné žlázy (nechám si nabrat krev).

Reklama

Reakce:

anavi13
Ukecaná baba ;) 2175 příspěvků 04.04.18 16:14

Sama jsi si našla odpověď: "Takže jídlo nepravidelně a dost čokolády po nocích když se učím, sport nula. " Začni jíst pravidelně a uber sladkostí, začni s dítětem chodit aspoň na procházky. Myslím, že ty vyšetření jsou skoro zbytečné, když sníš večer čokoládu. Plus na to má určitě vliv stres ze školy. Hormony jistě na váhu vliv mít můžou. A zdravý životní styl ničemu neublíží ani případnému těhotenství :)

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství,... číst dále >

Do první třídy jedině s kvalitní aktovkou. Víte, na co si dát při výběru pozor?

Prázdniny pomalu končí a blíží se začátek školního roku, pro mnohé děti... číst dále >

Články z Expres.cz

Perný den Michaely Badinkové: Před zkouškou Tváře musela zavolat odtahovku!

Michaela Badinková (39) už je v plném proudu příprav na TTMZH a právě chystá... číst dále >

Zdravotní stav Menzela se nezlepšuje, jaké změny provedla jeho žena Olga?

Kolem režiséra Jiřího Menzela (80) je opět rušno, podle dostupných informací... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Co víte o ženském orgasmu?

K Mezinárodnímu dni ženského orgasmu, který připadá na středu 8. srpna, jsme... číst dále >

Dress code nemusí být v létě peklo. Pět tipů, jak na něj vyzrát

Formální oblečení může být pro někoho v parném horku jako noční můra. Dlouhé... číst dále >

Reklama