Tamoxifen - přibírání, hubnutí po IVF a v těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.04.18 15:58
Tamoxifen-přibírání, hubnutí po IVF a v těhotenství

Ahoj, chci se zeptat. Moje normální váha je 58 kg při 162 cm. Po dvou IVF jsem přibrala 5 kg, v těhotenství dalších 17 kg. V porodnici jsem nechala 10 kg. Jsem rok po porodu. Kila šla bohužel ještě nahoru a v poslední době jsem přibrala asi za měsíc a půl tak, že už mi to říkají známí na potkání. Zůstalo mi břicho hodně z těhu, ale s kily navíc za poslední dobu mám kolem 100 cm přes břicho :( Před dvěma měsíci jsem na vyvolání ovulace užívala v jednom cyklu Tamoxifen, po němž mi bylo hodně zle, tak se po 6 tbl vysadil a padají mi po něm teď vlasy. Napadlo mě, jestli jsem po něm nemohla i přibrat? Nebo si rozhodit štítnou žlázu? Stalo se to někomu? V dalším cyklu bych měla zahájit třetí IVF kvůli snaze o druhé dítě, tlačí mě věk (40) a tak se bojím, že zase přiberu. Pokud se zadaří, dá se nějak rozumně hubnout i v těhotenství, abych dítě neohrozila?
Výživovou poradkyni jsem před 3/4 rokem navštívila, ale mám ji 70 km jednu cestu, tak se to moc pravidelně nedá. Jinak jsem do 35 let byla vysloveně hubená, ještě ve 30 jsem chodila na injekce Milgamy, abych přibrala. Jako dítě samá ozdravovna a rybí tuk. Jsem pořád v jednom kole, mimino, domácnost, občas práce z domova, dálkově studuju (ještě rok a čtvrt). Takže jídlo nepravidelně a dost čokolády po nocích když se učím, sport nula. :oops: Kdybych věděla, že je to jen tím, tak zaberu, ale nevím jak na to v případném těhotenství a chtěla bych vyloučit účinek Tamoxifenu případně poruchu štítné žlázy (nechám si nabrat krev).

Reakce:
anavi13
Závislačka 2938 příspěvků 04.04.18 16:14

Sama jsi si našla odpověď: "Takže jídlo nepravidelně a dost čokolády po nocích když se učím, sport nula. " Začni jíst pravidelně a uber sladkostí, začni s dítětem chodit aspoň na procházky. Myslím, že ty vyšetření jsou skoro zbytečné, když sníš večer čokoládu. Plus na to má určitě vliv stres ze školy. Hormony jistě na váhu vliv mít můžou. A zdravý životní styl ničemu neublíží ani případnému těhotenství :)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Terorista ze Štrasburku: 27x souzen za trestné činy, 68x se dopustil násilí

27 a 67, to jsou čísla, která teď charakterizují radikálního střelce ve... číst dále >

Jan Tuna hledá svědky napadení v SaSaZu: Byl holohlavý a mlátil mi hlavou o zeď!

Hodně živo je v posledních dnech kolem moderátora Jana Tuny (45). Bývalý... číst dále >

Články z Ona Dnes

Rodinu trápí rakovina tříleté dcery i plesnivý dům. Teď mají nové bydlení

Aby šestičlenná rodina neměla málo starostí se zchátralým domem plným plísní,... číst dále >

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >