Tandem vhodný do malého výtahu

4270
12.11.09 16:35

Tandem vhodný do malého výtahu

zdravím všechny,

mám vyhlídlý tandem - Jane Powertwin a chtěla jsem se zeptat, zda se vejde do menších výtahů. Dneska jsem si oměřovala výtah v jednom domě kam jezdím a délka kabinky výtahu je 130 cm.Délka Jane je prý dle jednoho internetového obchodu 128 cm od zadních po přední kolečka. Protože jezdím a budu jezdit hodně po úřadech a klientech a všude jsou výtahy, potřebuju abych se tam s tandemem vešla. Chtěla jsem se zeptat, jaký používáte tandem v panelácích kde jsou takové ty malé výtahy. Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

13938
12.11.09 17:00

sousedka ma jane a do panelakovyho vytahu se nevejde ani omylem, ono kdyz se tam mas nacpat ty i kocar, tak to je dost narocny, nevim teda jak je ten vytah sirokej ale asi bych uvazovala o necem vedle sebe a ne za sebou
jinak takovy extra maly tandem za sebou je phil a teds a ten se urcite vejde je o moc mensi nez jane

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15883
12.11.09 17:35

Ahoj,

ségra má tandem PhilandTeds a vejde se s ním do všech výtahů a je i dobře skladný po složení :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9868
12.11.09 19:08

Taky doporučuji P&T - navíc má tu výhodu, že po odrostu staršího dítka slouží dál jako monokočárek :)

L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1016
12.11.09 21:25

Nemám sice zkušenost s tandemem, ale mám Jané Slaloma a do výtahu se vejdu jen taktak. S tím Powertwinem asi nemáš šanci, bohužel.

Ani kočár s sedačkami vedle sebe nic neřeší, do výtahu se nevlezeš ani náhodou (mám problém projet dveřma s jednokočárem) a ještě se nevejdeš ani do dveří, které bývají v panelákových vchodech :nevim:

Ale píšu jen o panelácích, na úřadech by to mělo být lepší, většina je nových nebo po rekonstrukci a tam už jsou ty výtahy větší. Případně je tam plošina pro vozíčkáře, kterou můžeš použít.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4270
12.11.09 21:54

Holky díky za odpovědi. Kočárek vedle sebe nechci, nevešla bych se nikam, máme tady malé obchody, to bych se nedostala ani dovnitř.

Ad Phils ten se mě líbí ale mám tam strach aby tam prcet neřval, neboť obě děti potřebovaly od narození jezdit z odhrnutou stříškou aby viděly. :-? A běda jak jsem ji nachvilku zadělala, jezdit v dešti je běs dodnes, malej nesnáší jak zadělám boudu a když přidám pláštěnku sundává jí tak vehementně že ji roztrhl. Takže pokud prcka hodím do spod mám dost velkej strach aby tam neřval jak utrženej.

Na většině úřadů jsou větší výtahy ale bohužel asi na tři místa kam jezdím jsou takové ty malé, jsou to ze starých výtahů udělané nové a tam to bude asi na knop. No ještě budu hodně rozmýšlet, mám čas ale pište názory budu ráda.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4270
12.11.09 21:58

Lesi to mě právě na Philovi láká, prodala bych ty dva kočárky co mám a měla jen jeden. Ale z toho že tam bude prcet zasetrčenej mám obavu, protože ani u Alenky ani u Petříka by to neprošlo.

Chtěla jsem původně krosnu na záda pro Petříka, ale budu po třetím císaři a nebudu moct první tři měsíce Petříka nosit, takže to padlo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4442
12.11.09 22:57

Ahoj BRUM - nahodou jsem klikla na tvoji diskusi… Sice na tvuj dotaz neumim odpovedet - my mame tandem plus od ABC Design, bydlime ve 4.p. bez vytahu, kazdopadne se s tim tezko manipuluje i kdyz se mam vytocit na couvacku nekde do dveri obchodu.
A Phila jsme zkouseli, kdyz jsem byla tehotna, jenze nas starsi je divoch, kocar moc nemusi a teda nesedel v nem moc pohodlne, bo ten kocar nema ani operku na ruce a zadicka takova trochu naklonena dozadu, takze on se ani neoprel, ani se nemel za co chytit.

Ale chtela jsem se zeptat… psalas, ze budes mit 3.cisare… co dr., nemeli problem, ze mas 3.detatko tak brzy po 2.? A 3.mimi je kvuli cisarum konecna nebo by hypoteticky jeste bylo mozne i dalsi detatko? Jen me to zajima, ja jsem 1.rodila cisarem, u 2. se nevedelo, cisare jsem nechtela, prave kvuli moznym komplikacim s 3. nebo dalsim tehotenstvim (nastesti jsem nakonec porodila v pohode prirozene).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4270
13.11.09 05:46

Verulindo - dík za zkušenost s Philem a ABC.
K císařům. Co doktor to jiný názor, když jsem se po druhém císaři ptala kdy můžu, každý říkal něco jinýho, někdo že ne, někdo že jo za rok, tak jsem to udělala po svým. Ono je to nelepší, až otěhotníš nikdo ti nic neřekne, co taky. Já otěhotněla rychle, měla jsem z toho obavy, malému bylo 10 měsíců ale v pohodě. Chodím do rizikové poradny na kontrolu jizvy a ke své doktorce. Malého nesmím moc tahat a 2-3 měsíce před a po porodu bych neměla vůbec aby to jizva vydržela. Když ho netahám tak mě jizva nezlobí, jak ho začnu víc tahat tak to je znát, bolí břicho pod jizvou. U nás je třetí konečná, ale ptala jsem se na to a musela bych počkat aspoň tři roky a pak klidně. Ale zase některý doktor se zděsil a hleděl na mě jak na zjevení a řekl rozhodně ne čtvrtý ale druhý řekl ten názor se třema rokama pauzy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4270
13.11.09 05:49

Ještě se dívám že máš necelé dva roky rozdíl, mě po prvním císaři řekli že pokud by rozdíl byl menší než dva roky musím automaticky na císaře, takže i tady se doktoři liší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2191
14.11.09 02:13

Ahoj, vrátím se ke kočárkům - já teda vybírala dvojčatový, ale to je podobné, protože dost dvojčatových jde i jako sourozenecké, prostě je to napůl sporťák a napůl hluboká korba.
Taky máme doma takový ten klasický menší panelákový výtah a nenašla jsem žádný kočárek, který by se vešel bez složení podvozku.
Myslím, že Jané Powertwin se dá složit jakoby částečně, takže by se možná i vešel, ale pochybuju, že i s hlubokou korbou, spíš jako dva sporťáky.
My jsme nakonec koupili Easywalker Duowalker, ten je vedle sebe a dobře se s ním vejdu do 80cm dveří (což je minimum na veřejný budovy). Skvěle se s ním jezdí a jde právě i jako kombinace mimi + starší dítě.
Mrkni tady

Ale zas ty budeš mít ten rozestup docela velký, tak to bych spíš asi šla do toho Phila, protože za chvíli už Petřík bude spíš chtít jezdit na motorce než se vozit (asi) :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4270
14.11.09 07:56

Teri zajímavý nápad, podívám se na rozměry. Phila zvažuji ale mám obavu že jak tam to mimino zastrčím tak aby neřvalo, protože jak jsem psala Petřík i Alenka museli mít boudu sklopenou a to do té doby dokud neseděli. Takže proto z něho mám obavy aby tam mimino neřvalo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3952
30.12.09 00:51

Řeším podobný problém.. koupila jsem ABC ZOOM a po vyzkoušení v MHD a podobně jsem usoudila, že to v Praze prostě nejde.. jsem denně s malou na cestách ve veřejné dopravě a výtahy a obchody.. a teĎ budou dvě..takže taky potřebuju prostě malý kočárek.
A ty jsou podle mě dva. Phils and Ted.. ale to toho nejdu.. dítě jak v troubě.. viděla jsem na živo a prostě mi to přijde děsný. No a iCandy Pear.. co do prostoru pro děti nic moc, no.. ale holt to se asi nedá nic dělat.. až budou obě sedět, bude to lepší. Navíc se dá použít jako jednokočár.. cena ale nic moc :-( Ještě ho půjdu někam vyzkoušet, ale musím sebou hodit :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama