Taneční podložka - má ji někdo?

472
12.10.09 22:03

taneční podložka - má ji někdo?

Nemáte někdo doma náhodou taneční podložku? Chtěla bych ji pořídit, ale moc nerozumím tomu všemu, co je u toho napsané že funguje s: DANCE DANCE REVOLUTION, DANCING STAGE atd.
Je jen jeden typ nebo je více typů? Na co dávat při nákupu pozor (např. na tomto odkazu píší, že se podložka nezablokuje, když se na jedno tlačítko šlápne 2×, mám tomu tedy rozumět, že u jiných se to blokuje?)
Díky za vaše postřehy a zkušenosti.

http://sport.mimishop.cz/detail.php?…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

12464
13.10.09 07:12

Ahoj, mám doma podobnou. Už poněkud lepší. Tahle je taková hodně soft, skoro mi přišla jak papírová. Tlačítka se neblokují snad u žádné a to jsem skákala už na několika.

Když si tu podložku koupíš odtud http://www.rare-items.cz/…ad-p-69.html, tak k ní CD s programem dostaneš. Plus písničky se dají postahovat i ze stránek (www.stepmania.com - přes tenhle program skáču já).

Je to bezvadné odreagování :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12464
13.10.09 07:21

Přemýšlím, co ještě napsat. No kdyby tě něco napadlo, tak napiš :-) Jinak nějaké písničky můžu poslat přes nějakou úschovnu (ale mám jen do stepmanie).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
472
13.10.09 19:48

Flyingfrog - tak já tomu vůbec nerozumím. :( Ten odkaz, který jsem tady dala je ta podložka stejná s tou, na kterou si dala odkaz ty a na tom tvým odkazu píší, že je jen pro začátečníky. Já bych chtěla nějakou pro všechny. Je jasné, že ze začátku budu začátečník, ale až se do toho dostanu, tak už bych chtěla i něco složitějšího, tak jakou vybrat, aby ta podložka byla jak pro začátečníky tak i pro pokročilé. Podle čeho vybírat? Co to musí mít? Nebo pokud tomu rozumíš, můžeš mi nějakou doporučit? (pokud možno nic extra drahého).
Butu Ti vděčná Flyngfrogu. Díky předem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
472
13.10.09 19:50

a ještě mě napadlo, jde to připojit jen k pc? Na TV to nejde?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
73
13.10.09 21:10

Ahojky, zatím žádnou podložku nemám, ale chci si ji pořídit pod stromeček, tak jsem si ohledně těch podložek hledala kde se dalo co se dalo :D .
Nejvíce se mi líbily tyto stránky, je tam hodně informací asi nejvíc co jsem kde našla a mají taky akce na tyto podložky, takže to vyšlo levněji než na jiných stránkách.
Já osobně jsem si vybrala dva typy a to 5v1 deluxe dance pad a x-pad extreme dance pad u obou píší, že je možno vyměnit podložku v případě opotřebení snímačů a ceny jsou příjemné. Když jsem se podívala na obyčejnější, tak tam zase takový rozdíl není a s tou zárukou ohledně snímačů si myslím, že je to lepší. Jinak když si klikneš na určitou podložku tak skoro na konci stránky máš diskuze (otázky lidí a odpovědi prodejců), což je taky dobré, není to u všech typů, ale u některých jo.
Já si tam chci zítra zavolat a zeptat se, jaký je mezi těma dvěma typy rozdíl, protože si myslím, jestli jsem to dobře pochopila, že ta 5v1 je starší, ale má více možností připojení. Já asi půjdu do té druhé, ale chci slyšet jejich názor, tak ti potom napíšu, ale asi až tak ve čtvrtek, protože zítra nebudu mít čas. Zatím pa

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
73
13.10.09 21:11

Omlouvám se, zapomněla jsem poslat ty stránky, to se mi stává :roll: http://www.tanecnipodlozky.cz/softpady
Jo a ještě když si najedeš na úvod, tak prý je to jediný přímý dovozce a výrobce v ČR. Tak asi to bude dobré. pa

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
472
13.10.09 22:15

Zuni - takže ty do té podložky dáš skoro 1500Kč? Já jsem čítala tak kolem 800Kč když moc. No i tu tisícovku bych dala, ale jelikož jsem větší váhová kategorie, tak by se mi také hodilo to s tou garancí životnosti. No uvidíme. Tak mi dej prosím ještě vědět, co ses dozvěděla.
Také jsem se dočetla, že jsou podložky vyztužené a nevyztužené. Když tak nad tím přemýšlím, tak já budu asi potřebovat koupit tu vyztuženou, neboť bydlíme v bytovce, tak abych se neprobořila k sousedům a nechodili si k nám ztěžovat, že jim nad hlavou dupou sloni :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12464
13.10.09 22:19

pett: Mno, ona ti vážně ale stačí pro začátečníky (protože taky nevíš, zda tě to bude bavit) :-) Já mám 3in1 DeLuxe (už se neprodává) a stále na ní zaskáču těžké písničky. Ale jestli chceš fakt lepší hned ze začátku, doporučuju 5in1 DeLuxe.

Připojení k TV opravdu nevím, můžu se ale poptat (ale až ke konci října na festivalu fantazie v Chotěboři)

Vyměnitelné snímače nemám. Alespoň o tom nevím (je fakt, že mě nenapadlo přemýšlet, zda by to šlo… mám podložku rozepínatelnou a je možné, že by to vyměnit šlo… ). Ovšem za rok používání podložka stále v pohodě. A troufám si říct, že neskáču zrovna jednoduché a sem tam jsem ji převážela a tedy trochu mačkala a OK.

zuni: 5in1 DeLuxe je následovník té mé, takže doporučuju :-)
Plus se mi nechce věřit, že z tanečních podložek jsou jediní, kdo to sem dováží. Každopádně tuším, že se dovážejí z Německa, takže ono je to jedno, odkud se objedná. Moji známí je právě kdysi objednávali z Německa, když tady ještě ani náhodou nebylo možno pad získat.

Je to fakt pohodový relax, nemůžete totiž myslet na nic jiného, jen na koordinaci očí a nohou :-) Skáču něco přes rok.

Kdybyste měly možnost přijet do Chotěboře na festival, tak byste si to mohly ozkoušet (ale je to s registrací a jen pro DDRko je to nejspíš pro vás zbytečné :-( )

Nu a ať objednáte odkudkoliv, přeju příjemné hopsání.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12464
13.10.09 22:22
Pett1 píše:
Zuni - takže ty do té podložky dáš skoro 1500Kč? Já jsem čítala tak kolem 800Kč když moc. No i tu tisícovku bych dala, ale jelikož jsem větší váhová kategorie, tak by se mi také hodilo to s tou garancí životnosti. No uvidíme. Tak mi dej prosím ještě vědět, co ses dozvěděla.
Také jsem se dočetla, že jsou podložky vyztužené a nevyztužené. Když tak nad tím přemýšlím, tak já budu asi potřebovat koupit tu vyztuženou, neboť bydlíme v bytovce, tak abych se neprobořila k sousedům a nechodili si k nám ztěžovat, že jim nad hlavou dupou sloni :lol:

Tedy, pak doporučuju tu 5in1 Deluxe, má tam ten molitan (díky jemu tolik nedupeš a navíc se tolik neopotřebí kontakty). Není to ztrátová investice.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
472
14.10.09 11:17

Flyingfrogu - teď si nejsem jistá, ale tuším, že jsem někde při pročítání těch podložek četla, že to 3v1 a 5v1 jsou jako způsoby zapojení do PC (USB atd.), že to nemá co se týče funkčních šipek vliv. Pak tedy nechápu, proč jsou ty levnější podložky jen pro začátečníky, když si tam člověk stáhne složitější písničky, tak může skákat i na levnější podložce nebo ne?
Leda že by opravdu ty levnější podložky měly jen základní funkční šipky a ty dražší už těch funkčních šipek mělo víc. No nevím, zase až tak jsem to nepročítala…Kolik máš těch funkčních šipek ty?

A jestli se můžu zeptat, jak dlouho na tom denně vydržíš hopsat? A myslíš si, že na tom jde hubnout? Chci si to pořizovat hlavně proto, abych vyskákala nějaké to kilčo. Co se týče jídla, tak se omezuju (už jsem dala dolů 6kg za 3 týdny), tak abych si přidala další pohyb. 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12464
14.10.09 11:48

pett: Ano, 3in1 Deluxe a 5in1 Deluxe se liší připojením. Pětka je prostě nástupcem trojky a tak je stejná, jen jsou tam lepší možnosti připojení. Ten molitan je jak u trojky, tak u pětky.
Ty pro začátečníky jsou tenčí, nemají ten pevný molitan, ale jen trošku vyztuženou vrstvu, abys neprošlápla kontakty po dvou skočeních. Po pravdě, já sama nechápu, proč píšou, že je něco pro začátečníky, protože hlavní funkce podložky jsou stejné. A myslím, že začátečník si stejně dobře zaskáče na hardpadu i na softpadu. Nehledě na to, že jaké písničky nahraješ do programu je podložce jedno. Jediné, co mě napadá je, že začátečník neumí ještě dobře skákat, volí písničky pomalejší a ne tak náročné na dupání na jednotlivé šipky, čili je tam menší opotřebení a podložka déle vydrží.
Hubnout i jo, ale doporučila bych třeba i tak další cvičení zaměřené na další svaly, přeci jen tohle je jednostranný pohyb. Vytrénuješ si dobře lýtka a celkem dost se zvyšuje tepová frekvence. Já vydržím hopsat klidně hodinu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12464
14.10.09 11:50

Ještě k těm šipkám, ono stejně nevyužiješ všechny, ani já si zatím netroufnu skákat písničky, kde využiju osm šipek :-) Ta levnost opravdu spočívá spíš v tloušťce podložky. Kamarádky mají za 400,– a ta je tenoučká a občas musíš hoooodně dupnout, aby kontakt zareagoval. Tenká se prostě rychleji prošoupe (plus samozřejmě je jiný i vzhled, mně se nejvíc líbí ta moje a na jiné si horko těžko zvykám :-) ).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
73
14.10.09 20:48

Ahojky,
tak jsem si tam zavolala a řekla mi paní vlastně to jak jsem to pochopila já včera. X-pad je lepší, prý to 5v1 je buď čínské nebo podle čínské výroby a ten x-pad je jejich a je to lepší, jinak srovnatelné. 5v1 má více rozlišení na připojení a to vyztužení je z více dílů a musí se to skládat, v tom je ten x-pad prý lepší, tam je to zabudováno na pevno. Pak jsem se jí ptala na jakou váíhu je to dělané a ona, že to tam nikde neuvádí, což jsem si všimla, tak jsem se zeptala, když mám +- kolem 60kg, tak prý je to dobré a když jsem se zeptala na manžela, který má 100kg, tak říkala, že to už by mi doporučila ten x-pad profi za 1790,–. Nevím tedy kolik máš ty kilo, ale píšeš, že potřebuješ shodit, tak si sama zvaž, kterou zvolit. Nebo ti třeba někdo ještě něco poradí.
Pak jsem se zeptala, jak je to s tou výměnou snímačů a to mi řekla, že je to jen po dobu 3 měsíců, že pokud bych to chtěla na delší dobu, to bylo myslím na 18 měsíců, tak bych musel zaplatit plnou cenu 1395,– místo té akční 990,–, ale sama mi řekla, že se to nestává, že by se to tak brzo opotřebovalo.
Takže já půjdu do té x-pad za 990,– a to jsem nepochopila proč jsi se ptala, jestli dám za to 1500,–, když je za 990,–. A když jsem se na ty podložky dívala, tak ty obyčejnější stály kolem 500,– a toto zase není tak velký rozdíl, ikdyž je to jednou tolik, ale myslím si, že se to vyplatí. Tak tak, mějte se.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
472
14.10.09 21:04
zuni píše:
Já osobně jsem si vybrala dva typy a to 5v1 deluxe dance pad a x-pad extreme dance pad u obou píší, že je možno vyměnit podložku v případě opotřebení snímačů a ceny jsou příjemné.

Zuni - já jsem to ohledně té ceny psala, protože jsem ti odpovídala na to, co jsi napsala ty (viz. nahoře). Chtěla jsi tu podložku, kde ti ji vymění v případě opotřebení snímačů a ty jsem se dívala že stojí právě těch 1390 Kč, jak nyní píšeš. Proto jsem to napsala. Nic ve zlým. :wink: Asi sis to spletla a myslela sis, že s tou doživotní garancí je ta za 990 Kč.

Tak já asi půjdu do té dražší s tou garancí, kdybych to náhodou nějak tou svou váhou vyšlapala. :lol:

Každopádně díky za info Zuni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama