Tápu - nemá málo mlíka a moc ovoce?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Bersaba
Echt Kelišová 7664 příspěvků 1 inzerát 28.02.10 20:39
Tápu - nemá málo mlíka a moc ovoce?

Ahoj, poraďte mi prosím s jídelníčkem naší bosorky.
Od zavedení příkrmů mi vůbec nepije UM, a to ani v noci. Za celý den do ní dostanu v kaších tak max. 300ml, v poledne má cca 200g zeleninového nebo masozeleninového příkrmu a ke svačinám a někdy v kaších celkem asi 200-220g ovoce. Jogurt baští, ale jenom s ovocem a nesmí ho být moc, takže asi tak 30-50g maximálně.
Pije dost, hlavně ředěné ovocné šťávy, v noci pak čaj nebo vodu. Ale dělá mi starosti, jestli má dost vápníku a taky jestli ji moc nefutruju vitamínama.
Díky za posouzení. :kytka:

Reakce:
čičinka
Echt Kelišová 8297 příspěvků 28.02.10 20:48

Mlecna davka by mela odpovidat 500ml mleka, bud UM nebo MM.

Co treba zkusit nejaky UM s prichuti, maji bananove, nezkousela jsem, nebylo potreba, ale kdyz ma rada ovoce, tak by ji to mohlo zaujmout. Nebo udelat neco jako mlecny koktejl z UM a v nem nejake ovoce?
Ovocne jogurtove mleko? (dost jsem se branila slazenym jogurtum a ruzne ochucenym, ale Mates si postavil hlavu a jogurty prej nee, takze davame ochucene :-? , rikam si lepsi neco, i kdyz sladke, nez vubec nic :roll: )

Bersaba
Echt Kelišová 7664 příspěvků 1 inzerát 28.02.10 20:57

S tím ochucováním je potíž, malá má ABKM a zatím se nedaří vysadit Nutrilon Allergy Care a nahradit ho něčím poživatelnějším. Zkoušela jsem ho sladit, přimíchat do něj přesnídávku, kterou má ráda, všechno marný.
Jogurt teda snáší, bála jsem se, že kvůli té alergii ho nebude moct. Ale pokud ho nezbaští čtvrt kila, jako že ne, tak mi to moc neřeší základní problém.

čičinka
Echt Kelišová 8297 příspěvků 28.02.10 21:03

Hmm, tak s tou abkm to je blbe. Ale jeste jednu davku UM by podle me dostat mela, aby se alespon priblizila tem 500ml.
Nedelaji nejake jine UM pro alergiky? Treba by chutnalo lip, ale v tomto se fakt nevyznam.
No a co potrebuje dite z mlika, vapnik, ne? Nektere zeleniny jsou myslim bohate na vapnik, nasla jsem tabulku obsahu vapniku: http://www.osteoporoza.cz/…-potravinach
Tak bych se asi poradila s dr, zda nejde to, co potrebuje z mlika, nahradit jinymi potravinami.

Bersaba
Echt Kelišová 7664 příspěvků 1 inzerát 28.02.10 21:10

Díky moc, jsi zlatá! :palec:

Jak tak koukám na tu tabulku, tak zaplaťpánbu malá miluje květák a brokolici, tam je vápníku hromada.

Makyta
Vesmírná mluvilka 31502 příspěvků 28.02.10 21:21
Bersaba píše:
Ahoj, poraďte mi prosím s jídelníčkem naší bosorky.
Od zavedení příkrmů mi vůbec nepije UM, a to ani v noci. Za celý den do ní dostanu v kaších tak max. 300ml, v poledne má cca 200g zeleninového nebo masozeleninového příkrmu a ke svačinám a někdy v kaších celkem asi 200-220g ovoce. Jogurt baští, ale jenom s ovocem a nesmí ho být moc, takže asi tak 30-50g maximálně.
Pije dost, hlavně ředěné ovocné šťávy, v noci pak čaj nebo vodu. Ale dělá mi starosti, jestli má dost vápníku a taky jestli ji moc nefutruju vitamínama.
Díky za posouzení. :kytka:

Nevím jestli to poradím , napíšu svou zkušenost, sice mě to dost trápilo a řešily jsme to i s doktorkou. Ale naše malá taky od zavedení příkrmů od těch 7 měsíců asi tak prostě nepije mlíko odmítá ho doteĎ takže jsme mlíko museli nahrazovat. OBčas kaší, jenžu i tu pak přestala jíst. Tak jí jogurty. Dr. mě nabádala že pokud odmítá mléko tak jogurty a hlavně kysané nápoje a kefíry atd. nebo actimel ale zatím hlavně ty jogurty, pořeš to s doktorkou ta ti poradí více a hlavně naše malá nepřibírala měla 4 měsíce stejnou váhu protože nepila to mlíčko. Museli jsme doplňovat vápník biominem H rozpustné calcium pro mimísky. Ale to ti musí poradit doktorka. Myslím že vitamínkama v podobě ovoce nic nezkazíš, ale nemůže to jíst celý den to by opravdu měla hodně vitamínu C a to taky není dobré. Prostě tak 2× denně ovoce. Zkus ty jogurty s vlákninou, bílé, activie třeba.

Kajiszek
Extra třída :D 10091 příspěvků 28.02.10 21:22

Ahoj, my měli s mlíkem taky velkou potíž. S příkrmama přestal chtít mlíko, a to jak MM, tak UM. Nakonec jsem kvůli tomu i přestala kojit. Trvalo to tak možná měsíc a pak se z ničeho nic umoudřil a pije jak zběsilej. Ráno 220, k svačině 100+ovoce a pak ještě večer řídkou kaši z 220 UM. Dávám banánovej Sunar, ale pije i obyč Sunar. Ale nejdřív mi ho taky nechtěl. Původně jsme měli Hami a nechtěl, pak ten Sunar taky nechtěl, teďka mi přijde, že by vypil už všechno (tím myslím UM, protože čaje, vodu a šťávy nadála bojkotuje :-? ).
Takže za mě bohužel rada žádná, jenom zkušenost s tím, že u nás prostě pomohl čas a nenutit. Dřív mi vypil max 150ml, ale spíš třeba jen 100, teďka by kolikrát dal snad i 250, a to nechtěl pít ještě skoro před týdnem… prostě najednou obrat o 180 stupňů. Takže je to možná jenom nějaký období… doufám, že nám to vydrží a vám přeju taky brzký zlepšení.

obrazek
Echt Kelišová 9868 příspěvků 01.03.10 00:15

čiči tabulka je super :palec: hned jsem si jí dala do záložek.

bersabo já myslím, že pokud ti dobře baští zeleninu, tak jí to mlíko nenuť. Podle té tabulky se nad tím zamysli, jak jí kombinovat zeleninku, třeba ten fenykl má taky hodně vápníku, dá se sehnat a Vojtovi chutná moc, normálně ho omyju, očistím, nakrájím a s ostatní zeleninou lehce rozvařím a mixnu. Není tolik výraznej jak fenyklový čaj a ještě jí udělá dobře na bříško.

Když tak o tom přemýšlím, hodně se od toho, že mlíko je zdravý, upouští. Třeba má vaše myšička víc rozumu, než si myslíme :wink:

Bersaba
Echt Kelišová 7664 příspěvků 1 inzerát 02.03.10 09:47
obrazek píše:
Třeba má vaše myšička víc rozumu, než si myslíme :wink:

Jo, to by jí bylo podobný. :mrgreen:

Holky, díky všem za reakce.
Mmch, s mudrou jsem to konzultovala, říkala, že mám zkusit dávat ještě žervé. Tak jsem včera vyslala muže do krámu a on donesl sýr Gervais. Jenže na něm píšou, že obsahuje 71% tvarohu, tak to asi nebude ono, co?

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Dobrý den, prsa ven: Vnadná Štěpánová ukázala víc, než chtěla

Herečka Bára Štěpánová (59) sice filmy, v nichž hrají prim její vnady, nemá... číst dále >

Příkladní to expartneři: Štíbrová stráví Vánoce se synem i svým bývalým

Je milé vidět, že zdaleka ne všichni, kdo se v showbyznysu rozejdou, na sebe... číst dále >

Články z Ona Dnes

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >

Na plastiku jsem šla kvůli šikaně, říká kdysi obézní žena

Annie McManisová (25) z Nového Zélandu od mala zažívala kvůli obezitě šikanu.... číst dále >