Táta a syn co nežijí spolu

24.11.19 11:24

Táta a syn co nežijí spolu

Když si vyhledám témata je to tu Samé Maminky s děti. Co když se ale najdou Otcové co nejsou D****** a přes neshody s partnerkou nebo manželkou mají o své dítě/děti zájem..? Mám s bývalou partnerkou syna.. Půl roku po narození proběhl rozchod protože jsem nechtěl vysolit milion a půl(dlouhý příběh),proběhl soud a cca 3/4 roce už můj syn spinkal u mě.. Připravil se a vše bral s maximálním respektem k malému abych mu neubližil a měl to co od mámy. Nekojila takže víkendy sme trávily spolu. I když to bylo náročné zvládli sme a jsem jedině rád že tomu bylo tak. První slovo bylo Táta tak i to potěšilo. Bohužel teď budou malýmu 3 roky a najednou se z něj stal mamánek.. Chodí ke mě trávíme spolu čas v pohodě ale když houknu(ne nějak hrubě prostě zvýšíˇ hlas) malej začně brečet a říkat mi ci máma a táta fu(pryč).. Většinou ho překecám že sme spolu a že v pohodě ale už se mi za ty dva roky stalo že sme vykoupali, pak přišla večeře a řev že chce máma a když sme s mámou volali přes Whatsapp, musel jsem ho naložit a odvést k mámě.. Můj dotaz je ten jestli je toto normální a jestli se to zase časem zlepší k lepšímu pro mě.. Je mi to momentálně dost nepříjemný. Malýmu jsem nikdy neubližil ani na něj nevztáhl ruku. Podle mě je chyba že není semnou v každodenním styku ale bohužel to nelze. Doma mám taky svých poviností víc než dost. Tak snaf nějaké maminky zkušenější nebo tátové poradíte jestli se vyplatí trpělivě počkat než se to změní..? PS: S mámou dítěte jsem to hodil za hlavu, co bylo bylo.. Já rodinu nerozbil nemá mě co trápit.. Nehádáme se a snažíme se rozumně řešit všechno ohledně malýho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

31785
24.11.19 11:26

Hele, deti jsou mamanci. Dobre ale delas, ze to nelames.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2734
24.11.19 11:28
@MatyS64 píše:
Když si vyhledám témata je to tu Samé Maminky s děti. Co když se ale najdou Otcové co nejsou D****** a přes neshody s partnerkou nebo manželkou mají o své dítě/děti zájem..? Mám s bývalou partnerkou syna.. Půl roku po narození proběhl rozchod protože jsem nechtěl vysolit milion a půl(dlouhý příběh),proběhl soud a cca 3/4 roce už můj syn spinkal u mě.. Připravil se a vše bral s maximálním respektem k malému abych mu neubližil a měl to co od mámy. Nekojila takže víkendy sme trávily spolu. I když to bylo náročné zvládli sme a jsem jedině rád že tomu bylo tak. První slovo bylo Táta tak i to potěšilo. Bohužel teď budou malýmu 3 roky a najednou se z něj stal mamánek.. Chodí ke mě trávíme spolu čas v pohodě ale když houknu(ne nějak hrubě prostě zvýšíˇ hlas) malej začně brečet a říkat mi ci máma a táta fu(pryč).. Většinou ho překecám že sme spolu a že v pohodě ale už se mi za ty dva roky stalo že sme vykoupali, pak přišla večeře a řev že chce máma a když sme s mámou volali přes Whatsapp, musel jsem ho naložit a odvést k mámě.. Můj dotaz je ten jestli je toto normální a jestli se to zase časem zlepší k lepšímu pro mě.. Je mi to momentálně dost nepříjemný. Malýmu jsem nikdy neubližil ani na něj nevztáhl ruku. Podle mě je chyba že není semnou v každodenním styku ale bohužel to nelze. Doma mám taky svých poviností víc než dost. Tak snaf nějaké maminky zkušenější nebo tátové poradíte jestli se vyplatí trpělivě počkat než se to změní..? PS: S mámou dítěte jsem to hodil za hlavu, co bylo bylo.. Já rodinu nerozbil nemá mě co trápit.. Nehádáme se a snažíme se rozumně řešit všechno ohledně malýho.

Je to normální. Vydrž. To se bude ještě častokrát měnit. Hlavně, když jste schopni s matkou dítěte komunikovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
54586
24.11.19 11:31

Je to prcek…a je fajn, že to nelámeš před koleno…
Mamce volejte třeba přes den, když jste venku, když máte program, ne večer

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14390
24.11.19 11:37

Proč v tom cítím snahu, hodit všechno na tu mámu :think: rozpad vztahu (já nic, to všechno ona :mrgreen: ) a teď jestli je tohle normální, jestli ho třeba někdo nebulíkuje. Tak jo, je to normální u takhle malých dětí. Nebo je mu třeba prostě u mámy líp a ty třeba nejsi tak dokonalý, jak se prezentuješ.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5014
24.11.19 11:45

Udělal jsi chybu, že sis ho bral na tak dlouho (víkend) už takhle malého.
Děti do dvou let jsou fakt malinké a hodně potřebují mámu. Žijí okamžikem, takže pokud máma není, berou to, že není už nafurt.
Přijde mi, že vydrží zhruba interval mezi kojením (i když nejsou kojené, tak dobu, která tomu odpovídá), který se s věkem prodlužuje, takže malé miminko zvládne bez mámy třeba hodinu, větší miminko 3 hodiny, 1,5 leťák odpoledne… takhle je to pro ně přirozené.
Tys to narušil, malý tedy neměl naplněný pocit bezpečí u mámy, který tolik potřeboval, a teď to dohání.
Podle mě správní tátové, kteří upřednostní potřeby dítěte před těmi svými, se s malinkým dítětem setkávají třeba obden na 2 hodinky. To je ideální stav. Když je dítě starší (2 roky), tak už pak v klidu zvládne celý den a postupně pak i ten víkend.
Kecy, že na takhle intenzivní styk není čas, jsou jen kecy. Máma se stará 24 hodin/den, tak proč by táta nemohl 2 hodinky/za 2 dny.

Jak to teď napravit? Najet na režim, jako by byl malý, brát si ho obden na 3 hoďky a nechat ho, ať se nasytí mámou, postupně se to srovná a budeš moci prodlužovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
38
24.11.19 12:06

Je to úplně normální. Jsme harmonická rodina, tatínek funguje na 100% a prostě večer „máma, máma“ (když jsem déle v práci, nebo na služební cestě). A to chodím do práce jen 1× za týden. Děti 2 a 4 roky. Vydrž, přejde to. Řešíš to na jedničku :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1122
24.11.19 12:55

Děti jsou priste fixovane na mámu, je to období, časem přejde :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.11.19 13:12

Máme syna a tatínka hrozně miluje, dělají blbosti, hrajou si, opravdu se mají strašně moc rádi a i přes to, když se v noci vzbudí a nevidí mě, je schopnej řvát až je celej modrej. Je to úplně normální, vůbec to není tak, že by tě odmítal. Zase se to srovná. Hlavně s ex vycházejte co nejlíp, ať prcek necítí napětí a ono se to brzy zase vrátí do starých kolejí :)

• Nahlásit
  • Citovat
24.11.19 13:25

@terien Nepotřebný komentář..:thumbsup: :relaxed:️ Já se nepotřebuju reprezentovat. Já mám snahu.. Tak si strč ty blbý kecy víš kam..:thumbsup:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.11.19 13:26

Tak díky maminky..:relaxed:️

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.11.19 13:28

@Lucie_Sx udělal jsem chybu že jsem najednou byl bez piňdy a chtěl jsem ten čas který mi nikdo nevratí trávit s ním..? Já v tom chybu nevidím.. Furt lepší než ho hodit za hlavu a přestat se zajímat..:relaxed:️

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.11.19 14:17

Jsem ráda, ze to nelames. Náš taťka prostě kluka odvezl a cus bus ve stylu: tady máš novou lepší maminku :roll: no, po letech rozdejchano, chápu, ze jsi skvělý a dokonalý a za všechno může bejvalka :lol:

Ale, našemu klukovi je teď 8 a tatku úplně zboznuje, jezdí spolu na víkendy, sportuji, jsou partaci atdatd. Dost mi neimponuji tatove, co se snazi „kojit“, ale i presto te chci ujistit, ze tvuj cas jeste nekolikrat prijde!!! Rozhodně bych se nebala, ze kluka ztratis nebo ze ho někdo manipuluje. Děti mají veliký smysl pro spravedlnost!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.11.19 14:24

Dámy, ženy.. Já opravdu neřeším vztah mezi mnou a mou ex.. Tam je vše urovnané a jednáme jako Rodiče..! Máme spolu dost dobrý vztah..:relaxed:️ Žádné naschvály ani z jedné strany.. Jedná se mi pouze o syna a jeho chování teď…:relaxed:️ O nic víc..:relaxed:️

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
57041
24.11.19 20:13
@PaníKadrnožková píše:
Jsem ráda, ze to nelames. Náš taťka prostě kluka odvezl a cus bus ve stylu: tady máš novou lepší maminku :roll: no, po letech rozdejchano, chápu, ze jsi skvělý a dokonalý a za všechno může bejvalka :lol:Ale, našemu klukovi je teď 8 a tatku úplně zboznuje, jezdí spolu na víkendy, sportuji, jsou partaci atdatd. Dost mi neimponuji tatove, co se snazi „kojit“, ale i presto te chci ujistit, ze tvuj cas jeste nekolikrat prijde!!! Rozhodně bych se nebala, ze kluka ztratis nebo ze ho někdo manipuluje. Děti mají veliký smysl pro spravedlnost!

NO, s tím souhlasím, ale…
Naši mají taky takový smysl pro spravedlnost. Ale myslíš, že by to tak bylo, kdyby do nich fakt maminka hučela, že jsou s tátou jen 4 dny v měsíci a je to tak správně, protože…?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama