Táta je alkoholik a my děláme,že nic

Anonymní
25.10.19 15:53

Táta je alkoholik a my děláme,že nic

Ahoj, je mi 24, naši šli od sebe asi před 8 lety a upřímně, jsem za to ráda. Ležel nám koilkrát opilý u kytky. Táta se po rozvodu ještě více rozpil a nyní už bych řekla, že je ve stádiu, že je alkoholik. Nebo takhle, práci má, tam dojede bez napití. Přijede domů a totálně se ožere a pak chodí napitý po naší vesnici. Lidi už si toho samozřejmě všímají. Víkendy jsou nejhorší, to je totálně mimo. Ještě k tomu bere AD, takže těžko říct, kdy je pod vlivem prášků a kdy to dělá alkohol, každopádně takhle i řídí. Nejede tak do práce, ale třeba si 2Km nakoupit, což i tak je samozřejmě prušvih.
Mně zkazil i promoce, udělal tam ostudu, pak při ceremoniálu usínal.
K tomu je ještě docela držgrešle, od povahy, už mamce bral a přiděloval peníze. Na bráchu nechce platit, dělá ze sebe chudáka. Když mě bral na oběd, tak se porce musela rozpůlit na pul, to samé pití. Takže jsem vždy z restaurací odcházela červená až na zadku. Přitom bere přes 40 tisíc. Ženské nějaké po mamce měl, ale žádná s ním nevydržela.
Jeho rodiče taky pili, takže tátu úspěšně maskují a dělají, že je vše ok. Já k němu přestala chodit a jediný, kdo ho vždy „seřve“, je brácha, který mu pití vyčítá, ale tátovi to je jedno.
Na druhou stranu v jádru je hodnej, chce mě furt někam vozit, 7× denně mi volá, jak se mám. Je to těžké.
Nemáte nějaký podobný případ ze zkušenosti? Jak jste ho řešili? POlicajti ho v životě nechytli opilého za volantem. Má více štěstí než rozumu

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

13809
25.10.19 15:59

Příklad mám, bohužel ty s tím neuděláš nic. Řešení je přijmout to, jak to je, svůj život si nekomplikovat a otce nezvat na společenské akce nebo tam, kde může udělat ostudu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1268
25.10.19 17:36

Kdyz on s tim sam nechce nic delat, tak do nej muzete hucet a nic…ja bych asi prerusila kontakt, treba to bude impuls se sebou zacit neco delat, urcite bych zavolala jeho doktorovi, protoze chlastat na ad je nejrychlejsi cesta do hrobu. to ze mel doposud stesti s rizenim se muze kazdym dnem zmenit,

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1046
25.10.19 19:06
@Anonymní píše:
Ahoj, je mi 24, naši šli od sebe asi před 8 lety a upřímně, jsem za to ráda. Ležel nám koilkrát opilý u kytky. Táta se po rozvodu ještě více rozpil a nyní už bych řekla, že je ve stádiu, že je alkoholik. Nebo takhle, práci má, tam dojede bez napití. Přijede domů a totálně se ožere a pak chodí napitý po naší vesnici. Lidi už si toho samozřejmě všímají. Víkendy jsou nejhorší, to je totálně mimo. Ještě k tomu bere AD, takže těžko říct, kdy je pod vlivem prášků a kdy to dělá alkohol, každopádně takhle i řídí. Nejede tak do práce, ale třeba si 2Km nakoupit, což i tak je samozřejmě prušvih.
Mně zkazil i promoce, udělal tam ostudu, pak při ceremoniálu usínal.
K tomu je ještě docela držgrešle, od povahy, už mamce bral a přiděloval peníze. Na bráchu nechce platit, dělá ze sebe chudáka. Když mě bral na oběd, tak se porce musela rozpůlit na pul, to samé pití. Takže jsem vždy z restaurací odcházela červená až na zadku. Přitom bere přes 40 tisíc. Ženské nějaké po mamce měl, ale žádná s ním nevydržela.
Jeho rodiče taky pili, takže tátu úspěšně maskují a dělají, že je vše ok. Já k němu přestala chodit a jediný, kdo ho vždy „seřve“, je brácha, který mu pití vyčítá, ale tátovi to je jedno.
Na druhou stranu v jádru je hodnej, chce mě furt někam vozit, 7× denně mi volá, jak se mám. Je to těžké.
Nemáte nějaký podobný případ ze zkušenosti? Jak jste ho řešili? POlicajti ho v životě nechytli opilého za volantem. Má více štěstí než rozumu

No tohle uz je hodne. Jako manzel pil a kouril travu. Normalne pracoval, ale ja prisel domu - couda - pak panacka, pak 3 pivka. Tak jednou tydne si u telky vypil pulku flasky rumu. Chlastal doma. Vic teda uz ne. Me to dost vadilo. Rozesli jsme se i kvuli jinejm duvodum. Po pul roce mu to doslo a prestal pit i kourit, ale uplne. Ted k tomu jeste chodi so terapie, urpimne nevim, jeatli je to trvale. Ale tady to teda zafungovalo. Rika se, ze nejdulezitejsi je motivace. Tebe rad ma, mozna kdyz bys mu rekla, jak se za nej stydis a ze zaroven i neco hezkeho, jakoze se bojis, ze ti takhle brzo umre, budto v autonehode, nebo na cirhozu a ze bys rada, aby byl dedeckem. Chce to kombinaci vyhruzek a zajmu. Ale tezko rict v jake fazi on je a jestli to zafunguje…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
25.10.19 20:17

Příklad mám taky. Tchýně pije, sice jenom “kvartálně”, ale pije. Přesvědčování syna, kterého má ráda nepomohlo. Ani se nevzpamatovala, když byla opilá na Vánoce a to, že měl přijet vnuk jí v tom nijak nezabránilo. Jindy jsem zase v synově hracím stanu našla flašku rumu. Její syn (tedy můj manžel) to nyní zkouší tak, že pokud se nebude léčit, tak vnuka neuvidí. Zatím to ale k ničemu nevedlo. A syn (tedy její vnuk) se po ní ptá…

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
25.10.19 20:23
@Anonymní píše:
Příklad mám taky. Tchýně pije, sice jenom “kvartálně”, ale pije. Přesvědčování syna, kterého má ráda nepomohlo. Ani se nevzpamatovala, když byla opilá na Vánoce a to, že měl přijet vnuk jí v tom nijak nezabránilo. Jindy jsem zase v synově hracím stanu našla flašku rumu. Její syn (tedy můj manžel) to nyní zkouší tak, že pokud se nebude léčit, tak vnuka neuvidí. Zatím to ale k ničemu nevedlo. A syn (tedy její vnuk) se po ní ptá…

to bych se normalne bala ji nechat malyho, kdyz v hrackach nachazis alkohol :cert: :cert: a jakdlouho maleho nevidela? to muze zabrat treba az bude mit malej narozky nebo vanoce, ja proti alkoholu nic nemam, rada si dam vinko, ale pamatuju si, kdyz jsem byla mala tak mama prisla totalne zlita ze skolniho srazu, jinak nechlasta, obcas spolu vinko, a zacala ze me rvat pyzamo, ze mi babicka dala zimni, a ze budu smrdet a budu zaparena, no babca si me vzala k sobe na tu noc, a deda reguelne mamu v hadrech ospchoval studenou vodou :D :D rano jsem mela docela modriny, furt si vybavuju jak z ni ten alkohol tahl…od te doby nastesti zadny exces, jen jsme se obe ztriskaly na rozlucce se svobodou :D
prosim anonym

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama