Táta je zlý člověk

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.04.19 11:22
Táta je zlý člověk

Ahoj, půjdu k věci. Tátu jsem měla vždy ráda, ale poslední roky vidím, že je to hrozný člověk. Sobec, lakomec, mamanek a sv.ne

Po rozvodu rodičů po 30 letech, za který mohl svým chováním ( nebyl schopný nic pro moji mamku udělat, pro mě, pro své rodiče, věci typu, že neplatil nic doma, nedělal nákupy, pokoj jsem měla až ve 22 letech apod )

Jsem už dávno z domu. Mamka to vydržela pár let a pak podala žádost o rozvod. Něco málo ji vyplatil - ač má mnohem víc, ale ona se nechtěla soudit, hádat se. To je jedno. Dům je jeho a jeho rodiči, kteří tam žijí

Poslední rok to s nimi jde z kopce. Hlavně z babičkou, je jí 85 let a prakticky musí dělat všechno. Táta bere příspěvek na péči na svého otce, který na 4 stupeň. Ale prakticky pravidelně od patka do neděle, nebo i déle, případně i jindy přes týden není doma. Ale je u své přítelkyně

Rodičům nepomůže, natož abych uklidil, umyl po sobě nádobí, nebo sprcháč. Prostě nic

A upřímně, ano chci, aby dostal přes prsty. Dík příspěvků na péči je doma, nemusí do práce. Ten jde celý jemu + mu rodiče dávají na benzín, platí mu jídlo/cigarety, nezná za život co je paktit poplatky na době. A to co našetří mu dají také oni

Zeptám se vám narovinu, je šance, nevím jak a kam, napsat na sociálku jak se věci skutečně mají? Že se nestará, že je věčně pryč, že celý příspěvek jde jemu + mu ještě dávají peníze

Domluvy, aby se staral, změnil chování nepomáhají. Babička je na hroucení. Už si dala žádost do pecovatelaku, ale nakonec z toho zatím sešlo, že je zvyklá ve svém. Ale je fyzická i psychická v haji. Nehledě na to, že on na ni rve, netopí jim ( a to si uhlí oni kupují, jako vše. On nikdy nic neplatil )

Děda je už mimo a během roku co je na každém pryč, vidím jak pomalu začíná být mimo… Chci aby měli nějaké stáří a upřímně ano chci, aby táta dostal přes prsty

Děkuji za pochopení

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
arinecka
Kelišová 6401 příspěvků 29.04.19 11:27

To by asi musela babička s dědou, počítám že je má natolik zmáknutý že kdyby se jich někdo ptal jak to je, tak neřeknou pravdu :? Proč mu proboha ještě dávají peníze?

Šáruší
Závislačka 2836 příspěvků 29.04.19 11:28

V první řadě PNP není otce, ale dědy. Takže děda může říct, že mu ty peníze nedá, pokud je tam veden účet otce, děda to prostě změní a hotovo. Takhle jednoduché to je.

terien
Extra třída :D 11597 příspěvků 29.04.19 11:29

Myslím, že by měla na sociálku jít spíš babi a nechat si ten příspěvek napsat na sebe. Ale jelikož ho ještě podporují, tak těžko říct jestli to vůbec budou chtít změnit. Má otec nějaké sourozence?

Tableta
Kelišová 5158 příspěvků 29.04.19 11:30

Tak ať ten příspěvek nechá děda přepsat na babičku.

Šáruší
Závislačka 2836 příspěvků 29.04.19 11:33

PNP bere děda, nikdo jiný. Je psán na dědu. Na nikoho de nepřepisuje, děda určuje, co s těmi penězi udělá.

Z.jev
Závislačka 3347 příspěvků 29.04.19 11:33

Příjemcem příspěvku na péči je ten, kdo ho potřebuje - ve tvém případě tedy děda. On si pak má určit, kdo o něj bude pečovat. Může to být někdo z rodiny nebo sociální služba. Tohle je spíš na babičce - stopnout mu peníze a dědovi najít třeba pečovatelku, která by dojížděla k nim.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.04.19 11:35

Nezmění, ti říkám, že je už mimo. Navíc prarodiče nemají účet. Nikdy neměli, neznají to. Od začátku je to na otce a ten operuje tím, že je to jeho 8o

Za další, ano dávají mu peníze celý život + celý život za něj vše platí, dům je samozřejmě také dík babičce ( především ) a dědovi. Mají jediné dítě. Teď ( nevím zda se smát nebo brečet ) děda našetřil z důchodu a bude dávat tátovi na nové auto. To, že platí cel život energie, uhlí, prase na zabití, nákupy, němu dávají na benzín… Nebudu rozebírat, akorát to rozčiluje a nechápu. Na jedné straně babička je na dně, fyzicky i psychicky. Když tma přijedu, něco jí pomůžu. Tak brečí nebo má slzy v očích, že je na dně, chce umřít, že je to s ním horší a horší - proto jsem vše obstarala skrz pecovatelaku na její žádost. Stačil vypis že zdravotní dokumentace a pak přišla s tím, že ještě ne, že je doma zvyklá, je to její… Za týden přijedu a táty se zastává, že on pracovat nemusí, že je chlap, že přece nebude uklízet apod. Bláboly
:,( Strašně zhubla, sešla. O domu, co tam rok mamka není, nemluvím. Jde do háje. Ale čert vem dům… Přitom táta lze po lidech, mě neustále uráží po telefonu. Rok se u nás neukázal, nepomůže - nejsme na tom finančně dobře. Pomohl nam do začátku na nátlak mamky a babci, ale to i partnerova rodina a ne mě spoření - narozdíl od táty o tom nemluvíme, nepredhazujrne si to. My jsme zas teď pomohli partnerovemu bratrovi.

Táta je kapitola sama o sobě. Ani neuzná že za rozvod může on. Vše je chyba mamky a Hani ji po lidech

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.04.19 11:35

@Z.jev Táta je schopný na babcu řvát… Ona i děda se mi svěřili, že je to teď běžné :,(

Uslava
Zasloužilá kecalka 881 příspěvků 29.04.19 11:36
@Anonymní píše:
Ahoj, půjdu k věci. Tátu jsem měla vždy ráda, ale poslední roky vidím, že je to hrozný člověk. Sobec, lakomec, mamanek a sv.ne

Po rozvodu rodičů po 30 letech, za který mohl svým chováním ( nebyl schopný nic pro moji mamku udělat, pro mě, pro své rodiče, věci typu, že neplatil nic doma, nedělal nákupy, pokoj jsem měla až ve 22 letech apod )

Jsem už dávno z domu. Mamka to vydržela pár let a pak podala žádost o rozvod. Něco málo ji vyplatil - ač má mnohem víc, ale ona se nechtěla soudit, hádat se. To je jedno. Dům je jeho a jeho rodiči, kteří tam žijí

Poslední rok to s nimi jde z kopce. Hlavně z babičkou, je jí 85 let a prakticky musí dělat všechno. Táta bere příspěvek na péči na svého otce, který na 4 stupeň. Ale prakticky pravidelně od patka do neděle, nebo i déle, případně i jindy přes týden není doma. Ale je u své přítelkyně

Rodičům nepomůže, natož abych uklidil, umyl po sobě nádobí, nebo sprcháč. Prostě nic

A upřímně, ano chci, aby dostal přes prsty. Dík příspěvků na péči je doma, nemusí do práce. Ten jde celý jemu + mu rodiče dávají na benzín, platí mu jídlo/cigarety, nezná za život co je paktit poplatky na době. A to co našetří mu dají také oni

Zeptám se vám narovinu, je šance, nevím jak a kam, napsat na sociálku jak se věci skutečně mají? Že se nestará, že je věčně pryč, že celý příspěvek jde jemu + mu ještě dávají peníze

Domluvy, aby se staral, změnil chování nepomáhají. Babička je na hroucení. Už si dala žádost do pecovatelaku, ale nakonec z toho zatím sešlo, že je zvyklá ve svém. Ale je fyzická i psychická v haji. Nehledě na to, že on na ni rve, netopí jim ( a to si uhlí oni kupují, jako vše. On nikdy nic neplatil )

Děda je už mimo a během roku co je na každém pryč, vidím jak pomalu začíná být mimo… Chci aby měli nějaké stáří a upřímně ano chci, aby táta dostal přes prsty

Děkuji za pochopení

Kdo jim nakupuje, pere, vaří a uklízí? Na tohle všechno lze čerpat sociální služby a platit z příspěvku na péči. Jak je to u vás?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.04.19 11:36

@terien Ne. A babička to neudělá. Na jedné straně se boji, na druhé ho podporují.

Mě jde o to napsat na sociálku aspoň to, že není doma, dny. Přitom se má starat

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.04.19 11:38

@Uslava Pere, uklízí babička. Pokud nepřijedu o víkend na - nebydlíme, kde oni. Ona je taková, že nezavolá, když potřebuje pověsit záclony apod. Tak že když s partnerem dojedeme, tak aspoň uklidím cely dům

Nakupuje táta - autem, nebo sousedka. Když on není doma nebo na dovolené

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.04.19 11:39

@Tableta Je ji 85 let, těžko bude na tak starou osobu. Obzvlášť když během roka rapidně sešla. Mamka tam hodně pomáhala a teď je to vidět

Uslava
Zasloužilá kecalka 881 příspěvků 29.04.19 11:42
@Anonymní píše:
@Uslava Pere, uklízí babička. Pokud nepřijedu o víkend na - nebydlíme, kde oni. Ona je taková, že nezavolá, když potřebuje pověsit záclony apod. Tak že když s partnerem dojedeme, tak aspoň uklidím cely důmNakupuje táta - autem, nebo sousedka. Když on není doma nebo na dovolené

Zajdi na jejich úřad práce, všechno jim řekni a nech si ten příspěvek posílat na sebe. POkud jsi ovšem schopna o ně stabilně pečovat. 4 stupeň je tak pro ležící pacienty a tohle opravdu není žádná sranda. Zkus to domluvit s prarodiči. A objednej pečovatelku a to ostatní ať si to babičkka přeje a nebo ne. Mám to vyzkoušené. Oni brblají a pak jsou rádi, že se o ně někdo cizí zajímá a pomůže jim. Nenech se odradit.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.04.19 11:44

Mě je jí strašně líto, vychovala mě, starala se o mě. Rodiče chodili na směny. Strašně mě i mrzi, že se naši rozvedli ( měli vždy dobře manželství bez hádek ), mamka ho chtěla zachránit, on nemel snahu. A teď se chová jak ho… :roll: Prakticky rodiče jsou mu urkadeni. Sám mi řekl, že potřebuje ženskou, aby se o něj starala. Tu na, skoro rok - chudák paní. A že dům dávají stáří dokupy ( finančně ) aby ho líp pak prodal až tu nebudou. Řeknu mu ať se o ně stará. Jeho odpověď: co bych se staral, je tam baba a nebo ty se starej, jsi ženská

Hmm, že já mám svoji práci, dům a zahradu + jeden koníček nebere. Nezájem

Už mi, ani neberu telefony, rootoze je to pořád dokola. Rype, hani a pomlouvá - i mamku

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama