Táta přede mnou tají rakovinu

Anonymní
4.5.20 18:22

Táta přede mnou tají rakovinu

Ahoj, je mi 20 let a ráno jsem omylem při úklidu narazila na zprávy z nemocnice, tátovi zjistili rakovinu pankreatu s metastazema na játrech :,(… Před měsícem asi týden zvracel, šíleně ho bolelo břicho, zhubnul, ale všem nám říkal, že je to jen viróza a my nevím proč jsme to neřešili.. Nikoho nenapadlo, že by to tajil.. Proč mi to nechce říct? Vždyť já nechci aby si tím vším musel projít sám.. Upřímně jsem z toho dost špatná samozřejmě hlavně z té diagnózi, ale i z toho, že jsem myslela, že od toho jsme rodina, abychom se podporovali v těžkých chvílích a podrželi jeden druhého. :(
Co mám teď dělat? Mám to ignorovat a počkat jestli to řekne sám nebo se ho na to zeptat?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1251
4.5.20 18:28

Nemluv o tom, dělej že jsi nic nenašla, chce tě ušetřit starostí, tady moc velká šance na uzdravení asi nebude. Já docela věřím že to nechce říct, prostě nechce lítost a soucit, časem to stejně vyjde najevo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4717
4.5.20 18:29

Zlato :hug: :,( promluv si s ním, že jsi při něm, že to víš…slinivka je hrozně zlá a rychlá :,( :,( :,( vím z rodiny, buďte co nejvíc spolu :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3265
4.5.20 18:30

Já ho chápu. Chce zbytek svého života prožít normálně. Nechce vidět jak brečíte a trápíte se.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
286
4.5.20 18:34

Ahoj, v první řadě je mi moc líto, že je tvůj táta nemocný a že ses to dozvěděla takhle. Lidé, kteří se dozví, že jsou nemocní se s tím často chtějí poprat nejdřív sami. Urovnat si to v hlavě a podobne. Nechtějí tím zatěžovat své okolí, nechtějí třeba poslouchat lítost a podobně. Nevím, jaká reakce je správná, ale já bych mu to asi řekla. Nějak nenasilně, v klidu a o samotě. Určitě bych na nej třeba nezautocila, proč se s tím nesvěřil, důvodů může mít spousty. A taky bych to nikomu dalšímu neřekla. Držím palečky :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.5.20 18:41

Myslím, že nechce soucit a lítost, že si vás chce užít tak, jako by nic, dokud to jde. Ono to bohužel nepůjde tajit věčně. Asi se s tím zatím sám srovnává a nechce nakládat hned i zbytku rodiny. Určitě to neber jako křivdu, že to neřekl, věř, že sám má se sebou co dělat. Táta si třeba všimne uklizených papírů a dojde mu, že třeba tušíš nebo někdo z rodiny… osobně bych asi zavedla opatrně řeč někde stranou, s citem. Podle situace. Drž se holka, vím, že tohle je prů**r jako hrom. :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2411
4.5.20 18:43

Když už to víš, tak mu to řekni. Nemá smysl, abyste se přetvařovali navzájem.
Jestli je to slinivka, tak to není dobré.
Tátu chápu, chtěl vás co nejdýl ušetřit trápení. Hlavně jestli ví, že se to moc léčit nedá a že tam ta naděje není.
Možná bych to v této situaci udělala stejně. Vydržela bych to neříct co nejdýl by to šlo. Dělá to z lásky k vám, chce abyste se co nejmíň trápili. :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
819
4.5.20 19:49

Vůbec nevím, co bych dělala, ale napadá mě, nemá Cesta domů (https://www.umirani.cz/) nějakou poradnu? Zkusila bych se zeptat tam…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
260
4.5.20 19:52

Určitě to nemyslel špatně, spíš naopak, chtěl vás ušetřit lítosti a trápení.
Ale když už to víš, asi bych mu to být tebou řekla. Určitě mu ale nevyčítej, že nemoc tajil. Ostatním členům nic neříkej..
Drž se, snad tam nějaká naděje na uzdravení ještě je :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10837
4.5.20 19:52

Tvuj tata si to potrebuje srovnat ve sve hlave. Az to prijme jako nezbytny fakt, urcite vam to rekne. Na tvem miste bych nedala najevo, ze to vim. Nemocny clovek, ktery jeste neni se svoji nemoci smireny, muze reagovat vselijak :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
39187
4.5.20 19:54
@Anonymní píše:
Ahoj, je mi 20 let a ráno jsem omylem při úklidu narazila na zprávy z nemocnice, tátovi zjistili rakovinu pankreatu s metastazema na játrech :,(… Před měsícem asi týden zvracel, šíleně ho bolelo břicho, zhubnul, ale všem nám říkal, že je to jen viróza a my nevím proč jsme to neřešili.. Nikoho nenapadlo, že by to tajil.. Proč mi to nechce říct? Vždyť já nechci aby si tím vším musel projít sám.. Upřímně jsem z toho dost špatná samozřejmě hlavně z té diagnózi, ale i z toho, že jsem myslela, že od toho jsme rodina, abychom se podporovali v těžkých chvílích a podrželi jeden druhého. :(
Co mám teď dělat? Mám to ignorovat a počkat jestli to řekne sám nebo se ho na to zeptat?
Řekla bych mu, že to vím. On vám nechce přidělávat starosti, ale teď je v tom vlastně úplně sám.
je mi to líto.
Sám Ti to říct nemusí, nedávno sem byla u úmrtí paní, která to dceři řekla 2nebo 3 dny před smrtí. Nebylo to nakonec dobrý pro nikoho.
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
943
4.5.20 19:54

Je to hrozná situace, ale asi nechce aby jsi se trápila když on se určitě trápí sám. Možná bych nějak šetrně si promluvila s tatínkem. Moc držím palce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.6.20 21:26

Bud s nim, je to tezke. Mrzi me to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
102
16.6.20 11:08

Ahoj, v srpnu to bude rok co tatínek umřel na rakovinu plic. Jednoho dne přiznall že se mu těžko dýchá. Doktorka hned poslala do nemocnice na plicní, kde už si ho nechali. Asi dva týdny bylo vše v pohodě, tatínek se usmíval jezdily jsme za ním do nemocnice, neřekl nám nic. Až se nám to přestalo zdát a zašli jsme za paní doktorkou, která nám řekla tuhle hroznou diagnozu :( Před tátou jsme delali jakoby nic, ani jsme o tom moc nemluvily, mysleli jsme že to třeba pomůže, nebude si připouštět že je nemocný a tak. Bohužel to nepomohlo a mělo to rychlý konec :( Nejdůležitější je věřit a doufat a s tatínkem být co nejvíc to jde. Vím, že jsem tě asi moc nepovzbudila, ale drž se a nic nevzdávejte :hug:
Přeju hodně sil, a kdyby se ti chtělo, napiš jak je tatínkovi a jak jste se k tomu postavily :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama