Táta se chce znovu oženit

23.12.19 12:48

Táta se chce znovu oženit

Ahoj všichni, řešíme doma takovou věc, táta za mnou přišel, že uvažuje do budoucna, že by se znovu oženil, nutno konstatovat že už by to bylo po třetí a bude mu 60. Nikdo v rodině tu ženskou nemá rád, je to zlatokopka, všude se tátou vychloubá a nechává se vydržovat. Sama vede malý salon, který si na sebe sotva vydělá a on ji zaslepeně vidí jako strašně skromnou ženskou, která toho moc nepotřebuje. Co byste dělali na našem místě vy?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

23.12.19 12:50

Asi bych tátovi úplně nebránila ve svatbě, ale řekla bych mu ať zváží předmanželskou smlouvu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.12.19 12:51

@Lady.Nata poprali mu stesti :nevim:..je dospělé svepravnej, co by si chtěla dělat…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.12.19 12:52

@Michailika no tu předmaželskou smlouvu už jsme taky zvažovali, že mu navrhneme vzhledem k majetku. :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.12.19 12:54

Já asi chápu o co jde no, nedivím se že za nějakých padesát let (ťuk ťuk ťuk) dá li bůh tak ještě za delší dobu, nechcete aby ona zdědila všechno po tatínkovy, a možná bych mu to i takhle řekla, pokud máte dobrý vztah měl by to pochopit

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.12.19 12:55

@Pidulka1991 no vzhledem k dosti blízkým vztahům to jen tak jednoduše nejde mu jen tak s ní popřát hodně štěstí..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3754
23.12.19 12:58
@Michailika píše:
Já asi chápu o co jde no, nedivím se že za nějakých padesát let (ťuk ťuk ťuk) dá li bůh tak ještě za delší dobu, nechcete aby ona zdědila všechno po tatínkovy, a možná bych mu to i takhle řekla, pokud máte dobrý vztah měl by to pochopit

Ale ona po něm všechno dědit nebude. Jen to, co nabydou spolu za trvání manželství. To co má teď do SJM nespadne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27337
23.12.19 13:01

@Lady.Nata jak nejde? Pokud bude chtit tak se ozeni a neudelate nic. A jednou holt zdedi cast majetku. Bude dedit rovnym dilem s vami detmi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14387
23.12.19 13:03

A co bys chtěla dělat? Zakázat mu to?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.12.19 13:03

To je pravda, že to co nabyl před svatbou s ní nemá nic společného, ale zase pokud je to zlatokopka tak aby nechtěla aby něco přepsal na ní, ale já jsem asi moc velký katastrofista… :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.12.19 13:04

Jde mi o to, že nechci, aby ona sáhla na nic, co můj táta vybudoval s mojí mámou a mamka se toho všeho vzdala, aby to pak táta mohl předat nám. Jenže bůhví co mu ona může navalit do hlavy…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1837
@veria píše:
@Lady.Nata jak nejde? Pokud bude chtit tak se ozeni a neudelate nic. A jednou holt zdedi cast majetku. Bude dedit rovnym dilem s vami detmi.

Urcite? V pripade dedictvi se dedi z celeho majetku podle me.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27337

@cverunka tak to neni. V pripade smrti se dedi veskery majetek, a navic to co bude v SJM pujde zpulky jen manzelce. Ostatni veskery majetek bude dedit rovnym dilem spolecne s detmi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27337
23.12.19 13:05

@jita22 samozrejme viz moje odpoved vyse. SJM by hralo vetsi roli jen pri rozvodu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
57017
23.12.19 13:06
@cverunka píše:
Ale ona po něm všechno dědit nebude. Jen to, co nabydou spolu za trvání manželství. To co má teď do SJM nespadne.

manžel dědí i to, co je mimo SJM

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama