Táta v protialkoholní léčebně;pozitivní na covid

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
13.11.21 18:26

Táta v protialkoholní léčebně;pozitivní na covid

Ahoj, chtěla bych radu. Mám otce v léčebně, pije už cca 10 let, poslední roky byly hrozné, nyní konečně na léčení, zažili jsme si věci, které tu ani nechci popisovat.
Aktuálně se dal tedy na veřejnou léčbu, vydržel měsíc a vyšel tam pozitivní na covid, celý večer mi volá, že si pro něj musím přijet. Prý co by tam jako dělal, že by byl jen zavřený na izolaci. Tak jsem mu řekla, že to bude v izolaci i doma. Samozřejmě absolutně na mě byl zlý, ať to zajistím.
Nehledě na to, že se aktuálně doma staráme o nemocnou babičku, nechci pro něj jet i tak, vím, že to je akorát důvod, aby se dostal zpět a napil. Vždy takhle něco zkoušel. Jak mu teď argumentovat? Bombarduje telefonáty celou rodinu a křičí na nás, ať pro něj přijedeme.
Díky!

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
692
13.11.21 18:29

Zavolala bych jeho lékaři a zeptala se ho, co doporučuje on.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27828
13.11.21 18:30
@mokkk píše:
Zavolala bych jeho lékaři a zeptala se ho, co doporučuje on.

a nebrala bych mu telefony, pochybuji, že covid nakažený se může někam převážet, navíc tam, kde je stará osoba

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23680
13.11.21 18:32

Neber mu telefon a budeš mít klid.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26137
13.11.21 18:34

Ja bych se s ním nebavila. Pokud musíš, tak argumentuj babickou, ze ji přece nenekazi a at se sebere a neni sobecky slaboch.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8001
13.11.21 18:36

Pochybuji, že by ho pozitivního pustili domů, je to nesmysl

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36800
13.11.21 18:39
@Anonymní píše:
Ahoj, chtěla bych radu. Mám otce v léčebně, pije už cca 10 let, poslední roky byly hrozné, nyní konečně na léčení, zažili jsme si věci, které tu ani nechci popisovat.
Aktuálně se dal tedy na veřejnou léčbu, vydržel měsíc a vyšel tam pozitivní na covid, celý večer mi volá, že si pro něj musím přijet. Prý co by tam jako dělal, že by byl jen zavřený na izolaci. Tak jsem mu řekla, že to bude v izolaci i doma. Samozřejmě absolutně na mě byl zlý, ať to zajistím.
Nehledě na to, že se aktuálně doma staráme o nemocnou babičku, nechci pro něj jet i tak, vím, že to je akorát důvod, aby se dostal zpět a napil. Vždy takhle něco zkoušel. Jak mu teď argumentovat? Bombarduje telefonáty celou rodinu a křičí na nás, ať pro něj přijedeme.
Díky!

Brala bych mu telefon jen jednou denně a opakovala, že je tam proto, aby se zbavil závislosti. Že doma to nepůjde.

Příspěvek upraven 13.11.21 v 18:45

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23045
13.11.21 18:43

Neboj se, domu ho nepustí. Telefon mu neber.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17029
13.11.21 18:53
@Anonymní píše:
Díky!

Jakákoli argumentace je zbytečná - je potřeba jen vytrvale opakovat “ne, nepřijedeme”. A nezvedat neustále telefony – stačí maximálně jednou denně.

Jak správně cítíš, celé je to v této fázi jen o tom, jak se dostat zpět ven k alkoholu :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
18672
13.11.21 19:19

V žádném případě ho neodvážej z léčebny. Je to jeho boj a jeslti si ho vezmeš pozitivního domů, tak nejen že nejspíš zabiješ babičku, ale hlavně se rozchlastá.

To že na tebe byl zlej jasně ukazuje že ho fakt nechceš domů.

Primárně opravdu potřebuješ chránit sebe - a nemyslím tím před covidem, ale emocionálně.

Normálně mu řekni: "Ne, a jestli se mnou budeš tkahle jednat, přestávám se s tebou bavit. " A pak se klidně přestaň bavit.

mrkni sem

https://obchod.portal.cz/…-alkoholiku/

ideální by bylo zajít do nějaké adiktologické poradny, nabízí poradenství i pro rodinné příslušníky, ty často trpí tím, co jim dělají jejich blízcí. Nemusíš na to být sama a hlavně to fakt není tvoje vina a tvoje chyba.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7271
13.11.21 19:25

Neber ho domů. Nejsi povinna nic zařizovat, jak by si on přál. Je alkoholik, co šikanoval rodinu a teď se má léčit. Pokud má covid, bude v izolaci, to se nedá nic dělat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat