Tatínek mého manžela

Anonymní
2.7.20 15:04

Tatínek mého manžela

Zdravím, z prvního vztahu mám dceru. Její pravý otec se s ní vídat nechce, neplatí ani alimenty. Můj manžel ji ale vzal jako vlastní. Od doby co byl malé rok s námi žije (malá ma 12 let). Už asi 3 roky se snažíme o další dítě. Takže můj manžel žádné vlastní dítě nemá. Rodiče mého manžela jsou rozvedení už strašně dlouho. Oba mají přes 70. Krom mého manžela mají ještě staršího syna. Který má 2 vlastní děti. Ovšem rok zpátky nastal problém. Po 11 letech co jsme s manželem žili na bytě, jsme se rozhodli koupit si rodinný dům pod horoma. Ovšem celý ho rekonstrujeme a zabírá to snad každou volnou chvíli. Ale vůbec si nestežuji. Baví nás to :nevim: Problém je však v tom, že tatínek mého manžela žil taky celý život na bytě a přes zimu si rozhodl koupit chatu. Ale vážně nepoužitelnou chatu. Nejsou tam skoro žádné přípojky. Chata se snad 50 let nevyužívala. Opravdu sotva stojí. Problém je však v tom, že nám manželů tatínek každý den volá ať manžel přijede mu pomoct. Rekonstrujeme vlastní baracek takže opravdu manžel nemá čas aby každý den po práci jezdil k taťkovi mu pomáhat. Tatínek ale opravdu volá každý den.. A když náhodou manžel telefon nezvedne nebo nepodepíše je urazeny a naštvaný. :nevim: nedá se s ním ani rozumně bavit. Minuly víkend jsme vzali holku do zoo. Tatínka vypadalo že trefí, když zjistil že se manžel „poflakoval“ po zoo a nešel mu pomoci. Když mu manžel navrhl, že přece může pomoci i jeho starší bratr tak podle tatínka nemůže. Má přece svoji VLASTNÍ RODINU a svoje 2 VLASTNÍ děti. A manžel je přece podle něj bezdetny, tak by pomáhat měl. Chápu že v 70 letech nestačí na rozpadlou chatu. Ale nevím, proč si ji teda v 70 pořizoval. Přes víkend v sobotu ráno v 8 je hned u nás a troubí před domem na manžela, že má jet s ním na chatu pomáhat. Když manžel řekne že ma tady práce až až že opravdu nemůže, začne se tatínek rozčilovat, ze cizím (mi a dceři) pomáhá a na rodinu (na něj) kašle. Přitom domeček pod horama byl manželův nápad. Hypotéku jsme vzali spolu a platíme ji spolu. Setkaly jste se s něčím podobným? Jak Tatínkovi vysvětlit, že prostě opravdu k němu manžel nebude jezdit víckrát jak 2× do týdne protože má dost svoji práce? Taky by mě zajímalo, jak zařídit aby nás přestal brát jako cizí. Chápu že malá není jeho vnučka a taky chápu, že má své vlastní vnoučata které má raději. Ale nemusí to přece tak dávat najevo. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

11093
2.7.20 15:09

Pristup tchana k tobe a tve dceri uz asi nezmenis. No a vztah tvuj manzel a jeho otec si musi vyresit tvuj chlap sam. Ty do toho nezasahuj. Obrati se to proti tobe.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2771
2.7.20 15:13

:,( achjo
můj tchán taky (tedy adoptované) děti nikdy nebral jako plnohodnotná vnoučata
je to prostě povaha - to nezměníš
ale TVŮJ MANŽEL - nikoliv TY - si s ním musí sednout a vysvětlit mu, že fakt nejste cizí a že VY JSTE TAKÉ JEHO RODINA..
nikdo dědovi nekázal koupit v 70ruinu, to si myslel, že zapřáhne syna automaticky nebo co?? jeho rozhodnutí - jeho chata… bohužel.. občas by mu určitě pomoct měl, ALE NE si nechat organizovat život, víkendy a ještě s řečma, že druhý syn má „vlastní rodinu“ a tenhle „žádnou nemá“
mmch, dost by mne to mrzelo :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
852
2.7.20 15:15

Nevysvětlíš. V tomhle věku už ne. Tvůj manžel by ale měl promluvit se svým bratrem a pokud mají dobrý vztah, tak ten bratr by se měl sám nabídnout s pomocí svému otci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2153
2.7.20 15:18

Když se SÁM rozhodl, že si koupí ruinu, ať si jí taky SÁM opravuje.
Já bych to tátovi v tomto věku „nedovolila“. Ale pokud by to i tak udělal, nenechala bych se pak kvůli tomu vykořisťovat. Nikdo ho do toho nenutil. Můj muž by na tohle neměl čas ani 2×týdně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1001
2.7.20 15:34

Nech to na svem muzi. Nastesti to vypada, ze k tomu pristupuje rozumne. Vztah tchana k tobe a dceri uz asi nezmenis, mozna az se vam povede spolecne dite. Tchan a tchyne vzdycky nejakym zpusobem zasahuji do zivota, ale dulezite je jak se k tomu postavi jejich dite a jaky vztah mate s partnerem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59574
2.7.20 15:43
@Anonymní píše:
Zdravím, z prvního vztahu mám dceru. Její pravý otec se s ní vídat nechce, neplatí ani alimenty. Můj manžel ji ale vzal jako vlastní. Od doby co byl malé rok s námi žije (malá ma 12 let). Už asi 3 roky se snažíme o další dítě. Takže můj manžel žádné vlastní dítě nemá. Rodiče mého manžela jsou rozvedení už strašně dlouho. Oba mají přes 70. Krom mého manžela mají ještě staršího syna. Který má 2 vlastní děti. Ovšem rok zpátky nastal problém. Po 11 letech co jsme s manželem žili na bytě, jsme se rozhodli koupit si rodinný dům pod horoma. Ovšem celý ho rekonstrujeme a zabírá to snad každou volnou chvíli. Ale vůbec si nestežuji. Baví nás to :nevim: Problém je však v tom, že tatínek mého manžela žil taky celý život na bytě a přes zimu si rozhodl koupit chatu. Ale vážně nepoužitelnou chatu. Nejsou tam skoro žádné přípojky. Chata se snad 50 let nevyužívala. Opravdu sotva stojí. Problém je však v tom, že nám manželů tatínek každý den volá ať manžel přijede mu pomoct. Rekonstrujeme vlastní baracek takže opravdu manžel nemá čas aby každý den po práci jezdil k taťkovi mu pomáhat. Tatínek ale opravdu volá každý den.. A když náhodou manžel telefon nezvedne nebo nepodepíše je urazeny a naštvaný. :nevim: nedá se s ním ani rozumně bavit. Minuly víkend jsme vzali holku do zoo. Tatínka vypadalo že trefí, když zjistil že se manžel „poflakoval“ po zoo a nešel mu pomoci. Když mu manžel navrhl, že přece může pomoci i jeho starší bratr tak podle tatínka nemůže. Má přece svoji VLASTNÍ RODINU a svoje 2 VLASTNÍ děti. A manžel je přece podle něj bezdetny, tak by pomáhat měl. Chápu že v 70 letech nestačí na rozpadlou chatu. Ale nevím, proč si ji teda v 70 pořizoval. Přes víkend v sobotu ráno v 8 je hned u nás a troubí před domem na manžela, že má jet s ním na chatu pomáhat. Když manžel řekne že ma tady práce až až že opravdu nemůže, začne se tatínek rozčilovat, ze cizím (mi a dceři) pomáhá a na rodinu (na něj) kašle. Přitom domeček pod horama byl manželův nápad. Hypotéku jsme vzali spolu a platíme ji spolu. Setkaly jste se s něčím podobným? Jak Tatínkovi vysvětlit, že prostě opravdu k němu manžel nebude jezdit víckrát jak 2× do týdne protože má dost svoji práce? Taky by mě zajímalo, jak zařídit aby nás přestal brát jako cizí. Chápu že malá není jeho vnučka a taky chápu, že má své vlastní vnoučata které má raději. Ale nemusí to přece tak dávat najevo. :nevim:

Poslala bych ho rovnou do háje. Chová se jak buran.. 2× bych mu řekla normlane, že prostě dělám na svém a není povinnost jezdit k němu, plus že vy jste jeho rodinou.. Potřetí už bych byla zlá.. :zed: jinak u vás to musí řešit chlap, je to jeho otec..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2584
2.7.20 15:46

Souhlasím s tím, že se musí bránit vůči tomuhle „vydírání“ hlavně tvůj muž a taky by se měl ohradit vůči tomu, že ty a tvoje dcera nejste jeho rodina… :zed: Někteří lidé, čím starší, tím zlejsi…jako chápu, ze je to jeho otec, ale jako dospělý syn by si tohle neměl nechat líbit. Postarat se ve stáří o rodiče si představuji jinak než jim opravovat chajdu… 8o Skoro jako by to udělal naschvál, že si tu chatu pořídil.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
750
2.7.20 18:46

Přečetl jsem. Zajímavý příběh. Tvůj manžel by si měl udělat se svým tatínkem pořádek. Nemám rád když musím stavět žebříček hodnot, kdo je v mém životě důležitější, jestli rodiče, manželka, nebo kdo. Ale kdyby k tomu mělo dojít, tak manželka je pro mě č.1. Oni ti důchodci jsou někdy straně otravní. Vím že jsou častokrát sami, ale umí pěkně hrát divadlo a manipulovat. Sám jsem to měl v rodině. Na ně se musí radikálně, protože jinak se to vždycky obrátí proti vám. Čím víc se mu bude věnovat, tím víc bude chtít. A starší syn bude stejně jednička, protože má „vlastní vnoučata“.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
314
6.7.20 02:59

Manzeluv brácha jezdi k tatkovi pomahat? Tchan jezdi pomahat k vam? Kdyz si rekonstruujete svoje, neni cas na dalsi. To to nedodelate nikdy. A tchan to nakonec napise stejne na druheho syna, aby jeho tezce vydelany dedictvi nepripadlo cizimu diteti. A fakt to nech na manzelovi, at nejsi za spatnou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama