Tatínek neumí trávit volný čas se synem

Anonymní
3.6.13 16:55

tatínek neumí trávit volný čas se synem.

Ahoj potřebuji se vykecat a možná i poradit.
Tatínek nezvládá výchovu, neví jak si s dětmi hrát.
Je perfektní co se táký o postarání. to zvládá perfektně. když je potřeba nakrmí, přebalí, oblékne ( ale musí mít oblečení připravené ), uvaří. neuklízí to ne jen když ho o něco poprosím.
Jde mi ale o to, že on je velmi málo doma. dělá 12tky jen denní a ještě přesčasy a vedlejšák, takže doma moc není. samozřejmě mu nechávám čas jen pro něj třeba na pěkný film či pc a tak, ale chci taky po něm, aby se věnoval dětem. máme kluky 3 a 1 rok. mladší je pohodář ten si vystačí sám, ale starší to je ds. se mnou dobrý, ale před tatínkem se předvádí a zlobí, křičí a já si myslím, že si vynucuje pozornost a on mu ji moc neumí dát. neví jak si s ním hrát. hodně ho okřikuje a já pak okřikuji jeho no je to na palici, ale nechci zase synovi brát ten čas jen s tátou, ale vidím i jak je tatínek z toho vynervovanej. já nevim. radim mu co a jak, ale prostě mu to nejde. další problém je v tom, že manžel se nedokáže přizpusobit mozečku 3letého. např. kdyby hráli hru člověče nezlobse tak malej bude chtít hrát podle svých pravidel spíše jen tak blbnout a manžel ne ten se začne rozčilovat, že musí hrát podle pravidel. takže místo volného dne v pohodě se akorát všichni štěkáme. já se snažím být i už mimo, ale moc to nejde.
prosím o zachování anonymity manžel zná muj nick. ikdyž mu to stejně asi dojde, ale nebude mít jstotu, že je to on :) díky.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1706
3.6.13 17:00

No já nevím, být tebou, tak pokud si má muž s malým hrát, nemontuj se do nich. Mně by taky vadilo, kdyby mi někdo říkal, jak mám co dělat. Zkus se třeba od nich co nejvíc vzdálit, ať tě to neláká do něj rejt. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3183
3.6.13 17:06

Ahoj :mavam:

No, ja nevim, spis je tatinek dost unavenej, ze by se se synackem treba radeji pomazlil a zkouknul s nim Cars :) Muj muz je skoro stejny, ale je nevlastnim otcem Emicky (4r). Misto chytrych her jdou jezdit na kole - tvoji kluci nejezdi, alespon odrazedlo apod.? Nebo jen tak vypadnout na detske hriste? Oni ti tatinkove nejsou tak trpelivi a chapavi jako maminy. Ja nevim, asi jsem v tomhle jina… Taky okrikuju manzela, ze treba musi tohle delat tak a tak, ale nakonec si reknu - vzdyt mu podtrhujes autoritu a delas z nej blbce. Tak misto stolnich her, ktery stejne maly deti malokdy poberou, at jdou ven na kolo, hriste, nebo jen tak na prochajdu, detickam to staci jako ukazka venovaneho casu jenom jim :) Nebo si poridte maly akvarko s rybickama a synek at ho s tatkou cisti… Za 20 let si na to vzpomene, jak s tatou cistili rybickam akvarko, nebo jezdili na kole… Nez to, ze hrali Clovece nezlob se ci tvuj manzel se nebude muset stresovat tim, ze na nej houknes kvuli tomu, ze on houkne na synka :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.6.13 17:06

No jo já se snažím. dnes třeba jsem fakt celé odpoledne v obýváku a oni v pokojíčku, ale slyším jak tam hystericky řve syn a jak na něj řve táta. nestojím tam a nepeskuji ho. ale ano je asi více kontrolovany mnou a chápu, že ho to muže stvát, ale co to je mám nechat uplně být? za celé odpoledne nebyl schopen vymyslet žádnou zýbavu. jediné že u kostek dělá komín a syn ho zboří. já se snažím syna taky něčemu učit a vyžaduji nějakou pozornost 10minut max ale tatínek ne. ten si sedne pustí si k tomu tv a syn kolem něj běhá a v podstatě zlobí, protože se nudí! zakl.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
3.6.13 17:08

Jo venku je to jiný, ale syn je často nemocný a tady leje a leje, když jsou ven a syn se vyběhá nebo má odrážedlo je to uplně něco jiného. jen doma. ani ty viodovky u kterých syn s emnou vydrží hodinu nevytáhne. jo pustit si spolu pohádku to by mu šlo :mrgreen: zakl.

• Citovat
  • Nahlásit
3183
3.6.13 17:19

Hele, ja nevim… Z tveho prispevku to vyzniva tak, ze nemas samostatne deticky, minimalne toho starsiho synka. Uc je byt vic smostatnejsi, potom se oni sami dokazi zabavit i v tomhle necase, nebo pozvi kamaradku s deckem. Moji dceri budou 4r a je samostatna, nemusi me mit za zadkem, komin si postavi sama a s hrackama si taky vystaci. Asi jsi narocna :lol: Ale pisu ze skusenosti, ne velke ani dlouholete, ale muj manzel taky nevymysli zabavu pro deti doma… Radeji si pusti tv a cuci spolu na telku nebo jde vecer uspavat ci jdou spolu do kramu nakupovat :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.6.13 17:27

@Barčí1411 no to právě jsem potřebovala slyšet, že i jiný tatínci jim tu zábavu nevymyslí. a jsem náročná já vím. když doma tatka není tak se starší chová uplně jinak. staví si sám, sám si prohlíží knížky. pak spolu něco tvoříme jdeme ven jasně, ale nepotřebuje mě. ale jak je táta doma tak ne. a já na to nejsem zvyklá a vytáčí mě to, a tím to vše více zhoršuju vím. od září jde do školky tak snad to bude lepší no. zakl.

• Citovat
  • Nahlásit
Švadlenka Madlenka
3.6.13 17:31

Ono je to těžké, někdy mám stejný problém a pak si zas říkám, jestli toho nechci po tom chlapovi trochu moc…chodit do práce od nevidím do nevidím, nosit peníze, doma pomáhat, s dětmi si hrát…jsou chlapi, co to s dětmi umí a jsou tací, co to prostě neumí a není v tom žádný záměr nebo úmysl. Já doufám, že se časem k tomu nějak propracují, ale asi nemá smysl to nějak zvlášť hrotit.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
3.6.13 17:35

@Švadlenka Madlenka díky on na to fakt asi nebude, když byl první mimino tak furt říkal, až bude mluvit a chodit to si s ním budu hrát. prd. jenže já nevím jak tedy reagovat a jak ty společné dny doma, když se nemuže ven trávit, aby to bylo v klidu. nakonec se těšíme že jde do práce a je klid :oops:
jsem ochotná ho tedy nechat být a nechtít po něm aby tedy se spolu nějak učili třeba, ale jinka co přeci je nenechám celý den čučet na pohádky nebo mám? zakl.

• Citovat
  • Nahlásit
3183
3.6.13 17:40
@Anonymní píše:
@Barčí1411 no to právě jsem potřebovala slyšet, že i jiný tatínci jim tu zábavu nevymyslí. a jsem náročná já vím. když doma tatka není tak se starší chová uplně jinak. staví si sám, sám si prohlíží knížky. pak spolu něco tvoříme jdeme ven jasně, ale nepotřebuje mě. ale jak je táta doma tak ne. a já na to nejsem zvyklá a vytáčí mě to, a tím to vše více zhoršuju vím. od září jde do školky tak snad to bude lepší no. zakl.

Urcite bud v klidu… Decka jsou vsechny stejny.. Kdyz je Emca se mnou je hodna, kdyz je s tatou, je taky hodna, ale jakmile jsme vsichni spolu, tak se chova jak prastena :nevim: Ale u nas je to trosku jiny, takze tamhle je pokojicek a nazdar, zadny hysterie tady pred nama… Hodne s ni mluvime, vysvetlujeme ji vsechno, takze se min a min chova tak, jak popisujes chovani synka, kdyz ma doma tatu :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2989
3.6.13 17:41

Bud v klidu :) manzel taky zadnou zabavu nevymysli.Ho to proste nenapadne, pusti pohadku a ma klid.Kdyz jsem jim dala pastelky, at si spolu kresli, dopadlo to tak, ze manzel se do kresleni natolik zabral, ze si ani nevsiml, ze syn si kresli po stole :zed: Ja si rikam, ze se to vekem bude urcite lepsit

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Švadlenka Madlenka
3.6.13 17:53

No já občas zaprudím, ať dělají nějakou „aktivitu“, tak ji chvíli dělají a pak zas ho vidím, jak si čte internet a jednou rukou šolichá děcko. Už to neřeším, akorát jsme se pohádali a k ničemu to nevede. Co mi fakt vadilo, když říkal slova stejně spatně jako děcko, to jsem mu několikrát „vysvětlila“, že by bylo fajn, aby se to naučilo říkat správně, že mi to roztomilé fakt nepříjde, když mluví jak trotl, ale zbytek už neřeším. Uvidíš, že se to poddá. Já taky, když vypadám ven, tak zadám úkoly, co se má udělat a ať sis pak hrají a co myslíš…příjdu z nákupu, jedno děcko pokaděný, druhé lítá s holým zadkem, pyžama nakopané pod televizí, kde jedou pohádky a udělané není nic, včetně toho, aby aspoň snídali…zbytečné se rozčilovat.

• Citovat
  • Nahlásit
3183
3.6.13 17:58
@tejuho píše:
Bud v klidu :) manzel taky zadnou zabavu nevymysli.Ho to proste nenapadne, pusti pohadku a ma klid.Kdyz jsem jim dala pastelky, at si spolu kresli, dopadlo to tak, ze manzel se do kresleni natolik zabral, ze si ani nevsiml, ze syn si kresli po stole :zed: Ja si rikam, ze se to vekem bude urcite lepsit

:lol: Myslim, ze je lepsi je vyslat ven na hriste nez po nich chtit aktivity.. Ja treba pro deti aktivity taky nevymejslim. Ucime je samostatnosti, takze dcerka si vydrzi hrat pul dne sama… Akorat, musime kontrolovat.. Jsme jednou mysleli, jak je hodna a zmalovala si zed v pokojicku rudu rtenkou :lol: :lol: - taky aktivita, je kreativni :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.6.13 18:01

@Švadlenka Madlenka no má dobrá kamarádka mi říká dvě věci 1) nech ho dýchat /manžela / a 2) sniž své nároky a požadavky a uvidíš že budeš více v klidu.
no to je ale asi na psychoterapeuta, prptže jsem povahově cholerik a ve znamení panny tudíž dosti puntičkářská a panovačná. zakl.
nicméně mi moc pomáhá číst, že je to asi normální. a spíše se musím tedy vážně zaměřit na můj přístup než se snažit o nemožné a měnit tatínka. díky. občas si to potřebuji holt zase urovnat a připomenout.

• Citovat
  • Nahlásit
Magnifique
3.6.13 18:02
@Anonymní píše:
Ahoj potřebuji se vykecat a možná i poradit.
Tatínek nezvládá výchovu, neví jak si s dětmi hrát.
Je perfektní co se táký o postarání. to zvládá perfektně. když je potřeba nakrmí, přebalí, oblékne ( ale musí mít oblečení připravené ), uvaří. neuklízí to ne jen když ho o něco poprosím.
Jde mi ale o to, že on je velmi málo doma. dělá 12tky jen denní a ještě přesčasy a vedlejšák, takže doma moc není. samozřejmě mu nechávám čas jen pro něj třeba na pěkný film či pc a tak, ale chci taky po něm, aby se věnoval dětem. máme kluky 3 a 1 rok. mladší je pohodář ten si vystačí sám, ale starší to je ds. se mnou dobrý, ale před tatínkem se předvádí a zlobí, křičí a já si myslím, že si vynucuje pozornost a on mu ji moc neumí dát. neví jak si s ním hrát. hodně ho okřikuje a já pak okřikuji jeho no je to na palici, ale nechci zase synovi brát ten čas jen s tátou, ale vidím i jak je tatínek z toho vynervovanej. já nevim. radim mu co a jak, ale prostě mu to nejde. další problém je v tom, že manžel se nedokáže přizpusobit mozečku 3letého. např. kdyby hráli hru člověče nezlobse tak malej bude chtít hrát podle svých pravidel spíše jen tak blbnout a manžel ne ten se začne rozčilovat, že musí hrát podle pravidel. takže místo volného dne v pohodě se akorát všichni štěkáme. já se snažím být i už mimo, ale moc to nejde.
prosím o zachování anonymity manžel zná muj nick. ikdyž mu to stejně asi dojde, ale nebude mít jstotu, že je to on :) díky.

Vezmu to popořádku:1.)Tatínek nezvládá výchovu, neví jak si s dětmi hrát. No tak momentík: od kdy existuje návod, jak si hrát s prckem? Jsou tatínkové, které jsou na blbiny a lumpárny, ale pak jsou Ti zodpovědní tatínkové, kteří vše berou trochu vážně, ale ženy se o ně mohou kdykoliv opřít. Dokladem toho jsou Tvá vlastní slova:Je perfektní co se týká postarání se. To zvládá perfektně. Když je potřeba nakrmí, přebalí, oblékne ( ale musí mít oblečení připravené ), uvaří. Neuklízí to ne jen když ho o něco poprosím. 2.)dělá 12tky jen denní a ještě přesčasy a vedlejšák, takže doma moc není. No a jsme zase u toho, je prostě zodpovědný, stará se, aby zabezpečil rodinu a proto je i ke hrám s dítětem trochu podle určitých pravidel. Mezi námi - tady jasně leží úloha zlobivky na Tobě, jako mamince - tedy blbinky se synem. Naopak, ano syn se na sebe snaží strhnou pozornost, ale zároveň přijde na to, že svět se netočí jen kolem něj, ale naopak má možnost vidět, že taťka je ta trochu důstojná osobnost. Jsou mu sice tři roky, ale rozhodně nepodceňuj jeho inteligenci a především vnímání! Je neskutečné, jakými zázračnými myšlenkovými pochody mě ve svém životě překvapilo 3-leté dítko, kterého každá maminka omlouvá slovy „vždyť je ještě malý“… 3.)neví jak si s ním hrát. hodně ho okřikuje a já pak okřikuji jeho no je to na palici Po náročném pracovním dni je logické, že potřebuje klid. Okřikne ho, protože tím vlastně Tebe žádá o pomoc ke klidu. Chápu, že na MD se také potřebuješ odreagovat od dětí, nicméně co tom udělat spoluprací? Muž přijde domů: vezmu staršího do náruče a společně jdeme přivítat taťku. Posadím ho na synovo oblíbené místo a chvilku s ním komunikuji (hraji, krmím, cokoliv) tak, aby nás viděl táta a měl možnost být k nám přizván. Tím eliminuješ křik dítě vs. táta a ještě maličkost. Neříkám, že muži občas nepotřebují nasměrovat, ale okřikovat muže před dětmi?? Uplyne čas a budou na tátu řvát taky, ba co horší, otevřou si ústa i na Tebe hraní/nehraní, když to bylo v dětství běžné?? Vím, že tyto řádky ode mě nejou libé, ale pokud Ti na rodině záleží ber to tak, že existují skvělí tátové, kteří si s dětmi hrají a jsou chápaví, ale často mění zaměstnání, nebo jsou spokojeni se životním minimem, občas zajdou do hospody, aby doma s dětmi nemuseli trávit tolik času… PODOTÝKÁM jsou opravdu i vyjímky, ale šafránu je více.. :lol:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat