Tatínek o víkendu nedodržuje pravidla

Anonymní
2.5.10 18:09

Tatínek o víkendu nedodržuje pravidla

Ahoj holky,

chtěla bych se vás zeptat na názor:

tatínek si bere 5-ti letého syna na víkend (jsme rozvedení a každý máme vlastní rodinu) ale nedodržuje pravidla! Dnes jeden příklad za všechny. V pátek mi slíbil, že budou doma a ven půjdou max. na hodinku, kvůli prodělané nemoci syna. Slib nedodržel a celý dnešní den byl venku a ještě na hřišti mezi cca 50 dětma, kde se hodně vyblbne. Alůe už v pět je unavený víc než kdy jindy. Na mou poznámku, že jsme se domluvili a on to nedodržel, mi zas jen řekl, že dělám zbytečně dusno. Přitom vždy když byl malej nemocnej, přišel tak už od táty! Málo ho oblékají a nechávají ho dělat si co chce. Mě pak trvá celý týden než ho zas dostanu do pohody a věčně ho odnaučuju rozcapování, ve kterém ho ještě podporujou a místo aby ho utnuli, smějí se mu a on je pak k nezastavení.

Máte někdo podobnou zkušenost? co jste dělali?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
2.5.10 18:23

Mám podobnou zkušenost. Pro příklad, dcera se mi vracela s tím ( to byla ještě malá ) nesnášim mámu a nesnášim tátu ( mého manžela který ji se mnou vychováva od jejího 1r, oslovuje táto ), nebo byla ostříhaná. Soudem stanovený styk jsme neměly. Rázně sem se ohradila že pokud toto nepřestane nebude k nim dcera jezdit. Pomohlo to. V tvém případě bych mu dítě nedávala v době kdy je nemocný nebo po nemoci když víš jak to tam pak je, na to právo máš. Jinak k tomu rozjívení po návštěvě, dcera se mi taky takhle vracela domu ale s tim se dá dělat jen to že budeš usměrňovat a čím bude starší tím bude mít jasně rozděleno co se doma smí a nesmí a u táty to bude mít jinak. Jednou se to tátovi zřejmě vrátí, ovšem otázka je jak to bude fungovat v pubertě ( to zatím nevím ).

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
2.5.10 18:28

máme návštěvy u tatínka dané od soboty do neděle, protože jsme se přestěhovali, svolila jsem k návštěvám od pátku cca 14hod do neděle. Tak pokud nepřestanou, tak se asi vrátíme k původně stanovenému.
Spíš je zvláštní, že někdy se s ním domluvit dá, a někdy se šprajcne a najust NE!
Tak snad se to taky zlepší. děkuju.

• Nahlásit
  • Citovat
18312
2.5.10 19:35

Pokud k tomu něco můžu podotknout, tak chlapská psychika mívá „šprajcovací období“ většinou v momentě, kdy se něco nedaří v práci nebo v soukromí. Čím větší problém, tím větší paličatost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
2.5.10 20:01

JJ, Juro, to si taky myslím.

• Nahlásit
  • Citovat
15165
2.5.10 20:35

Zkušenost sice nemám, ale nedodržuje-li pravidla až takto, určitě bych se vrátila ke stanovenému kratšímu termínu návštěv… Třeba ho trkne, že to myslíš vážně a jenom „planě neremcáš“…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29049
2.5.10 20:50

Já bych se poradila se sociální pracovnicí na OSPOD. S tou,která Tvého syna zastupovala při rozvodu u soudu..
Kromě zastupování dítěte,řešení výživného a situací,kdy otec výživné neplatí,se tam řeší i tyto záležitosti..
Určitě poradí,jak to vyřešit v zájmu dítěte,na co máš a nemáš právo.

Nemyslím ani tak určitou rozjívenost a rozežranost,když se o d otce vrátí.I když - i to tam můžeš probrat.Ale spíš si myslím,že s tím se budeš muset prozatím smířit,dát synovi jasně najevo,že doma platí určitá pravidla.A počkat až vyroste,až se s ním bude dát domluvit..

Spíš myslím to záměrné porušování pravidel,naschvály,lítání venku po nemoci.Opakovaná nemocnost.Po nemoci má být určitou dobu dodržován klidový léčebný režim,není to banalita,kterou by nechtěl nikdo řešit :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
598
2.5.10 20:56

ahoj také doporučuji přizvat sociální pracovnici, známá tak měla pár dohledů kvůli nespolehlivosti partnera , může mu pak omezit návštěvy!
jina každopádně vždy rozvod a děti je smutná věc ,protože ,když se dospělí neumí dohodnout a respektovat tak to odskáčí děti, ach jo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5579
2.5.10 21:16

Nemam zkusenost s tim jak to resit, ale byla jsem jako mala na miste tveho syna. Muj otec me dostaval 1× za 14 dni na vikend a od sve mamky vim, ze jsem se ji vracela rozjivena, neposlusna, vse o co se snazila bylo rozmetano na kousky. Tyden me davala zase dohromady, druhy tyden v pohode a pak zase vikend s otcem… Nevim jake jsou dnes moznosti se branit, tehdy moc nebyly, takze mamka proste musela vydrzet vlastne az do doby, nez jsem zacala mit svuj vlastni program i pres vikendy (skaut, decka z farnosti) a to kdy se uvidim s otcem jsem si vlastne ridila sama podle toho jak jsem mela volno(coz byvalo tak jednou do mesice, nekdy ani to ne, pripadne me jen sem tam rano braval do skoly autem). Do teto faze to dospelo zhruba v dobe kdy mi bylo 9-10 let.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
2.5.10 22:14

Zkušenost osobní nemám, ale znám to z vyprávění mojí mamky o sestře, která chodila k vlastní matce. Také se vracela rozjívená až nevychovaná. Kvůli problémům museli docházet k psychologovi a ten když ji jednou měl před návštěvou a po návštěvě tak prohlásil, že do toho jde a že matce zatrhnou styk s dcerou soudně. Je to nějakých 18 let zpátky, u nás k tomu nakonec nedošlo, protože si sestra v 15 vydobyla, že chce jít k matce. Jak to dopadlo radši psát nebudu, ale dobře to s ní nedopadlo. A tyto matčiny metody se na ní hodně podepsaly.

• Nahlásit
  • Citovat
29049
3.5.10 06:23

Ta „rozjívenost a rozežranost“ po návratu je normální.Myslím,že s tímto samotným anonymní nic moc nenadělá.
Nejsem sice odborník,nějaké znalosti mám a taky svůj rozum.Podle mého názoru nesvědčí dítěti to střídání,nepravidelný režim.Zvlášť,když u rodiče,který má dítě občas je výsostné princátko,kde si může dovolit vše.
Otec má ale na dítě taky právo,to je smutný úděl dětí rozvedených rodičů.
Nejhorší je podle mě střídavá péče.Zvlášť u malých dětí.Proto ji taky soud sám nenavrhuje.

Já bych to přirovnala asi tak - když se moje starší dítě vrátí od babičky a dědy,kam jezdí jednou za čas na pár dní,taky ho dávám týden dohromady :mrgreen:
Ale jezdí tam na noc fakt jednou za čas.

doriang,píšeš,že tehdy nebyli možnosti matky bránit se 8-o Nic ve zlém,ale hledím..Muj partner neviděl svou vlastní dceru celé dětství,i když soudem nařízený styk měl.Matka mu ji prostě nedala,neukázala.Odvolával se,soud povolil,ona nedala.Soud ji k tomu prostě nepřinutil.
No,znám ji a dnes je to pěkná mrcha a potvora..

V dnešní době berou soudci ohledy na vše - na věk dítěte,separační úzkost,jeho fixovanost na matce,dlouhodobé kojení..Otec nedostává malé dítě ani na noc.
Přesto má i otec na dítě právo a myslím si,málokdy se stane,aby bylo zamezeno úplnému styku.To jen v závažných případech.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
7.5.10 16:47

Ahoj Anonymní,
předem se omlouvám, že sepřiživím na tvém trápení. ale věř, že vím, jak je ti a co asi prožíváš. Já mám také teď rozkol v tom co musím soudem a v tom co bych jako máma měla. snad někdo zareaguje, prosím.
Zítra mám dát syna 1,5 roku otci po nemoci. ještě doznívá chřipka, ze které se dostává už dva týdny. Problém je v tom, že se na něho také nemohu spolehnout. Měl ho mýt před 14 dny a to jsem dítě v horečkách prostě nedala. dnes horečku nemá, ale únava, zažívání a papání ještě nejsou ono, jestli mi rozumíte. Tak si má opět přijet, psala jsem mu, ať plány podřídí této skutečnosti, tak se mi vysmál, co že máme za lékařku, když nepozná, jestli je dítě nemocný nebo ne. tak mám mu ho dát, nebo ne? počítá se to jako nemoc, nebo ne, když už je lépe? tak ať se dostojí všem právům otců!!!
jo a díky za reakce.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama