Může mě tatínek po roce vystřídat na mateřské?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Danulinka16
Závislačka 2560 příspěvků 08.01.19 23:44
Tatínek v roce na rodicak

Ahojky, jdu si pro radu. Chteli bychom se s tatínkem po roce vystřídat na rodičovské. Co pro to udělat a je jeho zaměstnavatel povinen mu to umožnit? Plánujeme rodičovskou cca do 2,5 roku dítěte. Díky za odpovědi :)

Přečtěte si článek: Peněžitá pomoc v mateřství 2019: Aktuální info

Reakce:
blobfish
Závislačka 4774 příspěvků 09.01.19 00:05

Zaměstnavatel mu to umožnit musí, viz § 196 zákoníku práce. Udělat musí to, že to zaměstnavateli oznámí. Výplatu rodičovského příspěvku řešte s příslušným úřadem práce.

Luboš P
Ukecaná baba ;) 1770 příspěvků 09.01.19 07:15

Malé upřesnění: na rodičovské dovolené můžete být oba.

Miasofi
Zasloužilá kecalka 785 příspěvků 09.01.19 07:36
@Luboš P píše:
Malé upřesnění: na rodičovské dovolené můžete být oba.

To sice ano ale peníze by měl jen jeden.

Danulinka16
Závislačka 2560 příspěvků 09.01.19 11:31

Děkuji všem za info :)

Váš příspěvek
Reklama