Má otec dítěte nárok na volno k porodu?

4039
17.2.05 17:40

tatínkovi nároky na volno k porodu?

Chtěla bych se zeptat, na jaké volno v zaměstnání má nárok tatínek, pokud jde k porodu? Slyšela jsem něco o dvou dnech, z čehož je jeden den na porod a druhý na odvoz (nebo přívoz domů) z porodnice…
Pokud nejde k porodu, tak pouze jeden den..... :?:
Víte to některá z vlastní zkušenosti?
NiKi

P.S.: Nejlepší je rodit o víkendu, co? :P

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
17.2.05 18:01

....

ahoj u nás tatinek šel kk porodu byl se mnou vporodnici celý druhý den a i mu dal zamestnavatel volno na odvoz :) ale na porod 100% je jinak nevím… říkali mu že tolikrát za život si to neužije tak at maže :) Bára

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
17.2.05 18:01

....

ahoj u nás tatinek šel kk porodu byl se mnou vporodnici celý druhý den a i mu dal zamestnavatel volno na odvoz :) ale na porod 100% je jinak nevím… říkali mu že tolikrát za život si to neužije tak at maže :) Bára

• Nahlásit
  • Citovat
624
17.2.05 19:31

Nám PA říkala na kurzu, že tatínkové mají nárok jednoho dne na porod a druhého na odvoz maminky domů. Dostanou prý v porodnici na to razítko. Ale v reálu to ještě nemáme vyzkoušené :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2304
17.2.05 22:36

Potvrzuji co píše MaKačka, v reálu máme vyzkoušeno. Stefinka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
953
6.5.05 11:24

Ten nárok na volno je podle zákoníku práce? Nebo podle nějakého jiného předpisu? Můžete někdo poradit?
Díky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
6.5.05 11:59

Pracovní volno s náhradou mzdy při narození dítěte manželce (družce) na nezbytně nutnou dobu dobu k převodu do zdravotnického zařízení a zpět je poskytováno dle přílohy nařízení vlády č. 108/1994 Sb., kterým se provádí zákoník práce a některé další zákony. Tolik v ASPI. Jana

• Nahlásit
  • Citovat
4039
6.5.05 13:06

No a co v případě, že porodím v šest ráno a manželovi začíná prac. doba v 7 ráno - má nárok ten den nejít do práce?
N

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
6.5.05 13:25

podle zákona...

ahojky, taky jsem se o to zajímala a na internetové stránce www.epravo.cz najdete podrobnosti. a jinak si myslím, že v takových to situací bych neřešila jestli to náhodou zaměstnavateli oznámila pozdějc, jelikož porod nepředvídatelný a není to jak plánování dovolené. a v žádném zákoně vám neřeknou jak a kdy to máte zaměstnavateli oznámit, prostě se s nim musíte domluvit! možná to zní divně, ale je to tak :cry:

• Nahlásit
  • Citovat
alikal87
9.10.12 11:09

Ahoj, volno s náhradou mzdy má tatínek po dobu nezbytně nutnou k odvozu maminky do porodnice, dále pak může využít pracovní den volna v den porodu, pokud je u něj přítomen, ale už bez náhrady mzdy. Všechno ostatní vyřeší dovolená. Ale je to hodně individuální, záleží totiž na zaměstnavateli…

• Nahlásit
  • Citovat
637
9.10.12 11:43

My to máme ošetřené tak, že manžel v práci už asi 4 měsíce dopředu hlásil, kdy mám rodit, tak s tím počítají. Pokud to na mě příjde, když bude v práci, mám číslo na jeho nadřízeného a ten ho pak vyšle domu (doufám) :-) Mobily u sebe vzhledem k povaze jeho zaměstnání mít nesmí, tak snad mi ho pak domu pošlou :-D také má domluvenou dovolenou na dobu po porodu, aby mohl být s námi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
14.7.13 19:45

Tatínek u porodu

Chtěla jsem se zeptat, zda ještě pořád platí, že dostane přítel volno, když budu rodit, jestli kdybych odjela do porodnice hned ráno, dejme tomu v 5 (v práci začíná v 6), tak jestli mu zaměstnavatel nemůže zakázat být tam semnou a bude muset být v práci, myslím, jakože by zavolal ráno, že rodím a že nemůže přijet.

• Nahlásit
  • Citovat
6061
14.7.13 20:07
@Anonymní píše:
Chtěla jsem se zeptat, zda ještě pořád platí, že dostane přítel volno, když budu rodit, jestli kdybych odjela do porodnice hned ráno, dejme tomu v 5 (v práci začíná v 6), tak jestli mu zaměstnavatel nemůže zakázat být tam semnou a bude muset být v práci, myslím, jakože by zavolal ráno, že rodím a že nemůže přijet.

Když začneš rodit a bude mít ještě před směnou tak prostě zavolá že rodíš, no a když bude v práci a ty začneš rodit tak to ohlásí a pomaže za tebou, určítě má nárok na pobyt u porodu a taky pak na odvoz z porodnice

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5215
14.7.13 20:25

Oficiálně má právo na volno pro odvoz do porodnice a z porodnice všechno ostatní je jen na ochotě zaměstnavatele. Pokud řekne ne tak s tím nic partner pomocí zákonů nezmůže.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19562
14.7.13 20:41

Dle zakona ma narok na volno a odvoz do porodnice, ne na dobu porodu( to muze byt taky kliden den, dva). Pokud se se zamestnavatelem nedohodne na volnu( dovolene, nepalcenem volnu), nema dle zakona narok.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama