Taťka přítele nechce na oběd

Anonymní
19.11.20 10:56

Taťka přítele nechce na oběd

Ahoj. Jdu se s vámi poradit. Je mi 19 let a stále studuji. Můj přítel, se kterým jsem se seznámila před rokem je maturant (pak VŠ). Bydlíme od sebe poměrně daleko, a tak se občas stane, že se nevidíme třeba i dva týdny… Všimli jsme si, že náš vztah je víc přes messenger, než naživo. Je nám to líto, a tak jsme se domluvili, že bych v pátek jela já k němu, přespala na sobotu a místo toho, abych hned v sobotu odjížděla, pojede se mnou k nám domů a přespí u nás do neděle. Znamená to ale, že v neděli by tu byl na oběd a to se mému taťkovi nelíbí, chce mít svoje soukromí a nebude mu dávat obědy. Prý ať přijede na odpoledne, a pak zase odjede. Vadí mu představa, že by u nás přítel jedl. Mamka je zase názoru, že přítel nemá tolik peněz, aby mohl pendlovat autem tam a zpět (jen proto, aby tady nebyl na oběd). Řekla, že by ho navíc ráda poznala více a že se opravdu málo vídáme. A jeden oběd v týdnu ji prý nezabije.
Je to těžký, nechci, aby měl taťka pocit, že přítel vyžírá. Nechci, aby to vypadalo tak že se rozvalujeme v jeho baráku. Je mi to navíc moc líto, protože rodina od přítele mě u nich vždycky ráda vidí a jsou přívětivý, dávají mi jídla víc, než bych chtěla. Jediné řešení je být více u přítele, než u nás doma a toho se zase bojí moje mamka - chce nás taky vidět, aspoň jednou za týden by s ním chtěla taky mluvit. Nemám chuť sem kluka vůbec brát, když vím, jak to taťka cítí. Moc mě to mrzí. Jednou bych se tomuhle chtěla vyhnout. Chtěla bych být víc přívětivá, zvát lidi na oběd a tak. To u nás doma neexistuje… Pohodlí je pro taťku moc důležité.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6114
19.11.20 11:06

Tak at mati tstku trochu zpracuje. Jeden obed ho snad nezabije.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16103
19.11.20 11:10
@Anonymní píše:
Ahoj. Jdu se s vámi poradit. Je mi 19 let a stále studuji. Můj přítel, se kterým jsem se seznámila před rokem je maturant (pak VŠ). Bydlíme od sebe poměrně daleko, a tak se občas stane, že se nevidíme třeba i dva týdny… Všimli jsme si, že náš vztah je víc přes messenger, než naživo. Je nám to líto, a tak jsme se domluvili, že bych v pátek jela já k němu, přespala na sobotu a místo toho, abych hned v sobotu odjížděla, pojede se mnou k nám domů a přespí u nás do neděle. Znamená to ale, že v neděli by tu byl na oběd a to se mému taťkovi nelíbí, chce mít svoje soukromí a nebude mu dávat obědy. Prý ať přijede na odpoledne, a pak zase odjede. Vadí mu představa, že by u nás přítel jedl. Mamka je zase názoru, že přítel nemá tolik peněz, aby mohl pendlovat autem tam a zpět (jen proto, aby tady nebyl na oběd). Řekla, že by ho navíc ráda poznala více a že se opravdu málo vídáme. A jeden oběd v týdnu ji prý nezabije.
Je to těžký, nechci, aby měl taťka pocit, že přítel vyžírá. Nechci, aby to vypadalo tak že se rozvalujeme v jeho baráku. Je mi to navíc moc líto, protože rodina od přítele mě u nich vždycky ráda vidí a jsou přívětivý, dávají mi jídla víc, než bych chtěla. Jediné řešení je být více u přítele, než u nás doma a toho se zase bojí moje mamka - chce nás taky vidět, aspoň jednou za týden by s ním chtěla taky mluvit. Nemám chuť sem kluka vůbec brát, když vím, jak to taťka cítí. Moc mě to mrzí. Jednou bych se tomuhle chtěla vyhnout. Chtěla bych být víc přívětivá, zvát lidi na oběd a tak. To u nás doma neexistuje… Pohodlí je pro taťku moc důležité.

Osobně nevidím důvod, proč bys nemohla jednou týdně obědvat u přítelových rodičů a jednou týdně zase on u Tvých… jste už ve věku, kdy je to celkem racionální řešení Vaší situace a vztahu.

To je ale jen můj názor, který vůbec není podstatný (stejně jako nikoho jiného), protože jde o situaci, kterou Ty ze své pozice nemáš vlastně žádnou možnost ovlivnit. Řešit to musí především Tvoje maminka - a to tak, že si to spolu s tátou vyjasní, vyřeší a domluví se na jednotném postupu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
503
19.11.20 11:11

Promluvila bych s mamkou, ze kdyz ho tam tatka nechce, je to poznat, neni vlidna atmosfera. Ze to respektujes a budete vic u pritele, kde jsi vitana a je pohoda. Do restaurace ted nemuzete, jinak by to byla varianta. Jemu vafi, ze u vas ma jist, ale ze tam bude spat, to je ok?
Nevim, jak jste spolu dlouho, tatku bych ale neodsuzovala. On dal navrh, ten ti nevyhovuje, mas jinou variantu, to je fajn. Mamka mu to treba casem vysvetli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1203
19.11.20 11:13

No bydlíš u rodičů, takže by se dalo napsat - jejich pravidla, které ty musíš respektovat, nicméně mi to nedá nenapsat že tvůj taťka bude asi pěkná držgrešle, když mu vadí jeden oběd přítele jeho dcery 8o Řekni mu to, jak jsi to napsala sem - že tě celá situace mrzí, ale že přítel je prostě nyní tvoji součástí a tak by ses s ním ráda vídala co nejčastěji. Jednou ty se naobědváš u nich podruhé zase on u vás. Případně, když by byl stále neoblomný, tak bych mu navrhla, ať mi ten oběd strhne z kapesného :nevim: :roll: A do budoucna bych byla více u přítele, jeho rodiče budou asi normálnější, podle toho jak píšeš. Pokud to mamce bude vadit, třeba časem tátu trochu zpracuje a on si to uvědomí, jak se chová.
Těšit tě může že tohle uspořádání není na dlouho - sama píšeš, že vám je 19 takže asi letos budete končit školu oba? Pak na VŠ, když už u rodičů nejspíš ani bydlet nebudete, bude vaše sházení se jednodušší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9722
19.11.20 11:17

A já si myslím, že oběd je prostě jen prachsprostá výmluva a vadí mu všeobecně to, že tam přítel bude déle. Ale moje mamka to tak mívala taky, celkově nesnášela jakékoliv delší návštěvy, kdy u nás někdo spal a jedl. Ať to byli partneři či kamarádky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15779
19.11.20 11:17

V jiné době bych napsala, že si máte skočit někam na jídlo spolu (ale to jsou zase výdaje navíc). Popiš mamce, jak to cítíš. Ona už si tátu zpracuje, aby jednou za čas přežil naprosto normální situaci. Nebo snad táta chce, abys doma nebývala ani ty? Nebo se najezte u tebe v pokoji, když chce mít u stolu své pohodlí.

Hele, také by mě dřív takový postoj mrzel. Můj táta otevřeně prohlašuje, že jsem si vybrala špatně a že si představoval jiného nápadníka. Už mi to přijde spíš úsměvné, vzhledem k tomu, že letos jsme slavili 18. výročí a otec mi stále hledá lepší partii :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32800
19.11.20 11:25
@Aduš8 píše:
A já si myslím, že oběd je prostě jen prachsprostá výmluva a vadí mu všeobecně to, že tam přítel bude déle. Ale moje mamka to tak mívala taky, celkově nesnášela jakékoliv delší návštěvy, kdy u nás někdo spal a jedl. Ať to byli partneři či kamarádky.

Taky si myslím. Prostě je to člověk, který má rád své soukromí. A zvlášť, pokud bydlí v malém bytě, to lze i pochopit. Ne každý je tak otevřený, aby chtěl sdílet WC nebo koupelnu, večer televizi v podstatě s cizím člověkem.

Nevycitala bych to tomu otci, má na to právo. Je to důsledek dnešní doby, kdy jsou k vůli nutnosti dlouhého studia psychicky dospělí lidé vnímány jako děti. Nemaji spolu kde být a narušují soukromí rodičům.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
247
19.11.20 11:25

S tím obědem to bude výmluva, tatínkovi bude vadit celková návštěva toho chlapce u vás. Asi to bude ten typ, co nesnáší jakékoliv návštěvy všeobecně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
641
19.11.20 11:26

@Kakika to znaam jsme spolu pres 13let deti barak atd a porad ma reci a nekoho mi dokazuje. Takové ty řeči dneska jsem potkal tamhle Pepika tak jsem mu dal na tebe cisli at ti zavolá tak jste se kamaradili treba budete zas…a takove hlasky dneska uz se tomu smějeme ze začátku to bylo celkem i nervy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10149
19.11.20 11:27
@Anonymní píše:

Tak si s tátou promluv. Vždytˇo nic nejde a není třeba aby z toho dělal takovou vědu. Ty taky u jeho rodiny dostaneš najíst :nevim: A nebo se domluv s mamkou aby ho trošku zpracovala, ono asi nejde jen o ten oběd, ale další chlap v baráku… to zavání konkurencí a tatík si asi brání své území :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4935
19.11.20 11:28

Oběd je jen zástupný problém a výmluva. V tomhle ti bude muset pomoct mamka a tahle situace bude ještě složitá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.11.20 11:30
@Pears206 píše:
Taky si myslím. Prostě je to člověk, který má rád své soukromí. A zvlášť, pokud bydlí v malém bytě, to lze i pochopit. Ne každý je tak otevřený, aby chtěl sdílet WC nebo koupelnu, večer televizi v podstatě s cizím člověkem.Nevycitala bych to tomu otci, má na to právo. Je to důsledek dnešní doby, kdy jsou k vůli nutnosti dlouhého studia psychicky dospělí lidé vnímány jako děti. Nemaji spolu kde být a narušují soukromí rodičům.

Ano, ale my máme poměrně velký rodinný dům.

• Citovat
  • Nahlásit
1532
19.11.20 11:31

...

…tak ať si přítel k vám donese k obědu chleba slepený rámou a až vy budete obědvat, tak on si to u tebe v pokoji sežvíká. Ty uprostřed oběda s tatíkem vstaň a dones mu k tomu ve džbánku vodu z vodovodu. Přítel to jednou vydrží, jistě je syt láskou k tobě a tatík se určitě chytne za nos.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.11.20 11:34
@vedma007 píše:
No bydlíš u rodičů, takže by se dalo napsat - jejich pravidla, které ty musíš respektovat, nicméně mi to nedá nenapsat že tvůj taťka bude asi pěkná držgrešle, když mu vadí jeden oběd přítele jeho dcery 8o Řekni mu to, jak jsi to napsala sem - že tě celá situace mrzí, ale že přítel je prostě nyní tvoji součástí a tak by ses s ním ráda vídala co nejčastěji. Jednou ty se naobědváš u nich podruhé zase on u vás. Případně, když by byl stále neoblomný, tak bych mu navrhla, ať mi ten oběd strhne z kapesného :nevim: :roll: A do budoucna bych byla více u přítele, jeho rodiče budou asi normálnější, podle toho jak píšeš. Pokud to mamce bude vadit, třeba časem tátu trochu zpracuje a on si to uvědomí, jak se chová.
Těšit tě může že tohle uspořádání není na dlouho - sama píšeš, že vám je 19 takže asi letos budete končit školu oba? Pak na VŠ, když už u rodičů nejspíš ani bydlet nebudete, bude vaše sházení se jednodušší.

Co se peněz týče, je to u mě dost těžké. Nedostávám žádné kapesné. Je to těžký.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat