Taťka vstává ve 3 ráno a budí mě

Anonymní
16.7.20 09:39

Taťka vstává ve 3 ráno a budí mě

Asi nadpis vyznívá jak od puberťačky, která bydlí u rodičů, ale ne. Je mi přes 30 a bydlíme s manželem a synem v domě s mými rodiči. Do našeho nového patra jsme šli asi před 2 lety, máme ložnici nad kuchyní od taťky. Mamka bydlí nad námi (tedy v domě jsou 3 patra, oni každý ve svém). Taťka je na důchodě a už roky (ještě i když pracoval) vstává mezi 3. a 4. ráno. Měli jsme dříve velkou krizi, protože je cholerik a když se naštve, tak tříská dveřmi a ruší nás. Někdy jsem zvažovala i stěhování, i tady jsem se radila. (https://www.emimino.cz/…e-se-379320/) Teď je delší dobu relativní klid, mívá dobrou náladu. Akorát jak jsem z něj dlouhodobě ve stresu, vše mě budí a bojím se jakýchkoli třískanců a zvuků, beru si to jako by osobně. V ty 3 ráno začne být aktivní a uklízí, vaří, zavírá skříně, pouští vodu - je to zděný dům, ale vše se rozléhá asi stěnami. Skoro pokaždé mě vzbudí. A pak nemůžu dlouho spát. On pak spí přes den. má dva spánky… jako u bláznů prostě. asi před 2 týdny ráno pekl, v ty 4 hodiny zapnul mixér. Myslela jsem že je to pračka a šla spát k mamce do jiného patra, stejně jsem skoro neusla… dokonce i tříletý syn mu už řekl „proč jsi budil mámu? máma musela jít spát nahoru“.. Psycho u nás fakt. Po tomto už nebouchá a nepouští mixér, ale provozní zvuky tam jsou a i ty mě budí. Špunty do uší mi nepomáhají. Mám přes ucho polštář a i tak to slyším. Nevím jak bych zvládla bydlet v paneláku… Ale tam bych si ty zvuky asi nebrala tak osobně. Jemu se až bojím zas něco říct, aby nevybuchl. Jak byste to řešily vy? Je s ním těžší komunikace, někdy to jde, ale někdy vyletí: „Nezapomeň jaké kurvy bydlí vedle, proč bych měl všechen hluk mít na svědomí já?!“

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

24545
16.7.20 09:42

Dát si ložnici jinam :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17420
16.7.20 09:45

A co chces delat? On je tam doma, tak si muze delat co chce :nevim: jestli chces klid, odstehuj se do sveho domu. Jako chapu ze mixer zapinat nemusi, ale jinak si snad muze delat co chce. Kazdy ma proste jinou potrebu spanku a prece nebude sedet a nic nedelat, nez vstanou vsichni ostatni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
424
16.7.20 09:47

Hele musíš si umět ty spunty do uši správně nainstalovat a pak neslysis fakt nic :mrgreen: chce to vychytat techniku :mrgreen: bud musíš ten špunt hodně stocit a zastrcit co nejdál do ucha a i trochu pristrihnout, nebo si porid takový ty voskový chrániče sluchu.

Nebo se odstěhovat, jiné možnosti asi nejsou. Taky by mi to vadilo a nemohla bych pak usnout, jednou dvakrát to člověk přežije ale dlouhodobě se to nedá.

Nicméně zakázat mu vstavat nemůžeš, když nemůže spát :nevim: těžko kvůli tobe bude ležet v posteli další čtyři hodiny a koukat do stropu, je tam doma :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22733
16.7.20 09:48

Ty jsi měla pro sebe v první řadě udělat to, že ses měla odstěhovat úplně pryč. Jaké je soužití s otcem cholerikem vím moc dobře a díky bohu jsem se včas odstěhovala, dnes jsme návštěva a klape to výborně. Ty se budeš z táty stresovat celý život, i kdyby chodil po špičkách, pořád ti bude na něm něco vadit, což je pochopitelné. A nemyslím si, že se to zlepší stěhováním ložnice, ty bys měla být fyzicky co nejdál a nedusit se v jeho přítomnosti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27953
16.7.20 09:49
@Anonymní píše:
Asi nadpis vyznívá jak od puberťačky, která bydlí u rodičů, ale ne. Je mi přes 30 a bydlíme s manželem a synem v domě s mými rodiči. Do našeho nového patra jsme šli asi před 2 lety, máme ložnici nad kuchyní od taťky. Mamka bydlí nad námi (tedy v domě jsou 3 patra, oni každý ve svém). Taťka je na důchodě a už roky (ještě i když pracoval) vstává mezi 3. a 4. ráno. Měli jsme dříve velkou krizi, protože je cholerik a když se naštve, tak tříská dveřmi a ruší nás. Někdy jsem zvažovala i stěhování, i tady jsem se radila. (https://www.emimino.cz/…e-se-379320/) Teď je delší dobu relativní klid, mívá dobrou náladu. Akorát jak jsem z něj dlouhodobě ve stresu, vše mě budí a bojím se jakýchkoli třískanců a zvuků, beru si to jako by osobně. V ty 3 ráno začne být aktivní a uklízí, vaří, zavírá skříně, pouští vodu - je to zděný dům, ale vše se rozléhá asi stěnami. Skoro pokaždé mě vzbudí. A pak nemůžu dlouho spát. On pak spí přes den. má dva spánky… jako u bláznů prostě. asi před 2 týdny ráno pekl, v ty 4 hodiny zapnul mixér. Myslela jsem že je to pračka a šla spát k mamce do jiného patra, stejně jsem skoro neusla… dokonce i tříletý syn mu už řekl „proč jsi budil mámu? máma musela jít spát nahoru“.. Psycho u nás fakt. Po tomto už nebouchá a nepouští mixér, ale provozní zvuky tam jsou a i ty mě budí. Špunty do uší mi nepomáhají. Mám přes ucho polštář a i tak to slyším. Nevím jak bych zvládla bydlet v paneláku… Ale tam bych si ty zvuky asi nebrala tak osobně. Jemu se až bojím zas něco říct, aby nevybuchl. Jak byste to řešily vy? Je s ním těžší komunikace, někdy to jde, ale někdy vyletí: „Nezapomeň jaké kurvy bydlí vedle, proč bych měl všechen hluk mít na svědomí já?!“

V jakém smyslu ti nepomáhají špunty do uší?
Já mám extra lehké spaní, pro cestování jsou špunty to prvni, co řeším, fakt. Když si špunt dobře zavades, neslyšíš ani pouť pod okny. Natož nějaké štrachani o patro níž.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6717
16.7.20 09:51
@Anonymní píše:
Asi nadpis vyznívá jak od puberťačky, která bydlí u rodičů, ale ne. Je mi přes 30 a bydlíme s manželem a synem v domě s mými rodiči. Do našeho nového patra jsme šli asi před 2 lety, máme ložnici nad kuchyní od taťky. Mamka bydlí nad námi (tedy v domě jsou 3 patra, oni každý ve svém). Taťka je na důchodě a už roky (ještě i když pracoval) vstává mezi 3. a 4. ráno. Měli jsme dříve velkou krizi, protože je cholerik a když se naštve, tak tříská dveřmi a ruší nás. Někdy jsem zvažovala i stěhování, i tady jsem se radila. (https://www.emimino.cz/…e-se-379320/) Teď je delší dobu relativní klid, mívá dobrou náladu. Akorát jak jsem z něj dlouhodobě ve stresu, vše mě budí a bojím se jakýchkoli třískanců a zvuků, beru si to jako by osobně. V ty 3 ráno začne být aktivní a uklízí, vaří, zavírá skříně, pouští vodu - je to zděný dům, ale vše se rozléhá asi stěnami. Skoro pokaždé mě vzbudí. A pak nemůžu dlouho spát. On pak spí přes den. má dva spánky… jako u bláznů prostě. asi před 2 týdny ráno pekl, v ty 4 hodiny zapnul mixér. Myslela jsem že je to pračka a šla spát k mamce do jiného patra, stejně jsem skoro neusla… dokonce i tříletý syn mu už řekl „proč jsi budil mámu? máma musela jít spát nahoru“.. Psycho u nás fakt. Po tomto už nebouchá a nepouští mixér, ale provozní zvuky tam jsou a i ty mě budí. Špunty do uší mi nepomáhají. Mám přes ucho polštář a i tak to slyším. Nevím jak bych zvládla bydlet v paneláku… Ale tam bych si ty zvuky asi nebrala tak osobně. Jemu se až bojím zas něco říct, aby nevybuchl. Jak byste to řešily vy? Je s ním těžší komunikace, někdy to jde, ale někdy vyletí: „Nezapomeň jaké kurvy bydlí vedle, proč bych měl všechen hluk mít na svědomí já?!“

Tak v první řadě by měl brát ohledy a je jedno jestli je barák jeho nebo ne :nevim: hlavně když ví že to někoho ruší. Varit ve 4rano asi není úplně ok.Jemu by se asi taky moc nezamlouvalo pokud když on usne odpoledne tak aby ho někdo takhle budil.Spis mi přijde jako sobec on se krotit nechce tak nebude!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7544
16.7.20 09:51

Uff já si pamatuju tu minulou diskuzi. Opravdu táta nezačíná být psychicky nemocný? Jinak řeknu ti, já bych tohle prostě nevydržela, bydlet s takovým cholerikem, že máte problém i se sousedy a i vy se ho bojíte, aby nevybouchl.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6717
16.7.20 09:53

@Bábrdl Tak špunty se hlavně nemají používat často jelikož zanáší uši…já je používala taky a mám z nich záněty zvukovodu, které se opakují už několik let.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1800
16.7.20 09:54

Předně mě píchly do okna ty předložky „kuchyň od taťky a na důchodě“.
Nevím, co člověka vede ke společnému bydlení s rodiči, skoro pokaždé to dojde ke sporům, navíc ta ztráta soukromí..Sama jsi napsala, že mixér nepožívá, takže eliminoval hluk. Problém je, že tebe nejspíš vzbudí i myší zívnutí. Co tvůj muž, ten spí v pohodě? Přece tvůj táta nebude od 3 ležet v posteli, koukat do stropu a čekat, až se probudíte. Můžeš si dát špunty do uší, přesunout ložnici nebo se odstěhovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27953
16.7.20 09:54
@Annabela11 píše:
@Bábrdl Tak špunty se hlavně nemají používat často jelikož zanáší uši…já je používala taky a mám z nich záněty zvukovodu, které se opakují už několik let.

Já vím. Já je v jednom bytě používala několik let a dobrý. Bez ních nemůžu existovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
16.7.20 09:55

@Semtex @Bábrdl Já nevím, koupila jsem si nějaké za dvacku a mám asi krátké uši nebo co, vylézají mi :D ale podívám se asi po jiných.
Vím že každý má potřebu spánku jinou, ale ta jeho se fakt vymyká běžné populaci. Podle něj máme hlučné sousedy, ale i téměř nikdy neruší noční klid.
A to stěhování, to by se vyřešil jeden problém a přibylo by milion jiných… spíš nevím jak s ním komunikovat.

• Nahlásit
  • Citovat
6717
16.7.20 09:56

@Bábrdl Taky jsem je používala dlouho a takhle jsem dopadla :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6717
16.7.20 09:58

@Petula306 Jo,táta je na důchodě, to je dobrý :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27953
16.7.20 09:59

Zakladatelko, mne přijde, že jste celkové taková nervní rodina. Otec nemůže spát, je cholerik, tebe vsechno budi a nervuje. Oba se cítíte být obětí, řešíte to, vyčerpává vás to.

Zajímalo by mne, jak to vidí tvůj syn, partner a matka. Je možné, že i oni jsou ve středu, jestli budeš zas nervit, že ses nevyspala :? Je to takový začarovaný kruh.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama