Tažná tyč - velikost kola, značka...

Lia
4466
22.3.11 09:24

Tažná tyč-velikost kola, značka..

Prosím o radu..

Syn bude mít 4 roky, myslíte že je schopen jet na kole na tažné tyči?
Je asi ale třeba odmontovat balanční kolečka, že..

Taky se chci zeptat jestli je nějaká značka v něčem výrazně lepší, přijde mi že na tom není co zkazit.
Chci ji koupit nejspíš starší.

No a taky syn má kolo tuším 12, není to na to moc malé?

Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

17026
22.3.11 09:38

Lia- s 12 kolem to jde v poho,syn tak jezdil(umel teda uz bez balancich kolecek) v necelych 4letech v pohode na tyci.Na delsi trasy jsme ho ve trech-ctyrech letech brali do sedacky(tak kol 40-50km),na kratsi vzdalenosti do 20km v pohode na tyci..
Znacky tyce-to nevim,za nas snad ani ruzne nebyly,pravdepodobne na tom fakt neni co zkazit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1885
22.3.11 09:42

Ahoj…

My řešíme podobný problém…

Jedno dítko máme už velké, to jezdí už dýl samo. Ale do minulého ruku jsme jezdili s malým v cyklosedačce.
Teď máme ještě 4 měsíčního chlapečka, ten bude ve vozíku, ale toho 4 letého. Budou mu včervnu, už do sedačky dávat nechceme…
Mám zjištěno, že by měl bez problémů jízdu na tyči zvládnout. Kolo máme taky 12. Je potřeba oddělat boční kolečka. Líbí se mě, že je možné mít tyč přidělanou na kole, a když už dítko nemůže, tak se připojí. Ale varovali mě tedy v obchodě, kde jsem se informovala, že dítě velmi rychle zjistí, že když zvedne nohy nemusí ani šlapat a prostě se jen veze … Tak to prý moc nezavádět, aby nezlenivěl a nechtěl se nechávat jen táhnout. Prostě ho na ni dávat jen v nejnutnějších přpípadech ( přejíždění z cyklostezky na jinou po frekventované silnici, když už opravdu nemůže ). V tom druhém případě pak doporučují zastavit u první hospody. Dát oraz a pak zase pokračovat po svých…
Myslím, že mezi nimi není ani nějaký zásadní rozdíl.
Třeba existuje i nějaký test … Zatím jsem teda na to mrkala jen okrajově…
Dá se sehnat okolo těch 2 000,–, někde v akci i levněji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17026
22.3.11 09:46

My nekdy sami rikali synovi at neslape,proste at ma polozene nohy na slapatkach,ale nespale,pac on slapal furt :lol: ,potreboval si taky dachnout.Na tych jsme ho brali i kdyz jsme chteli jet rychleji,byl spatny teren a pod.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5579
22.3.11 10:22

Postranni kolecka staci jen pootocit nahoru a kdyz odpojis tyc tak zase dat dolu, nekde to jde nekde musis kolecka trochu povolit nejakym tim sroubavakem/imbusem.
My mame tuhle http://www.trail-gator.cz/ a byli jsme max. spokojeni (pak nam slohli kola a novy zatim neni za co koupit :cert: ). Syn na ni jezdil bud na frekventovanych silnicich, nebo jsme ho pripojili pokud nas cekal velky kopec. Vzdycky musel slapat, do kopce „pomahat“ atd.
Hodne jsme tehdy o koupi premysleli, ale nakonec byla fakt maximalne vyuzita.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1885
22.3.11 11:40

Tak holky…
I já moc děkuji za typy :-D . Jak jsem psala, nás to taky čeká. Koupíme ji na 100%. Jinou možnost v našem případě nevidím… Na cyklosedačku už je fakt velikej a ve vozíku má holt letos kamarád obsazeno :wink:
Pomocná kolečka už nemáme, ale rozhodně neujede delší trasy. Ještě jednou díky :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Lia
4466
22.3.11 13:07

Malej bude mit 4 roky v červenci.. a jezdí s kolečkama, to jsem něco propásla… :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3079
22.3.11 13:14

Ahoj.
My teda tyč taky stoprocentně využili,syn na ní jezdil už ve třech letech :palec:

Jen bych teda čtyřleťáka už posadila na kolo 16",na tý dvanáctce se strašně našlape :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2033
6.5.12 13:41

Ahoj tak my taky řešíme tyč :) Syn měl v únoru 4roky jezdí už od loňského léta sám bez koleček, teď jsme zapojili už mladšího syna 15m jezdí v sedačce jenže bydlíme v kopcích a malej zpět už nikdy nemůže dojet,… Ujede 9km bez problémů sám i kopečky ale co mě zajímá když mám na kole cyklosedačku dá se připojit i tyč? Nemáte někdo zkušenost?

Jinak to Lia myslím že jsi nic nepropásla,… Každé dítko je jiné, znám plno dětí kteří jezdí bez koleček až douho po 5roku takže klid, vše má svůj čas,… :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
570
8.5.12 11:12

Verumin, my teď koupili tyč trail gator, a ta dohromady se sedačkou použít nejde. Jde použít systém follow me, osobně mi to teda přijde příšerný monstrum namontovaný na kole.
Popravdě řečeno, my sice tyč koupili, ale použití pro ní nějak nevidíme… Mysleli jsme na silnici, která nám vede k rybníku nebo na nákup, ale Linda je tak ukázněná a koncentrovaná, že jede u kraje, nevybočuje atd. Každopádně z tréninkové jízdy byla uchvácená, takže asi prubneme delší výlety a pomůžeme jí na cestě zpět (minulý víkend ujela 17 km z kopce do kopce na Vysočině bez tyče a úplně bez problémů…).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2033
3.6.12 09:07

To DMartina díky moc za odpověĎ :) No Petík je taky ukázněný, jen my máme děsný kopce u nás v okolí a on to na 16" kole fakt ještě nedá :zed: No tak holt já povezu mladšího a manža Petíka, to follow me mi přijde taky děsný monstrum,… takže to pořešíme jen touhle tyčí, moc díky!!!! :*

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
570
3.6.12 23:15

Jako já netvrdím, že Linda vyjede kopce. Je to s ní strašně časově náročné a vlastně i psychicky vyčerpávající :) stále ji mít na očích, stále se přizpůsobovat její „rychlosti“, jejímu brždění z kopce… Kopce jdeme kvůli ní pěšky, z kopce si neodpočineme a neprovětráme, protože slečna brzdí, ale zas lepší než aby byla střelec, co nebrzdí a dole se rozfláká… U nás na chalupě je to jen a pouze do příšerného kopce nebo z příšerného kopce, i rovina je vždycky někam nakloněná (takže L buď brzdí nebo frflá, že zas musí šlapat…).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama