TBC očkování a příspěvek VZP

Anonymní
8.7.20 15:46

TBC očkování a příspěvek VZP

Ahoj, ockoval jste někdo děti na TBC (kalmetizace) a jste pojištění u VZP? Chtěla bych se zeptat, VZP nemá v příspěvcích přímo uvedeno, že lze čerpat příspěvek na toto očkování, ale má příspěvek na očkování při cestování do zahraničí (v některých zemích je kalmetizace vyžadována). Máte někdo zkušenost, že by vám na TBC příspěvek dali? Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

948
8.7.20 16:09

Nyní již pětiletá dcera měla být v roce 2016 očkována na TBC, došlo pouze na mantoux test (vyšel ji pozitivně). Pediatra před tím napsala žádanku na plicní a nic bych nemusela platit. Další dvě děti očkovány na TBC hned v kojeneckém věku a nic jsem neplatila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
8.7.20 16:12
@Pocahonta píše:
Nyní již pětiletá dcera měla být v roce 2016 očkována na TBC, došlo pouze na mantoux test (vyšel ji pozitivně). Pediatra před tím napsala žádanku na plicní a nic bych nemusela platit. Další dvě děti očkovány na TBC hned v kojeneckém věku a nic jsem neplatila.

Jj neplatili jste, protože jste byli vyhodnoceni jako riziková skupina, když nejstarší měla mantoux pozitivní. My ale rizikoví nejsme, Dr nám očkování doporučila, ale zadanku nedala, když TBC nikdo v okolí nemá.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
8.7.20 16:14

Ale v mezičase jsem se dovolala na VZP, tak jen info, pro ostatní, pokud by to někoho zajímalo. Kalmetizaci ani mantoux nelze ani částečně uhradit příspěvkem od VZP, ani když je očkování vyžadováno pro vstup do některé země.

• Nahlásit
  • Citovat
948
8.7.20 16:22

Záleží na doktorce - tenkrát u dcery normálně po poradě s pediatrou jsme se na očkování proti TBC shodly (riziková skupina jsme rozhodně nebyly). Sama jsem za ní kolem jednoho roku dcery přišla, že bych ji chtěla očkovat proti TBC - souhlasila, napsala žádanku a byla by za normálních okolností očkována zadarmo.
U sourozenců to bylo, tak jak vy píšete - kvůli dceři.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama