Tchánovci a tak - asi se zblázním!!

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.08.18 11:30
Tchánovci a tak - asi se zblázním!!

Ahoj holky,

spíš než cokoliv jiného, bych se chtěla někomu vypovídat a poslechnout si třeba názor i od nestranných osob.

S přítelem jsme spolu něco málo přes dva roky, čekáme miminko a chystáme se odstěhovat (do městečka, které je o 5 minut dál k přítelovým rodičům, než k mým. Ale stále je to max. 20 minut cesty) Od začátku bylo zřejmé, že otci mého přítele jsem lidsky nesedla (Nepovažuji totiž jeho názory za svaté a občas mám i nějaký svůj), přítele babička prohlásila, že jsem špatná, ještě než mě poprvé viděla, ale když jsme se pak viděly byla jako cukrkandl :roll: Tchýně (přítele mamka) je taková dost zakřiknutá, poslouchá jen svého muže a svojí mámu, nemá žádné koníčky, ani kamarády a jediná náplň jejího života je péče o domácnost, manžela a přehnaná starostlivost o svoje DOSPĚLÉ DĚTI.

Po nějaký době vztahu, jsme si na sebe tak nějak zvykli a docela to fungovalo. Nicméně od tý doby co jsme oznámili, že jsem těhotná je to PEKLO :zed: Babička se nejdřív tvářila a opravdu vypadala, že má radost, ale teď kdykoliv tam jde přítel sám, říká mu, jak jsme oba líní, a že on poslouchá všechno, co já mu říkám, že se stěhujeme dál od ní (a od rodičů) jenom kvůli tomu, že já jsem tam rozhodla a mám určitě něco v plánu… nebo se nějak dostala na jednu z mých sociálních sítí a v reakci na jednu fotku vyjela na přítele, co že si to dovoluju dávat tam takovýhle fotky, že nejsem normální (podotýkám, že fotka nebyla polonahá, urážející, ani nic takovýho). Pak byla hrozně pohoršená, že jsme koupili kočár, a že ho nezaplatila moje mamka a tak… :lol:

Nebo od začátku, co víme, že budeme mít miminko, máme vymyšlené jedno jméno pro holčičku, o jiném jsme ani neuvažovali, ani nemluvili a pratchýně nám řekla, že je to hrozný (to jsem chápala, bylo mi jasný, že ne všem se to bude líbit) a dostali jsme půl hodinovou přednášku o tom, jak bude naše dítě nešťastný… to už jsem jí řekla, že to dítě bude naše, ne její, tak ať to přestane řešit a hned mě zase pomlouvala sotva jsem odešla :zed:

Tchán udělal kvůli jménu úplně tu samou scénu a ještě jako třešničku dodal, že nás naše dítě bude nesnášet. (jedná se o méně používané jméno, ale hezké, české). Ale jinak dělá scény hlavně příteli, všechno co udělá je špatně, když mu půl den pomáhá doma je to málo, když mu pomáhá celý den je to špatně a tak. Pak řekl, že u nich nic nedělám (pomáhám tchýni v kuchyni pokáždé, když tam jsme) a když jsem se zeptala jeho, jestli chce pomoct s něčím, chtěl po mě odtahat kýble plný hlíny :lol: Teď nám řekl, že k nám domů (tam kam se stěhujeme) nikdy nepřijede, ať s tim nepočítáme, a že jsem debilové.

No a tchýně ta brečí příteli do telefonu, jak ji hrozně mrzí, že se stěhuje TAK DALEKO, že neví jak tam bude jezdit, že už ho určitě nebude vídat a tak :zed:

Upozorňuju, že se snažím chovat se k nim dobře, pomáhám v kuchyni, když je potřeba něco nakoupit, nakoupím atd. V poslední době se možná občas netvářím jak anděl, když už vím o všech těch přetvářkách, nebo řeknu svůj názor, když se mi něco nelíbí, ale rozhodně nejsem drzej, zlej a nevděčnej parchant, doufám :lol:

Holky já jsem zralá na blázinec, takže jestli jste to někdo dočetl až sem, napište mi prosím váš názor na celou situaci, a jestli si myslíte, že se s tím dá něco dělat, nebo jestli jsem třeba jenom přecitlivělá. :nevim:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »
Reakce:
pikola
Neúnavná pisatelka 19441 příspěvků 15.08.18 11:36

Odstěhovala bych se co nejdál a s nima nic neřešila.

unuděná
Kelišová 5604 příspěvků 1 inzerát 15.08.18 11:38

Jakože teda bydlíte u nich?? Souhlasím s @pikola , odstěhovat se a jedním uchem dovnitř, druhým ven.

Lioness34
Ukecaná baba ;) 1401 příspěvků 15.08.18 11:38

Heled co na to napsat - chválila bych přítele ze stojí za tebou a to opravdu klobouk dolu - ze si stojí za jménem i ze se stehujete. To mu řekni a pripominej jak jsi za to rada a ze jsi rada ze ho mas…
Ohledně jeho rodiny evidentně nejde o tebe ale o to ze má ženu a to jim vadí- tohle vše je ale jejich problém nikoliv tvůj. Chovala bych se slušně ale žádné sverovani - partner musí vidět ze si považuješ zenstiji při tobě.
A neboj jedina nejsi - je to někdy na bednu tzv ale tohle je v mnohých rodinách. Nebojovala bych s nimi ani je nepresvedcovala a nerikala jim věci dopredu ani jméno - to se mají dozvědět až bude mimi na světě. A tak to dělej s většinou věci.

Lalelale
Závislačka 2707 příspěvků 15.08.18 11:38

Takhle, už by mě neviděli. Že budou nesnaset mé dítě by mi teda řekli fakt jen jednou. Takze bych jim oznámila, že to beru na vědomí a že vnučku tedy vídat nebudou. Máš u přítele plnou podporu? Upřímně se mu divím, že mu tím nelexou na nervy, urážejí jeho družku a matku jeho dcery.

divine woman
Echt Kelišová 9149 příspěvků 15.08.18 11:43

Nikde nepíšeš kolik je vám let. Proč přítel není manžel, když čekáte dítě. Mně by to jako rodiči vadilo.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.08.18 11:46

Buď bych to zvládla hodit za hlavu a každou návštěvu u nich bych byla nad věcí a pokud ne, tak bych se kvůli nim vůbec neužírala a zkrouhla styk na minimum, není tvoje povinnost být s nima kamarádka a stýkat se s nima. Já jsem s tchýní víceméně v kontaktu taky jen když jí předávám vnuka, když si ho chce půjčit

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.08.18 11:46

@unuděná
Teď momentálně přejíždíme od mojí mamky k nim.

@Lalelale
Oni řekli, že NÁS jako rodiče bude naše dítě nesnášet, a že ji nikdy tímto jménem neosloví :roll:
Přítel se snaží stát za mnou, říká, ať to neřeším. Tchánovi normálně řekne, že jsem pomáhala, nebo jestli se nezbláznil, abych zalhala něco těžkého. A pratchýni většinou jen setřese poznámkou, že tohle poslouchat nebude a ať se uklidní.

Já už jsem občas v takovým rozpoložení, že si říkám, že tam jezdit nebudu vůbec, ale vím, že by to přítele mrzelo a chci mu být oporou stejně jako je o mnem.

unuděná
Kelišová 5604 příspěvků 1 inzerát 15.08.18 11:47
@Lalelale píše:
Takhle, už by mě neviděli. Že budou nesnaset mé dítě by mi teda řekli fakt jen jednou. Takze bych jim oznámila, že to beru na vědomí a že vnučku tedy vídat nebudou. Máš u přítele plnou podporu? Upřímně se mu divím, že mu tím nelexou na nervy, urážejí jeho družku a matku jeho dcery.

Psala, že jí řekli, že dítě bude nesnášet je (rodiče) za to jméno ;)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.08.18 11:49

@divine woman

Je nám kolem 23( nechci psát přesný věk, aby si to někdo nespojil).
Vzít se určitě chceme, ale teď jaro/léto už jsme nestihli, tak jsme si řekli, že to necháme na příští rok a užijeme si svatbu i s prckem :kytka:

ančapepča
Zasloužilá kecalka 981 příspěvků 15.08.18 11:53
@divine woman píše:
Nikde nepíšeš kolik je vám let. Proč přítel není manžel, když čekáte dítě. Mně by to jako rodiči vadilo.

Co to je zase za názor? To jako všichni co chtějí nebo čekají děti se musí honem vzít?? Ty budeš taky jednou pěkná tchýně, to bych vzala nohy na ramena

jenny.fields
Nadpozemská drbna 25271 příspěvků 15.08.18 11:55

Jak často tam jste?
Jeho rodiče nebudou nejstarší, tak tam nemusí hákovat pořád.
A požádala bych ho, aby mi nesdělovat vše, co jeho rodiče vyplodí. K čemu to je?

iveta34
Kecalka 167 příspěvků 15.08.18 11:56

Z mých zkušeností po daleko delším vztahu a s tchánem, se kterým si nesedneme (ale jak říká manžel, on by neměl rád žádnou, on by totiž rád aby si jeho synáček užíval i po třicítce svobody, kariéry, cestování a hlavně nevydělával na ženu na rodičáku a plenky :-D)…Nic s nimi neřeš, fakt nic! Jméno prvního dítěte se dozvěděli po narození (úplně normální jméno), stejně dítěti dobu říkali jménem, které měli vymyšlené oni, ale aspoň jsem neposlouchala kritiku jména a vydírání, ať ho změním, už v těhotenství. U druhého to nebude jinak. Na svatbu jsme je pozvali krátce před (a i tak tchán vše zkritizoval a nechtěl ani přijít, nepřemlouvali jsme ho). Ale zase, nekritizoval to měsíce…A tak je to se vším, z dovolený je nejlepší jim zavolat, až tam jsme atd. atd. No a manžel, když je chce vidět, tak tam jede i s dcerou, já už tam jedu jen tak na Vánoce a mám svatej klid. Roky jsem se snažila tvářit mile a řešit nekonfliktní věci typu počasí, ale nemá to cenu…Nikdy jim nebudu dost dobrá a já už to absolutně neřeším. Důležitý ale je, aby to chlap viděl stejně!

jenny.fields
Nadpozemská drbna 25271 příspěvků 15.08.18 11:57

A jinak koukej být asertivní a nenechat sebou takhle vláčet. Poslouchat půl hodiny trapný kecy? Ani náhodou. Nám se jméno líbí a tečka, děkuji za Váš názor. Nepřestane, tak prostě odejdu.

Bubla_Bučková
Závislačka 4111 příspěvků 15.08.18 11:58

Tak do pra báby by mi bylo houby a manžel by tam přestal jezdit…

No a tchýně… zase si rypnu (jsem bojovník za tchýně :oops: ).Jak ty víš, kdo si o tobě co myslí, nebo říká? To ti opravdu přítel (proč sakra není manžel :cert: ale OK, jiná diskuze :mrgreen: ) třeba řekne :tak jsem byl u babičky a představ si, že tě nesnáší, co bude k večeři? :think: Někdo přímo tobě do očí řekne.. Petro, kolik stál ten kočárek a proč ti ho nezaplatila máma? 8o A proč teda mluvíte o tom, co kupujete :nevim: Pozor taky na svoje chování a vystupování, nic není černobílé.

Co poradit aby ses nezbláznila :kytka: Odstěhování určitě skvělá věc. Trochu zpracovat muže - svatba ( :P ), tvoje místo v rodině, reakce na ponižování tebe rodinou (za předpokladu že nepřeháníš). Zdvořilostní návštěvy spíš na kafe než spojené s údržbou domu. :hug:

Prosím, fakt by mě zajímala upřímne reakce tvého muže na pomluvené jméno dcery??? 8o

Příspěvek upraven 15.08.18 v 12:01

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Čestmír Řanda ukázal novou milenku. Je to mladší kopie Pletánkové!

Vrátila se Tina Pletánková k Čestmíru Řandovi? To napadlo všechny, kdo se... číst dále >

Bony a klid po 30 letech: Kde jsou dnes hlavní hrdinové vekslácké romance?

Kdo v té době žil, v tom snímek obyčejně probudí vzpomínku na minulý režim a... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >

Na plastiku jsem šla kvůli šikaně, říká kdysi obézní žena

Annie McManisová (25) z Nového Zélandu od mala zažívala kvůli obezitě šikanu.... číst dále >