Tchánovci a začáteční averze

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.11.18 07:43
Tchanovci a zacatecni averze

Ahojda všem, potrebuji se trosku vypovidat a predem se omlouvam pokud to bude zmatene. S manzelem se mame radi, samozhrejme nez jsme si sedli tak jsme se hodne hadali-ja mela dve deti z predchoziho vztahu, on zil sam.Mame spolu jeste holcicku. Vzdycky jsem tvrdila, ze mam nejlepsi tchyni a nejlepšího tchana…Malinko jsem zmenila pred svatbou, kdy nam zacali do svatby mluvit-pridavali na ni penize, sami chteli. Jenomze nam mluvili do mista kde svatba bude, my chteli jen polévku a pak hned prase, musel být kvuli nim ale cely obed.To jsem se s nimi poprve pohadala.Ted nam zkazili koupi domku, ktery jsme rok hledali…Manzelova mamka ma cukrovku, manzel k ni ma velice blízko a vim, ze je pro nej dulezitejsi nez ja. Snazim se to vsechno pochopit, jenomze už mi dochazi sila…Tchanovci mi rekli a vycetli dost osklive veci, nedokazu tomu doted uverit. :( Nedokazu k nim ted jezdit, strasne me to od nich boli, nedokazu to ted zkousnout a ani nevim jak dlouho to bude trvat. Manzel mi rekl, ze pokud to vidim takhle a nechci to do budoucna zkousnout, tak se rozvedeme…Ze jeho rodice mu dali byt a nasi mi dali hov…To same mi vycetli i tchanovci. :( Asi jsem hrozna ze to nedokazu prejit, kdyz si na to vzpomenu tak akorat brecim…manzela miluji, nechci ho opoustet! Jenom ted nevim, jestli to tak stejne nedopadne

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.11.18 08:02

Oba musite vedet, kde ta pravda je. Ja jsem taky dostala od nasich byt, mam vyhled na dalsi a na barak a manzel prisel doslova s jednou taskou a vubec by ani jednoho z nas nenapadlo tohle zatahovat do vztahu. Holt jste meli jine vychozi podminky. Na vasem vztahu musite pracovat vy dva. Pokud jedna strana nechce, je to problem.
Jinak mame asi podobne tchanovce, ti moji taky resi blbosti a maji malomestacke kecy, ale respektuji je jako manzelovy rodice, vim, ze ho jejich pristup stve mozna vic nez me. A kecat si od nich do nasich veci nenechame ani jeden. Preji hodne stesti! :palec:
Anonym fin. a rodinne info, diky. :kytka:

Ju21na
Kecalka 232 příspěvků 26.11.18 08:10

Jestli nechceš po zbytek života žít ve stresu z tchanovcu a muž nestojí při Tobě, tak bych se skutečně připravovala na rozvod. Takový život nemá cenu a samotné Ti bude líp. On to možná pozná, až tu jeho rodiče jednou nebudou.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.11.18 08:29

Největší problém vidím v tom, že chlap nestojí při tobě. Mám podobné vztahy s rodiči o přítele.Ze začátku byli strašně fajn, už tehda mě chlap upozorňoval ať nedám na první dojem. Postupem času jsem je začla víc a víc poznávat , hlavně teda tchýni. Jen samé pomluvy , stará se do věcí co po čem jim houby je a největší vrchol byl, když jsem se dozvěděla, že zkoumá mojí rodinu po Facebooku a asi ji to žralo moc, bo se mi sama přiznala a chtěla vědět kolik měla moje mamka chlapu, když muj brácha má na FB jiné příjmení :) Brácha tam má za jménem svojí přezdívku a moje mamka žila s taťkou 30 roku, než umřel . Tím jsem naše vztahy ukončila , tehda se zbalila a jeli jsme domu . Od té doby tam jezdím výjmečně na jednu noc ( bydlí 200 km od nás, naštěstí :) )Chlap tam jezdí bud sám, nebo s malým. Malého mají moc rádí a snesli by mu modré z nebe. Naštěstí chlap mě podporuje, vždyť už ze začátku mě varoval :)
Prosím annonym :)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.11.18 08:37

Nasi jsou rozvedeni,tatka ma barak a mamka byt,takze samozhrejme asi něco jednou take zdedim.Manzelovi rodice na tom byli asi financne lip a tak skoro kazde ze svych deti nejak zabezpecili.Coz je od nich samozhrejme hezké,ale ne každý na to proste ma.Snazim se je pochopit a respektovat,ale ted uz mi to moc nejde…Byt je totiz psany jeste na manzelova tatu,s koupi baraku souhlasil,takze jsme byli nadseni ze se nam ozval kupec na byt,hypoteka zacina byt v behu a oni nam oznamili,ze byt neprodaji a ze pokud si vezmeme hypoteku,tak manzelovi ten byt ani nedaji…Me rekli,ze nam s detma dali strechu nad hlavou,ze jsem prisla s holym zadkem a jeste si dovoluju chtit barak.Az na to,ze barak by byl samozhrejme manzela,kdyz by do nej daval penize z bytu+hypoteka cast teda,my jsme si to vyříkali,dohodli se.Coz je podle me hlavni…Pak mi i zacali trochu vycitat deti s kterymi jsem do vztahu prisla i kdyz vzdycky říkali,jak je to vse super…Manzel stal nejdriv za mnou,ted uz ani ne.Nechci aby se s rodici prestal stykat,jen se s nimi nechci stykat ja.Udelali ze me zlatokopku,kterou nejsem. Nejde mi o manželův majetek,chteli jsme spolu baracek,kde budeme mit svou ložnici,svoji zahradu… :( Rodice s nim zachazeji jak s malym ditetem,rekli mu ze oni vedi nejlip co chce… :(

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.11.18 08:39

Holky,koukam ze je to asi slozity skoro vsude…Tu vzdalenost Ti zavidim,tchyne a tchanem bydli 5km od nas,chteji abychom k nim jezdili minimalne 1krat v tydnu a pak jeste kazdy vikend na obed…Ted je ale nechci videt,chapu ze byli nastvani ale…

karkarka
Závislačka 2856 příspěvků 26.11.18 08:41

Tak si vemte hypoteku a běžte do sveho.byt je tchana,tak s jeho prodejem se pocitat neda.

Tichošlápek
Extra třída :D 10916 příspěvků 26.11.18 08:43

Tvůj problém ale nejsou manželovi rodiče, ale manžel, který se otáčí proti tobě. A rodiče s nim zachází tak, jak jim to dovolí. Řešila bych tedy situaci s manželem, v klidu mu vysvětlila, ze si nepřeji se za takových okolnosti s jeho rodiči stýkat - dočasně. Ale pokud ti řekl, ze se radsi rozvede, tak ten vztah stojí za prd. Edit - a bydlení bych vyřešila vlastní hypotékou.

zrnko
Kecalka 424 příspěvků 26.11.18 08:56
@Anonymní píše:
Nasi jsou rozvedeni,tatka ma barak a mamka byt,takze samozhrejme asi něco jednou take zdedim.Manzelovi rodice na tom byli asi financne lip a tak skoro kazde ze svych deti nejak zabezpecili.Coz je od nich samozhrejme hezké,ale ne každý na to proste ma.Snazim se je pochopit a respektovat,ale ted uz mi to moc nejde…Byt je totiz psany jeste na manzelova tatu,s koupi baraku souhlasil,takze jsme byli nadseni ze se nam ozval kupec na byt,hypoteka zacina byt v behu a oni nam oznamili,ze byt neprodaji a ze pokud si vezmeme hypoteku,tak manzelovi ten byt ani nedaji…Me rekli,ze nam s detma dali strechu nad hlavou,ze jsem prisla s holym zadkem a jeste si dovoluju chtit barak.Az na to,ze barak by byl samozhrejme manzela,kdyz by do nej daval penize z bytu+hypoteka cast teda,my jsme si to vyříkali,dohodli se.Coz je podle me hlavni…Pak mi i zacali trochu vycitat deti s kterymi jsem do vztahu prisla i kdyz vzdycky říkali,jak je to vse super…Manzel stal nejdriv za mnou,ted uz ani ne.Nechci aby se s rodici prestal stykat,jen se s nimi nechci stykat ja.Udelali ze me zlatokopku,kterou nejsem. Nejde mi o manželův majetek,chteli jsme spolu baracek,kde budeme mit svou ložnici,svoji zahradu… :( Rodice s nim zachazeji jak s malym ditetem,rekli mu ze oni vedi nejlip co chce… :(

A tu hypoteku si nakonec berete nebo ne?
Na manžela bych byla hodně naštvaná. Zdá se, že s tebou moc nepočítá. On byl dlouho sám než jste se poznali? Připadá mi, že jsi v pozici inkubatoru. :roll: dite/vnouce mají a vic te nepotřebuji.
Pokud se muž neprobere, asi bych se začala připravovat na nejhorší. Bohužel.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.11.18 08:59

Tak více než problém s rodiči tam vidím mnohem větší průser a to je chování manžela. 8o Měl by být přece s tebou na jedné lodi. Ne proti tobě, to ti přijde v pořádku? Já mám zlaté tchánovce. Také jsme se v leccem nepohodli, ale manžel stál vždy za mnou, vždy řekl, že respektuje jejich názor, ale že si to uděláme jak chceme my. Že je to naše věc. Jinak mně rodiče také dali do začátku pěknou částku. Za půlku jsme koupili auto a druhou část dáme do hypotéky. Manžel dostal 1/4 toho, co já, ale v životě by mně nenapadlo, mu to nějak předhazovat 8o ani mé rodiče. Ti mi jen řekli, že mi to šetřili celý život a ať s tím naložím, jak chci. Za mně řešíš úplně něco jiného, než bys měla.

dedrichov
Závislačka 2991 příspěvků 26.11.18 09:09

Teda to je těžká manipulace přes majetek, bezohledná, tvrdá a taková podrazácká. Místo aby mladé podporovali, hází jim klacky pod nohy a nesváry do vztahu. Tak nějak byste si měli s mužem promluvit, pokud to nevidí, nebude moc východisko.
Pokud by něco dát chtěli, dají bez podmínek.

lasička1
Echt Kelišová 8067 příspěvků 26.11.18 09:14
@karkarka píše:
Tak si vemte hypoteku a běžte do sveho.byt je tchana,tak s jeho prodejem se pocitat neda.

Přesně tak bych to viděla také.Byt je tchána,i když je nejspíš ústní domluva,že bude jednou tvého manžela.Pokud jste chtěli byt prodat a jít do baráku,tak bylo lidské nejdříve promluvit s tchánem.Sdělit vaše plány.I to,že barák bude psaný jen na manžela-někdy můžou mít tchánovci strach že přijde manžel o majetek,který se mu rozhodli dát.
Tento problém spíš vidím v nedorozumně­ní.Také by mě štvalo,kdybych chtěla dát dítěti byt,který by byl ještě psaný na nás a najednou se dozvěděla,že byt je k prodeji.Takové věci by se měli řešit předem a společně.
Nemyslím si,že by tvůj manžel byl přehnaně fixovaný na matku.Přeci neutne vztahy,když matka nic neprovedla.Jen nesouhlasili s tchánem s vaším postupem.A manžel třeba pochopil,že nebylo úplně fér takto byt prodávat.
Určitě nenechávejte vztahy na této úrovni.Promluvte si spolu.Je škoda zahodit něco,co může fungovat.Pořád jsou to rodiče manžela.Žijeme jen jednou a je lépe žít v harmonii,než být ve střehu kdo co sdělil,jak to myslel a co bude dál…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.11.18 09:16

Holky,asi mate vlastne pravdu…Manzel se ve vetsine radeji podridi rodicum-protoze jsou stari a vychovali ho,jak vzdycky rad rika.A ja jsem na druhe koleji.A navzdycky budu… :( Manzel do hypoteky takhle jit nechce,ma dluh a ten musi zplatit nez bychom sli do hypoteky.To se melo zaplatit z bytu-o cem ale tchanovci vedeli a brali to-tedy to tak spis vypadalo.Bydlime v 2+1 se tremi detmi,deti maji malinky pokojik,my spime v obyvaku.Vedeli v zacatku,ze kdyz budeme mit spolecne dite,tak chceme byt prodat,vzit si hypo a jit do většího. Souhlasili s prodejem jen do doby nez se nasel kupec a my nez nasli super barak za super penize. :( Manzel s nimi sice mluvil a dost dlouho,jenomze jeho tata vi vsechno nejlip…a to doslova. :( Moje rodina sr nam snazila pomoct,tatka to s nami objizdel i kdyz ma dost tezkou praci,mluvil s tchanovcema i o tom baraku,ze je to super kup,jeli se na nej podivat a pak to ze dne na den zrusi.Ted se chteji bavit dal jako predtim,ale ve me se to seklo… :( Kdyz me vnimaji za mrchu…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.11.18 09:17

Mám to stejně akorát manžel je relativně při mě, zpočátku chtěl aby na něj byl i celý nový byt napsaný protože půlku dá z prodeje bytů od tchána a protože má větší plat a platit to tak bude víc on 8o. To jsme se hodně hádali, nakonec mu otevřela oči tchyně, což jsem se hodně divila, protože moc dobré vztahy nemáme… Tchán mě vidí taky jako zlatokopku, dokonce manželovi volala před lety před svatbou jeho sestra se kterou se netýká ze ji tchán říkal jaká jsem a ze se mě má zbavit… Hold mám mladé řidiče rozvedené každý žije ve svém a nedostali nemovitosti od komunistů pridelem a nezdedili další nemovitosti aby mohli mi dát… To tchán nepochopí, ten furt se ohání ze co mi dali moji rodiče když on dal manželovi byt… A ještě dlouho nechtěl ho přepsat… Hypotéku jsme brali a byt prodali až když ho manžel dovedl k notáři a byt byl jeho. To už kecat do toho nemohl. Ale u nás manžel stojí víc při mě, jako že pokud by byt nedostal šli bychom do hypotéky stejně a šli pryč.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.11.18 09:18

Lasicka1 Tchanovci o tom prodeji ale dopredu vedeli,souhlasili s tim a vedeli i o tom,ze barak by byl na manzela!Nedelali jsme jim vubec nic za zady!

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Šlofík dne: Pašeračka Tereza si u soudu zdřímla. „Je nemocná,“ řekl nám zdroj

Pravidelné návštěvy soudu ji pěkně zmáhají. Během posledního soudního líčení... číst dále >

Čestmír Řanda ukázal novou milenku. Je to mladší kopie Pletánkové!

Vrátila se Tina Pletánková k Čestmíru Řandovi? To napadlo všechny, kdo se... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >

Na plastiku jsem šla kvůli šikaně, říká kdysi obézní žena

Annie McManisová (25) z Nového Zélandu od mala zažívala kvůli obezitě šikanu.... číst dále >