Tchánovci - hlídací psi versus náš syn

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
cocinelka
Nováček 7 příspěvků 16.08.19 11:03
Tchánovci - hlídací psi versus náš syn

Ahoj, potřebovala bych radu..
máme dvě děti ( 13 a 2,5r) bydlíme ve stejné vesnici jako tchánovci. Oni jsou moc hodní a hodně nám pomohli, když se malý narodil a manžel nastupoval na chemoterapie.. problém je, že vůbec nerespektují nic, co řekneme/ si přejeme, aby (ne)dělali ohledně malýho. Největší problém řešíme s jejich psama ( majitel je nejstarší jejich syn, co s nimi stále žije, ale je furt v práci), jsou to 2 kolie, jedna dlouhosrstá a druhá krátkosrstá - to je mrcha, je to dominantní pes, nevypočitatelné povahy, nedávno jim zakousla jejich kocoura se kterým tam žijou všichni i ta čuba cca 9let. ( kocour se jí přiblížil k misce). Od mimina na malýho vrčí, bere ho prostě jako vetřelce, teď už nevrčí, ale jednou už po něm chňapla, když běžěl po zahradě babičce do náruče, naštěstí se trefila jen do trika na zádech..byla jsem u toho, nadávala jsem proč proboha ten pes není zavřenej a že je to furt dokola a tchýně, že byli psi pryč na procházce a jsou tu jen chvilku, a že by ho prý nekousla ( booože to mě nezajímá, jak dlouho tam jsou, i během pár minut se může stát spoustu věcí)řešíme to s nimi, co se malý narodil, aby ty psy zavírali a oddělovali je od malýho. Je v tom ale hrozný problém, a to mají velký dům a velkou zahradu.. po tom, co po něm chňapla jsem se sekla, že prostě si trvám na tom, aby psa zavírali. Tchýně nám pořád tvrdí, jak to není útočný pes a jak takhle chňape po každým ( to snad nemyslí vážně??!!! - to si pes vůbec nesmí dovolit) a že je nenachává nikdy o samotě. To mě ale neuspokojuje, nemají vůbec žádné zkušenosti s psama a natož takovejma, co potřebujou pevné a důsledné vedení, kterého oni nejsou schopni. Naopak dominantní pozici v té čubě jen umocňují ( místečko má na gauči..atd.) nehledě na to, že nevím, co by jako zmohli když by ho pokousala, dle mě vůbec nic..
Celou dobu je kolem toho dusno, psa pořád obhajujou, bavit se o tom nechtěj..fakt těžký..
Teď naposled tchýně naslibovala, že budou psi zavírat, při 1. návštěvě, kdy manžel vlezl s malým k nim na zahradu, naschvál čekal, jestli je zavřou, nestalo se tak a tchán mu ještě řekl, že je asi vadnej, když trne strachy, když malej běhá a ta čuba za nim. No nic, sbalil kluka a odjel odtamtud domů. Rozhodli jsme se teda, že tam malýho nebudeme dávat - tím pádem jsme tedy bez hlídání..Nejhorší je, že oni nerespektují nic ( např. malej má rozštěp horního rtu a vadu zubů, budou mu je rovnat, neměl by jíst moc sladký, nepřejem si to, rvou ho vším možným, doma pak zvrací protože se přejedl) pořád si vše dělají po svém a já mám strach, aby i přes naši nevoli, že nechcem, aby tam kluk chodil si ho tam stejně vezmou..třeba když si ho bude chtít vyzvednout ze školky pak.. Navíc kam s nim budou chodit když s ním budou chtít být, samozřejmě můžou k nám, ale..no bojím se, že to nebudou respektovat jako všechno. A manžel je navíc takové o hodně jemnější a mírnější povahy než já, nedokáže jim říct narovinu, že takhle NE. A je to všechno na mě..já nechci být ta zlá, která jim omezuje styk s vnukem, ani je nechci od něj odříznout, mají se rádi, ale proboha vůbec nevím, jak tohle vyřešit, o malýho se prostě bojím a nehodlám to riskovat. Říkám, mluvit se s nima moc nedá, navíc to jsou lidi, co celý život prožili na vesnici a nevystrčili z ní nos a jsou jaksi hooodně jednoduchý..
Nemáte někdo podobnou zkušenost nebo radu, jak bychom to mohli vyřešit ke spokojenosti všech? Děkuji předem za vaše reakce..

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
divine woman
Extra třída :D 12727 příspěvků 16.08.19 11:10

Ke spokojenosti všech to nevyřešíš. Nech si dítě doma a hlídej si ho sama. To je jediná rozumná rada. Nekousne ho pes a nepřejí se nevhodných věcí.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 67790 příspěvků 16.08.19 11:12

@cocinelka Tak ho tam proste nedavejte a na pripadne hlidani si zaplatte nekoho ciziho, ten vase pokyny respektovat bude. A je vyreseno.

Ivulita
Ukecaná baba ;) 1139 příspěvků 16.08.19 11:15

Dítě bych tam přestala dávat, na hlídání si našla někoho jiného a pro udržení vztahů s prarodiči bych je zvala k vám. Je možné, že by po nějaké době prarodiče svůj postoj přehodnotili a byli by ochotní psa a dítě oddělovat.

žampion
Závislačka 4078 příspěvků 16.08.19 11:17

Ač se prarodičů ve většině případů zastávám, tady to je fakt přes čáru. Sama dávám děti k prarodičům kde jsou dva psy tak VŽDY psy zavírají. Pesani jsou hodný a všechno, ale jsou nepředvídatelní. Dítě se může ohnat pes se lekne a neštěstí je na světě hned. Zvlášť když už máte jednu blbou zkušenost. :cert: :cert: :cert: A to, s tím rozštěpem a sladkostma snad ani neni třeba komentovat :zed: :zed: :zed:. Stůj si za svým ať je to jak chce jestli chtějí malého vidět, tak samozřejmě ale u vás nebo tak tohle neni dobrý. :think:

Venetia
Hvězda diskuse 45820 příspěvků 16.08.19 11:19

@cocinelka

problem je na tve strane, tobe neco vadi, tak tam nechod ….at prijdou na navstevu k tobe misto toho abys jim rikala, jak se maji chovat u sebe doma.

karkarka
Závislačka 4282 příspěvků 16.08.19 11:25

Hlidej si děti sama a máš po problému. Jejich dům, jejich pravidla.

Martha03
Ukecaná baba ;) 1600 příspěvků 16.08.19 11:30

Dite jim nedávej, když ti nevyhovuje systém hlídání. Mají svůj život, svůj systém fungování a svůj systém péče o vnoučata jako asi každá babička a děda. Pokud nerespektují tvoje pravidla, pak není o čem diskutovat. Chování psa není vhodné a útok je otázka několika vteřin takže by s tím neudělali vůbec nic. Až povyroste dítě situace se možná uklidní i co se týče reakci psa. Jinak ta tvoje věta o jednoduchosti tchanovcu je fakt děsná, to sis mohla nechat od cesty… To, že se rozchazite v názorech neznamená, že se na ně musíš vyvysovat, že oni jsou jednoduchý a tys sežrala všechnu moudrost světa. To jako promiň, ale tyhle kydy o vesničanech nesnáším. Ale já jsem taky jednoduchá… :roll:

g.sandova
Kelišová 6239 příspěvků 16.08.19 11:33

No tak pes muze byt problem. To neni o tom, ze si budou sverepe ve svem dome stat za pravidly, ale ze budou hajit bezpecnost vnoucete.
Nejsou toho schopni. By mě zajímalo, jak psy vedli a jak se jim věnovali.
Navíc nedodržují ani pravidla týkající se výživy.
Není co řešit kluka bych tam nedávala.

Bubla Bůčková
Echt Kelišová 8420 příspěvků 16.08.19 11:36
@cocinelka píše:
Ahoj, potřebovala bych radu..
máme dvě děti ( 13 a 2,5r) bydlíme ve stejné vesnici jako tchánovci. Oni jsou moc hodní a hodně nám pomohli, když se malý narodil a manžel nastupoval na chemoterapie.. problém je, že vůbec nerespektují nic, co řekneme/ si přejeme, aby (ne)dělali ohledně malýho. Největší problém řešíme s jejich psama ( majitel je nejstarší jejich syn, co s nimi stále žije, ale je furt v práci), jsou to 2 kolie, jedna dlouhosrstá a druhá krátkosrstá - to je mrcha, je to dominantní pes, nevypočitatelné povahy, nedávno jim zakousla jejich kocoura se kterým tam žijou všichni i ta čuba cca 9let. ( kocour se jí přiblížil k misce). Od mimina na malýho vrčí, bere ho prostě jako vetřelce, teď už nevrčí, ale jednou už po něm chňapla, když běžěl po zahradě babičce do náruče, naštěstí se trefila jen do trika na zádech..byla jsem u toho, nadávala jsem proč proboha ten pes není zavřenej a že je to furt dokola a tchýně, že byli psi pryč na procházce a jsou tu jen chvilku, a že by ho prý nekousla ( booože to mě nezajímá, jak dlouho tam jsou, i během pár minut se může stát spoustu věcí)řešíme to s nimi, co se malý narodil, aby ty psy zavírali a oddělovali je od malýho. Je v tom ale hrozný problém, a to mají velký dům a velkou zahradu.. po tom, co po něm chňapla jsem se sekla, že prostě si trvám na tom, aby psa zavírali. Tchýně nám pořád tvrdí, jak to není útočný pes a jak takhle chňape po každým ( to snad nemyslí vážně??!!! - to si pes vůbec nesmí dovolit) a že je nenachává nikdy o samotě. To mě ale neuspokojuje, nemají vůbec žádné zkušenosti s psama a natož takovejma, co potřebujou pevné a důsledné vedení, kterého oni nejsou schopni. Naopak dominantní pozici v té čubě jen umocňují ( místečko má na gauči..atd.) nehledě na to, že nevím, co by jako zmohli když by ho pokousala, dle mě vůbec nic..
Celou dobu je kolem toho dusno, psa pořád obhajujou, bavit se o tom nechtěj..fakt těžký..
Teď naposled tchýně naslibovala, že budou psi zavírat, při 1. návštěvě, kdy manžel vlezl s malým k nim na zahradu, naschvál čekal, jestli je zavřou, nestalo se tak a tchán mu ještě řekl, že je asi vadnej, když trne strachy, když malej běhá a ta čuba za nim. No nic, sbalil kluka a odjel odtamtud domů. Rozhodli jsme se teda, že tam malýho nebudeme dávat - tím pádem jsme tedy bez hlídání..Nejhorší je, že oni nerespektují nic ( např. malej má rozštěp horního rtu a vadu zubů, budou mu je rovnat, neměl by jíst moc sladký, nepřejem si to, rvou ho vším možným, doma pak zvrací protože se přejedl) pořád si vše dělají po svém a já mám strach, aby i přes naši nevoli, že nechcem, aby tam kluk chodil si ho tam stejně vezmou..třeba když si ho bude chtít vyzvednout ze školky pak.. Navíc kam s nim budou chodit když s ním budou chtít být, samozřejmě můžou k nám, ale..no bojím se, že to nebudou respektovat jako všechno. A manžel je navíc takové o hodně jemnější a mírnější povahy než já, nedokáže jim říct narovinu, že takhle NE. A je to všechno na mě..já nechci být ta zlá, která jim omezuje styk s vnukem, ani je nechci od něj odříznout, mají se rádi, ale proboha vůbec nevím, jak tohle vyřešit, o malýho se prostě bojím a nehodlám to riskovat. Říkám, mluvit se s nima moc nedá, navíc to jsou lidi, co celý život prožili na vesnici a nevystrčili z ní nos a jsou jaksi hooodně jednoduchý..
Nemáte někdo podobnou zkušenost nebo radu, jak bychom to mohli vyřešit ke spokojenosti všech? Děkuji předem za vaše reakce..
Četla jsem do půlky, pochopila jsem, že zavřít jdou. Nešla bych nikam, kde má přednost čokl před dítětem. https://psychologie.cz/…-svoje-dite/
Jana-86
Kecalka 119 příspěvků 16.08.19 11:41

Vzhledem k okolnostem bych jim děti na hlídání opravdu nedávala. Pokud mají o vnoučata zájem, ať jezdí k Vám a bez psů. Takové chování psů bych také netrpěla a jejich postoj je jako typických pejskařů. Řeči typu, je to hodný pejsek, zatím nikomu neublížil. Ano, vše je jednou poprvé a až se stane, bude jaksi pozdě.

g.sandova
Kelišová 6239 příspěvků 16.08.19 11:42

Jako já má sama tři psy a mohl by si některý dovolit někoho chnapnout

Lucy75
Ukecaná baba ;) 1222 příspěvků 16.08.19 11:45

Bych je zvala jen k nám.. pes je nevychovaný a až malému ukousne kus tváře, tak bude pozdě…

Mysticlipstick
Ukecaná baba ;) 1421 příspěvků 16.08.19 11:47

Tohle bych nedovolila, určitě bych tam dítě nedávala. Hafani fajn, ale odsud podsud, tihle jsou evidentně nevychovaní a neštěstí které by se nedej bože mohlo stát je jen časovaná bomba. Zvi je k vám a máš to.

cocinelka
Nováček 7 příspěvků 16.08.19 11:47

Moc všem děkuji za příspěvky, jj, hlídáni si zajistíme jinde, o to až tak nejde, spíš jsem myslela, že jsme schopni se domluvit jako dospělí rozumní lidé. Mrzí mě, že to není možné..

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama