Reklama

Tchánovci naprosto nepřijali jméno dítěte

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.01.17 10:19
Tchánovci naprosto nepřijali jméno dítěte

Dobrý den, prosim o radu, jak se postavit k nečekané zatvrzelosti tchánovců vůči vybranému jménu pro chlapečka. Nelíbilo se jim ani jméno pro první holčičku- rovněž trochu netypické, ale české, tradiční a žádný přehnaný vystrelek. ale přijali to ještě před porodem a mluvili tak o ní. Teď pro kluka co se má každým dnem narodit máme jméno taky netypické, ale české a to jsme si dovolili dost. (Jsou to trochu notoričtí nespokojenci, moc se jim nelíbila ani další dvě obycejnejsi jména - jedno byla dokonce mužská varianta jména tchyně a ani to ji nebylo dost dobré- teď by byli rád i) Odpor jde tak daleko, že to jméno nikdy nevyslovil a prej ani nevysloví, budou mu prý říkat Janíček, což odvozují od úplného konce jména. To se mi hrozně příčí, je to úplně jiné jméno A furt do nás sijou, jak dítěti zkazime zivot- to zrovna, znám kluky toho jména dva, už větší, a oba v pohodě. Problém je že jsou to jinak strašně hodný lidi, mám je ráda, malá má s nima skvělý vztah a často se vídají a taky nám s ní moc pomáhají. Nechci ty vztahy zkazit ale z Janíčka lezu po zdi a mám takový ty těhotenský hormonální nápady jako že když nebudou respektovat jak se jmenuje nebudou ho vídat atd. To vím že je samozřejmě blbost. Jak byste zkously vy? Jo nasi se taky trochu osivali ale vzali to nakonec ok. Anonym a vynechani jmen z důvodu že muž ani oni nemají rádi nějaké veřejné probírání soukromí, takhle se toho snad nedomaknou.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 15 Další »

Reklama

Reakce:

slavuska1
Vesmírná mluvilka 31602 příspěvků 19.01.17 10:24

Já věřím, že si zvyknou, časem. moje máma taky nemohla přijít na jméno našemu nejmladšímu synovi, je Robin, jsem rostla, když s ním ve 3m dělala „paci paci pacičky, Hoodeček má ručičky“, prostě mu říkala Hoode, Hoodečku…jsem jí řekla, že do roka to budu tolerovat, že z toho nemá rozum, ale od roka m bude říkat tak, jak se jmenuje, no prskala, ale dobrý, jsou mu 2, a už na něj volá „Robi“ :palec:

soney
Zasloužilá kecalka 755 příspěvků 19.01.17 10:24

A jaka jsou to jmena, dcera a syn? :)

sunny7
Kecalka 209 příspěvků 19.01.17 10:25

No a jake je teda to jmeno?

Bábrdl
Generální žvanilka 20918 příspěvků 19.01.17 10:26
@Anonymní píše:
Dobrý den, prosim o radu, jak se postavit k nečekané zatvrzelosti tchánovců vůči vybranému jménu pro chlapečka. Nelíbilo se jim ani jméno pro první holčičku- rovněž trochu netypické, ale české, tradiční a žádný přehnaný vystrelek. ale přijali to ještě před porodem a mluvili tak o ní. Teď pro kluka co se má každým dnem narodit máme jméno taky netypické, ale české a to jsme si dovolili dost. (Jsou to trochu notoričtí nespokojenci, moc se jim nelíbila ani další dvě obycejnejsi jména - jedno byla dokonce mužská varianta jména tchyně a ani to ji nebylo dost dobré- teď by byli rád i) Odpor jde tak daleko, že to jméno nikdy nevyslovil a prej ani nevysloví, budou mu prý říkat Janíček, což odvozují od úplného konce jména. To se mi hrozně příčí, je to úplně jiné jméno A furt do nás sijou, jak dítěti zkazime zivot- to zrovna, znám kluky toho jména dva, už větší, a oba v pohodě. Problém je že jsou to jinak strašně hodný lidi, mám je ráda, malá má s nima skvělý vztah a často se vídají a taky nám s ní moc pomáhají. Nechci ty vztahy zkazit ale z Janíčka lezu po zdi a mám takový ty těhotenský hormonální nápady jako že když nebudou respektovat jak se jmenuje nebudou ho vídat atd. To vím že je samozřejmě blbost. Jak byste zkously vy? Jo nasi se taky trochu osivali ale vzali to nakonec ok. Anonym a vynechani jmen z důvodu že muž ani oni nemají rádi nějaké veřejné probírání soukromí, takhle se toho snad nedomaknou.

Nenervuj se tím. Děcko se tak bude jmenovat, prostě si zvyknou. On o sobě bude tak smýšlet.

Naopak při volbě zdrobněliny bych jim nechala volnou ruku. :nevim: Moje kolegyně má Alexe (ne Alexandra) a babička-tchyně mu říká Sašo. Taky z toho byly v rodině rozpory a nakonec uznala, že je to docela roztomilý. Pro to děcko je to prostě „tak mi říká babička“ a jednou na to bude s láskou vzpomínat.

marin
Echt Kelišová 9047 příspěvků 19.01.17 10:26

Asi bych je nechala, ať si dítě oslovují, jak chtějí. Tomu se nezabrání, jak bude kdo koho oslovovat. Až bude dítě větší, tak si samo řekne, jak se mu líbí, aby mu lidé říkali.

Sexynohy
Ukecaná baba ;) 1435 příspěvků 19.01.17 10:26

Tak jméno bych si zařídila podle svého, i kdyby se ostatním nelíbilo. Pokud je máte tak rádi, tak já bych v takovém případě zvážila dát ještě druhé jméno (něco co by se jim líbilo), a mohli by ho tak oslovovat, ale vím, že by to většina lidí neudělala. Případně (pokud je to možné) bych navrhla nějakou typicky českou zdrobnělinu toho jména. Jako příklad mne napadá třeba Arnoštka, které by se dalo říkat i Anička.
Ale z morálního hlediska a i při dobrých vztazích opravdu nejste povinni tohle řešit. Myslím, že rodina by to jméno měla akceptovat, i kdyby se jim zdálo sebedivnější. :kytka:

Elishka1
Závislačka 2574 příspěvků 19.01.17 10:26

Já jsem to předem neoznamovala a podala jako hotovou věc
snad si zvyknou a když ne, tak bude mít víc variant, zas to není důvod ochuzovat vnouče o prarodiče

kacaba379
Ukecaná baba ;) 2056 příspěvků 19.01.17 10:27

No co už, nechala bych, ať mu říkají Janíček. Možná jim to po narození bude blbé, když se bude jmenovat jinak. Můj tatka u prvního kluka taky nebyl spokojen, pořád to jméno nějak parodoval a dělal si z něj srandu, teď už mu tak normálně říká. Pokud mu tak budou říkat, tak jim to možná kluk jednou sám vysvětlí :lol:. berte to prostě jako přezdívku od babí a dědy, někdo používá mysaku, kočičko…no tak u vás bude Janíček :kytka:

Uživatel je onlineRusset
Extra třída :D 10290 příspěvků 19.01.17 10:27
@Anonymní píše:

Já bych jim řekla, že jim do výběru jména pro děti nikdo nemluvil a měli by váš výběr respektovat. Jméno jim jistě život nezničí. A že synovi říkají z trucu jinak? Nevadí. Známí měli syna, říkali mu Boban (?! ) a ve skutečnosti to byl Milan.

Bábrdl
Generální žvanilka 20918 příspěvků 19.01.17 10:28
@Anonymní píše:
Asi bych je nechala, ať si dítě oslovují, jak chtějí. Tomu se nezabrání, jak bude kdo koho oslovovat. Až bude dítě větší, tak si samo řekne, jak se mu líbí, aby mu lidé říkali.

Přesně tak.
Ale nejde o žádnou novinku. Můj vzdálený bratranec je Lubomír a jeho babička moje prateta mu říkala Mirku. A jeho matka z toho taky rostla a nakonec z toho byla taková něžná vzpomínka na babičku, když mu tak výjimečně někdo řekl, nejspíš si na ni vzpomněl.

Annapavelkovaml 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.01.17 10:28

Měli jsme neco podobného syn se jmenuje Jiří prostě normální české jméno a tchyně to nechtela přijat že jak.mu bude asi rikat…zvykla si a to am půl roku malej a najednou se mi da říkat Jiricku nebo Jurasku…

Diggy
Ukecaná baba ;) 1794 příspěvků 19.01.17 10:28

Vykašlala bych se na ně, je to tvůj a manžela výběr. a hlavně že jste si ho vybrali vy a líbí se Vám

Gosi
Kelišová 5479 příspěvků 19.01.17 10:29

Přemejšlím, z konce jakýho jména lze udělat Janíčka? jinak pro miminko to není tak špatné oslovení, no a něják nevidím důvod se stresovat tím, už teď, nebo vlastně vůbec, tak mu budou říkat, jak se ti nelíbí, to se dá vymyslet skoro u každýho jména, třeba jim to vydrží, třeba je to přejde… asi by mi vadilo, kdyby malýho oslovali „d.bile“ a podobně, k tomu to ale niják nesměřuje, jinak řeči o kažení života ignorovat, a když je to potěší, klidně ať mu říkaj Jaňulíčku, jak mu to začne vadit, vysvětlí jim to sám… :nevim:

Twin_Star
Ukecaná baba ;) 1500 příspěvků 19.01.17 10:29

Moje známá ma Adlétu, což je taky netypické staré české jméno. Taky jsem si musela chvilku zvykat a říkám jí Adi. Já myslím, že si časem zvyknou, to chce čas. Hlavně jim neustupuj, je to vaše dítě a ne jejich. :palec:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 15 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Syn Dády Patrasové se pustil do Gelemové: Jsi ubohá a trapná!

Syn Dády Patrasové Felix se pohádal s milenkou svého otce Lucií Gelemovou. Ta... číst dále >

Kde se vzala kráska od Mareše a Boučka? Začala kariéru u Westa!

Karle Svobodové alias Angeé se povedlo něco, co by nejspíš neprošlo ani Leoši... číst dále >

Články z Ona Dnes

Poznali se v psychiatrické léčebně, teď čekají osmého potomka

Monika a František, protagonisté dokureality Malé lásky, mají hodně... číst dále >

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >

Reklama