Tchánův nezájem o vnuka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.06.19 11:54
Tchanuv nezajem o vnuka

Zdravim vsechny :kytka: Rozhodla jsem se zalozit tuhle diskuzi hlavne proto ze se potrebuju vypovidat. Vsechno to drzim v sobe uz nejakou dobu a od minuleho tydne to ve me vre jeste vice. Snad si budu mit s kym postezovat. Posledni dobou mi prijde ze jsem nejhorsi ja, za vsechno muzu jenom ja, a co bych jeste po druhych nechtela, ze…
Jde o tchana. S tchyni jsou uz dlouho rozvedeni, ona se odstehovala daleko, takze z jeji strany beru ze se s nama vida malo, jezdime za ni spis my, ale narozdil od tchana se o syna zajima, casto vola, pta se jak se mame. Tchan se znovu ozenil, odstehoval se do noveho, je dost workoholik, jediny den nevydrzi bez prace, neustale nekde beha, vyrizuje, hlavne pro druhe lidi by se rozkrajel, kdykoli nekdo neco potrebuje, hned jde a stara se… Ale to je jeho vec. Nikdy jsem necekala ze se bude kdovijak starat, protoze proste nema cas. Posledni dobou uz mi to ale leze krkem. Zijeme v dome s jeho maminkou, o kterou se ja dennodenne staram, varim, uklizim, dohlizim… Nerikam, delam to z vlastni vule… Proto to ze on za ni prijede jednou za dva tydny uz vubec neresim, protoze tim nic nezmenim, akorat jsem pak nastvana. Co me HODNE stve, ze se nezajima ani o syna, jeho vnuka. Syn je zrovna ve veku, kdy uz si hraje sam, vystaci si na zahrade, je samostatny… Ale hodne je na nem znat, ze mu deda chybi. Kdyz prijede, on hned za nim bezi ze mu chce neco ukazat apod., ale deda porad nema cas, specha, ted ne, priste… Vidi se s nim tak jenom za pochodu… Asi mu to prijde normalni ale me to hrozne mrzi. Mrzi me, ze zacinaji prazdniny a vim, ze by ho ani nenapadlo ze by si ho vzal alespon na jednu noc, nebo ze by ho vzal byt jen na hodinku nekam ven, na vylet, nebo proste jen k sobe… Nejde mi o to, ze bych chtela aby syna hlidal. Nejsem ten typ co da dite prarodicum a starejte se. Rada bych ale aby mu venoval trochu casu. Ne kvuli me. Ale kvuli synovi, ktereho to zacina uz mrzet take, poznam to na nem. Vice se s nim vidi jen kdyz si oobcas sejdeme na nejake oslave, grilovani. Minuly tyden jsme meli grilovani, syn hrozne zlobil, sama jsem nechapala co se s nim deje. Musela jsem neustale upozornovat, neustale tropil neplechu, nakonec to dopadlo tak ze se mi silene vzteknul a sli jsme domu, tam vydrzel hodinu vrestet v pokoji. Absolutne jsem ho nepoznavala. Az pozdeji mi doslo ze se nejspis jen snazil upoutat pozorsnot, a kdyz jsme o tom pak spolu mluvili, rekl mi ze jen chtel aby ho sel deda pohoupat. Pohoupat ho sel. Na dve minuty asi. Takze to vse bylo proto ze si ho nevsima. Kdyz jsem pak sla ven, slysela jsem tchana, jak prede vsemi prohlasil, ze je syn rozmazleny, ze on by si toto od svych deti nenechal libit a ze by dostali hned na zadek, zadne vysvetlovani. Strasne me to nastvalo, otocila jsem se a uz zustala doma, chtelo se mi brecet. Vysla jsem z toho jako ta nejhorsi co si ho neumi vychovat. Co on o vychove muze vedet, kdyz ditko ani poradne nevidi, nezna ho, pomalu nevi co ma rad atd… Hrozne me to mrzi doted, nedokazu se tchanovi podivat do oci, celou dobu me to uzira, porad na jeho slova myslim. Naopak moji rodice se staraji, bravaji syna casto na vylety, nebo si ho vezmou na noc… Take chodi do prace, oba, maji toho hodne, ale cas si na syna vzdy udelaji… Prijde mi ze tchan si mysli, ze se synovi venuji moji rodice, tak to staci a on nemusi. A ja toho mam dost, protoze si neumim predstavit co bude za par lrt, az syn dedovi treba do oci vycte, jaky je… Vim ze se postavim za neho a rozhodne dedu nebudu omlouvat ze nema cas atd. To at ode me nikdo neceka. Ale take nechci aby to vypadalo ze ho proti nemu vedu. Achjo. Strasne me to mrzi :,( Co byste delaly v tehle situaci, rekly byste neco nahlas nebo pockaly az se mu to vrati? Prosim anonym.

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
m.amar
Kecalka 486 příspěvků 27.06.19 12:00

Nedělala bych nic. Můj tchán se o dceru taky nijak zvlášť nezajímá a co s tím nadělám? Nic. Nech to být, zájem v něm stejně neprobudíš, když očividně nechce, takže bych se s tím netrápila.

Pidulka1991
Závislačka 3823 příspěvků 27.06.19 12:01

Vůbec tam nefuguruje otec dítěte, toho to nezajímá???

veria
Nadpozemská drbna 26054 příspěvků 27.06.19 12:07

Nemůžeš ho nijak nutit k zájmu o vnuka. Prostě to v sobě nemá, nenaděláš nic. Jeho škoda. Synovi to musíš nějak vysvětlit.

mamule42
Zasloužilá kecalka 918 příspěvků 27.06.19 12:08

Prostě je to typ chlapa, kterého vnuci moc nezajímají, já to mám v rodině podobné, tchán by nikdy za holkama nepřišel a tchýně se taky nestrhá návštěvama, no byla u nás tuším na mikuláše naposledy. Pokud by jsme nepřišli mi, tak holky vidí 2× do roka.At o bydlíme v jednom městě. Zbytečně to řešíš, tchána nezměníš, nevím kolik mu je, ale pokud pracuje, tak se třeba dědečkem necítí.

Janli
Echt Kelišová 9870 příspěvků 27.06.19 12:12

Já nechápu, co řešíš. Tvoji rodiče jako babička a děda fungují, takže syn o prarodiče ochuzený není. Mít rád vnouče není povinnost a každý se z dětí holt na zadek neposadí. Dědu nepředěláš, tak ho respektuj jaký je a nepřenášej na dítě svoje pocity. Mám to s jednou půlkou rodiny stejný, ale prostě je beru takový, jaký jsou. Nenapadlo by mě se z toho hroutit.

unuděná
Echt Kelišová 8503 příspěvků 27.06.19 12:12

Taky bych se na to vyprdla. Zájem si nevynutíš, stejně jako si ho nevynutí tvůj syn na dědovi. Mimochodem, nepadlo ani slovo o tvých rodičích a manželovi.. Druhá babi s dědou si vnoučka všímají?

m.amar
Kecalka 486 příspěvků 27.06.19 12:19

@unuděná
O svých rodičích tam píše, že se zajímají.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.06.19 12:24

Bud rada ze se zajimaji tvy rodice. Ja mam jen mamu ktera bydli daleko, otce uz nemam a tchanovci nikdy ani vnuka nevideli.

unuděná
Echt Kelišová 8503 příspěvků 27.06.19 12:24

@m.amar Aha, to jsem přehlédla. No v tom případě vůbec nechápu, co řeší.

Zakladatelko, pokud ty nebudeš před synem ventilovat své pocity, tak se vsaď, že jemu vůbec nebude připadat divné, že děda na něj nemá tolik času nebo nálady jako druhá babi s dědou :nevim: Přemýšlím, zda by můj táta nebo tchán, kdyby se rozvedli, jevili o vnoučata nějaký větší zájem, než tvůj tchán :think: Nějak si nedovedu představit, že si vezmou děti třeba na noc nebo na výlet. Tohle bývá parketa babiček a jejich muži se obvykle spíš „vezou“, pohrají si, ale že by se nějak zvlášť starali nebo vychovávali, to asi velmi zřídka.

zudina
Závislačka 2592 příspěvků 1 inzerát 27.06.19 12:25
@unuděná píše:
Taky bych se na to vyprdla. Zájem si nevynutíš, stejně jako si ho nevynutí tvůj syn na dědovi. Mimochodem, nepadlo ani slovo o tvých rodičích a manželovi.. Druhá babi s dědou si vnoučka všímají?

Pise ze druha babi s dedou se mu venuji

P4ja
Extra třída :D 10649 příspěvků 27.06.19 12:29

Nedělala bych nic. Syn to pozná a pochopí až bude větší. Znám případ dvacetileté holky, kterou babička taky takhle přehlížela a nebrala. Tak ona teď nebere jí. Může ti to být líto, ale nic s tím neuděláš. :?

m.amar
Kecalka 486 příspěvků 27.06.19 12:33

@unuděná
Přesně, můj táta má dceru rád, ale představa, že by si ji vzal přes noc sám, kdyby třeba moje mamka nemohla, to mi zní jako sci-fi. Je to holt jiná generace a nejsou na to zvyklý.

poHanka89
Zasloužilá kecalka 593 příspěvků 27.06.19 12:42

No vidis…a muj tchan se taky nezajima…pritom jeho nevlastni vnuk je tam vic jak doma, on s nim jezdi na vylety, on ho hlida a lita kolem nej…a taky s nim prijede k nam na zahradu, aby si pohral s hrackama holek, protoze u nich jich moc nema. A neni mu to trapne. Me to spis stve kvuli holkam, starsi se z neho muze po*rat a on nic…a to byli v baraku cca 300m od naseho. Jako nerikam, ze bych holkam nekdy nemela chut rict, at se na neho vykaslou, ale zatim to drzim v sobe..ony na to pak prijdou. Alespon z me strany rodina se o ne pomalu hada, kdo je chce mit zrovna na noc a tak :D

jenny.fields
Nadpozemská drbna 26398 příspěvků 27.06.19 12:43

Máš zbytečně vysoké nároky. spoustu dědů vnoučata příliš nezajímají (ostatně spoustu mužů nezajímají pořádně ani vlastní děti). Má jiné zájmy, práci atd. Není povinný se mu věnovat.
Sama sobě zbytečně ubližuješ. A do budoucna i tvému dítěti, které ucítí tvoji zahořklost. Prostě to tak děda má, tečka. Vidíme ho občas. Pokud z toho nebudeš dělat drama ty, nebude ani tvoje dítě.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama