Tchýně a názor "Ve třech měsících na nočníku"

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
18.1.22 16:20

Tchýně a názor "Ve třech měsících na nočníku"

Ahoj holky, dámy,
jdu se hlavně svěřit a požádat o názor. Mám teď tříměsíčního chlapečka. Návštěvy tchýně jsou pro mě noční můrou. U svých rodičů totiž vždy požádám o to, jak bych chtěla, aby malého nosili a je mi vyhověno. Tchýně mi ale pravidelně malého vydrápne z náruče už ve dveřích, zavírá se s ním do jiné místnosti, nosí ho neustále ve svislé poloze nebo v náruči tak, že mu jedna ručička plandá dolů a u toho se fotí. Leží jakoby na boku, břichem na ní a často jí začne plakat. Vždy, když jí upozorním, že už je nerudný a ať mi ho vrátí, zkouší ho utěšit, ale akorát ho naštve tak, že o pak musím ještě déle uklidňovat. Vždy za ní běhám jak pejsek a snažím se jí ho vzít způsobem, aby se nenaštvala. Co je ovšem hlavním problémem příspěvku je, že poslední návštěva mě odrovnala. Nejprve mi řekla, že kojení na imunitu dítěte nemá žádný vliv, ať se na to vykašlu (i když kojím parádně bez problému). Podotýkám, že její syn je můj manžel a má všechny alergie, o kterých ona tvrdí, že jsou dědičné. Pak mi vštěpovala, že její syn ve třech měsících už chodil na nočník. Rozesmála jsem se a povídám, že to není možné. Ona mi ale malého vzala z náruče, chytla ho v podpaží do svislé polohy a názorně mi za doprovodu jeho hysterického breku ukázala, jak svého syna nosila tak, aby doťapal až k nočníku. Nedržel v tu dobu ještě ani hlavu!! Stejně jako můj prcek. Ten to samozřejmě umí, když pase koně, ale na takovéhle vláčení je malý. Argumentovala jsem tím, že ještě neovládá svěrač a svislá poloha mu huntuje záda. Zarytě tvrdila, že její syn si ve 3m jasně řekl, kdy chce na nočník, doťapkala tam s ním a on se až na něm vykakal.
Co si o tom myslíte? Jsem přecitlivělá pipka nebo si mám jasně stanovit hranice a jak to udělat, aby při každé příští návštěvě nebylo dusno? Manžel je na mé straně, ale ani jeho argumenty tchýně neposlouchá.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2331
18.1.22 16:25

Tchýně je na ránu. Moje by taky malou nejradši posazovala už od pěti měsíců atd., ale naštěstí moje přání respektuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17239
18.1.22 16:26

Nie, nie si precitlivelá. Byť to moja svokra, moje dieťa by už neuvidela, keď nedokáže rešpektovať mňa ako matku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36657
18.1.22 16:28
@ekira5 píše:
Nie, nie si precitlivelá. Byť to moja svokra, moje dieťa by už neuvidela, keď nedokáže rešpektovať mňa ako matku.

A co kdyby ho k ní vzal manžel? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36657
18.1.22 16:29
@Anonymní píše:
Ahoj holky, dámy,
jdu se hlavně svěřit a požádat o názor. Mám teď tříměsíčního chlapečka. Návštěvy tchýně jsou pro mě noční můrou. U svých rodičů totiž vždy požádám o to, jak bych chtěla, aby malého nosili a je mi vyhověno. Tchýně mi ale pravidelně malého vydrápne z náruče už ve dveřích, zavírá se s ním do jiné místnosti, nosí ho neustále ve svislé poloze nebo v náruči tak, že mu jedna ručička plandá dolů a u toho se fotí. Leží jakoby na boku, břichem na ní a často jí začne plakat. Vždy, když jí upozorním, že už je nerudný a ať mi ho vrátí, zkouší ho utěšit, ale akorát ho naštve tak, že o pak musím ještě déle uklidňovat. Vždy za ní běhám jak pejsek a snažím se jí ho vzít způsobem, aby se nenaštvala. Co je ovšem hlavním problémem příspěvku je, že poslední návštěva mě odrovnala. Nejprve mi řekla, že kojení na imunitu dítěte nemá žádný vliv, ať se na to vykašlu (i když kojím parádně bez problému). Podotýkám, že její syn je můj manžel a má všechny alergie, o kterých ona tvrdí, že jsou dědičné. Pak mi vštěpovala, že její syn ve třech měsících už chodil na nočník. Rozesmála jsem se a povídám, že to není možné. Ona mi ale malého vzala z náruče, chytla ho v podpaží do svislé polohy a názorně mi za doprovodu jeho hysterického breku ukázala, jak svého syna nosila tak, aby doťapal až k nočníku. Nedržel v tu dobu ještě ani hlavu!! Stejně jako můj prcek. Ten to samozřejmě umí, když pase koně, ale na takovéhle vláčení je malý. Argumentovala jsem tím, že ještě neovládá svěrač a svislá poloha mu huntuje záda. Zarytě tvrdila, že její syn si ve 3m jasně řekl, kdy chce na nočník, doťapkala tam s ním a on se až na něm vykakal.
Co si o tom myslíte? Jsem přecitlivělá pipka nebo si mám jasně stanovit hranice a jak to udělat, aby při každé příští návštěvě nebylo dusno? Manžel je na mé straně, ale ani jeho argumenty tchýně neposlouchá.

Nesmíš se dát. Ty máš velení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17239
18.1.22 16:32
@Bábrdl píše:
A co kdyby ho k ní vzal manžel? :think:

Som si istá že manžel tiež nestojí o to aby trojmesačné dieťa ťahala k nočníku a dávala ho tam keď ani len hlavičku nedrží. O chrbtici a nožičkách ani nehovorím.. neviem ako manžel zakladateľky, ale môj má svoje deti rád a nenechá z nich robiť bábky babičky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27206
18.1.22 16:33

Musíte se vymezit a vysvětlit babičce, že takto ne.
U nás tchýně nacpala během hlídání 4 měsíčnímu miminu pomeranč s piškoty - byla s ním hodinu u nás, UM měla připravené…
Manžel jí řekl, že buď nás bude respektovat jako rodiče, nebo už děti neuvidí. To pomohlo a sice nás pomlouvá, ale respektuje nás.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36657
18.1.22 16:37
@ekira5 píše:
Som si istá že manžel tiež nestojí o to aby trojmesačné dieťa ťahala k nočníku a dávala ho tam keď ani len hlavičku nedrží. O chrbtici a nožičkách ani nehovorím.. neviem ako manžel zakladateľky, ale môj má svoje deti rád a nenechá z nich robiť bábky babičky.

Takže ty bys řekla „tvoje matka už naše děti nikdy neuvidí“. A on by řekl „ok, drahá“?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
262
18.1.22 16:38

Na dusno se vykasli a nenech babu ublizovat tvemu diteti, vubec ho nedavej z ruky, pri tomhle pristupu je zazrak, ze tvuj manzel prezil

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21158
18.1.22 16:39

No aby se mi doma zavírala s dítětem do jiné místnosti…to si neumím ani představit…to bych prostě nedopustila…na zbytek bych jí řekla, že ona si svoje dítě vychovala, já si to svoje taky vychovám…a klidně bych jí ho z ruky vzala, kdyby brečel…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27206
18.1.22 16:40
@Bábrdl píše:
Takže ty bys řekla „tvoje matka už naše děti nikdy neuvidí“. A on by řekl „ok, drahá“?

U nás to tak bylo. Sám řekl, že na to nemá nervy a dal poslední ultimátum. Taky ji tehdy vyhodil a měsíc jí nebral telefon.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7584
18.1.22 16:40

Myslím si, že tchyně je dementní. Nezbyde ti nic jiného než být razantní a prosadit svoje názory.. Docela by mě zajímalo kolik je tchyni let, v které době se s dětmi zachazelo podle jejich měřítek?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
108309
18.1.22 16:43
@Bábrdl píše:

A co by měl říct? Že si dítě u babičky na nočník zvykne? Ve třech měsících, Vždyť je to nesmysl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
262
18.1.22 16:44
@Alušáček píše:
Myslím si, že tchyně je dementní. Nezbyde ti nic jiného než být razantní a prosadit svoje názory.. Docela by mě zajímalo kolik je tchyni let, v které době se s dětmi zachazelo podle jejich měřítek?

asi v zadne dobe, me dceri bude ctyricet a tenkrat se s nocnikem zacinalo brzo, ale NIKDO pricetny nedaval na nocnik dite, ktere se nedokazalo samo posadit

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36657
18.1.22 16:46
@Anna766 píše:
A co by měl říct? Že si dítě u babičky na nočník zvykne? Ve třech měsících, Vždyť je to nesmysl.

Třeba: ne, promiň. Naše dítě si budeme vychovávat podle svého, ale to neznamená, že ho má matka nikdy neuvidí?

Kolik chlapů by REÁLNĚ přistoupilo na to, že jeho matka nikdy nesmí vidět dítě, protože to řekla žena. Vždyť je to blbost…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat