Tchyně a nenápadné schválnosti

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
7
23.10.21 10:26

Tchyně a nenápadné schválnosti

Ahoj ženy,

můj první příspěvek tady, anonymně, jelikož je to citlivé téma.
Mám partnera mladšího o 12 let, tchyně je ode mne starší o 11. Ze začátku našeho vztahu jsem ji měla ráda, respektovala a vážila si jí.

Časem se začaly dít věci jako:
Po porodu syna nás muž odvezl domů z porodnice a musel pracovně odjet a dost ho to mrzelo, že nebudeme přes den všichni poprvé spolu. Měl se vratit cca v 7 večer, ale! Maminka mu volala, že má něco s tiskárnou, takže přijel až v 11 večer.
Nebo:
Byly u nás i s jeho nevlastní sestrou (mladší od něho o 12 let) na návštěvě, na penzionu, který provozujeme, v jídelně, kde jsme seděli a povídali si, a okolo hosté, já v 6 měsíci s druhým dítětem, jeho 17ti letá sestra si chtěla na něho nasednout obkročmo a kňourala, brácho, vem mě někam na večeři, a když ji odstrčil, tchyně mu povídá, to Tě nemůže Tvoje mladší sestřička pomazlit?

Těch příhod je více, jen se to táhne 6 let a já konečně přicházím na to, že mne proste nemají a nebudou mít upřímně rády.

Jaký na to máte názor?
Ja doufám, že budu fajn tchyně jednou :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
665
23.10.21 10:36

Bohužel si myslím, že jsi pro tchýni prostě stará a pro synáčka si představovala někoho jiného. Ať je to, jak je to, takový věkový rozdíl, kdy je starší žena, by vadil většině matek, ač to třeba na rovinu nepřiznají. Buď se to srovná nebo ne… Soustředila bych se na svoji rodinu, vztah a snažila se tchýnino chování ignorovat.
Mj. nesváděj vše na ni! Mohl klidně tenkrát matince říct, že spěchá domů, chce být s Vámi a na tiskárnu dorazí jindy. Jestli Ty nemáš doma tak trochu bačkoru…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
745
23.10.21 10:42

Taky souhlasím s názorem, že si má dupnout manžel a neházela bych to celé na tchyni. Když ho to tak hrozně mrzelo, tak by i jeho maminka počkala ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
714
23.10.21 10:52

Jžš, tady si každá snacha myslí, že tchyně už z principu musí být mrcha. Z těch tvých příběhu vůbec nevyplývá, že by té tchyně neměla ráda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9375
23.10.21 10:58

A jak mají zrovna tyhle dva příklady demonstrovat, že tě nemá tchyně ráda? Kde jsou ty schválnosti? :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
18809
23.10.21 11:01

No jako lidi nemají povinost tě milovat. Stejně tak ty nejsi povinna milovat tchyni.

Je na tobě jaké vztahy spolu udržujete a ve skutečnosti ti stačí nedostávat se do konfliktů.

Ty jsi ta nová, co vstoupila do celkem pevného pletiva vztahů a větší část zodpvoědnosti na tom, jak se do toho pletiva zapojíš je na tobě.

A teda podle toho co píšeš, tak nepopisuješ nic strašného, prostě interakce které tobě nevyhovují, ale není to žádný útok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2577
23.10.21 11:06
@Michelle_M píše:
A jak mají zrovna tyhle dva příklady demonstrovat, že tě nemá tchyně ráda? Kde jsou ty schválnosti? :nevim:

No já teda nevím…ale zdržovat syna kvůli tiskárně do 11h, když ví, že snacha je první den doma z porodnice, přihlížet tomu, jak se 17ti letá holka po synovi plazí v podstatě na veřejnosti a před jeho těhotnou ženou a holky se ještě zastávat…to mi zrovna nepřipadá, že by zakladatelku tchyně měla ráda. Takle bezohledně se snad k lidem, které máme rádi nechováme :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6503
23.10.21 11:07

Co ti teda tak šíleného provedla??? Nějak to tam nemohu najít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6503
23.10.21 11:09
@prokr píše:
No já teda nevím…ale zdržovat syna kvůli tiskárně do 11h, když ví, že snacha je první den doma z porodnice, přihlížet tomu, jak se 17ti letá holka po synovi plazí v podstatě na veřejnosti a před jeho těhotnou ženou a holky se ještě zastávat…to mi zrovna nepřipadá, že by zakladatelku tchyně měla ráda. Takle bezohledně se snad k lidem, které máme rádi nechováme :think:

Plazila?? Zdržovat? Nevíš co s toz tuskarnou bylo, jestli ji tchyně potřebovala a jak daleko bydlí…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
714
23.10.21 11:10
@prokr píše:
No já teda nevím…ale zdržovat syna kvůli tiskárně do 11h, když ví, že snacha je první den doma z porodnice, přihlížet tomu, jak se 17ti letá holka po synovi plazí v podstatě na veřejnosti a před jeho těhotnou ženou a holky se ještě zastávat…to mi zrovna nepřipadá, že by zakladatelku tchyně měla ráda. Takle bezohledně se snad k lidem, které máme rádi nechováme :think:

Ne každý je super empatický a dokáže věci domyslet. Spíš z toho mám pocit, že tchyně není žádná myslivna. A její dcera taky ne.

Snacha se má ohradit, něco říct. A ne si zapisovat tyto situace a hromadit v sobě nenávist vůči tchyni. Je dospělá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2563
23.10.21 11:20

Mít moje dítě o tolik staršího partnera, taky z toho nebudu skákat radostí, ale nesváděj to jen na tchýni, když chtěla pomoc s tiskárnou, kdyby byl ten tvuj co k čemu, jednoduše ji řekne, že chce být u Vás a přijede se na to podívat třeba zítra a nebude tam vysedávat do 11, určitě ho tam násilím nezamkla aby nemohl domů :nevim:
Chyba je tak trochu na obou stranách bych řekla

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2577
23.10.21 11:22
@Pidulka1991 píše:
Plazila?? Zdržovat? Nevíš co s toz tuskarnou bylo, jestli ji tchyně potřebovala a jak daleko bydlí…

No neumím si představit důvod, proč večer tak strašně neodkladně potřebuju tiskárnu, že kvůli tomu budu do noci zdržovat chlapa, co má doma první večer ženu z porodnice 8o. Někdo jiný jí to určitě taky opravit nemohl…
A plazila…no tak když prakticky dospělá ženská sedá na veřejnosti chlapovi obkročmo na klín :think: To udělat moje dcera, tak si ji vezmu stranou a něco by si teda vyslechla a ne, že ještě bude div že ne za špatného zakl. muž, že ji odstrčil

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6976
23.10.21 11:24

A tvůj partner se neozve, neřekne svůj názor? Například : Mami promiň dnes ti tiskárnu neopravim, moje žena i dítě mají přednost.. Milá sestro mám tě rád, ale na večeři tě vzít teď nechci a mazlit se s tebou mi případá nevhodný..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10687
23.10.21 11:36

Nic tak strašného ti neudělala. A chápu ji ze neni nadšená, že si její syn našel tak starou partnerku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
37142
23.10.21 11:49
@Anonymní píše:
Ahoj ženy,

můj první příspěvek tady, anonymně, jelikož je to citlivé téma.
Mám partnera mladšího o 12 let, tchyně je ode mne starší o 11. Ze začátku našeho vztahu jsem ji měla ráda, respektovala a vážila si jí.

Časem se začaly dít věci jako:
Po porodu syna nás muž odvezl domů z porodnice a musel pracovně odjet a dost ho to mrzelo, že nebudeme přes den všichni poprvé spolu. Měl se vratit cca v 7 večer, ale! Maminka mu volala, že má něco s tiskárnou, takže přijel až v 11 večer.
Nebo:
Byly u nás i s jeho nevlastní sestrou (mladší od něho o 12 let) na návštěvě, na penzionu, který provozujeme, v jídelně, kde jsme seděli a povídali si, a okolo hosté, já v 6 měsíci s druhým dítětem, jeho 17ti letá sestra si chtěla na něho nasednout obkročmo a kňourala, brácho, vem mě někam na večeři, a když ji odstrčil, tchyně mu povídá, to Tě nemůže Tvoje mladší sestřička pomazlit?

Těch příhod je více, jen se to táhne 6 let a já konečně přicházím na to, že mne proste nemají a nebudou mít upřímně rády.

Jaký na to máte názor?
Ja doufám, že budu fajn tchyně jednou :)

Manžílek nemá pusu? To tiskárna nepočkala do druhého dne? Aby po mě rajtovala sedmnáctiletá holka, to by se mi teda taky nelíbilo. Jaké pomazlení?! 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat