Tchýně a švagrová - boj

49
11.11.20 19:20

Tchýně a švagrová - boj

Ahoj všichni.
Moje tchýně a švagrová mě nechápou. Nechápou, proč jim nechci půjčit ven svého 3. Měsíčního syna. Vysvětlila jsem jim slušně, že se na to necítím.
Tchýně mě začala vyčítat, jak si hrozně připadá, když se jí zeptají, že ji neviděli vozit kočárek s vnoučkem. Nevím, proč jim neřekne narovinu, že se na to necítím jim ho půjčit samotného bezemne. Může kdykoliv jít s námi ven. Bydlí kousek od nás. Dopoledne je vždycky doma. Ale ji se nechce.
Prý myslím jen sama na sebe.
Vše mě vyčítá.
Manžel (její syn) se mě zastal.
Když přijde tchýně k nám se švagrovou, tak si přijdou u nás nevitani. Nesmím s nimi sedět v obýváku, když mají mého syna na hraní. Protože jim vadí, že se na ně dívám. Vadí jim a ji to, když jim řeknu, co rád malý dělá. Vyčetli mě i to, že když jsme šli k nim na návštěvu, tak jsem malému vzala černobílé knížky dvě, co má rád a jednu hračku. Vyčetla mě, že ji to vadí, že měla pro něj připravené hračky po svých dětech. Že mě vadilo, že si s nimi hraje. Mě to nevadilo, sama jsem mu jednu hračku dávala.
Já už prostě nevím, jak dál.
Přijde mě to smutný, jak se chovají. Jak kdybych byla nějaká furye.
Vše co dělám, je podle nich špatně. :,(

Poradíte mi prosím, co mám dělat? :think:
Předem moc děkuji :andel:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9047
11.11.20 19:29

Já bych taky neříkala na potkání, že mám snachu, která to procházení s kočárkem bere tak jako ty
Je to trapné a ostuda.
Ten zbytek asi vyplývá z toho, že si celkově nerozumíte.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
663
11.11.20 19:41

Naštěstí ke svému životu nepotřebujj ani tchýni a ani švagrovou. A to jednoduše znamená, že mi jejich řeči jdou tam a zase ven.
Evidentně nemáte dobré vztahy, tak ti doporučuju se nad to povznést, uleví se ti ;) Já bych jednala na rovinu. Ne, malého vám na vození samotné nedám, bojím se. Jestli chcete, pojďte se mnou ve středu. Vzala jsem malemu hračky, protože jsem nevěděla že tu nějaké máte/protože má tu knížku rád.
A jak jako „nesmim byt v obyvaku, kdyz ho maji na hrani“? Za 1. dite neni panenka na hrani a za 2. tohle mi nekdo rict, tak balim veci a jdeme domu. Pokdu si prijdete nevitane, mrzi me to, tecka.
Trochu mi z toho tveho prispevku prijde, ze jsi nesvepravna.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17499
11.11.20 19:42

Já prostě nechápu, proč by babička mohla vozit kočárek s tříměsíčním mimčem jen pod dohledem? Myslíš, že ho vyklopí? Jsi přehnaně úzkostná a místo toho, aby jsi tu úzkost řešila, tak si ji pěstuješ. Pokud nechceš babičce půjčit kočárek, dovedu si představit, jak na ni zíráš, když si s vnukem hraje. Ta si musí připadat jak pod vězeňskýn dohledem. Většina babiček se těší, jak si pojezdí s kočárkem a zavzpomíná na svoje děti a většina se bohužel dočká jen toho, že SMÍ povozit kočár pod dohledem snachy. Je mi těch tchýní líto. Ale i ty budeš mít jednou snachu, pak ti to možná dojde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8350
11.11.20 19:43

Nechápu, proč by babička nemohla vozit kočárek. Jak se na to necítíš? Nechceš být ani chvíli bez malého?
A co tvoje rodina? Maminka může malého vozit. Hrát si s ním bez tvého dozoru?
Pokud není tchyně alkoholik, nebo jiným způsobem pochybná osobnost, tak potom opravdu nechápu tvé chování.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1508
11.11.20 19:44

Ja jsem asi jina natura. Ja bych ji kocarek pujcovala rada a pravidelne. At si buduje vztah. Pro dite muze byt babicka/dedecek strasne duleziti. Obzvlast, kdyz bydli blizko a maji zajem. Asi z vas citi, ze k nim nemate duveru. Mozna se lip poznat? Prekonat se a nekoukat jim pod ruce, kdyz si s malym hraji? Povozit male mimino v kocarku snad dokaze kazdy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28303
11.11.20 19:45

@Rossallie
Je to tvoje dítě. Že jsou cacné vozit kočár bůhvíkam, není tvoje věc. Já zkraje taky nedala malého z ruky. Vyplašená prvomatka a ještě ke všemu starší. Když jsem ten strach překonala, kočár jsem půjčila. Někdy jsem si i na tu chvíli, co byl pryč lehla a usnula. Chápala jsem, že se babi chce pochlubit. Ale nikdy jsem nemusela řešit, že nesmím být s někým v místnosti nebo že nedávám cizí hračky. Nejspíš jste spolu neměly dobré vztahy i předtím a teď se to ještě prohloubilo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4486
11.11.20 19:46

A co dělá rádo tříměsiční dítě…??? Možná bys mohla třeba trošku polevit a domluvit že by s malým šla babička třeba na půlhodinku, když bude najedený, přebalený a bude prostě spát. Vždy to je fajn… daš si kafe, přečteš co nového na epipino…půlhodka klidku :-). Není třeba aby ho samozřejmě brala na dvě tři hodiny…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
101
11.11.20 19:51

A proc by babicka nemohla vozit kocarek? Zvladla prece vychovat syna, ktereho sis vybrala jako otce sveho ditete, tak urcite zvladne dite z kocarku nevyklopit… Radim zkusit tu uzkost prekonat, udelat si cas bez mimca prijemny s kavou, s knihou atd. Ja tyhle chvile miluju mam cas sama pro sebe :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
552
11.11.20 19:52

Tady zase všechny chytré. Asi takhle - já se na to u prvního dítěte prostě taky necítila. Ovšem tchýně to chápala. Měla jsem rizikové těhotenství a měla o dítě strašný strach. Teď u třetího jsem ho dávala babkám na ven už v šestinedělí. Už jsem ten strach prostě neměla. Normální člověk to pochopí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5528
11.11.20 19:52

Nechápu proč by babička nemohla vozit kočárek, však nepojede 100 km daleko. Bude po okolí, kdyby něco tak se vrátí. Chovate se jak slepice všechny 3. Jestli kdyz prijdou a ty z dítěte oči nespustis tak se jim nedivím. K nám když přijede tchýně tak ji strčím buchu, dítě a jdu si dělat co potřebuju dokud neslyším řev.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9786
11.11.20 19:53

Asi takto: Ty rozhoduješ, Ty a tvůj muž, pokud nechceš malého půjčit, je to tvé rozhodnutí. Já osobně třeba nevidím problém v tom, že by si babička na hodinku vzala ven kočárek se spícím miminkem…? Neříkej, že ty by jsi neuvítala chvilinku jen pro sebe? Ale chápu i tvůj pocit, že nedokážeš ještě malého od sebe dát, je to naprosto normální a každá to máme jinak. Na druhou stranu, nedovedu si představit, že bych malou v tomto věku dala někomu, o kom nejsem na 100% přesvědčená, že mu věřím. :srdce: Jinak je úplně super, že se tě manžel zastává :)
Dám ti ještě protipohled. Mám prarodiče, velmi vitální a super lidi, malou si do kočárku sami brali cca od 2 měsíců, na půlhodinky, když jsem věděla, že usne. Jednou jsem je tajně pozorovala z auta, když jsem jela nakoupit a vidím dědu, jak se zastavuje s kočárkem u nějakého svého kamaráda a vyloženě se chlubí. Můžu ti říct, že to bylo pro mě tak silné, vidět jak nesmírně je na malou pyšný!!! Úžasný pocit. Oni to občas ty babičky vidí jinak.
Co nějaká kamarádka? Někdo komu hodně věříš? Tomu by jsi malého do kočárku dala? :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18796
11.11.20 19:54

Kdybys nebyla hysterka, nemusela bys s nikým bojovat. Proč by babička nemohla povozit kočár? Nebo si pohrát s vnoučkem bez dozoru? Děláš si to sama.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8212
11.11.20 19:58

Tak hlavně doufám, že tvoji matce malyho do kočárku taky nepujcujes.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3801
11.11.20 20:03

Vzpomenes si na to, az bude dite 3 lete a ty budes potrebovat hlidani a nebude zajem… ja bych ho tchyni pujcila, ale nikdy nebyl zajem. A to mame vcelku dobre vztahy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama