Tchyně bude letos po druhé babičkou a dělá rozdíly

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
28.10.21 10:41

Tchýně bude letos po druhé babičkou a dělá rozdíly

Ahoj jsem těsně před porodem a jsem úplně hotová z tchýně. Její syn - můj švagr - má 3 měsíčního syna. My s manželem čekáme každým dnem také syna. Problém je v tom, že tchýně nemá ráda mojí švagrovou. A dává jí to celou dobu najevo. K vnukovi se chová sice mile, ale jde vidět ta přetvářka. Když byla švagrová těhotná, tak ji ani nezavolala jak se daří atd. Mě volá ob den. Nejsou na tom finančně, tak dobře jako my, tak jsme řekli že jim přidáme na kočárek s manželem. Ve finale, jsme ho zaplatili cely. Protože jsme chtěli a věděli že tchýně nic jim nepřidá. A taky že ano tchýně jim nic nedala. Nám cpe pořád peníze, buď na kočár nebo postýlku atd. My to s díky odmítáme. Protože opravdu peníze nějak nemusíme řešit. Oproti švagrové a švagra. On díky covidu přišel o práci, teď sice má, ale není to tak finančně dobrý jako předtím. No a já si připadám jako ta, která stojí mezi nimi jako hromosvod. Mě se volá, našemu miminku se kupuje atd. Už se pozvala, že až budeme doma, tak přijede na tři dny. Užít si vnuka. Za švagrovou nebyla ani na návštěvě v porodnici.

Možná, že to zbytečně hrotim, švagrovou mám ráda, není to úplně skvělý vztah. Prostě já jí respektuji a ona mě. Ale tohle mě ubíjí. Tchýně už má raději naše dítě, které není ani na světě než od švagra. No a já mezi těmi dětmi nechci dělat absolutně žádný rozdíl.

Prosím o anonym popřípadě smazat.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2428
28.10.21 10:50

To bohužel nezměníš, přestaň se tím trápit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10884
28.10.21 10:50

A? Každej nemusí mít rád všechny :nevim: res sebe a tvou rodinu a jaký si to udělají svagrovci je jejich věc

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36915
28.10.21 10:51

Tchyni nepředěláš. Ty se se švagrovou bavíš, víc udělat nemůžeš. A za jejich finanční situaci taky nemůžeš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10432
28.10.21 10:58

Nemá ráda snachu = nemá ráda vnoučata od ní. Klasika.
Co s tím chceš dělat? Max. můžeš švagrové říct, že to taky vidíš a neuznáváš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33702
28.10.21 11:00
@Anonymní píše:
Ahoj jsem těsně před porodem a jsem úplně hotová z tchýně. Její syn - můj švagr - má 3 měsíčního syna. My s manželem čekáme každým dnem také syna. Problém je v tom, že tchýně nemá ráda mojí švagrovou. A dává jí to celou dobu najevo. K vnukovi se chová sice mile, ale jde vidět ta přetvářka. Když byla švagrová těhotná, tak ji ani nezavolala jak se daří atd. Mě volá ob den. Nejsou na tom finančně, tak dobře jako my, tak jsme řekli že jim přidáme na kočárek s manželem. Ve finale, jsme ho zaplatili cely. Protože jsme chtěli a věděli že tchýně nic jim nepřidá. A taky že ano tchýně jim nic nedala. Nám cpe pořád peníze, buď na kočár nebo postýlku atd. My to s díky odmítáme. Protože opravdu peníze nějak nemusíme řešit. Oproti švagrové a švagra. On díky covidu přišel o práci, teď sice má, ale není to tak finančně dobrý jako předtím. No a já si připadám jako ta, která stojí mezi nimi jako hromosvod. Mě se volá, našemu miminku se kupuje atd. Už se pozvala, že až budeme doma, tak přijede na tři dny. Užít si vnuka. Za švagrovou nebyla ani na návštěvě v porodnici.

Možná, že to zbytečně hrotim, švagrovou mám ráda, není to úplně skvělý vztah. Prostě já jí respektuji a ona mě. Ale tohle mě ubíjí. Tchýně už má raději naše dítě, které není ani na světě než od švagra. No a já mezi těmi dětmi nechci dělat absolutně žádný rozdíl.

Prosím o anonym popřípadě smazat.

Nejlepší bude to neřešit, neprožívat to, nezasahovat do toho, patří to mezi věci, které neovlivníš…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
18732
28.10.21 11:08

Hele to nevyřešíš, jeslti někdo, tak se musí domluvit bratři se svou matkou. Maximálně se můžete bavit se švagrovou a můžeš ji podpořit v tom, aby se jí dařilo s tchyní vycházet tak, aby jí to méně ubližovalo.

Chápu že to je protivné, ale bohužel jsi přihlížející problematickým rodinným vztahům.

Jinak to že se k nim nezve tchyně na návštěvu imho švagrové spíš nevadí :-D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10391
28.10.21 11:09

Abych byla upřímná, možná by o mě jedna příbuzná mluvila stejně.
Z jejího pohledu se nezajímám o její dítě, dárek koupím ze slušnosti na Vánoce. S ní mluvím též ze slušnosti, nevím zda by někdo řekl, že se přetvařuji. Ano, přetvařuji, ze slušnosti. Buď natolik dobře, že to nikdo nepozná a nebo taky ne.
Je to manželka čelna rodiny, on byl už jednou ženatý a jeho prvnímu dítěti kupuji dárky na narozeniny, vídám ho o prázdninách a celkově se bavíme více.
A proč? No je pravda, že ji nemám ráda. Proč? Šikanuje to dítě z prvního manželství, jeho otec ho velmi málo vídá, protože s ní nemůže zůstat samotné, je k němu hrubá(nemyslím fyzicky, ale slovně se dá ublížit hůř).
Nikdy nás nikam nepozvala, že se máme stavit, my se ze začtku vždy ptali, zda nechce přijet, zvali(teď už ne). Navíc je to profesionální trpitelka, umí ze sebe perfektně udělat chudáka, zaměstnavatel jí nabízel, že jí zařídí školku(je dobrá), ale ona přihlásila dítě jinam, kde ho nevzali. Teď „chudinka“ nemá školku. Vždycky takhle vykládá o nějakém děsném problému, její tchyně jí to žere i s navijákem, přitom řešení úplně jednoduché. Tohle by mi bylo i jedno, ale šikanovat malé dítě je u mě těžce přes čáru, tohle já neodpouštím.
Třeba má tchyně důvod nemít ji ráda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26309
28.10.21 11:09

Tak každej nesedí každému, u nás třeba tchýně koupi našim dětem, ale švagr zadne ještě nemá, zas třeba já si s tchyni nemám moc co říct, kdyby mi pořád volala, tak nevím co bych jí říkala, naopak s partnerkou švagra mluví každý den. Jako asi to není fér, ale babicka nema povinnost kupovat něco vnoučatům, přispívat na kočárek, když na to svagr nemá, nemá si pořizovat dítě, nebo se ma spokojit s bazarovymi věcmi :nevim: a už vůbec se tchýně nemusí kamarádit se snachou no. Uvidíte jaké to bude, až budou děti větší, ted je to celkem jedno, až bude dítě vnímající, tak to někoho může mrzet vic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8602
28.10.21 11:12

Mohla jsi ty prachy brát a posílat dál švagrové. :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10155
28.10.21 11:34

Tchýně je hloupá :nevim: co k tomu dodat…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3746
28.10.21 11:34

S tím nic neuděláš :nevim:
Nemá cenu to řešit. Jo je to smutné, ale bohužel časté :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2965
28.10.21 11:52

Švagrová ale o to všechno, co jsi tady zmiňovala, vůbec stojí? Já bych teda byla ráda, že mi paňmáma nevyvolává, nechodí mi zbytečně na oči a nemusím jí za almužnu líbat nohy, když mne teda tak nenávidí. Holt nejsou všechny babičky jako z pohádky, některé jsou spíš jak z hororu a neuděláš s tím nic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2373
28.10.21 11:53

Asi ma ale spatne vztahy i s tim synem, ne? At uz kvuli toho, ze nema rada jeho manzelku, nebo naopak se nejak nepohodli celkove vsichni. Co ty vis, co si rekli, jestli se nepohadali, jeji penize/pomoc neodomitli :nevim: a tak si to vynahrazuje na vas, se kterymi ma dobre vztahy. Ze dela rozdily mezi vnoucaty dobre neni, ze dela rozdily mezi svymi syny taky idealni neni, ale ze si rozumi s jednou snachou vic nez s druhou je asi normalni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2563
28.10.21 11:57

Za jejich finanční situaci nemůžeš ty ani tchyně a nikdo nemá povinnost sypat peníze těm, kteřî mají míň, za svou finanční situaci je zodpovědný každý sám, komu kdo chce dát svý peníze je taky čistě jeho věc…to, koho má tchyně radši taky neovlivníš, neřeš to a hlavně se mezi ně nemíchej, pokud se nemají v lásce, asi k tomu maj nějakej důvod :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat