Tchýně chce hlídat ročního syna

98
27.12.19 17:18

Tchýně chce hlídat ročního syna

Hezký den, jdu si sem pro nestranné názory a trochu se i vykecat. Máme ročního syna a neustále řešíme zájem tchýně. Tchýně syna vidí minimálně jednou týdně, ale spíše častěji, bydlí od nás jen kousek. Nevadí mi, že si přijde se synem pohrát, že ho vozí na procházky v kočárku, proti tomu vůbec nic nemám a v žádném případě jí nechci bránit v častém kontaktu. Vadí mi ale, že má tendence si určovat spoustu věcí bez ohledu na nás rodiče. Například Štědrý den - s přítelem jsme se těšili, jak si to letos užijeme, když to budou první Vánoce, kdy to syn už vnímá (narodil se na začátku prosince, takže loni to bylo ještě o ničem). Jako rodičům nám šlo o to, aby si dárečky pod stromečkem rozbalil první u nás, teprve potom u nich. Nechtěli jsme prostě přijít o to POPRVÉ. Bohužel přítelovy rodiče by kvůli práci mohli až kolem 30. a to už se jim zdálo pozdě, chápu. Takže tchýně tak dlouho hučela, že chtějí předat dárky 23. nebo 24.,že jsme k nim tedy na Štědrý den ráno šli a koukali, jak si syn rozbaluje první dárečky u nich. Prostě jsme ustoupili, teď toho lituju. Také mají představu takovou, že by u nich byl syn sám bez nás třeba celé odpoledne, nebo večer, abychom mohli někam jít. My hlídání nepotřebujeme, nevadí nám, že se zatím večer nedostaneme ven. Tchýni to samozřejmě štve, protože by byla ráda, kdyby u nich syn mohl třeba i spát. Prosimvás jsem divná, když prostě nemám potřebu dávat syna na hlídání, které nepotřebuju? Jde mi trochu i o to, že chci mít trochu ‚dohled‘ nad tím, že syna například nebudou učit chodit voděním za ruce, což si nepřeju, nebo mu nebudou dávat k jídlu něco, co nechci (jídlo je u nás taky dost časté téma, protože odmítám rvát do syna knedlíky s omáčkou). Navíc každým dnem snad syn už začne chodit a já chci být prostě u toho a ne že začne chodit jak na potvoru zrovna u nich, když tam nebudu. Prostě si myslím, že takhle malé dítě má být nejvíc hlavně s mámou. Nemám problém je pozvat k nám nebo jít k nim, jak to doteď bylo, ale prostě nevím, proč by měli mít syna samotného a ještě si pomalu určovat co, kdy a jak bude. Tenhle náš postoj znají už od narození syna, ale prostě pořád to zkouší a nenápadně a neustále naléhají. Už mi to pije krev. My jsme rodiče, tak proč se my máme pořád někomu přizpůsobovat, aby byli spokojení oni? Je to naše rodina a my máme být na prvním místě ne? Tak a teď do mě… Nebo to máte stejně? :think: A omlouvám se za román.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

27.12.19 17:23
@Joyeee píše:
Hezký den, jdu si sem pro nestranné názory a trochu se i vykecat. Máme ročního syna a neustále řešíme zájem tchýně. Tchýně syna vidí minimálně jednou týdně, ale spíše častěji, bydlí od nás jen kousek. Nevadí mi, že si přijde se synem pohrát, že ho vozí na procházky v kočárku, proti tomu vůbec nic nemám a v žádném případě jí nechci bránit v častém kontaktu. Vadí mi ale, že má tendence si určovat spoustu věcí bez ohledu na nás rodiče. Například Štědrý den - s přítelem jsme se těšili, jak si to letos užijeme, když to budou první Vánoce, kdy to syn už vnímá (narodil se na začátku prosince, takže loni to bylo ještě o ničem). Jako rodičům nám šlo o to, aby si dárečky pod stromečkem rozbalil první u nás, teprve potom u nich. Nechtěli jsme prostě přijít o to POPRVÉ. Bohužel přítelovy rodiče by kvůli práci mohli až kolem 30. a to už se jim zdálo pozdě, chápu. Takže tchýně tak dlouho hučela, že chtějí předat dárky 23. nebo 24.,že jsme k nim tedy na Štědrý den ráno šli a koukali, jak si syn rozbaluje první dárečky u nich. Prostě jsme ustoupili, teď toho lituju. Také mají představu takovou, že by u nich byl syn sám bez nás třeba celé odpoledne, nebo večer, abychom mohli někam jít. My hlídání nepotřebujeme, nevadí nám, že se zatím večer nedostaneme ven. Tchýni to samozřejmě štve, protože by byla ráda, kdyby u nich syn mohl třeba i spát. Prosimvás jsem divná, když prostě nemám potřebu dávat syna na hlídání, které nepotřebuju? Jde mi trochu i o to, že chci mít trochu ‚dohled‘ nad tím, že syna například nebudou učit chodit voděním za ruce, což si nepřeju, nebo mu nebudou dávat k jídlu něco, co nechci (jídlo je u nás taky dost časté téma, protože odmítám rvát do syna knedlíky s omáčkou). Navíc každým dnem snad syn už začne chodit a já chci být prostě u toho a ne že začne chodit jak na potvoru zrovna u nich, když tam nebudu. Prostě si myslím, že takhle malé dítě má být nejvíc hlavně s mámou. Nemám problém je pozvat k nám nebo jít k nim, jak to doteď bylo, ale prostě nevím, proč by měli mít syna samotného a ještě si pomalu určovat co, kdy a jak bude. Tenhle náš postoj znají už od narození syna, ale prostě pořád to zkouší a nenápadně a neustále naléhají. Už mi to pije krev. My jsme rodiče, tak proč se my máme pořád někomu přizpůsobovat, aby byli spokojení oni? Je to naše rodina a my máme být na prvním místě ne? Tak a teď do mě… Nebo to máte stejně? :think: A omlouvám se za román.

Buď ráda, že o syna mají zájem. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14932
27.12.19 17:24

Jo, jsi divná a jenom vymyslis ptákoviny

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.12.19 17:25
@terien píše:
Jo, jsi divná a jenom vymyslis ptákoviny

Už vidim, ze v roce má rozum z Vánoc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.12.19 17:27

To je těžké, u prvního dítěte je matka většinou majetnická…na druhou stranu, buď ráda, že má tchýně zájem a že je syn na ně zvyklý a může se socializovat, co by za takove hlídání jiné matky daly. U třetího už ti děti nikdo hlídat nebude :lol: :lol:
Ale na druhou stranu chápu, tchýně si prvního brávala v kočárku a určovala vlastní pravidla. Já, jako poctivá prvomatka doma vařila mrkvičku k obědu…následně mi osmiměsíční dítě po návratu nejedlo a pak na koberec vyblinkalo kusy rohlíku…který normálně do ruky v kočáru, aby bez kontroly jedlo samo, když to neumí, fakt nedostávalo.
Teď už se nad tím usmívam…uznávám, že i já jsem byla historická a měla jsem si hlídání více vážit. Čekám třetí a už ani o druhé nebyl ze strany tchýně žádný zájem, protože se jí mezitím narodily další 4 vnoučata od dalších dětí.
Tak se drž a zkus najít zlatou střední cestu :kytka:

Příspěvek upraven 27.12.19 v 17:34

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.12.19 17:28

Za mě vymýšlíš blbosti. Chápu, ze syna milujes, ale tak nějak neberes, ze ho muže milovat i babička. Mám kluka 1,5 roku a tchyne ho běžně hlídá a jsem rada za to, ze má zájem. Kluk ji miluje a jen řeknu, ze jedeme k babičce, tak je v transu. Navěky tady nebude a říkám si, co bych dala já za to, kdybych mohla být více s babičkou. S tím stedrym dnem to nechápu vůbec, nás syn rozbaloval prd ještě teď, bylo mu to buřt a to jsme byli přímo na stedry den u tchanovcu. A jste sice rodiče, ale nebýt tchyne, tak není ani tvůj muž. Zkus se nad tím trosku zamyslet, ze až tvůj syn bude mít dítě s nějakou paní, která te nebude mít rada a nebude ti ho chtít půjčovat a taky budes jen otravna tchyne :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14932
27.12.19 17:29
@chelsinka1988 píše:
Už vidim, ze v roce má rozum z Vánoc.

Nema no, ale co kdyby udělal u tchyně krok nebo dostal kousek knedlíku, taková tragédie :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
596
27.12.19 17:30

Já tě chápu. Je jen na tobě jestli u nich bude spát. A s tím chozenim ti rozumím…dceribylo 16m a ještě nechodila…Tak dlouho jsme čekali a nakonec se rozchodila u nasich a me to hodne mrzelo. Videla jsem to akorat na videu :? Takze si to urcujte s manzelem sami. :) :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
453
27.12.19 17:31

Syna by si jí klidně na to odpoledne mohla dát, alespoň by sis mohla odpočinout a zařídit věci, ale asi jak je to tvé první dítě tak jsi na něj hodně fixovaná a nechceš ho nikomu dávat…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1073
27.12.19 17:32

A nehrotíš to trochu, co bych dala za tchýni která by mi na chvíli pohlídala holky. Chápu že nechceš přijít o synovy první krůčky nebo jiné dovednosti ale syn nebude pořád malý a babička si ho chce taky užít, tak to řeš kompromisem, a i když nemáš pocit že potřebuješ hlídání tak toho využij a najdi si čas pro sebe, tady by dalo tolik holek nevím co za to aby mohli si v klidu něco vyřídit nebo relaxovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.12.19 17:33
@terien píše:
Nema no, ale co kdyby udělal u tchyně krok nebo dostal kousek knedlíku, taková tragédie :lol:

Náhodou bych to i tý babče přála s tím krokem. Víš, jaký by z toho měla Vánoce? :mrgreen: Já jsem naopak šťastná, když nám někdo navaří. Hlavně pro mou dcerku. Vážím si toho. Ale kdo chce hledat problémy, vždycky nějaký najde :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1987
27.12.19 17:35

No je to tvoje první dítě, takže to chápu, a asi to tak měla spousta z nás. Ale řešíš fakt blbosti, na to přijdeš časem :-) Buď ráda, že má babča o vnuka zájem, není to samozřejmost, bohužel…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1139
27.12.19 17:37

Mam 10 mesicniho syna, ted byl u tchyne uz po treti na cely vikend. Jednou jsme hlidat potrebovali, 2× ne, ale babi ho ma rada, on ma rad ji a vzhledem k tomu jak skvele vychovala sve dva syny (proto jsem si take jednoho vzala) nemam nejmensi problem. Takze neprijde mi divne, ze nedavate dite na hlidani, kdyz ho nepotrebujete, prijdou mi divne tve duvody proc ho nepotrebujete, abys ji mohla ohlidat. Ano jsi divna :roll: nebo tvemu manzelovi nejak ublizovala kdyz byl malinky? 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8597
27.12.19 17:39

Tak počkej, až udělá ty první krůčky a pak jí ho dej odpoledne. Chápu, že spaní ne, asi bych taky nedala, neměla jsem potřebu, ale odpoledne si ho na hlídání klidě přeci může vzít na dvě tři hodiny. Věřím, že i to jídlo poladíte.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8081
27.12.19 17:40

@Joyeee No, všechno bude jednou poprvé, když to budeš brát takhle, tak ho nesmíš dát ani do školky, do školy, co kdyby udělal něco co nestihneš. Teď hlídání, jak říkáš nepotřebuješ, ale může se stát, že až ho potřebovat budeš, tak nebude mít kdo hlídat. Nechápu, proč jí ho nedáte na pár hodin odpoledne a někam s mužem nejdete? Vy si odpočinete, babička si užije vnoučka, a spokojený budete všichni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama