Tchyně chce vidět malého bez mojí přítomnosti

Anonymní
21.6.21 16:44

Tchyně chce vidět malého bez moji přítomnosti

Ahojky, potřebuji se vykecat a nemám komu.
Od narození syna bojuji s tchýni a to jen proto, že se zatím necítím na to dát jí malého na hlídání. Malý má 2 měsíce a od doby co jsem doma z porodnice neustále tlačí abych jí dala malého, že si ho vezme na tři hodiny ven apod. Když jsem ji nabídla, že půjdeme vozit spolu tak se jí to nelíbilo. Řekla jsem jí, že pokud bude chtít muže kdykoliv přijít za malým stačí jen napsat abych byla doma a věděla, že se staví. Zdálo se mi to jako dobry nápad ale bohužel jsem se spletla. Když se u nás zastavila tak stejně většinu času telefonoval se svým přítelem takže malý ji moc nezná a pláče u ní. Momentálně se situace vyhrotila natolik, že k nám údajně nemůže přijít protože se boji aby nebylo něco špatně. Což vůbec nechápu, kde na to přišla nikdy jsme s manželem neřekli, že k nám nesmí. Ba naopak jsem se vždy snažila vyjít vstříc a udělat kompromis aby byly obě strany spokojeny. Údajně ji ničím protože ona chce malého do kočárku a zajít si s ním za kamarádkam sama, aby se pochlubila a taky chce na procházku jen s přítelem bez naši přítomnosti. Mě to ale prostě vadí a nechci aby malý chodil po všech čertech, ještě ke všemu když je tak malinký a je hodně plačtivý a už vůbec není typ miminka, které odložíte do kočárku a je hodný musí se ním jezdit. Moje mamka mě chápe a chodíme na procházku společně a když potkáme nějakou kamarádku malého ukážeme pokecají já s malým mezitím houpu a jedeme dál. Tak nevím co je na tom tak špatného.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9839
21.6.21 16:48

Já bych s matkou za zadkem, pokud by to bylo dané jako podmínka, taky nikam nešla.
Je to urážlivé, jako kdyby dospělá osoba nezvládla to, co bez problémů zvládne desetileté dítě.
A že máš plačtivé dítě, uvědom si, že jsi celkem úzskostná, ono to na ty děti taky působí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21.6.21 16:49

Nedávej jí ho. A nesmíš se kvůli tomu cítit provinile. Nabídni jí opět znovu všechny kompromisy, které jsi ochotná udělat (procházka společně s tebou nebo setkání u vás doma), a když na ně nepřistoupí, nebude mít nic. Nemáš žádnou povinnost odevzdávat tchyni dvouměsíčního chlapečka!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16592
21.6.21 16:54
@Anonymní píše:
Ahojky, potřebuji se vykecat a nemám komu.
Od narození syna bojuji s tchýni a to jen proto, že se zatím necítím na to dát jí malého na hlídání. Malý má 2 měsíce a od doby co jsem doma z porodnice neustále tlačí abych jí dala malého, že si ho vezme na tři hodiny ven apod. Když jsem ji nabídla, že půjdeme vozit spolu tak se jí to nelíbilo. Řekla jsem jí, že pokud bude chtít muže kdykoliv přijít za malým stačí jen napsat abych byla doma a věděla, že se staví. Zdálo se mi to jako dobry nápad ale bohužel jsem se spletla. Když se u nás zastavila tak stejně většinu času telefonoval se svým přítelem takže malý ji moc nezná a pláče u ní. Momentálně se situace vyhrotila natolik, že k nám údajně nemůže přijít protože se boji aby nebylo něco špatně. Což vůbec nechápu, kde na to přišla nikdy jsme s manželem neřekli, že k nám nesmí. Ba naopak jsem se vždy snažila vyjít vstříc a udělat kompromis aby byly obě strany spokojeny. Údajně ji ničím protože ona chce malého do kočárku a zajít si s ním za kamarádkam sama, aby se pochlubila a taky chce na procházku jen s přítelem bez naši přítomnosti. Mě to ale prostě vadí a nechci aby malý chodil po všech čertech, ještě ke všemu když je tak malinký a je hodně plačtivý a už vůbec není typ miminka, které odložíte do kočárku a je hodný musí se ním jezdit. Moje mamka mě chápe a chodíme na procházku společně a když potkáme nějakou kamarádku malého ukážeme pokecají já s malým mezitím houpu a jedeme dál. Tak nevím co je na tom tak špatného.

Tchyni se v podstatě nedivím.

Pokud by mi moje snacha nebyla ochotna svěřit dítě do kočárku na dvouhodinovou procházku o samotě, protože „je plačtivý a musí se s ním jezdit“, dotklo by se mne to opravdu hodně. Vozit kočárek parkem umí i cvičená opice a kdybych nebyla považována za schopnou ani této primitivní aktivity, musela bych se s tím hodně těžce srovnávat.

Samozřejmě bych to respektovala, ale naše vzájemné rodinné vztahy by to zcela jistě velmi poznamenalo.

EDIT: a abych byla přesná - toto chování by se mne dotklo i od vlastní dcery, nejen od snachy, v tomto nejde o druh příbuzenského vztahu.

Příspěvek upraven 21.06.21 v 16:57

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12594
21.6.21 16:54

Chce si ho užít sama jako pyšná babička.3hodiny je dost ale na hodinu bych jí ho klidně svěřila. Ale ne aby chodila na návštěvu ke svym kamarádkám ale prostě jen ven. Ale já nejsem ty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7334
21.6.21 16:55

Tohle si musí každá máma rozhodnout sama. Pokud se na to necítíš, nedělej to. Nejsi žádná semetrika, máš chvilku po porodu a ty jsi za toho malýho clovicka zodpovedna.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
321
21.6.21 16:56

Tak normalne moc nevidim duvod dite nekomu nedavat, ale podle me s tim musi byt vsechny strany v pohode.

Neprijdes mi naopak extra uzkostna a mame to podobne v tom, ze nase nejmladsi kocarek taky v zasade odmita, ve veku 2m byla skoro porad u prsa. Kdyby byla schopna spat v kocare, eventualne po probuzeni v nem jeste usnout, tak bych ji milerada vyslala ven, ale bylo to uplne (a porad je) dost jinak. Nastesti u nas se tchyne toho place sama desi a nema potrebu nekde jezdit 2h s revem, moc nevim, cemu bychom tomu diteti prospely…takze bych se ji to snazila vysvetlit a necouvla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4619
21.6.21 16:57

Dvouměsíčnímu dítěti je u jeho heboučké prdelky, kdo ho v tom kočáře vozí. Takže problém je ve tvé fixaci na dítě a strachu o něj, případně v nedůvěře tchýni. Nic z toho ti nevyčítám, takový pocit se potlačit nedá. Jen postupným trénováním. Buď to překonat chceš, rozumně si projdeš svoje strachy, nebo to překonat nechceš, prostě řekneš ne, ale riskuješ ztrátu jednoho prarodiče. Možná i dusno v manželství.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
321
21.6.21 16:58

@BohunkaP a to bys jako chtela jezdit s jekotem deroucim usi, ktery treba uklidni jen prso, abys ty byla spokojena, ze vozis? :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
a12
46805
21.6.21 16:59
@Sany80s píše:
Já bych s matkou za zadkem, pokud by to bylo dané jako podmínka, taky nikam nešla.
Je to urážlivé, jako kdyby dospělá osoba nezvládla to, co bez problémů zvládne desetileté dítě.
A že máš plačtivé dítě, uvědom si, že jsi celkem úzskostná, ono to na ty děti taky působí.

a ja zas chápu zakladatelku, miminku jsou 2mesice, venku pres 30 stupňů ještě v 7 večer a tchyně by se chtěla předvádět před kamarádkama vnouckem, taky jsem nebyla nadšená když měl někdo tendence takhle malý děti někde vytahovat z kočárku, což nějak tady cítím, že by tak bylo..
u nas teda babičky jezdili samy, co oči nevidí, srdce neboli :lol: ale taky mi nějak vadilo, když miminko v klidu leželo a přišla babička a tahalo ho z postýlky, kočárku..
a pak se teda babička prokecla, když prohlásila, že by měsíční mimino potřebovala čepici s kšiltem, protože mu svítí do očí když ho venku vynda :roll:
jestli je to zakladatelky první miminko a cítí to takhle nevidím důvod proč by ho měla samotný babičce dávat :nevim: neřeknu kdyby ho svy mámě dala a tchyni ne, takhle je to věc rodičů dítěte a babička se s tim bude muset smířit :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13
21.6.21 16:59

Tvoje pocity jsou normální u takhle malého miminka a prvního dítěte. Dlouho bylo děťátko součástí tebe a hormony ti postupně dovolí ten vztah uvolňovat. Zkus vysvětlit, že se s miminkem ještě cítíš hodně spjatá, aby babička pochopila, že to není nedůvěra v ní. Pokud kojíš, tři hodiny venku bez tebe jsou v tomto věku moc. Jinak jsem přesvědčená, že pokud je babička rozumná a nenechává třeba plakat a miminko rádo spinká v kočárku, zvládnou to už teď. Ale zařiď se podle toho, jak to cítíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16592
21.6.21 17:02
@JednaPrazacka píše:
@BohunkaP a to bys jako chtela jezdit s jekotem deroucim usi, ktery treba uklidni jen prso, abys ty byla spokojena, ze vozis? :nevim:

Ne, to bych samozřejmě nechtěla - taková situace ale tady nenastala.

Zakladatelka ho nenosí na sobě, nevyndává z kočárku a nekojí - jak píše, „chodí s maminkou a houpe kočárkem“… protože dítě je plačtivé a nemá asi rádo stojící kočár, to mnohé dobře známe… a ona nedůvěřuje své matce ani tchyni, že by dovedly vozit a houpat samy.

Jak jsem psala - dvě hodiny nepřetržitě vozit a houpat kočárek zvládne i cvičená opice. A když to nezvládne, vrátí se s ním. Jenže tady babička nedostala ani šanci si to zkusit :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.6.21 17:04

Být tebou narovinu a hezký bych řekla tchýni že se zkrátka ještě necítíš být bez něj. Každý to má jinak. Někdo hned dá do kočárku a někdo ne. Hlavně bys to měla udělat jak chceš ty. Za nějaký čas hormony opadnou.
Měla jsem něco podobného, vlastně jsem na tom byla hůře. Nechtěla jsem dávat malou asi až do 4 měsíců. Prostě byla předčasně narozena, ošklivé vzpomínky na porod a já se potřebovala s tím nějak srovnat a být s ní. K tomu hormony, prvorodicka atd. Taky to někteří nechtěli respektovat, ale já to tak prostě cítila. Ti co mě měli od srdce rádi mě podpořili a pochopili, kdo ne tak ne, jejich věc. Hormony pak opadli, já se s miminkem sžila a pak už to bylo dobré, vozil kdo chtěl. Takže moje rada je taková, že máš právo na to se sžívat s miminkem a okolí by to mělo respektovat. Vůbec se za nic nestyď když prostě okolí řekneš, že se necítíš být 2h bez miminka, nebudeš první ani poslední a je to přirozené.

• Citovat
  • Nahlásit
256
21.6.21 17:05

Chapu te. Maleho jsme s pritelemzacali davat babickam na prochazku az ve dvou letech. Driv jsem se proste necitila na to, abych byla bez nej a nevidela ho. Moje maminkai tchyne to chapaly, neni na tom nic zvlastniho, kazdy at si ke svemu diteti pristupuje po svem. Nechapu, proc by si tchyne, ci kdokoliv jiny, mel vynucovat byt s mym ditetem sam. Pokud ho chce videt a pomazlit si ho, muze preci prijit kdykoliv na navstevu. Nestresuj se tim a delej to tak, jak to tobe prijde nejlepsi :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6379
21.6.21 17:06

Tchyni to vysvětlí jako tady, že tvoje miminko si pobyt v kočárku úplně neužívá a zatím si neumíš představit se od něj odloucit. Coz je naprosto normální, pokud je tchyně soudna pochopí to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat