Tchyně chce vidět malého bez mojí přítomnosti

Napsat příspěvek
Velikost písma:
147
22.6.21 00:14
@Misasisi píše:
@Helen001 u mě to bude v pohodě o to se vůbec nebojím. Jako promiň ale nedat babičce do kočárku mimčo?, tak v tom případě ani její chlap ho nebude moct vzít na dvě hodky ven? Protože dvě hodky je moc? Snad babičky vědí když dítě má hlad že mají dojet domu ne… Nic zvláštního.

@Misasisi jj, klidne muzes dat jak chces, jde o to, ze zakladatelka babicce neco nabidla a ta se zachovala dle popisu (nelibi se ji pritomnost matky, proooc?)jak psala dal, byli na slavnosti ci co, babi mohla mimco vzit, ale mela spoustu jinych zalezitosti a zas tam byla pritomna maminka! Proste se mi zda, ze babicce vadi maminka…a narovinu, toto neni zadouci(pokud matka nani socialni pripad)
Jinak opravdu se stava, ze babi schvalne nedojedou a maji u sebe doma nachystane UM pro plne kojene dite…a pak se mama divi, ze ji boli prsa nebo ma zanet.Uz jsem i zazila, kdy me tchyne od male vyhnala, ze sni chce byt sama(byly ji 2 mesice, lezely jsme spolu v posteli po kojeni) a ze ji da lahvicku a maminku uz nebude potrebovat…toto vse receno v me pritomnosti.Ale tak urcite budes mit stesti na mamu i tchyni.
Hlavne preji hezky porod, sestinedeli a materstvi a dulezita vec - nebyt medvedi nebo vlci mama.

Příspěvek upraven 22.06.21 v 00:20

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2447
22.6.21 00:16

@Helen001 nebudu neboj se. A děkuji na to vše se těším a určitě si to uziju asi jako každá maminka 😊dobrou noc..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
963
22.6.21 00:17
@JednaPrazacka píše:
Tyjo, ty jsi vostra 8) neni to dite vase spolecny? Nejen tvoje? ;) jakoze chlap je idiot, co se hodi jen na oplodneni, ale nedejboze, aby pak nekdy promluvil? :think: a teda, i kdyz radim zakladatelce dat ma svuj pocit, tak neni pravda, ze matka otce, tzn babicka, tzn prarodic, zadny narok nema, dokonce uz je zakotven i v nasem pravnim radu…

Já už si to můžu dovolit. ;-)
Ale ne, vůbec nejsem ostrá. Ale jestliže jako matka něco cítím, tak mi okolí - nikdo z okolí - nebude nařizovat, co mám s děckem dělat. A uvažování, že i otec má právo, je totiž zcestné, protože v ideálním případě ten otec souzní s partnerkou, která porodila jejich dítě, má shodné názory (aspoň ve většině a ty podstatné), takže nějaké tchýně ani nemají co řešit, a zadruhé: chlapi opravdu nemají - ani nemůžou mít - to správné cítění vůči děcku. Neprožili v souvislosti s narozením děcka tělesně lautr nic.
Nezajímalo mě nikdy, co je v právním řádu ohledně práv babiček, nikdy jsem to řešit nemusela, vystupovala jsem tak, že si ke mně jako matce nikdo z okolí nic nedovolil. Tchýně byla úžasná babička, hodně chtěla vozit kočár, nicméně rychle pochopila, že jsem lvice - ale jak říkám, všechno šlo de facto tak po drátku, že nebylo potřeba si něco vynucovat. Jak jsem řekla, tak to bylo :D ;). Naše role byly všem jasné ;-).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12430
22.6.21 00:19

@Misasisi Zapomínáš na jednu věc - ono i to mimino může mít nějaký svůj názor. Mámě i tchyni taky navrhovaly kamarádky, že si spolu na dvě tři hodiny přijedou povozit miminko a divily se, když jim obě vysvětlovaly, že to nejde. Že to naše miminko na to prostě není. Naštěstí to obě viděly a ani jedna neměla potřebu vyvíjet nátlak.
Z miminka je teď malá slečna, která obě babičky miluje a nejraději by s nimi byla pořád.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19432
22.6.21 07:09

@Venetia mám ten pocit, že babičkovské hormony mě teda asi neschvátí :mrgreen: a rozhodně se nebudu prát o to, abych mohla někde pobíhat hodiny s kočárem… :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1668
22.6.21 07:20
@Cimada píše:
Přesně tak. Matka je MATKA a jenom ta má právo rozhodovat o tom, ke komu půjde její dítě. Chválabohu jsem tohle nezažila, ale ačkoliv mám svou tchýni ráda, taky mi udělala to, že jela s 3měsíčním miminem na procházku, v zimě, a vrátila se za 4 hodiny a pak jsme v noci na pohotovosti řešili zdravotní stav děcka.
Ne, je to matka, která dítě vychovává a má rozhodnout, žádná obstarožní dáma, která chce dítě „půjčit“ kvůli kamarádkám.

Jako promiň, ale dle tvého příspěvku se chlap hodí akorát na oplodnění možná tak ještě na placení. Pokud je takových víc jako ty, tak se nedivím, že po porodu jde tolik vztahu do háje. Si chlap chudák musí připadat jako paté kolo u vozu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.6.21 07:23

Zakladatelko, naprosto tě chápu. Nechtěla jsem nikdy dávat malého tchyni do kočárku, ale někdy bohužel nebylo zbyti. Kvůli doktorovi, nebo tak. Nesnáším, jak se chlubí cizím peřím a hlavne, jak ji lidi řeknou, jak moc jí to s kočárem sluší :zed: to se říká maminkám, ne babickam. Ale já mám na svoji tchyhni averzi, takže spíš i tak no :D :mrgreen:.

• Citovat
  • Nahlásit
12930
22.6.21 07:31
@JednaPrazacka píše:
Tyjo, ty jsi vostra 8) neni to dite vase spolecny? Nejen tvoje? ;) jakoze chlap je idiot, co se hodi jen na oplodneni, ale nedejboze, aby pak nekdy promluvil? :think: a teda, i kdyz radim zakladatelce dat ma svuj pocit, tak neni pravda, ze matka otce, tzn babicka, tzn prarodic, zadny narok nema, dokonce uz je zakotven i v nasem pravnim radu…

Jakože chlap si dupne a bude říkat, jak se bude vozit mimino?
Ještě, že mám normálního chlapa

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1668
22.6.21 07:33
@g.sandova píše:
Jakože chlap si dupne a bude říkat, jak se bude vozit mimino?
Ještě, že mám normálního chlapa

Myslim, že má také právo na vyjádření názoru.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12930
22.6.21 07:34

@Nicole 1234 chudáci ti chlapi, viď. Ty ženský jsou tak zlý :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
224
22.6.21 07:34

Zakladatelko, já neměla problém dát svého prvorozeného do kočárku ani mamince, ani tchýni, ale obě jsou to rozumné ženy, které vždy dodržely, na čem jsme se domluvily. Druhorozeného (2 měsíce) bych jim do kočárku klidně svěřila také, ale problém je, že se mu v něm nelíbí a po nejdéle 15 minutách hysterický řve a nejde utišit, takže když potřebuju něco vyřídit v téhle vedrech, tak jediné brzy ráno a v šátku. Obě babičky to chápou (moje mamka mi sice jednou řekla, ať jí ho strčím do kočárku, že ho to naučí, aby se mu tam líbilo, ale hned jak viděla můj pohled, tak se začala cukat a už s tím nepřišla 😂 😂 😂). Pokud nemáš ve tvou tchýni důvěru, tak máš plne právo jí takhle malé miminko samotné nedat a hotovo. Za pár měsíců může být situace úplně jiná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12930
22.6.21 07:36
@Nicole 1234 píše:
Myslim, že má také právo na vyjádření názoru.

Ano, muze rict, co si myslí, ale matka může říct, že se na půjčení mimina necítí. A je to vyřešené.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
224
22.6.21 07:46

@Cimada Taky nevím, co je v právním řádu o právech babičky na vnouče, ale být s takhle malým plně kojeným kojencem bez přítomnosti matky bez jejího souhlasu asi těžko 😀

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
141
22.6.21 07:47
@JednaPrazacka píše:

Ne, babicka zadny „narok“ nema. Muze si pozadat na soudu, ale musel by se prokazat citovy vztah ditete k teto osobe a to, ze by nedostatek styku s babickou pro dite znamenal ujmu. To se tezko prokaze, naopak matka poukaze na to, ze je babicka bezohledna osoba, ktera chtela ignorovat prirozene potreby jednotky matka-dite a manipulativne si vynucovala oddelovani ditete od matky, aby uspokojila svoje potreby. Matka vyjadri pochybnosti nad psychickym stavem takove osoby s podezrenim, ze je psychicky narusena, protoze takto se nechova empaticky, jako psychicky zdravy clovek. A navrhne zpracovani znaleckeho posudku na osobnost babicky. To by vysly najevo jeste zajimave veci. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6955
22.6.21 08:04
@Anonymní píše:
Zakladatelko, naprosto tě chápu. Nechtěla jsem nikdy dávat malého tchyni do kočárku, ale někdy bohužel nebylo zbyti. Kvůli doktorovi, nebo tak. Nesnáším, jak se chlubí cizím peřím a hlavne, jak ji lidi řeknou, jak moc jí to s kočárem sluší :zed: to se říká maminkám, ne babickam. Ale já mám na svoji tchyhni averzi, takže spíš i tak no :D :mrgreen:.

Tak jako s tím cizím peřím je to trochu mimo, to se vlastně chlubíš i ty, jestli sis ovšem nevzala bráchu a tchyně ho neadoptovala, to zase nepřeháněj. :mrgreen: Jinak platí, že mateřský hormony mají svojí funkci a nemá se jim odporovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat