Tchýně nám vše před porodem zařizuje

24.11.15 17:23

tchyne co vsechno zarizuje

Ahojte, v kvetnu mam termin porodu a po porodu budeme byvat s pritelem na jeho dome. Jenze jeho mama tam ma dozivotni pravo a vsechno zarizuje za Nas. Zatim zijeme v cizine ale na porod budu uz doma. Zacala sa starat do vseho do ceho budeme malicke oblekat ze nebude met jednorazove plenky, ale platene plenky. Ze sa nemame o nic starat ze vsechno zaridi. Kdyby sem si nekoupila postylku a kocarek tak i to bude vybirat ona. Vsechno chce mit pod kontrolou. Chci si koupit prebalovaci pult a hned nato bylo zle ze naco me to bude. Ona to nepotrebovala takze ja to taky nebudu potrebovat. A kdyz povim svuj nazor tak je zle nebo jsem prvorodicka a nic o tom nevim… Vzdy odpovi. At sa nestaram. Kdyby mohla tak si to male bude aj kojit. Dost mna to stve. Kdyz se s pritelem o tom bavim tak mi povi ze musime obe dve udelat ustupky. Ale ona nikdy neustoupi. Mam strach sa tam prestehovat. Ale nikam jinam nemame kde jit. Navrhla se byt, ale pritel hned odpovedel proc bymel platit byt kdyz ma cely dum pro sebe. Me spis pride ze pritel nechce jit od maminky. Prosim poradte jestly ste mely neco podobneho. Vzdy musi met posledni slovo a ano mosi rozhodovat ze vsim nelibi se mi to… Dekuji za rady

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

24.11.15 17:27

Takových diskuzí tu je. Ani náhodou bych se tam nenastěhovala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12038
24.11.15 17:30

Nevim proc rikas svuj nazor proste rekni a tak to bude tecka. A nestehovala bych se k ni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50187
24.11.15 17:31

A tys to snad dostala rozkazem, že musíš používat látkový plíny? Nebo jsi dostala zákaz si pořídit přebalovací pult? :nevim: Si to kup a nestarej se o to, co si o tom kdo myslí :nevim: Se s ní o tom nebav a budeš mít pokoj.
Jestli je dům partnera, tak je asi trošku blbost bydlet v nějakém bytě. Byste bydleli někde v bytě a chlap by byl věčně na baráku, protože se o něj bude muset starat. sle tohle jste hlavně měli řešit asi trochu dřív.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15120
24.11.15 17:35

Nestěhovala bych se tam. Já bych to nedala a nejspíše by to byl konec vztahu, zvlášť pokud by partner nechtěl bydlet jinde.

A jak to řeší partner? Krom tedy toho, že máte udělat obě ústupek. Myslím si, že by to především měl vysvětlit své matince on.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19218
24.11.15 17:36

Asi bych tchýňce řekla, že děkuji za možnost bydlet u ní, že díky za její starost, ale všechno si zařídím sama a tak, jak to bude vyhovovat mě. Jednou bych jí jasně a důrazně zopakovala, že si nepřeji, aby mi cokoliv kupovala/zařizovala. Pokud by tak učinila, tak bych ty nakoupené věci prostě ignorovala, koupila vše podle sebe a nazdra bazar. Až by si stěžovala na vyhozené peníze, nevděčnost apod., tak bych jí slušně řekla, že jsem ji informovala v předtihu a že je to její problém, že neumí poslouchat, případně nerespektuje mé jasně sdělené přání.
A hlavně bych si jako prvního „srovnala“ partnera, protože tady je potřeba táhnout za jeden provaz. Protože rodiče budete vy, ne babča.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5483
24.11.15 17:37

A chápu dobře, že ona v tom domě bydlí? Nejsem si jistá, když píšeš sice doživotní právo, ale přítel, že má celý dům pro sebe (to by s matkou v domě neměl). Pokud tam matka bydlí, nenastěhovala bych se tam, často to nedělá dobrotu ani u celkem mírumilovných lidí, natož u takového generála. A jak píšeš, tak se mi nezdá, že by přítel moc stál za tebou. Ať tak či tak, prostě si musíš umět dupnout. Tvůj ústupek může být v tom, že jí necháš něco na mimino pořídit, jestli jí to dělá radost, ale jsou věci, do kterých bych si mluvit nenechala, např. ty pleny. A přebalovák si kup, sice se spousta lidí obešla bez něj, ale já na něj nedám dopustit, nejužitečnější kus nábytku (opravdu nábytku, nemluvím o nějakém vachrlatém plastovém) a moje záda to myslím také ocenila. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3031
24.11.15 17:41

To budeš mít hódně těžký. Můžu se zeptat v které jste zemi? Asi hned od začátku, ne tak to nechci, ne, to si koupím sama. Jasně, důrazně. Spíš vidím problém, že tvůj chlap je asi mamánek, který bude matce ustupovat. Ale to jsi asi věděla do čeho jdeš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7497
24.11.15 17:43

Neřeš s ní, co bys chtěla ty. Udělej si to po svém

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.11.15 17:44

Povedel jen to ze musime ustupovat… to jsem moc nepobrala. Ona ma i u neho nejvetsi slovo. Ja si varim podle sebe. Udelala jsem zemlovku a hned mi bylo povedene ze on ju neji. Kdyz ju zpravi jeho mamka tak mnam mnam uz jsem ju dluho nemel. Proste mamincin. Nevim jak bych to rekla, ale kdyz zpravim neco jineho co se ji nelibi resi to pres partnera jemu vynada a prede mnou se tvari jak nic. Jen je nafucana jak baloooon. Kdyz jsme byly na dovolene a prijely sme k ni na navstevu na par dni tak sme meli jit na pout. Vsechno bylo v poradku a zniceho nic zacala hukat. Tak jsem povedela ze kdyz nechce jit tak podme sami. A ze sa zastavime i u moje bratra. Sla jsem se prevlect a ona zatim mu dala najevo ze nikam nejde at si udela prvni svoji praci a potom muze jit…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.11.15 17:47

A nakolik jsi s tchýní v kontaktu? Jakože jestli ste se viděly dvakrát a vykáš jí, nebo spolu chodíte na kávičky…Ve druhém případě bych jí to řekla do očí, že nejsi nesvéprávná, v prvním případě to bude chtít víc opatrnosti.
Základ je si to vyřešit s chlapem, abys v něm měla oporu. A vyřešit to hned, za rok, dva, tři už neuděláš nic.
Takže moje rada by byla, ve věcech „nedůležitých“ klidně ustoupit, v těch pro tebe stěžejních si za tím stát i kdyby ses měla s tchýní pohádat. Jsi dospělá žena, budoucí matka, tak ji nenech se k tobě chovat jak k šestnáctiletému frackovi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6113
24.11.15 17:47

No tak tohle jsi snad vedela uz pred ditetem, ne? Ted tedy preji hodne stesti, mamanek jak vysity. Nikam bych se nestehovala, to bych radeji zustala sama a klidne i v te cizine

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.11.15 17:51

Stema plinama jsem to hrozne dala na jevo, ale i tak nemam zadnou sanci. Kdyz se ji to nelibi tak je vsechno zle. Myslim ze jednorazove plinky jsou jednoduchsi pro vsechny a ty platkove stale by sa vyvarovaly… pride mi to nehygienicke. Radeji se domluvim se svoji babickou jestly tam muzu byvat na cas s malickym, nez by jsem mela jit tam. Diky za rady :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.11.15 17:52

@SarkaLukas a jakou práci měl dodělat? Něco neodkladného pochopím (jako třeba nařezat dřevo ještě za světla), ale jinak je partner pěkná trubka.
A ty to budeš mít složité. Žil chlap někdy sám? Kolik mu je? Barák je jeho a máma tam má právo dožití, nebo je to její dům?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.11.15 17:54

@SarkaLukas zase klid. Jak tě tchýně může donutit dávat látkovky? Bude ti papírové vyhazovat do odpadu nebo jak? Nějaké nafouklé pohledy se dají ignorovat.
Ale opět, základ je, abys měla oporu v partnerovi, protože jinak to půjde do kytek. Tos nevěděla, než si otěhotněla?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama