Tchýně - dává mi použité, prošlé dárky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.07.19 10:39
Tchýně - dává mi použité, prošlé dárky

Ahoj všichni,
Prvně se omlouvám za anonym, ale je to pro mě citlivé v rámci rodinných vztahů. Mám zde rodinné příslušníky.

Mám takový “problém”. Má tchýně mi k narozeninám, svátku, Vánocům vždy přinese dárek…jenže…vždycky se jedná o prošlé potraviny, kosmetiku atd. Nyní v červenci jsem měla svátek a v dárkové tašce jsem našla: prošlé balení bonbónů, vánoční ozdobu s čajem, proutěné dekorativní srdce, které bylo nyní už žluté a smrdělo zatuchlinou (zřejmě nález z půdy????). V tomto duchu se to nese pokaždé (k Vánocům ošoupaná kniha s věnováním od její kamarádky pro ní????) Manžel od ní dostává věci nové, nepoužité kvalitní, plus peníze (třeba 5tisic).

Tchýně je velmi movitá a vzdělaná, nejde tedy o to, že by šetřila a neměla třeba na jednu novou čokoládu, vůbec mi nejde o nějaké dary a než dostat takovýhle odpad, krerý hned letí do koše, raději bych nedostala nic :-).

Navíc ona si na pěkné dárky potrpí a já blbec do teď vždy vybírala a scháněla něco hezkého a originálního.

Nemáte někdo podobnou zkušenost? Jak byste postupovali? Už mi nějak dochází trpělivost. Manžel jí do teď nic neřekl, asi budu muset jednat já :) U nás v rodině se nikdy takové rozdíly nedělaly a radši se dala malá NOVÁ drobnost.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Další »
Reakce:
Božislava
Závislačka 3311 příspěvků 29.07.19 10:42

Už ti dala syna a ten určitě prošlej nebyl, tak nevyšiluj…

jizvíková
Extra třída :D 13055 příspěvků 29.07.19 10:44

Dej ji totéž

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.07.19 10:44

U nás podobné. Dokonce mi nechce ani popřát, dokud ji manžel neřekne. Já po těch zkušenostech dávám jen kytku :mrgreen: dokonce na Vánoce dává úplný nesmysli co asi taky najde někde Bůh ví kde. Třeba chlupatou klicenku, na které bylo strašně moc prachu. Ty Vánoce jsem ji dala dost drahou voňavku a ještě spoustu dalších kravin a dala jsem za ní velký peníze. A ona jen klicenku. Od té doby dostává vždycky jen svíčku. Nic jiného s tím neuděláš. Anonym prosím, mám tu známé

ka2ka
Neúnavná pisatelka 16197 příspěvků 29.07.19 10:46

Já jednou dostala použitý prkýnko na krájení

Uživatel je onlinemoof
Stálice 99 příspěvků 29.07.19 10:46

Řekla bych tchyni, že sis všimla, že přesto, že všem dárky vybírá moc pěkné a s s láskou, u tebe to evidentně neplatí. a že je to trapné pro obě strany, proto navrhuješ zrušit vzájemné obdarovávání. dárky tchyni by si řešil chlap sám, po vlastní ose.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.07.19 10:46
@Božislava píše:
Už ti dala syna a ten určitě prošlej nebyl, tak nevyšiluj…

Standart mi to nepřijde. Ale jsem ráda, že vidím, že jinde by se to neřešilo. :palec:

Cenarius
Ukecaná baba ;) 1257 příspěvků 29.07.19 10:46

Dava to, ceho se doma chce zbavit. Nechce za tebe utratit ani korunu. Hazejte to do popelnice, pokud to nevyuzijete. A ji dejte jen kytku a basta a mate po problemu. Nebo vubec nic a manzel at dava darek za vas oba.

Ariadne
Echt Kelišová 8791 příspěvků 2 inzeráty 29.07.19 10:46

Schovávala bych si to a pak jí to zpětně věnovala. S úsměvem a bezelstně. Jinak moc nechápu manžela, ptz ten to vidí a nic jo? Se tě nezastane? Je to hulvátství

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.07.19 10:47
@ka2ka píše:

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :palec: Tak to je taky pecka!

Ba-stet
Závislačka 3078 příspěvků 29.07.19 10:48

Máme podobnou osobu v rodině, já často dostávám nošené (a jejím parfémem ovoněné) oblečení nebo věci, které dostala sama a nehodí se jí. Neřeším to, s vymýšlením dárků pro ni si taky nelámu hlavu. Pokud muž dostává hezké dary, dávejte jí něco společně a Ty se na tom podílej jen symbolicky. Vždyť on to musí vidět, co dostáváš za hrůzy, ne?

Ariadne
Echt Kelišová 8791 příspěvků 2 inzeráty 29.07.19 10:50

Občas se mi stane, že on někoho dostanu něco, co nevyuziju, ale jsou to věci nové a když potřebuju nouzovku nebo prezent za nějaké služby, tak to věnuji, ale nikdy to není ausus

Helca83
Ukecaná baba ;) 1369 příspěvků 29.07.19 10:50
@ka2ka píše:

Hlavne ze ne pouzity zachodovy prkynko :-) Asi bych to take zacala resit jen darky - nesmysly typu vonna svicka a tot vse, popr bych darky zrusila uplne, a uz se v tom nerypala. Svedci to o ni, ne o Tobe, takze skoda se tim trapit.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.07.19 10:50
@Ba-stet píše:
Máme podobnou osobu v rodině, já často dostávám nošené (a jejím parfémem ovoněné) oblečení nebo věci, které dostala sama a nehodí se jí. Neřeším to, s vymýšlením dárků pro ni si taky nelámu hlavu. Pokud muž dostává hezké dary, dávejte jí něco společně a Ty se na tom podílej jen symbolicky. Vždyť on to musí vidět, co dostáváš za hrůzy, ne?

Jee, tak teď jsem si vzpoměla, že jsem od ní jednou dostala halenku se žlutými koláči v podpaží. Oblečení to je vůbec nejlepší :palec:. Manžel to vidí, ale omlouvá ji…chudák si nevšimla, že to je prošlé, obnošené, smrdí to… :zed:

Uživatel je onlinestinga
Echt Kelišová 8997 příspěvků 29.07.19 10:51
@Anonymní píše:
Standart mi to nepřijde. Ale jsem ráda, že vidím, že jinde by se to neřešilo. :palec:

standart to fakt není, ale často to tchýně dělají, pokud si o tom s ní nechce promluvit manžel - což je teda také divné od něho :nevim:, tak bych jí to oplácela tím, že jí budu dávat také věci, které někde najdeš
anebo jestli je to možné, tak jak už ti někdo psal, navrhnout zrušení obdarovávání
a jak se jinak k tobě chová? je to od ní hodně urážlivé

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Další »
Váš příspěvek
Reklama