Tchýně dává přednost agresivnímu psovi před rodinou.

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
7.11.21 15:56

Tchýně dává přednost agresivnímu psovi před rodinou.

Zdravím, posílám anonymně, protože náhoda je blbec, švagrová sem chodí a s tchýní už tak máme vztahy na nic. O ni tu právě jde. Má psa, který nikdy neměl zrovna dobrou povahu, jenže jak stárne, horší se to. HODNĚ. Už dřív uměl běžně vrčet nebo „cvaknout“ do nohy koho se mu zachtělo, jenže to bylo alespoň jen občas, takže když se ho člověk nesnažil např. pohladit, dalo se to. Teď už tomu jde čokl vysloveně naproti. Člověk mu uhne, když pes prochází, nebo si schválně sedne co nejdál, ale on za námi naschvál přijde, už se většinou neobtezuje ani varovat vrčením a kousne. Cizí návštěvu, tchýnina vnoučata, syny (se kterými vyrůstal a bydlel, než se odstěhovali) a už se párkrát ohnal i přímo po tchýni. Cokoliv říct tchýni nemá cenu, psovi nadat nebo nedej bože dát po čumáku se nesmí. Neustále se ho zastává, že je starý, a že má zdravotní problémy a my ho všichni prostě musíme tolerovat. Je schopná to vtloukat do hlavy i těm vlastním vnoučatům, když brečí, že je kousnul. Nehnulo s ní ani když pokousal cizí tříleté dítě od návštěvy. Párkrát se už stalo, že když si hostitel dovolil říct, aby ho s sebou nevodila např. na rodinnou oslavu, radši se vymluvila a natruc nepřišla, nebo sice přišla, ale udělala divadlo, že ona už musí odejít, aby pes nebyl dlouho sám doma. Nejsem pejskař, ale nepřijde mi to prostě normální. Vím, že se psům chování s věkem mění, ale ona z něj tím věčným omlouváním podle mě udělala něco jako vůdce smečky a je otázka času, než někoho opravdu zraní. Máte někdo s něčím podobným zkušenost?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
11976
7.11.21 16:02

K ní nejezdete.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
374
7.11.21 16:03

Tak k ní nechoďte

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.11.21 16:04

Vidím to kolem sebe a říkám tomu,,kult psa,,… přemnožení psi, člověk aby jim venku když jde po chodníku uhýbal. já těhotná a dvouleťák, vystartoval na nás asi 30 kg pes, který,,nic neudělá,,. manžel ho nakopl jako sebeobranu a ještě jsme poslouchali co si to dovolujem. o hovnech všude škoda mluvit. já bych za tchýni nejezdila pokud psa nezavře.

• Citovat
  • Nahlásit
4733
7.11.21 16:06

Pravděpodobně pes u ní povýšil na úroveň dítěte po té, co její děti odešli z domu. Samozřejmě není v pořádku, aby pes někoho napadal, takže nejjednodušší řešení je tam nejezdit. Jinak to zda upřednostňuje psa před rodinou je její věc, jakkoliv s tím vy nesouhlasíte. Je to její život, ať ho žije jak chce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6468
7.11.21 16:10

Tchýni bych vysvětlila, že si děti kousat nenechám a pokud psa nezavře, tak tam jezdit nebudeme.

Psa vůbec nezvládla, tohle si žádný pes nesmí a nemůže dovolit. Povýšila ho na šéfa smečky. Pokud má diagnozu jako třeba nádor na mozku či jinou vážnou a nevyléčitelnou která jeho chování ovlivňuje, tak bohužel utratit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9292
7.11.21 16:16

Když je starý a agresivní, tak ať ho někam zavře vždycky, když příjde návštěva, že jinak tam jezdit nikdo nebude. Důrazně vysvětlit, pokud to bude mít na salámu, tak tam nejezdit. Nechápu, proč pejskaři chodí se svými psy po návštěvách :roll:, hrubá neslušnost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20445
7.11.21 16:16

Sama mám psa…ale aby někoho kousnul, si vůbec neumím představit…já bych k ní nešla ani náhodou…a kousnout mi dítě, tak se obávám, že bych ho nakopla až by letěl…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2514
7.11.21 16:29

Nejezdit, nezvat. Ja jsem zla, ja bych ji jeste rekla, ze kdyz uprednostnuje psa pred rodinou, ze doufam, ze se o ni ten pes jednou postara.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
696
7.11.21 16:29

Tohle je prostě styl majitelky psa pro komunikaci se světem. Vůbec nechápu, co tam chodíte. A znám chlapa, co měl několik psů po sobě, střední plemeno od štěněte a kousaly mu všechny (feny). Taky to bylo tolerováno, pejsek je svatý, za nic nemůže. Jedno vnouče má jizvu na tváři do dospělosti. Sama chovám velké psy, tak vím, že tohle je prostě od majitele schválnost. Možná teda na nevědomé rovině. Posiluje si tím své ego. Jeho pejsek může všechno a ostatní to musí tolerovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10385
7.11.21 16:32

Pes je s ním stále a vy jen občas, proto mu dává přednost. Za daných okolností bych tam nejezdila, babička má psa, který nebyl zvyklý na děti, takže si ze začátku myslel, že s nimi musí bojovat o místo ve smečce.
Což znamenalo, že byl prostě během návštěvy zavřený a postupně v neutrálním prostředí jsme ho na děti zvykali a dávali najevo, kde je jeho místo. Jde to, když se chce.
Za daných okolností bych tam nejezdila, kdyby ho někam zařela, pochopím, že to nehodlá řešit, ale že nechá agresivního spa pobíhat mezi návštěvou, je dost za čárou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12631
7.11.21 16:35
@Anonymní píše:
Zdravím, posílám anonymně, protože náhoda je blbec, švagrová sem chodí a s tchýní už tak máme vztahy na nic. O ni tu právě jde. Má psa, který nikdy neměl zrovna dobrou povahu, jenže jak stárne, horší se to. HODNĚ. Už dřív uměl běžně vrčet nebo „cvaknout“ do nohy koho se mu zachtělo, jenže to bylo alespoň jen občas, takže když se ho člověk nesnažil např. pohladit, dalo se to. Teď už tomu jde čokl vysloveně naproti. Člověk mu uhne, když pes prochází, nebo si schválně sedne co nejdál, ale on za námi naschvál přijde, už se většinou neobtezuje ani varovat vrčením a kousne. Cizí návštěvu, tchýnina vnoučata, syny (se kterými vyrůstal a bydlel, než se odstěhovali) a už se párkrát ohnal i přímo po tchýni. Cokoliv říct tchýni nemá cenu, psovi nadat nebo nedej bože dát po čumáku se nesmí. Neustále se ho zastává, že je starý, a že má zdravotní problémy a my ho všichni prostě musíme tolerovat. Je schopná to vtloukat do hlavy i těm vlastním vnoučatům, když brečí, že je kousnul. Nehnulo s ní ani když pokousal cizí tříleté dítě od návštěvy. Párkrát se už stalo, že když si hostitel dovolil říct, aby ho s sebou nevodila např. na rodinnou oslavu, radši se vymluvila a natruc nepřišla, nebo sice přišla, ale udělala divadlo, že ona už musí odejít, aby pes nebyl dlouho sám doma. Nejsem pejskař, ale nepřijde mi to prostě normální. Vím, že se psům chování s věkem mění, ale ona z něj tím věčným omlouváním podle mě udělala něco jako vůdce smečky a je otázka času, než někoho opravdu zraní. Máte někdo s něčím podobným zkušenost?

Tak omlouvat si ho může do alelůja, ale jestli je takovej jak píšeš, tak bych tam nechodila. Budˇby byl po dobu návštěvy někde zavřený, nebo smůla. Tohle chování psa ale nebude věkem, on prostě ví, že může, tak proč by to nedělal. A brát takového psa na návštěvy? Tak to už je úplně mimo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3719
7.11.21 16:39

Já bych tam nechodila 8o to je hrozný.
A jestli chce přijít ona k vám tak prostě bez psa a hotovo :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35377
7.11.21 16:43
@Anonymní píše:

Tohle už jsi tu jednou psala, ne?
Tchyně ustupuje psovi a vy tchyni.
Nerozumím tomu, jak můžete tolerovat psa, co vám bez varování kouše děti. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6508
7.11.21 16:54

Asi bych tam nejezdila, případně se zkusila s babičkou domluvit, aby pejska zavírala někam jinam během vaší návštěvy. Braní psa tam, kde si ho nepřejí, je z její strany sobeckost. Já mám dva psy a tam, kde si psy nepřejí, tam je neberu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat