Tchýně je proti mně, manžel s ní.

18
23.5.16 13:33

Tchyně je proti mě, manžel s ní.

Zdravím vás jdu si k Vám pro radu,
mám dlouholetý problém se svojí tchyní, jakmile neudělám co se po mě chce ze strany tchyně a manžela, je pak všechno špatně. Mám z jejich jednání pocit, že jsem jak páté kolo u vozů. S manželem jsme se vzali před 26 lety, jelikož jsem neměla moc dobré vztahy s rodiči, šli jsme po svatbě bydlet k manželovi. Od začátku jsem viděla a cítila, že mě jeho matka nemá ráda a hodně tíhla k mému manželovi. Byla jsem několikrát svědkem toho, jak i přede mnou říkala, že má na lepší, že si měl najít někoho lepšího, z bohaté rodiny (manžel pochází ze sedlácké rodiny, mají pole, lesy atd…). To jsem překousla a doufala, že se to zlepší, pomáhala jsem jí s čím to šlo, abych se jí zavděčila a dala jí najevo, že se umím v životě otáčet, to ji ale nebylo po chuti. Následovaly hádky, opět kvůli tchyni. Nakonec jsme se s manželem domluvili, že si postavíme svůj dům. Ten jsme ale postavili ve vedlejší vesnici, takže prakticky kousek od tchyně. Nic se tím ale nezměnilo, manžel stále jezdil/jezdí za matkou. Několikrát jsem přemýšlela i o rozvodu, ale vzhledem k tomu, že jsem byla doma se třemi malými dětmi a bez jiného rodinného zázemí z mojí strany, rozmyslela jsem si to, nechtěla jsem, aby moje děti vyrůstali v nějakých těžkých podmínkách. Teď jsou děti velké, nejmladšímu synovi je 15, čeká ho tedy střední škola, ale je prakticky samostatný, dokáže se o sebe postarat. Rozvést se nemůžu a nechci ani teď. Moje otázka z ní takto, manžel stále jezdí za svoji matkou, navštěvuje ji ještě častěji, po smrti tchána. Je tam prakticky stále, pokud není u ní, tak je venku se psem, nebo v práci. Připadá mi, že náš vztah je chladný, připadám si sama, co byste mi poradily, aby mě to netrápilo?
Předem děkuji za odpovědi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

5382
23.5.16 13:39

Promluvit s mužem, pokud nebude naslouchat, rozvést se, co jinýho :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12234
23.5.16 13:39

@Nelllaa Proc se nyni nemuzes a nechces rozvest??Sama rikas, ze deti jsou uz velke a sobestacne, proc se trapit ve vztahu, ktery desitky let nefunguje??

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1969
23.5.16 13:40

Po takové době trvání manželství? To jsi měla řešit hned na začátku. Nevím, kolik ti je roků, jestli chceš risknout rozchod a hledání nového partnera a sžívat se dohromady s jiným i s rizikem, že zůstaneš sama. Děti za chvíli budou mít své životy. Já osobně bych se asi nerozvedla, ale začala bych si užívat život podle svých přestav, např. různé zájmy, koníčky, dovolené s kamarádkami apod. A pak i tchyně má svůj věk a nebude tu věčně, ne? :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
655
23.5.16 13:41

Jednat s ní rovně, slušně, ale také sebevědomně a důsledně. Nenechat na sobě štípat dříví, být silnou osobností a stát si za svými názory a asertivně komunikovat. Tolik k tchýni, co s manželem nevím, tam bude záležet, jak se k tomu postaví. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5204
23.5.16 13:43

Souhlasím s @ivunak, najdi si koníčky, žij si dle svého. Užívej si života, je příliš krátký na to žít v kleci!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20807
23.5.16 13:58

Nechápu, jak jsi tohle mohla vydržet. Nedovedu si představit, že by můj muž nestál za mnou 8o

Pokud se nechceš rozvést (což upřímně nechápu), tak souhlasím s @JituleF

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1910
23.5.16 14:02

Když si manžel jede svoje, jela bych si též svoje  :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1419
23.5.16 14:07

proč se nemůžeš rozvést? Pokud v tom vztahu nejsi dlouhodobě štastná a děti jsou velké, bylo by to dle mého rozumné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8021
23.5.16 14:07

@Nelllaa Netahas nas tak trochu za nohu? Loni ti bylo 22…
https://www.emimino.cz/…ahat-242103/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18
23.5.16 14:09

Prosím o pochopení, píšu z dceřiného profilu!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2330
23.5.16 14:11

A dcera o tom vi? Aby se pak nedivila.

Jinak tedy bych si jela asi taky po svým.
Případně rozvod se slušným vypořádáním, pokud budeš umět být sama.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
23.5.16 14:12

Jestli se nechceš rozvést proto, že se bojíš, že bys byla sama, tak ničíš život sama sobě. Co z něj máš už teď? Děti vyrostou, odejdou a tobě se vrátí obnovená nezávislost, tak proč toho nevyužít? Myslíš, že ve svém věku nemáš právo na lásku? Rodinný přítel po smrti hodně nemocné manželky (kterou miloval) po šíleném období depresí začal znovu žít. Ve svých 85 se přihlásil na univerzitu třetího věku, ženské za ním lítají a řeší klasické pubertální problémy s láskou. :) Ano, i na něj to občas dolehne, ale je mým vzorem tím, že to nezabalil, nerezignoval a žije dál! :) Nenech si zbytek života protéct mezi prsty! A někdy mi tu opravdu zůstává rozum stát nad chováním některých tchyní. Místo aby byly spokojené, že mají šťastného syna s rodinou, tak kolem sebe plivou a ničí životy VLASTNÍM DĚTEM i cizím lidem, prostě :poblion: :pocitac: Nechápu!!!

• Nahlásit
  • Citovat
1247
23.5.16 14:13

@Nelllaa pokud se nechceš rozvést, tak nejdřív v klidu, bez afektu a obviňování promluvit s manželem…pokud jsi víc jak 20 let žila jak popisuješ a příliš neprotestovala, je možné, že mu ani nedochází, že je něco špatně…a pak buďto bude mít snahu něco změnit a budete spokojení oba a nebo bych to udělala, jak je psáno výše…začala žít svůj život(i když v manželství-ale nefunkčním)-koníčky, nové přátele, výlety, nebát se naučit nové věci…záleží asi taky na tom, jestli máš práci, jsi alespoň částečně finančně nezávislá…hodně štěstí…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.5.16 14:21
@JituleF píše:
Souhlasím s @ivunak, najdi si koníčky, žij si dle svého. Užívej si života, je příliš krátký na to žít v kleci!

souhlasím, přesně tohle bych udělala

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama