Tchýně má ráda jen jedno vnouče

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
levandule25
Ukecaná baba ;) 1101 příspěvků 10.06.11 11:37
Tchýně má ráda jen jedno vnouče

Ahoj holky nevím co dělat bydlíme s tchýní v baráku, když byl první syn malý brala si ho a hrála si sním už od narození, je víc u ní než doma i teď to by mi tolik nevadilo ale mladší syn tam taky třeba chce jít. Jdu tam sním a ona nám za pět minut řekne ať už sním jdu dolu že jí tam akorád všechno bere. Samozřejmě že malý začne plakat už několikrát jsem sní o tom mluvila že chce být taky u ní a že Tomek tam je pořád tak ať to jednou obrátí, řekla mi až bude starší. No jenže Tomka tam taky měla když byl takhle malý a chtěla ho ale prostě Kubíka nechce. Je mi ho strašně líto snažíme se ho zabavit já i chlap když je doma. Nevím poradíte máte to někdo taky tak.

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
janet9
Ukecaná baba ;) 1859 příspěvků 10.06.11 11:43

Nevím co bys měla dělat,ale když si představím,že bych tohle řešila já,tak já bych tam asi nepusitla ani toho staršího.nevím,bylo by mi to líto,že je ten mladší odstrkovanej.A 4le­tý dítě už není tak malý(když to budu brát podle své dcery).
A nebo tam s velkým i malým k ní jít a pobýt tam s nima chvíli.

jakkoli
Ukecaná baba ;) 1289 příspěvků 10.06.11 11:45

Jezis, to je mi tak lito :-( No hlavne radim resit to s ni nee pred detma - a zkusila bych to, ze ji reknete (i s manzelem, oba dva, at to ma vetsi vahu), ze Tomik k ni nepujde, dokud si nevezme taky mladsiho - klido ne najednou, mozna nma na to, aby zvladla obe decka, ale postupne - a nejakou dobu to drzet pul napul - jednou Tomik, jednou Kuba, nez se to ustali - a je uz jen na ni, jestli tam jednoho bude mit dyl nez druhyho, ale obe decka uvidi, ze tam chodi stejne casto. Jestli je s ni rozumna rec v jinych ohledech a jestli dokazete byt dusledni, tak verim, ze se to povede :kytka:

katule9
Ukecaná baba ;) 2300 příspěvků 10.06.11 11:47

Ahoj,tak u nás to bylo taky tak,ale týkalo se to mě,babička(táti mamka) měla ráda jen mou sestru a bratrance se sestřenicí,a vůbec ji nevadilo dávat to najevo..ale naštěstí ani já k ní neměla vztah takře mě to natrápilo,já měla zase dědu,kterýho jsem měla mooc ráda a on mě ale zároven i ostatní vnoučata.Jen babika vždy dělala rozdíly a mě odstrkovala..no ale což stávají se i horší věci

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.06.11 11:52

Omlouvám se za anonym, ale nechci, aby si to přečetl někdo z rodiny.
Já mám bohužel v rodině to samé. Mám syna a dceru. Tchýně na holčičky nikdy nebyla, podle ní jsou ufňukané, uřvané, protivné, rozmazlené… :cert: :cert: :cert:
Takže kdykoliv se ozvala, že by chtěla vidět děti, tak z toho vždycky vylezlo, že chce jen syna. Ze začátku jsem to moc neřešila, myslela jsem, že se prostě jen bojí vzít si miminko, ale v roce a půl ve dvou letech už to začala silně vnímat i dcera, ptala se, proč jí babička nechce, plakala, byla z toho nešťastná,…
Tchýně si nic vysvětlit nenechala, tvrdila, že jí křivdíme i když očividně v dětech dělala obrovské rozdíly. Ve finále se to vyřešilo více méně samo. Jelikož mezi námi vznikly i nějaké další problémy, tak se teďka nestýkáme vůbec i přesto, že bydlí kousíček od nás… Děti si na ní ani nevzpomenou a já jsem svým způsobem hodně ráda, protože alespoň nemusím vysvětlovat dceři, proč jí babička brášku má ráda a jí ne :zed: :zed: :zed:

levandule25
Ukecaná baba ;) 1101 příspěvků 10.06.11 12:31

No to že až bude starší je jen výmluva, malýmu Kubíkovi budou 2.roky. Ale já si myslím že to vzniklo hned jak jsme jí řekli že čekáme 2 dítě, prostě nechtěla aby jsme měli další dítě. Už od malička byl odstrkovanej z její strany ale dokud si to neuvědomoval dobrý. Anonymní toho se bojím nejvíc že až bude starší nebudu vědět jak mu říct že brášku má ráda a jeho ne. Domluvy neplatí říkal jí to i manžel a odpovídá pořád stejně až bude starší. Dokonce jsme tam jeden čas Tomka vůbec nepouštěli ale jí to nevadilo a vždycky si to nějak zařídila aby byl sní třeba aspoň v kuchyni nebo na zahradě. Prostě nevýhoda společného baráku :nevim: prostě to budu muset vyřešit i za pomoci chlapa

Ditta77
Závislačka 4200 příspěvků 10.06.11 12:32
Anonymní píše:
Omlouvám se za anonym, ale nechci, aby si to přečetl někdo z rodiny.
Já mám bohužel v rodině to samé. Mám syna a dceru. Tchýně na holčičky nikdy nebyla, podle ní jsou ufňukané, uřvané, protivné, rozmazlené… :cert: :cert: :cert:
Takže kdykoliv se ozvala, že by chtěla vidět děti, tak z toho vždycky vylezlo, že chce jen syna. Ze začátku jsem to moc neřešila, myslela jsem, že se prostě jen bojí vzít si miminko, ale v roce a půl ve dvou letech už to začala silně vnímat i dcera, ptala se, proč jí babička nechce, plakala, byla z toho nešťastná,…
Tchýně si nic vysvětlit nenechala, tvrdila, že jí křivdíme i když očividně v dětech dělala obrovské rozdíly. Ve finále se to vyřešilo více méně samo. Jelikož mezi námi vznikly i nějaké další problémy, tak se teďka nestýkáme vůbec i přesto, že bydlí kousíček od nás… Děti si na ní ani nevzpomenou a já jsem svým způsobem hodně ráda, protože alespoň nemusím vysvětlovat dceři, proč jí babička brášku má ráda a jí ne :zed: :zed: :zed:

Já nechápu, proč je většina tchýní duševně nevyzrálých a psychicky nevyrovnané osoby........moje tchýně taky strašně ráda a hrdě prohlašuje-že holku nikdy nechtěla :pocitac:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.06.11 12:34

Ahoj, omlouvám se za anonymitu, ale rovněž nechci, aby si to přečetel někdo z rodiny. Vím, že tu chodí. Je mi to moc líto, ale vím čím procházíš :hug: u nás to je tak, že tchýně bere děti od švagrové, ale naší malou ne. Za poslední 2 měsíce ji viděla 2×, u švagrové je 2× týdně a kluky si bere i na víkend. Xkrát jsem ji říkala, že se klidně může stavit za malou, že mi to nevadí. Nevím v čem je problém, ale vadí mi to hodně :cert: za tím to malá nevnímá, ale časem to přijde a vůbec nevím, jak ji to vysvětlím :nevim: že druhou babičku moc nevídá. Já už tam ani moc nechci jezdit, protože mě to vždycky akorát vytočí

Ditta77
Závislačka 4200 příspěvků 10.06.11 12:41

Teda holky řeknu vám, že takovýhle tchýně bych poslala kamsi…kurnik ať se říznu do jakýhokoli prstu-tak to bolí dycky stejně ne????
Já nikdy nepochopim, jak může nějaká máma upřednostňovat jedno nebo druhý dítě-nebo vnoučata :poblion:
U nás je to dokonce tak-že tchýně má raději manželovo bratra-svého staršího syna… :poblion: :poblion: :poblion:

DonnaNoble
Neúnavná pisatelka 16291 příspěvků 10.06.11 12:42

Jak kdyby se mluvilo o mé mámě… Ale ta má naštěstí tolik rozumu, že se snaží, aby kluci ten rozdíl nevnímali. Ikdyž ze začátku natvrdo prohlásila, že si bude všímat JEN Kubíka, protože to je její miláček :pocitac:

Levandule, pokud nechce ona, tak ji bohužel asi nijak nedonutíš :(

kvaček
Extra třída :D 13492 příspěvků 10.06.11 12:46

HOlky trochu to otočím a berte to z rezervou… Takto.. moje tchýně samozřejmě má bliž ke vnoučatům moji švagrové - tedy její dcery než moje.. Za prvné je zná delší dobu a za druhé, švagrová je tam pečená vařená i s dětmi, tak je vidí víc. Rozdíly jako takové nedělá, když tam přijedem, tak se chová stejně k našemu - 2,4měsíce tak i 3,6 let švagrové dětem..
Když ale má hlídat děti, tak prostě řekne, že bude hlídat jenom našeho. .. jak celý den tak i na noc, když jsem nutně potřebovala do nemocnice i mimo to..
ALe švagrové si nevezme, prý si netroufá, že víc zlobí, a jsou víc na ni závislé..
To víte, že ji to určitě štve, ale spíš mi přijde že upřednostňuje jejich děti, ale prostě si je nevezme na hlídaní..
Nemůže tam být spíš to, že třeba vaše děti jsou víc na vás závislé a tchýně se bojí..
Na závěr neni to rýpaní, jenom zkušenost, jak je to u nás :wink:

levandule25
Ukecaná baba ;) 1101 příspěvků 10.06.11 12:47

Já vím Hanule že jí nedonutím, ale ona to dělá okatě a to mi vadí. Bohužel z mé strany rodiče nežijí, takže mu to nemá ani kdo vynahradit, proto mě to od tchýně tolik trápí a to jsou dva kluci a stejně dělá rozdíl.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.06.11 12:51
kvaček píše:
HOlky trochu to otočím a berte to z rezervou… Takto.. moje tchýně samozřejmě má bliž ke vnoučatům moji švagrové - tedy její dcery než moje.. Za prvné je zná delší dobu a za druhé, švagrová je tam pečená vařená i s dětmi, tak je vidí víc. Rozdíly jako takové nedělá, když tam přijedem, tak se chová stejně k našemu - 2,4měsíce tak i 3,6 let švagrové dětem..
Když ale má hlídat děti, tak prostě řekne, že bude hlídat jenom našeho. .. jak celý den tak i na noc, když jsem nutně potřebovala do nemocnice i mimo to..
ALe švagrové si nevezme, prý si netroufá, že víc zlobí, a jsou víc na ni závislé..
To víte, že ji to určitě štve, ale spíš mi přijde že upřednostňuje jejich děti, ale prostě si je nevezme na hlídaní..
Nemůže tam být spíš to, že třeba vaše děti jsou víc na vás závislé a tchýně se bojí..
Na závěr neni to rýpaní, jenom zkušenost, jak je to u nás :wink:

no to bych brala, ale s manželem jsme ji hodněkrát říkali, ať přijde k nám, že tam budeme s ní, ať si malá na ní zvyká. Hádejte kolikrát tu byla :nevim:

kvaček
Extra třída :D 13492 příspěvků 10.06.11 12:54

Tak to jo.. to beru, ale zase se tchýně určitě nezastávám, jenom píšu, že u nás je to spíš tak, že malý od švagrové bez ní pláče a jednou jim prořval celé odpledne, tak už ho nechtějí.. Je hodně na ni vázaný…
Na druhou stranu toto taky nechápu, měla jsem to jako dítě a vím, že jsem kolikrát prořvala celý den, že mě babička nemá ráda :roll:

Ywett
Závislačka 4120 příspěvků 10.06.11 12:55

Moje tchýně tohle taky musela kdysi řešit. A souhlasím s ní, buď půjdou k babičce obě děti nebo žádné. Prý bylo chvilku dusno a pak prostě děti k babičce chodili míň, ale byl klid.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Witowská po StarDance podezřele obdivovala bříško kolegyně Písařovicové

Moderátorku České televize Danielu Písařovicovou (39) na poslední večer... číst dále >

Pryč s šedým a upršeným hnusem! Chci slunce a hranolky, kňourá Kopřivová

Podnikatelka a travellerka Veronika Kopřivová (27) trpí jako zvíře, chuděra.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Rodinu trápí rakovina tříleté dcery i plesnivý dům. Teď mají nové bydlení

Aby šestičlenná rodina neměla málo starostí se zchátralým domem plným plísní,... číst dále >

Nemoci u dětí často odrážejí atmosféru v rodině, říká lékařka

Dokud jsme zdraví, bereme to jako samozřejmost. Zpozorníme, až když je... číst dále >