Tchýně má zájem jen o jedno z mých dětí

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
MMK
19
2.11.21 14:40

Tchýně má zájem jen o jedno z mých dětí

Zdravím, mám takový dotaz a problém s tchýni. Mám dvě dcery (obě mají stejného tatínka :) ) starší chodí do první třídy a mladší má aktuálně rok. Tchýně by nejraději trávila čas jen s tou starší. Mají spolu hezký vztah, mezi mnou a tchýni to skřípe už od narození té starší dcery. Nemám ráda když mi někdo do něčeho kecá a organizuje mi dítě. Tchýně má podle mě pocit že vnučku (tu starší) vida málo.. už když byla malá tak furt prudila, že se musí vidět, aby u ní pak chtěla být a pod. Teď když je dcera starší s tím neprudi mě, ale rovnou se domlouva s dcerou.. takže ji navrhne ať s ní jede do Chorvatska na 14 dnů (od 1.9. kdy dcera nastupovala do první třídy :cert: :cert: ) a pod… a nebo ji říkala že ji odhlásí ze školky a může být u ní a pod. No moje nervy. O tu mladší ale zájem prakticky nemá. Takze teď když chtěla hlídat starší, tak já jsem mluvila o dvou dětech ona o jednom a nakonec jsem ji zavezla holky obě (na dvě hodiny + tam přišla ještě prababička) no zvládla to, všichni přežili, ale pak mi hned volala abych ji dala jen tu starší, že si ji vůbec neužila jak hlídala tu mladší. :cert: :cert: :cert: já nevím jak situaci řešit, já holky dělit nechci, je jasné že občas půjde do kina jen ta starší ale prostě k babičce je nemám v plánu posílat zvlášť. Ještě bych chtěla říct, že hlídání vlastně neprotřebuju, protože s holkama trávím čas ráda a když mi někdo vezme jen tu starší, tak mě to vlastně absolutně nepomůže. Ani jedna z dcer není nějak náročné dítě, ta starší je zlatíčko a mladší je takové vesele aktivní batole.. snažila jsem se vždycky aby mezi babickami nebyl rozdíl a když spala starší u mojí mamky tak pak u tchyne.. prostě jsem to střídala, ale teď teda preferuji mou rodinu, protože tam mají zájem o obě holky bych řekla stejně. Máte někdo tip co stím? Ideálně není tu někdo ve věku babičky co by mi poskytl svůj pohled na věc?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7880
2.11.21 14:42

Problém asi bude v tom, že ta mladší je ještě moc malá a hlídání není zrovna zábava jako s tou starší, ale je náročné a tak trochu o ničem.
Vzpomínám si, že moje dvě děti, mezi nimiž jsou necelé dva roky, mi často (obě!) babičky nechtěly hlídat zaráz a na vrub to šlo samozřejmě tomu mladšímu, který byl náročnější. Občas zejména tchyně předstírala hluchotu :-), když šlo o to, že jsem potřebovala hlídání pro oba nebo zejména pro toho mladšího, prostě nechtěla. Srovnalo se to časem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
65238
2.11.21 14:45

Hele, hlídat roční a 7lete je hodně velký rozdíl..i ji celkem chápu a ty bys mohla taky.. toyzr jedná za tvými zády s dcerou je ovšem jiná, to bych si s ní vyříkala hodně rychle

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
753
2.11.21 14:47

Moje tchýně nemá zájem ani o jedno ze svých vnoučat. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Ne vážně, malá je malá. Se starší si víc “užije” nemusí ji nonstop hlídat jako miminko. Podle mě to bude v poho až trošku mladší povyroste. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1981
2.11.21 14:47

Za me by sem ji rekla, ze bud obe nebo ani jedna..nevim, proc by mela jednu uprednostnovat, obe jsou jeji vnucky stejne..myslim, ze i ty deti to vnimaji, kort ta mladsi…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2299
2.11.21 14:52

Vidím podobné chování ve vlastní rodiče, ať ze strany svých rodičů nebo rodičů manžela, i když už to není tak markantní, jako bývalo. Stejně ale obě strany preferují hlavně nejstaršího vnuka, aktuálně 7 let. Prostřední holčička se narodila, když mu byly tři, tu téměř nikdo nehlídal, nikdo nevozil, vždy si brali staršího. Máme ještě třetího, cca 2,5 roku, toho teď už moje máma hlídá, když je třeba a děti jsou ve školce a ve škole, ale to tak posledního čtvrt roku. Manželovi rodiče si kolikrát na víkend berou jen nejstaršího, byl s nimi i týden na dovolené. Odůvodnění je, že malí jsou na mě hodně fixovaní a že by to nezvládli. Možná je stěžejní ta poslední věta, protože z ní není patrné, zda by to nezvládly děti (tak je to prezentováno) nebo prarodiče (to bude spíše blízko k pravdě). S menšími dětmi obvykle není taková zábava, vyžadují víc péčových úkonů, na které už kupa prarodičů nemá buňky nebo to dělat nechtějí (typu přebalování, hlídání krmení, uspávání,…), a tak se chtějí vídat jen s vnoučetem, které už je interaktivní, a vlastně to berou tak, že rodičům dělají dobro, protože jim přece pohlídají ALESPOŇ jedno dítě. Já bych asi na tchyni netlačila, snažila se neomezovat vztah s vnučkou (to se Ti může akorát blbě vrátit), a doufala, že až menší dítko bude větší, tak se o něj přirozeně začne také zajímat… Kamarádka to dlouho měla podobné a její tchyně se teď už věnuje oběma jejím dětem stejně. Jen se jí prostě nechtělo vynakládat péči o malé mrně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4193
2.11.21 15:03

Me rocni, taky nikdo nechtel hlidat. Srovnalo se ted kolem 3 let. Uz si sama rekne, ze chce jet se segrou k babi a dedovi. A ja uz hlasim, ze obe nebo nic. :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
334
2.11.21 15:05

Lehce podobný přístup znám od své mámy. Prvního syna si brala už od jeho +- 5 měsíců. Malá se narodila, když bylo synovi rok a půl. Malou do roku skoro nehlídala a chtěla si brát jen syna. Od roku měla oba párkrát, ale vždycky říkala, že s malou se to špatně zvládá, že je moc živá a chtěla si zase brát jen syna. Když bylo dcerce rok a půl, řekla jsem jí, že tam syn jezdit sám nebude, protože na malé bylo vidět, že je smutná, když syn odjížděl. Bylo jí to asi líto, ale vzala to, jak je.
Až bude malá starší, bude to také vnímat. Pak uvidíš, jak líto jí to je a budeš velmi rychle vědět, jak jí to říct. Klidně nečekej na to, až to bude vnímat a udělej to hned.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35435
2.11.21 15:11

Mylím, že když byl dceři rok (starší), tak ji tchyně taky nehlídala nějak intenzivně. Hlídat batole, je náročné.

Ono nejde jen o to, jak to pomůže tobě. Ale co to znamená pro dceru, být v kontatu s babičkou.

Nicméně podtranní domlouvání se s šestiletou dcerou je na hlavu. To bych si s ní promluvila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
143
2.11.21 15:16

Posilala bych bud obe, nebo ani jednu. Ani do kina samotnou navic. Nesnasim preferovani…znam to u dcer, znam to z vlastni zkusenosti. Babicce bych to rekla, jak to vidim, at je stul cisty. Je velmi pohodlne mit vztah pouze s ditetem, ktere je prarodici blizsi, tim se bohuzel nevytvori sance, aby poznala i to druhe a bude na vedlejsi koleji uz naporad.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10876
2.11.21 15:33
@romik0013 píše:
Za me by sem ji rekla, ze bud obe nebo ani jedna..nevim, proc by mela jednu uprednostnovat, obe jsou jeji vnucky stejne..myslim, ze i ty deti to vnimaji, kort ta mladsi…
@Zvonielka píše:
Posilala bych bud obe, nebo ani jednu. Ani do kina samotnou navic. Nesnasim preferovani…znam to u dcer, znam to z vlastni zkusenosti. Babicce bych to rekla, jak to vidim, at je stul cisty. Je velmi pohodlne mit vztah pouze s ditetem, ktere je prarodici blizsi, tim se bohuzel nevytvori sance, aby poznala i to druhe a bude na vedlejsi koleji uz naporad.

Evidentně vůbec nemáte páru o tom, jak pro staršího člověka to hlídání může být zahul. A znova si laskavě přečtěte kolik jim je let. 1 rok, je malej uslintanej uzlík na plinkach, který musí mít pořád pod dozorem, pořád s sebou tahat kočár a plnou tašku věci a pak máte 7 let. Kdy je to už malý soběstačný dospělý a jde s ním dělat cokoliv. Ano, když je to nutný, tak by mohla pohlídat obě, ale evidentně nezvládá péči o malýho a zároveň starost o staršího. A je to prarodič co hlídá, takže není jeho povinnost to zvládat. A nemá to nic společnýho s tím, že by to druhý neměla ráda.

Máte obě dvě VELMI omezený pohled na věc. A roční dítě opravdu nebude trpět tím, ze starší jde odpoledne k babičce, to je hovadina. A když babička chce vzít starší do kina, tak co by tam PROBOHA dělala s ročním miminkem? Jako myslete trochu ženský. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
71633
2.11.21 15:35

Šiš, to už tu bylo. Světe div se, někoho nebaví hlídat roční dítě. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
71633
2.11.21 15:36
@Zvonielka píše:

jasně, roční do kina. A až bude mladší 5, tak hezky nacpat i starší pubertačku do dětské herničky s babičkou :* :palec: :potlesk:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35435
2.11.21 15:37
@Zvonielka píše:

Nevidím důvod, proč by měla být starší bitá za to, že má ročního sourozence? Sestra nemá být koule na noze.

Proč by ji babička nemohla vzít do kina nebo sbírat listy do herbáře nebo co já vím?

Když byla ta starší roční, tak si taky zakladatelka nedávala na dlouhá hlídání.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35435
2.11.21 15:38
@Lama Lama píše: Šiš, to už tu bylo. Světe div se, někoho nebaví hlídat roční dítě. :nevim:

A hlavně zakladatelka zase vidí především sebe. „PRO MĚ to není žádná pomoc.“ A co to dává dceři nikoho nezajímá…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat