Tchýně mi domů vodí bývalou

8
1.6.18 09:18

Ahojte, potřebuji poradit. Už jsem zoufalá, s manželem bydlíme ve společné domácnosti s jeho rodiči.
Bohužel co je mi krajně nepříjemné, tchýně mi domů vodí jeho bývalku.
Přestávám se u nich cítit dobře a domov, který má pro mě být domovem, pocitem bezpečení a příjemnosti, se mění v peklo.
Jeho bývalka na mě není příjemná, nikdy nebyla. Od samého začátku vztahu ke mě byla až zlá. Pořád otravolala mého přítele i po jejich rozchodu a když jsem jí slušně poprosila, at to nedělá, poslala mě do prdele, stím že si bude dělat co chce.
Přestěhovali jsme se k jeho rodičům, já pustila svůj byt. Neměla jsem ani potuchy, že jeho matka se kamarádí a tahá si domů přesně tuto bývalku, která nám dělala ve vztahu zle.
Po tomto zjištění jsem prosila svého manžela, at si to nějak vyřídí snimi. Je to přece jeho vlastní matka a jeho bývalka. Scházet se přece mohou po cukrárnách a kavárnách, všude možně. Jenže maminka prohlásila, že je to zatím přece její dům a může si vodit snad koho chce. A bývalka ho ignorovala, též si dělá co chce. Nevím už co mám dělat.
Pospravovali jsme si celé patro a nemáme další peníze, nechat to tu ladem a jít někde jinde a zas investovat od nuly někde jinde.
Ale není mi tu příjemně, nechci se tu potkávat s bývalkou a nechci tu časem vychovávat ani svoje děti. Děsí mě představa, že moje vlastní děti se mě budou časem ptát " mami a co to tu chodí za tetu" a já jim odpovím, " to nic, to je teta se kterou tatínek spával 10 let přede mnou "…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10146
1.6.18 09:23
@Anoony píše:
Tchýně mi domů vodí bývalouAhojte, potřebuji poradit. Už jsem zoufalá, s manželem bydlíme ve společné domácnosti s jeho rodiči.
Bohužel co je mi krajně nepříjemné, tchýně mi domů vodí jeho bývalku.
Přestávám se u nich cítit dobře a domov, který má pro mě být domovem, pocitem bezpečení a příjemnosti, se mění v peklo.
Jeho bývalka na mě není příjemná, nikdy nebyla. Od samého začátku vztahu ke mě byla až zlá. Pořád otravolala mého přítele i po jejich rozchodu a když jsem jí slušně poprosila, at to nedělá, poslala mě do prdele, stím že si bude dělat co chce.
Přestěhovali jsme se k jeho rodičům, já pustila svůj byt. Neměla jsem ani potuchy, že jeho matka se kamarádí a tahá si domů přesně tuto bývalku, která nám dělala ve vztahu zle.
Po tomto zjištění jsem prosila svého manžela, at si to nějak vyřídí snimi. Je to přece jeho vlastní matka a jeho bývalka. Scházet se přece mohou po cukrárnách a kavárnách, všude možně. Jenže maminka prohlásila, že je to zatím přece její dům a může si vodit snad koho chce. A bývalka ho ignorovala, též si dělá co chce. Nevím už co mám dělat.
Pospravovali jsme si celé patro a nemáme další peníze, nechat to tu ladem a jít někde jinde a zas investovat od nuly někde jinde.
Ale není mi tu příjemně, nechci se tu potkávat s bývalkou a nechci tu časem vychovávat ani svoje děti. Děsí mě představa, že moje vlastní děti se mě budou časem ptát " mami a co to tu chodí za tetu" a já jim odpovím, " to nic, to je teta se kterou tatínek spával 10 let přede mnou …

To má maminka pravdu, že si může vodit koho chce. A vy máte společnou domácnost nebo jak to že potkáváš její návštěvy?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7361
1.6.18 09:24

Už tam do ničeho neinvestuj a koukejte se odsunout do pronájmu. Řešení to nemá. Tchyně Tě nemá ráda a našla si super způsob. Může časem zvviklat i manžela, že tamta byla lepší.
Můžeš zakázat pouze vstup do svého bytu, ale ne do bytu tchyně a na společný pozemek.
Prostě smůla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.6.18 09:24

@Anoony tyyjo tak to je gakt hnusný. A jak se k tomu staví manžel? V tomto případě by on měl být ten, kdo to bude řešit a doma si na matku dupne. Postaví se za tebe.
Vynaložené peníze na opravu.. to taky naštve. Tchýně tě asi mic nemusí, co? Protože někdo normální by toto nedělal. Viděla jsem toto v rodině, že se tchýně upnula na bývalku manželova bratra. A scházela se s ní a s tou novou nechtěla mít nic společného. Naštěstí ale bydleli každý jinde. Po pár letech to přešlo, ale zlou krev to rozhodně nadelalo.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
1.6.18 09:25

Ja bych udelala to same, popros mamku at se schazi s tvym byvalym, treba at jdou nekam do kavarny a ty tam s manzelem nahodou jdi taky :D

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
1.6.18 09:26

Zažila jsem něco podobného. Přijela jsem po celém dni z práce a u nás sedí bývalá vysmátá s čajem :mrgreen: Navíc měla tendenci řešit proč ještě nemáme děti a proč chceme jen 2 a pod. Až jsem se jednou fakt nas.ala (a to já jsem fakt hodně slachovací) a obula se do ní. Proč ještě ty děcka nemá sama, když je o pár let starší a ať si jich klidně naseká 5, ale ať se nestará, do čeho jí nic není. Řekla, že prý nemá s kým… Tak jsem jí rekla, že to možná bude mít svůj důvod. Od té doby mám klid a už tam snad ani nebyla. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Stejně jsme se nakonec odstěhovali a je to k nezaplacení.

• Citovat
  • Nahlásit
1.6.18 09:27

@Anoony Manželovi to taky vadí? Pokud se oba schodnete že jo tak se odstěhujte. Ona tchýně má právo si do vlastního domu vodit koho chce a tobě to může vadit jak chce. Chápu že tě to štve ale nic s tím nemůžeš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23017

Ty manželovi nevěříš? Tchýně si do svého opravdu může vodit koho chce a tobě do toho nic není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17035

Tvoje tchýně má pravdu. Je to její dům a ona má právo si tam vodit koho chce. Proč by jsi měla vykládat dětem s kým tvůj manžel spal? Prostě je to kamarádka babičky a šmitec. Zbytečně to hrotíš a děláš rozbroje. Já nějak nechápu, proč by po rozchodu musela povinně celá rodina přetrhat vazby. Byli spolu 10let. já taky chodím za svou bývalou tchýní, protože jsem se rozešla s jejím synem a ne s ní. Jenže nikoho ani nenapadlo, že by kvůli tomu měl prudit. Jestli ti vadí, tak ji ignoruj. Bavit se s ní nemusíš. Zbytečně si otravuješ život někým, kdo ti za to nestojí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7361
@Anonymní píše:
Ja bych udelala to same, popros mamku at se schazi s tvym byvalym, treba at jdou nekam do kavarny a ty tam s manzelem nahodou jdi taky :D

Ne, lepší by bylo dohodnout s bývalým (i za cenu zaplacení za to, byla by to možná i sranda), kdyby s bývalým přišli na návštěvu zakladatelky k nim domů. I ona si může zvát jakékoliv návštěvy. A hlavně, aby se potkali s tchyní. :pocitac:
Ale to je asi utopie. Já bych si to zařídit neuměla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9455
1.6.18 09:29
@Anoony píše:
Děsí mě představa, že moje vlastní děti se mě budou časem ptát " mami a co to tu chodí za tetu" a já jim odpovím, " to nic, to je teta se kterou tatínek spával 10 let přede mnou "…

nepřeháněj. kdyby se děti jednou ptaly, tak co je špatného na odpovědi „to je kamarádka vaší babičky“? :nevim: proč ti bývalka vadí, je to jenom bývalka, ne, nějaký důvod k tomu tvůj manžel měl? navíc nechodí ti za manželem, chodí za tchyní.

ale jinak jo, vícegenerační bydlení má své výhody, ale má i své nevýhody. to, že barák není jenom váš a že i tchánovci si do něj mohou přivést svoje přátele, kteří vám nemusí sednout, je právě jedna z těch nevýhod. jako chtít po tchyní, aby si své přátele nevodila domů, ale scházela se s nimi po cukrárnách, to mi přijde jako dost drzost. pokud je to pro vás opravdu nepřekousnutelný problém, asi si budete muset najít samostatné bydlení anebo aspoň současné bydlení uzpůsobit tak, aby návštěva v jedné rodině se nedotkla chodu rodiny druhé (dva samostatné byty, ideálně s vlastním vchodem).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1895
1.6.18 09:29

Odstěhovala bych se, bydlení s tchyní je normálně na palici a nekouká z toho nic dobrého, navíc pokud je to tchyně, která tě nemá ráda a dělá ti takové věci.
Raději bych oželela investované peníze než vztah a nervy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15058
1.6.18 09:31

Mně tedy přijde normální, že tchýně si zve k sobě domů osoby, které má ráda, být je to shodou okolností nějaká partnerova ex. Prostě si sednou, kamarádi se, tak co by si ji nepozvala domu :nevim:
Zakladatelko, brala bych to s nadhledem, nevím proč by ti tchýně nebo ex měla něco vysvětlovat. Do patra, které obyvss s partnerem, vám ji snad nevidí, ne??? (přestože je to její dům). Pokud ti ex nedělá vyloženě nějaké naschvály, pozdravila bych ji, pokud bychom se potkaly někde na chodbě a slus… Samozřejmě pokud ji partner taky ve slušnosti pozdraví a má hezký vztah s tebou…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7361
1.6.18 09:37

Ano, v případě, že se nemusíte potkat, to má dokonce horší vliv na tu bývalku. Protože pokud ten rozchod nenesla dobře, tak se tam chodí akorát týrat vzpomínkama a blokuje se pro další život.
Horší by bylo, kdyby vyvolávla nostalgii v manželovi.
To bych TRVALA na odstěhování do pronájmu. Však by to stačilo i dočasně - třeba na rok, než by to obě přešlo. Může to být i naschvál, zrovna tak nemusí.
Ale pokud je babka ráda, že syn bydlí doma, tak by se stejně měla zamýšlet i nad tím, kdyby jí syn řekl, že tahle návštěva už není nejlepší nápad, a že redukce četnosti by nebyla na škodu. Soudná matka se snaží synovi vyhovět. Nesoudná ne. Ale manžel by měl s matkou promluvit.
Ty nebuď hysterka a stav se k věci čelem. Tchyně i manžel by měli znát Tvůj názor, který pouze sdělíš, nebudeš vymáhat.
Ale budou informováni.
Když si Ty přivedeš nevítanou návštěvu, tak se to pravděpodobně také dozvíš. Můžeou ti to zcela zakázat? Ne. Ale řeknou Ti to.
To samé bych aplikovala směrem k nim. Ať ví. 2×, 3× bych to zopakovala, a pak bych hledala pronájem. Nekompromisně, pokud by mi to SKUTEČNĚ VELMI VADILO.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11819
1.6.18 09:38

https://www.databazeknih.cz/…-uzeny-26250

Souhlasim s tim, ze si tchyne muze zvat na navstevu koho chce. Pokud mate sve patro, tak se s navstevou prece vubec nemusis videt, ne?
Ale je to na bednu. Chyba je to bydleni v jejim dome :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama