Tchýně mi ničí život a žaludek

15.4.17 20:12

Tchýně mi ničí život a žaludek

Ahoj holky. Chtěla bych se s Vámi podělit o svůj příběh, jelikož už jsem zoufalá a bezradná. Před sedmi lety jsem poznala svého nýnějšího muže a než jsem se seznámila s jeho mámou, upozornil mě, že by se občas mohla chovat trošku „jinak“.Nebrala jsem to nijak vážně a když jsem ji poznala, připadala mi úžasná. Rozuměly jsme si, chodily občas na kávu, každý týden se navštevovaly, dokonce jsem ji vzala i na zkoušku svat. šatů, jelikož její dcera bydlí v Anglii a nechtěla jsem, aby o to byla ochuzena.Co návštěva, to básnila o vnoučeti, jasně, chápala jsem to, bude jí 60,manžel už má taky věk a já se koneckonců těšila také. Když se syn narodil a byly mu 3 měsíce, začalo peklo. Onemocněl mi táta rakovinou a já místo toho, abych si užívala mimča tak jsem byla neustále ve stresu a žila ve strachu. A ano, čekala bych i popdporu ze strany tchyně, ale ta kolem sebe začala kopat a pomlouvat mě před manželem, jaká jsem matka, že ji malého nedávám tak jak by si představovala, proč nenosí syn oblečení od nich a podobné nesmysly. Manžel se jí ptal, proč se tak ke mě najednou chová a ona? Řekla, že jsem jeho rodina a už ji nezajímám. Jela jsem k ní a chtěla si s ní vše vyříkat, ale dočkala jsem se výčitek typu, že ji chci ukrast syna a rozdělit je apod. A že věděla, že pod tou slupkou se skrývá někdo jiný. Nemusíme se milovat, stačí když se k sobě budeme chovat slušně, nikdy jsem Ti nechtěla dělat mámu…mám to pořad v uších. No a posledni rána byla ta, když tam manžel jel a ona mu řekla, že se na mě 5 let přetvařovala a dostávala si mě kam chtěla, protože ona o sobě ví, že je dobrá manipulátorka..Manžel už je na to zvyklý,20 let ho citově vydírá, ale jediné, co mi na to řekl je to, že je to jeho máma, co ma dělat. Takže ji navštěvuje s našim synem každých 14 dní na cca 4 hodiny a já mám stáhlý žaludek. Před týdnem manželovi tchán oznámil, že byla tchýni diagnostikována psych. porucha a léčí se, ale ja už ji za to všechno nemůžu ani vidět. Chtěla bych být flegmatik a brát ji jako nemocnou osobu, ale nejde to. Mrzí mě to, protože manžel je úžasný a jediné, co mě tíží je tohle..Díky, že jsem se mohla vypsat..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2595
15.4.17 20:28

Nejezdila bych tam a normálně ji ignorovala, hotovo. Ať jezdí manžel s děckem sám, i to tak dle popisu chápu. Aspoň máš čas pro sebe.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
486
15.4.17 20:33

Složitá situace. Že je matka tak trochu mimo bylo patrné zřejmě od začátku. A je jasné, že se těď kvůli její diagnóze nemusíš vrhat tchyni k nohám, že všechno dobrý a všechno zapomenuto. Pokud tam manžel chce jezdit, tak ať to dělá, je to jeho matka, ať už je jaká chce. Ale ty tam nejezdi. Zbytečně by to vířilo vody. Prostě zaujmi postoj mrtvého brouka, tenhle aspekt manželova života se tě nemusí týkat, pokud tě nenutí, abys jezdila s ním. Pokud tu ženskou nemusíš vídat, tak není důvod, abys měla stáhnutý žaludek. Prostě vždycky, když se manžel sebere a odjede, zajdi si na manikúru nebo ke kadeřníkovi nebo s kamarádkou na kafe (hlavně nemluvte o tchyni!) nebo dělej něco, co tě těší a nemysli na ni. Hodně štěstí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
11288
15.4.17 20:35

Ne, vážně není vaše povinnost o ni pečovat a vy hledat cesty jak se znovu propojit.

Nechte muže s potomky za ní jezdit a vy si na tu dobu naplánujte něco příjemného, čím budete pečovat o sebe.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.4.17 20:36
@Algera píše:
Složitá situace. Že je matka tak trochu mimo bylo patrné zřejmě od začátku. A je jasné, že se těď kvůli její diagnóze nemusíš vrhat tchyni k nohám, že všechno dobrý a všechno zapomenuto. Pokud tam manžel chce jezdit, tak ať to dělá, je to jeho matka, ať už je jaká chce. Ale ty tam nejezdi. Zbytečně by to vířilo vody. Prostě zaujmi postoj mrtvého brouka, tenhle aspekt manželova života se tě nemusí týkat, pokud tě nenutí, abys jezdila s ním. Pokud tu ženskou nemusíš vídat, tak není důvod, abys měla stáhnutý žaludek. Prostě vždycky, když se manžel sebere a odjede, zajdi si na manikúru nebo ke kadeřníkovi nebo s kamarádkou na kafe (hlavně nemluvte o tchyni!) nebo dělej něco, co tě těší a nemysli na ni. Hodně štěstí.

Děkuji, snažím se to takhle brát*

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama