Tchýně nejdřív dítě nesnášela, teď mu nadržuje

Anonymní
23.10.19 11:04

Tchýně nejdřív dítě nesnášela, teď mu nadržuje

Ahoj, chci se spíš jen tak vypsat z toho, co se u nás v rodině děje a poslechnout si jiné názory. Snacha (27 let) nechtěně otěhotněla se starším mužem (45 let), se kterým „tajně“ chodila půl roku. Jelikož bydlela se svou matkou - mojí tchýní, brzy si toho všimla a snacha musela s pravdou ven. Tchýně z toho samozřejmě byla na prášky a nikdy nezapomenu, jak mi řekla, že „se na toho bastarda ani netěší“. O tom jejím příteli se doma nemluvilo, pokud na něj řeč padla, tak opět měla jen posměšné připomínky, že je to starej vůl. Pokud řeč padla na to, že už brzy se mimčo narodí, nereagovala, nekomunikovala. Pak se dítě narodilo a najednou tchýně otočila o 180 stupňů. Najednou pomáhala dceři každý den, malou si brala a hrála si s ní x hodin, chodí s ní na procházky také na x hodin. Když přijede návštěva, hned bere malou do náručí a všem ji ukazuje a vychvaluje do nebes, co už malá umí - že jí to naučila ona, i když samozřejmě to většinou nikoho nezajímá (jak už to tak bývá). Jako já chápu, že lidi se mění a je dobře, že se začala chovat normálně, ale strašně mě dostalo to její původní sprosté chování a pak zničehonic taková změna. Snažíme se taky o miminko a možná se i trochu bojím toho, že bude nadržovat své prvorozené vnučce, která je už teď středobodem jejího vesmíru.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

354
23.10.19 11:11

Cože? 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
200
23.10.19 11:13

Svagrova, nie snacha :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.10.19 11:14
@amylon píše:
Cože? 8o

Já se v tom taky nejdřív ztrácela :lol: ale pak mě napadlo, že zakladatelka asi neví, co znamená snacha a mělo tam být svagrova :think: :lol:

Jinak zakladatelko, co jako chceš řešit? Buď se tchyně o vaše dítě bude zajímat nebo nebude. A ty se podle toho zařídíš no :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
238
23.10.19 11:15

Takže bys byla spokojenější, kdyby na malé flusala a dal ho častovala nepříjemnými jmény? Ještě nejsi ani těhotná, ale už víš, že to vaše nebude tchynin miláček. Přitom sama vidíš, že je schopna lásky i přes původní nenávist. Nemaluj čerta na zeď a pockej.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9012
23.10.19 11:18
@Anonymní píše:
Ahoj, chci se spíš jen tak vypsat z toho, co se u nás v rodině děje a poslechnout si jiné názory. Snacha (27 let) nechtěně otěhotněla se starším mužem (45 let), se kterým „tajně“ chodila půl roku. Jelikož bydlela se svou matkou - mojí tchýní, brzy si toho všimla a snacha musela s pravdou ven. Tchýně z toho samozřejmě byla na prášky a nikdy nezapomenu, jak mi řekla, že „se na toho bastarda ani netěší“. O tom jejím příteli se doma nemluvilo, pokud na něj řeč padla, tak opět měla jen posměšné připomínky, že je to starej vůl. Pokud řeč padla na to, že už brzy se mimčo narodí, nereagovala, nekomunikovala. Pak se dítě narodilo a najednou tchýně otočila o 180 stupňů. Najednou pomáhala dceři každý den, malou si brala a hrála si s ní x hodin, chodí s ní na procházky také na x hodin. Když přijede návštěva, hned bere malou do náručí a všem ji ukazuje a vychvaluje do nebes, co už malá umí - že jí to naučila ona, i když samozřejmě to většinou nikoho nezajímá (jak už to tak bývá). Jako já chápu, že lidi se mění a je dobře, že se začala chovat normálně, ale strašně mě dostalo to její původní sprosté chování a pak zničehonic taková změna.Snažíme se taky o miminko a možná se i trochu bojím toho, že bude nadržovat své prvorozené vnučce, která je už teď středobodem jejího vesmíru.

Ještě ani nemáte dítě a už žárlíš
:roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
315
23.10.19 11:22

Tak že babička změnila postoj po narození miminka, je celkem obvyklé. A je to moc dobře. A ty se hoď do pohody. Řešíš problém, který ještě zdaleka nenastal.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
23.10.19 11:22

Tak je trosku sproste jak se o vnucce vyjadrovala dokud byla v brisku.Ale podle meho to dopadlo tak jak melo. Kdyz ji pak videla doslo ji to.Je to jeji vnucka, nevinne dite :nevim: ale k dotazu nadrzovani proto pisu i anonyme.Muze se to stat.My tedy meli dite prvorozene. Ale tchyne nadrzuje diteti od dcery. Nekdo rekne, ze je to logicke.Pro me z manzelem je to hrozne. A ochladilo to vztahy mezi manzelem a jeho matkou.On nase deti miluje a to jak se jeho matka chova rozdilne k vnoucatum nese hodne tezce.Ja to tedy tusila predem. Delala rozdili i mezi manzelem a jeho sestrou.Ale uvas to byt nemusi. Zatim ma jednu vnucku tak si uziva ji.Az budete mit dite i vy.Tak uvidite jak bude delit svuj cas a lasku.

• Nahlásit
  • Citovat
4785
23.10.19 11:23

Snad si děláš dítě pro sebe a ne pro tchyni. No a i kdyby měla své první vnouce raději. Stejně s tím nic neuděláš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.10.19 11:37

No tak to je snad dobře, že babičce se to srovnalo v hlavě a vnučku miluje.

Obě babičky mého dítěte také mají mezi vnoučaty svého oblíbence. To už je asi taková babičkovská vada :lol: Správné mi to nepřipadá, ale určitě si z toho neškubu vlasy a ani to nijak neřeším. Jak asi taky :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
588
23.10.19 11:40

Tak pokud je normální, ze i matka může mít jedno své dítě jaksi raději než ostatni své děti, tak proč by to tak nemohlo být i u tchyně… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
23.10.19 11:45

Presne jak uz tu nekdo psal vyse, dite si preci neporizujes kvuli tchyni :cert: Ja mam taky tchyni k pohledani, zajimala
se o nas jen dokud jsme byli bez deti a meli cas s nimi kafickovat, naslibovala hory doly jak bude hlidat, a opak je pravdou… mela jsem si toho vic vsimat u svagrove a jejich deti, ale to si bezdetny clovek nevsimne… a co? Svoje deti miluju a s tchyni omezujeme kontakt ne vlastni vinou, kdyz je ji prednejsi cokoli nez vlastni deti a vnoucata… kdyby mela aspon to jedno preferovane, povazovala bych to za vyhru. Anonym prosim, nebo smazat.

• Nahlásit
  • Citovat
147
23.10.19 11:47

Přijde mi, že na švagrovou žárlíš :nevim: tchyně si asi pro svou dceru představovala lepšího partnera a proto z vnoučete nejdříve nebyla nadšená. To že po porodu otočila je v pořádku. V pořádku je i to že se chce před návštěvou pochlubit, je to přirozené a dělají to skoro všechny babičky. Jsou prostě pyšné na své vnoučátko. Nechápu proč řešíš protěžování miminka, když sami ještě žádné nemáte 8o to snad takto dopředu nemůžeš vědět jak se bude tchyně chovat. A i kdyby, miminko snad chcete kvůli sobě a ne kvůli tchyni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.10.19 11:48

Zafungoval babičkovský pud :grin: třeba když jí dáš prostor zafunguje i u vašeho budoucího dítěte… Tohle bych neřešila, víš jak, řeči se vedou, ale pak je to prostě úplně jinak :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
591
23.10.19 11:58

Nechápu jak si někdo může splést snachu se švagrovou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama