Tchýně nemá zájem - názory?

139
14.5.17 09:01

Tchýně nemá zájem - názory?

Ahojte, zajimal by me nazor spise mladych babicek jestli tady nejaka je, ale i tech co maji podobnou zkusenost.
Moje tchyne je jako zenska super, dokazu si s ni pokecat skoro o vsem a nikdy sem s ni nemela zadny konflikt. Nez se malej narodil, porad se ptala jak mi je, nadsene se mnou chodila po doktorech, kupovala mu vecicky atd. Ale ja se narodil najednou ztratila zajem :nevim: malymu je 7 mesicu, v kocarku ho mela 2krat, na navsteve byla asi 3krat. Nemela bych ji za zle ze ji to tolik nebere, preci jen je ji 45 a nedavno jeste mela male deti, te nejmladsi je 9, takze i chapu, ze si chce od tech prcki trochu odpocinout ale zarazi me spis to, ze si manzelovi porad stezuje jak uz maleho dlouho nevidela a pritom kdyz ji rekne ze neni problem aby si ho vzala do kocaru, domu, nebo prisla na navstevu tak mu odveti ze nema cas, ma spoustu prace atd. Ja osobne si myslim, ze jestli je z toho teda tak spatna ze ho nevidi tak tu hodnu tydne by si nekde najit mohla, zvlast kdyz bydli 5 minut od nas. Hrozne se pak divi, kdyz ji malej treba vidi v kocaru kdyz jdeme po meste a vubec na ni nereaguje :nevim:
Ale uplne nejvic me tedy vytaci ze s nim netravi zadny cas ale v praci chodi s telefon od jedne zenske k druhe a hrozne se s nim chlubi jaky ma krasny vnouce :think:
A nikdy sem ji ho neupirala, vzdycky mela moznost ho videt kdyz si rekla, i samy sme ji ho nabizeli. Je nam lito, ze ma malej jen jednu fungujici babicku, i kdyz je pravda ze ta mu zase vsechno vynahradi.
Jak mam jeji chovani chapat? Ma nekdo taky takovou babicku?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

5102
14.5.17 09:14

@Amy22 Je ještě mladá asi má svoje starosti a na tebe nemá pořád náladu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
139
14.5.17 09:16

@Marcam
Nezazlivam ji to. A hlavne nejde o me ale o maleho :think: kdyz nema cas a naladu tak at si ale nestezuje ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22512
14.5.17 09:17

@Amy22 jo, mám dvě. děti obě milujou, ale prostě mají i své zájmy. V kočáru ani jedno dítě tchýně nevozila, naši asi 4× obě děti dohromady. Jinak aby to nebylo špatně pochopeno - když jsme přijeli, tak obě babičky si s dětžma pohrály, chovaly… ale nehlídají, když jo, tak na chvilku a ne často. Nicméně se to malinko začíná obracet, ale děti jsou větší, víc ssi s nimi rozumí.. je jim 3,5 a 6,5 :-)
Na druhou stranu jsem ráda, že jsem od začátku zvyklá fungovat s dětma sama, bez babiček, dědečků i manžela. Ale neříkám, hlídání by sem tam biodlo, třeba s manžele jsme sami dva nebyli nikde večer 6.5roku :zed: nemluvě o tom, že bychom sami třeba vyrazili na víkend, to nehrozí.
Beru to tak, že babičky už mají svoje odchováno, mají své koníčky a zájmy, práci a chtějí si holt taky ještě užít života. Nejsou povinné hlídat. To tedy jen tak dodávám, vím, žes nic takového nepsala

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
5102
14.5.17 09:17

@Amy22 jsi proti ní dítě, takže nesud, alespon nějaký zájem má, tak to neřeš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
14.5.17 09:18

Moje tchyne si bere prcka az od dvou let, az se s nim da neco podnikat. Je teda starsi, ale mam pocit, ze mimina ji proste neberou. Jeste mne rekne, ze nejhezci cas dne je, kdyz deti spi. :mrgreen: Pokud mas aspon jednu fungujici babicku, tak bych to nebrala tragicky, jini nemaji ani to.

• Nahlásit
  • Citovat
21926
14.5.17 09:18

Mám je tchýni babičku a v životě se mnou do poradny nebo na nákup věciček nešla. Od narození má o syna zájem. Je v důchodu, ale nebydlí hned vedle.
Pokud jste byly takové kámošky, že jsinji brala i na gyndu, tak proč u ní nezazvoníš, že jdete na procházku, ať jde s vámi? Jestli třeba dělá na směny a má povinnosti k mladším dětem, tak se nedivím, že není žhavá do denního kontaktu. Prostě jí řekni, že se stavit může, kdykoliv bude mít čas a chuť. Ale nevnucovat se. Nebo jí zkus říct, že bys ráda jednou za týden chodila někam si orazit na hodinku nebo dvě, jestli by ti hlídala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7253
14.5.17 09:20

No, ze budes mozna blba snacha :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
14.5.17 09:24

Mám takovou mámu, měla mě brzy, takže byla taky mladá babička. Dnes je jí 50. Mám dva kluky, 6 a 3 roky a babičkuje u nás moje babička, prababička kluků… což by nevadilo, nijak mámu nenutím, ale zjišťuji, že se na nás vymlouvá lidem, že k nám musí, nebo že jde hlídat děti, aby někam nemusela atd… takže všichni si myslí, že se kdovijak zajímá, přitom naposledy u nás byla na tři hodiny před rokem :lol:. Ale ona byla taková i jako máma, u vás se třeba může babička ještě „chytnout“, až prcek povyroste.

• Nahlásit
  • Citovat
21926
14.5.17 09:29
@Bůča píše:
No, ze budes mozna blba snacha :mrgreen:

Nevyměnila jsi zas profilovku?! ;-)
Neuměj si to, holky, zorganizovat. Nebo babku baví být babka a chlubit se, to ostatní okolo je holt časově náročný.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29386
14.5.17 09:32

A co brání tobě, abys jí toho malého dovezla, máš to přece od ní taky 5 minut, ne?

Mám to podobně… dojít pro vnučku a pak ji odvést zpět je hodina navíc… kterou v pracovní dny člověk dost těžko hledá, když chodí vlastní děti do školy, školky a kroužků…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5102
14.5.17 09:37

@Amy22 věnuj se manželovi a dítěti, neřeš blbosti

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17372
14.5.17 09:40

@Amy22 To je jasne, sama ma jeste male dite, 9 let neni nic. Ty mas ted mimino, patrne jsi na rodicovske. Pochopis, az nastoupis do prace a budes litat mezi praci, skolkou, krouzky, domacnosti… Ze si stezuje, ze ho dlouho nevidela, bych brala jako povzdech, ze by ho rada vidala, ale neni cas, neni energie… Zkus se s ni domluvit, ze by jsi se za ni stavila na par minut ty. Ty mas casu neomezene, ty by jsi se mela snazit o kontakt. Opravdu to pochopis za cas.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
402
14.5.17 09:45

Co bych dala aspon za jednu hlídací babičku. A to bydlíme s moji mámou v jednom baráku. S kočárkem s první byla asi 2× a s druhou 1×. Tchyne zase porad hlida jen deti svagrove, nase nemela nikdy a nikdy s nima ani hodinku nebyla jen ona…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7253
14.5.17 09:54
@Russet píše:
Nevyměnila jsi zas profilovku?! ;-)
Neuměj si to, holky, zorganizovat. Nebo babku baví být babka a chlubit se, to ostatní okolo je holt časově náročný.

jojo, chtela jsem byt inkognito. :oops: ale prej je dobra, tak si ji chvilku necham :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama