Tchyne pujcila meho syna kamarádovi

Anonymní
3.7.21 23:28

Tchyne pujcila meho syna kamarádovi

Dobry den, naseho 5 leteho syna jsme dali pred dvema dny na hlidani „prazdniny“ ke tchyni. Ve zkratce: Dneska kdyz jsem prisel domu, tak me manzelka vypravela co maly u babicky zazil. Ze chytil rybu na jednom rybniku a ze mel velkou radost a ze si nasel nejakeho kamarada ve svem veku. Zahy jsem se dozvedel, ze tchyne pujcila naseho syna nejakemu svemu kamaradovi Petrovi a ze sly i s jeho synem a nasim synem na ryby. Nevim tedy jestli je to normalni, ale prijde me to divne, aby tchyne pujcovala naseho syna pro MĚ neznamemu cloveku. Jaky na to mate nazor? Nedej boze aby se synovi neco stalo jako. Kdo ma zodpovednost v teto situaci. Dekuji vam za rady a názory. :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
21514
3.7.21 23:34

No, tak dítě místo toho, aby se nudilo s babičkou, tak zažilo super odpoledne na rybách…Jestli s tím máš problém, tak se zajdi s dotyčným rodičem seznámit a zjisti, jestli máš důvěru k tomu, aby s ním tvůj syn trávil čas.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.7.21 23:36
@Janli píše:
No, tak dítě místo toho, aby se nudilo s babičkou, tak zažilo super odpoledne na rybách…Jestli s tím máš problém, tak se zajdi s dotyčným rodičem seznámit a zjisti, jestli máš důvěru k tomu, aby s ním tvůj syn trávil čas.
  • Citovat
  • Nahlásit
5353
3.7.21 23:38

Tak měla se zeptat… Já bych se třeba o syna na rybách s někým cizím bála, aby nespadl do vody. Nepustila bych ho jen tak s každým. Jinak bych to asi neřešila, ale zrovna ta voda… Řekla bych jí, že příště o tom chci vědět dopředu.

A jestli šli k mělké řece někde kilometr za barák… Tak by mi to nevadilo. Ale i tak bych ji požádala, ať se příště domluví dopředu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.7.21 23:40

Po zkusenosti, kdy jsme navstivili odbornika na detskou nohu, a pozdeji ho odsoudili za sexualni obtezovani deti a uchylku na nohy, uz bych cizimu cloveku dite nesverila. Takze ano, vadilo by mi to. Pokud bych nekomu dite hlidala, sla bych urcite s nima.

• Citovat
  • Nahlásit
988
3.7.21 23:41

I chlapi jsou hysterky? 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5353
3.7.21 23:44
@Anonymní píše:
Po zkusenosti, kdy jsme navstivili odbornika na detskou nohu, a pozdeji ho odsoudili za sexualni obtezovani deti a uchylku na nohy, uz bych cizimu cloveku dite nesverila. Takze ano, vadilo by mi to. Pokud bych nekomu dite hlidala, sla bych urcite s nima.

To nedáš už nikdy dítě na kroužek, na tábor, do školy, zakázeš mu chodit ke kamarádům? Čímž tedy nesnižuji to, že se tchýně měla zeptat…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.7.21 23:46

@Limi123 dam ho tam, kde budu mit lidi proverene. Urcite to nebude tak, ze ho poslu ven s clovekem, co neznam.

• Citovat
  • Nahlásit
3505
3.7.21 23:47
@Arboretka píše:
I chlapi jsou hysterky? 8o

Myslím, že to psala žena, ale bála se, že by byla narknuta z předpojatosti vůči tchýni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5353
3.7.21 23:49
@Anonymní píše:
@Limi123 dam ho tam, kde budu mit lidi proverene. Urcite to nebude tak, ze ho poslu ven s clovekem, co neznam.

Jak chceš prověřit vedoucího kroužku, vedoucího tábora, otce od spolužáka? Úchyla jen tak nepoznáš, mrkni na toho vedoucího v dokumentu V síti.

Jinak ještě abych to rozvedla:

Pokud by moje mamka nebo sestra dala syna s někým na výlet bez mého vědomí, tak by mi to nevadilo, protože vím, že by ho neohrozili (nejprve by vyhodnotili nebezpečnost aktivity i spolehlivost hlídače).

Pokud by to udělal někdo, u koho vím, že vyhodnocuje rizika odlišně od toho, jak je vyhodnocuji já, tak by mi to vadilo.

Příspěvek upraven 03.07.21 v 23:50

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3505
3.7.21 23:49

Mně by to ale taky vadilo. Chci vědět s kým je moje dítě a kdo na něj dohlíží.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4290
3.7.21 23:52

Pokud budu mít důvěru ve tchyni, budu mít i důvěru v tom, jak rozhoduje o pohybu dítěte, kdy je u ní. Tedy bych v takovém případě předpokládala, že dotyčná osoba je důvěryhodná a odpovědná co se pobytu u vody týče. Jestliže však důvěra v tchyni není, pak není ani v tom, koho volí jako společnost pro dítě. Dle tvého popisu bych řekla, že jsi někde v druhé kategorii a tvůj pohled na věc je ovlivněn tím, že tchyni asi moc nemusíš z hlediska odpovědnosti při péči o Vaše dítě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5353
3.7.21 23:52
@Anonymní píše:

Ještě jsem to rozvedla v příspěvku níže. Jsou lidé, jimž důvěřuji, že rizika vyhodnotí stejně jako já. A pak jsou lidé, jimž v tomto nedůvěřuji. Od toho by se odvíjelo, jestli by mi to vadilo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.7.21 23:54

@Limi123 jsem z dediny, mame tu mistni tabory i krouzky, delaji to lide, co znam. Taky hodne dela vek, v 5 letech se budu bat vic nez v 10 letech atd. Myslim, ze to riziko se da pomerne slusne snizit. Bohuzel tim, ze ta zkusenost je osobni, proste uz ta neduvera tady bude vetsi :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
759
3.7.21 23:57

Mně by to teda taky nebylo příjemné. Kdyby šla babička s nimi, tak ani neceknu, ale nelíbilo by se mi, že syna pustila samotného v podstatě s cizími lidmi. Osobně bych se proti tomu ohradila dost. Zodpovědnost za něj měla babička, ne nějaký pán.

Na druhou stranu je fajn, že syn si našel nového kamaráda. S jeho rodiči bych se seznámila osobně. Třeba se skamarádíte taky a už nebudou cizí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat