Reklama

Tchyně říká:"MY" budeme mít miminko....

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

ivca.konik
Kecalka 116 příspěvků 03.11.08 07:21
Tchyně říká:"MY" budeme mít miminko....

Ahojky, tak nevím, jestli jen nejsem přecitlivělá, ale moje tchýně mluví o našem budoucím miminku, že je „naše“ (ve smyslu její), v prvních měsících těhu jsem měla pocit, že by snad byla radši, kdybych při porodu umřela a ona si naší holčičku mohla vychovat podle svého. Fakt to nesnáším, vím, že je to její první vnouče, ona sama děti mít dlouho nemohla, manža říkal, že on je nejspíš adoptovaný, ač mu o tom nikdy ona sama neřekla. Nicméně vždy si přála holčičku, když si mě manžel našel, tak se snažila mě všemožně k sobě připoutat (a odpoutat mě od mojí mamky veškerými možnými prostředky, pomlouvala jí atd.), když jsem to neakceptovala, tak začala vydírat tím, jak moje mamka má ještě manžela, má vnoučata od mých sourozenců a ona chudák vdova..... Jako bych za to mohla já nebo můj manžel. Bohužel s ní bydlíme v jednom domě a já mám stále větší pocit, že to nemůže fungovat. Podotýkám, že dům patří manželovi a ne tchýni. Už jsem jí jasně dala najevo, že domácnost ve třech dospělých lidech nemůže fungovat, ať si tedy hledí jen svého prostoru, má ho stejně velký jako my, např. mi chodila do našeho bytu věšet prádlo, když jsme nebyli doma a náhodou doprala pračka, nebo když jsem šla do práce a neměla čas už opláchnout dva hrnky ve dřezu, tak je umyla, než jsem přišla z práce, ač o nich nemohla jinak vědět, než že se vlastně „vloupala“ do našeho soukromého prostoru. Tak jsem jí řekla, že tam nemá co dělat, pokud tam nejsme my, urazila se, že jako ona je ta hodná a o co mi vlastně jde. jenže já nepotřebuju, aby mi někdo lozil po bytě a hmatal na skříně, jestli tam není prach. No tak od té doby sem jen tak nepřijde. Bohuže se bojím, že toto skončí, až se malá narodí, jelikož ona bude mít přece právo sem chodit, že. Nevím, jak tohle skončí, ale už začínám magořit, nechci mít dítě se svou tchýní, ale se svým manželem!!!!!!!

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Flyingfrog
Extra třída :D 12098 příspěvků 03.11.08 07:47

Ivčo: S manželem jsi o tom mluvila? Co ti vadí a jak ona se chová a že tohle není možné?
Kámen úrazu je i to, že bydlíte společně. Navíc co mi tak vyplývá, tak oba na sobě budou trochu závislí :-/
Fakt zkus o tom mluvit.
A taky nemáte třeba svůj vchod? Vyměnit zámek, aby tam nechodila (pro jistotu i takhle dopředu, než se mimís narodí).

petrax77
Ukecaná baba ;) 1687 příspěvků 03.11.08 07:49

Ahoj,

je mi líto, v jaké jsi situaci. V obdobné byla má kamarádka - bydleli s tchýní v jednom bytě - co se jim narodil první syn. Plánovali stavět, tak si říkala, že to vydrží. Nakonec to ale už vydržet nešlo, tak než postavili, odstěhovali se do podnájmu.

Bylo to fakt hrozné - chodila do jejich pokoje, když malý zaplakal a kamarádka s ním byla v pokoji, tak tchýně tam hned vtrhla, co se jako děje a že jde pohoupat. Když malý v pokoji spal a kamarádka byla např. v obýváku, tak tam zase chodila bez dovolení kontrolovat, jestli malý spí… Nakonec vypukly hádky a spory. Kamarádka docílila toho, že bez zaklepání a dovolení do jejich pokoje nevstoupí. Ale stejně to bylo hrozné soužití. Kamarádka to řešila tak, že se snažila být jen minimálně doma. Po cca půl roce to tedy vyřešili podnájmem.

Musím podotknout, že před tím společným bydlením s ní měla perfektní vztah. Ale tímhle se vztah totálně podělal a do dneška (jsou to 3 roky) se to mezi nima nesrovnalo. Když nemusí, tak k ní nejede, děti raději pošle jen s manželem. A taky to kamarádku dost mrzelo. A do dneška ji trápí pocit, že když se první syn narodil, tak to chvílema vypadalo, že má dvě matky - jednu schopnou babičku a jednu neschopnou matku :cry:

Takže moje rada zní - musíš to vyřešit tak, abyste žili samostatně. Narozením malého to bude jenom horší!

Nechci strašit, ale jen píšu, co se stalo v mém blízkém okolí :cry: Samozřejmě ale znám i případy, kdy rodina bydlí s tchánovcema v jednom domě, mají zcela oddělené prostory a prostě neexistuje, že by si k sobě „jen tak“ chodili. Chodí vyloženě jen na návštěvu. Nicméně i u nich jsou tyto návštěvy, poté co se narodily děti, na denním pořádku.

prdísek
Kecalka 388 příspěvků 03.11.08 07:57

Ivco: vím, že to není tak jednoduché, ale musíte stanovit pravidla dřív než se mimi narodí. Dneska sehnat bydlení není jen tak, takže prostě bydlet budete spolu, ale každý po svém. Musíš si s tchýní promluvit co nejdřív a bylo by dobré, aby manža stál při tobě a podporoval tvé návrhy. Ona bude maminka chvilku uražená, ale uvidíš, že to zkousne.
Já sama měla s bývalými tchánovci stejné problémy, bydleli jsme sice samy, ale pro ně nebyl problém kdykoliv chtěli vidět děti, přijet, takže se mi stávalo, že když jsme se přihnala z práce, tak tus dětma seděli a měla jsem je tu pořád. K řešení jsem se odhodlala až potom co dělali furt to samé, i když už sem byla rozvedená s jejich synem. Prostě měli klíče od bytu a chodili sem jak domu. Stálo mě to strašnou spoustu nervů a sil, ale musela jsem tomu udělat přítrž.

Milli
Extra třída :D 14079 příspěvků 03.11.08 08:04

Jsem taky pro radikální řešení a to hlavně před porodem! Důležité je, aby tě podpořil partner. Jak říká moje babička - první je manželka, pak až matka. A ta ví, o čem mluví, sama jsem to u ní zažila a neměla to fakt lehký.
Já měla po porodu zase pocit, že mi tchýně naznačuje: díky, že jsi nám kluka porodila, ale teď už bys mohla jít, já se o něj postarám líp. Bydlíme pár km dál, ale to jí nic nebrání v častých návštěvách, kterým říkám inspekce. Už se těším, až začne Matýsek chodit do školky, snad bude trochu klid.
Takže přeju pevný nervy a hodně rychlé řešení. Nejlíp samostatný vchod, nebo jen dveře s koulí místo kliky.

Milli
Extra třída :D 14079 příspěvků 03.11.08 08:06

Ještě jedna veselá historka - tchýně přestala říkat my budeme mít miminko po té, co jsem jí před hromadou příbuzenstva řekla: snad my! (ukázala jsem na sebe a manžela) budeme mít miminko. Pokud jsem se dobře dívala, u jeho výroby jste nebyla! Zrudla jako rajče, trochu se durdila, ale všechny to dost pobavilo a byl klid. Od té doby to bylo: mladí budou mít, nebo syn bude mít.

ivca.konik
Kecalka 116 příspěvků 03.11.08 08:31

Díky za tipy, bohužel samostatné bydlení nemůžeme mít, dům je manžela, platí na něj hypotéku, jelikož jeho rodiče si nadělali dluhy z podnikání a zastavili dům, nicméně on to dokázal zachránit, jenže se na 15 let zadlužil, tchýně to bohužel bere stále tak, že bydlíme v „jejím“, i když je to po právní stránce manželův dům. Do našeho bytu chodíme kolem jejích prostor, mezi nimi jsou pouize šoupačky z důvodu nedostatku místa, ale vážně jsme uvažovali nad vlastním vchodem, aspoň na jaře. Hrozně mi vadí že když jdu dolů, tak hned slyším větu „jsi to ty?“ (a kdo asi, pane bože) a taky "kam jdeš? (co je jí do toho), když se vrátíme, tak se hned ptá, kde jsme byli. Nejde se jí vyhnout. Taky špicluje, že když jsem na RT, tak vstávám (proboha) až v osm hodin, když chci někam jít, tak mi říká, že mě tam odveze, ale takovým přikazujícím stylem (přitom já netoužím po ničem jiném, než se pěkně projít) a to se mi hend naježí chlupy. Nébo je dole na chodbě regulace topení a ona mi milostivě dovolila, že si to můžu zapnout, když mi bude zima (to je snad samozřejmý, když tady bydlím, tak si můžui zapnout topení, aniž by mi to dovolovala). Prostě si stále hraje na paní domu.

Romik
Ukecaná baba ;) 1837 příspěvků 03.11.08 08:33

Ivčo, souhlasím s tím, co tu psaly už ostatní holky. Pokud to vaše situace dovoluje, tak bych se odstěhovala a pokud to nejde, tak společně s manželem si s tchýní promluvit a stanovit jasná pravidla pro obě strany.
Jo, jo, tchýně to je věčné téma. Ta moje mi řekla, když jsem oznamovala druhé těhotenství: „Doufám, že teď už to konečně bude ten MŮJ vysněnej chlapeček.“ Při každé návštěvě nezapomene minimálně 5× říct mojí starší dceři, že si jí odveze domů a budou od teď bydlet spolu. Otevírá se mi kudla v kapse!
Přeju, abyste to vyřešili co nejlíp!
 Romana

""http://b3.li­lypie.com/aUg3p2/­.png:http://b3.lilypie.com/aUg3p2/.png

""http://b1.li­lypie.com/ahMIp2/­.png:http://b1.lilypie.com/ahMIp2/.png

Milli
Extra třída :D 14079 příspěvků 03.11.08 09:02

Romik - nemáme náhodou stejnou tchýni? Moje zase říká synovi, že až se narodí miminko, tak na něj nebudu mít čas a ona si ho bude brát k sobě, aby mu to nebylo líto. No a její první reakce na druhé těhu bylo ať se nachystáme, že Matýsek bude hrozně žárlit, protože její kluci na sebe přece žárlili. Jo a ať nepočítám s tím, že to bude holka, já prostě budu mít jen kluky jako ona!

vranecka
Závislačka 2661 příspěvků 03.11.08 09:10

Ivčo. Já bydlela s tchánovcema 8let. Už oba zemřeli. A nikdy bych nevěřila, že to řeknu, ale fakt mi tu někdy chybí. A nebylo to jednoduché. Těch otázek (kam jdeš, kdy přijdeš, kde jsi byl, co jsi tam dělal, kdo to volal) se asi nezbavíš. Ti co zůstanou s rodičema jsou pro ně asi pořád děti, které se musí kontrolovat. :roll: :roll: :D :D Taky mě to někdy dokázalo rozpálit do běla. Ale fakt to chce od začátku si určit jasná pravidla, ale neměla bys to říkat ty, ale tvůj manžel. Od něj to určitě máma vezme líp (zase vlastní zkušenost). Tak přeju pevnné nervy. :wink: Vím, že to není jednoduché.

ivca.konik
Kecalka 116 příspěvků 03.11.08 09:11

Romik: Tak já jsem stále jen slyšela, že doufá, že to bude holčička a to opakovala několikrát, až jsem se jí zeptala, jestli když to bude kluk, tak ho mám jít po porodu utopit či co… Asi na mě působily ty hormony, ale fakt mě to s… :lol:

Verrunka
Zasloužilá kecalka 644 příspěvků 03.11.08 09:24

:D Tak tos jí ale odpověděla dobře :wink: Co ti na tohle řekla?

Moje tchýně zase byla taková, že celé těhulkovství opakovala pořád dokola, jak se těší na mimísko, že bude chodit vozit kočárek (bydlíme v jednom městě)´, že už se nemůže dočkat, že doufá, že nebude ruhá babička (myslela tím až za mojí mamkou)… pak najednou přišlo to, že doufá, že jí nebudeme říkat babičko… to už mi přišlo divný… pak jsem pochopila… přišla 2× do porodnice, pak když jsme slavili Elišky 0,5 rok, pak když jsme slavili rok. To je vše.
Zase na druhou stranu si nestěžuju, nikdo mi do ničeho nekecá. Ale mrzí mě, že moje máma, která bydlí od nás nějakých 40 km k nám jezdí a ona, která to má pěšky 15 minut ne. Eliška jí skoro nezná. Když jí vidí, reaguje na ní jako na kohokoliv cizího.

Adriane
Kecalka 440 příspěvků 03.11.08 09:49

Trochu mi to připomíná mou babičku, tchyni mojí mamky.
Když jsme byly se sestrou malé, bydleli jsme s našimi dole a babička nahoře v rodinném domečku. Babička neustále chodila k nám domu, když tam nikdo nebyl a věšila či sbírala či žehlila prádlo, myla nádobí a pod. Dokonce jim chodila hlídat jestli už jim přišel gauč do nábytku co si objednali, mamka ji vždy důrazně řekla že si to nepřeje, ale ona si dělala co chtěla dál. Když se na chodbě potkali pořád se ptala „Jdeš věšet prádlo?“ když šla s košem vypraného prádla. Vztahy se zhoršili a tak vyměnili u dveří kliku za kouli a chodili s klíčem. Nakonec to přineslo problémy se zabouchnutým klíčem. Vztahy nejsou nic moc doteď.

Ale na druhou stranu to mělo pro mamku plus když jsme byli nemocné, že pohlídala a mamka mohla chodit do práce. To je dnes velká výhoda

Tak rada zní, pořiďte si ten vlastní vchod a stanovte si pravidla.
Snad ti společné bydlení časem přijde někdy i vhod.

Romik
Ukecaná baba ;) 1837 příspěvků 03.11.08 09:56

Milli: tvoje tchýně taky nemá rozum, co? Říkat malému klukovi, že na něj nebude mít máma čas kvůli miminku, to je fakt hustý. Mrkni na metřík, jak dopadl ten „JEJÍ“ vysněný chlapeček :lol:

Ivčo: já jsem taky vysazená na to, jak si někdo (nejlépe tchýně) vybírá pohlaví. Já jsem šťastná, že mám dvě zdravé děti a pohlaví fakt neřeším.
 R.

""http://b3.li­lypie.com/aUg3p2/­.png:http://b3.lilypie.com/aUg3p2/.png

""http://b1.li­lypie.com/ahMIp2/­.png:http://b1.lilypie.com/ahMIp2/.png

rommikk
Závislačka 3691 příspěvků 05.11.08 12:21
Verrunka píše: :D Tak tos jí ale odpověděla dobře :wink: Co ti na tohle řekla?Moje tchýně zase byla taková, že celé těhulkovství opakovala pořád dokola, jak se těší na mimísko, že bude chodit vozit kočárek (bydlíme v jednom městě)´, že už se nemůže dočkat, že doufá, že nebude ruhá babička (myslela tím až za mojí mamkou)… pak najednou přišlo to, že doufá, že jí nebudeme říkat babičko… to už mi přišlo divný… pak jsem pochopila… přišla 2× do porodnice, pak když jsme slavili Elišky 0,5 rok, pak když jsme slavili rok. To je vše.
Zase na druhou stranu si nestěžuju, nikdo mi do ničeho nekecá. Ale mrzí mě, že moje máma, která bydlí od nás nějakých 40 km k nám jezdí a ona, která to má pěšky 15 minut ne. Eliška jí skoro nezná. Když jí vidí, reaguje na ní jako na kohokoliv cizího.

Jé, tak moje tchýně je taky taková :-), byla u nás, když se Nelinka narodila tak týden po tom,co nás pustily z porodnice. Nelince je 14měsíců, když jí vidí, tak přesně, chová se k ní, jako ke každému jinému cizímu člověku :-). jenže moje tchýně, pak volá manželovi, jak se jí po Neli stýská, sakra, tak proč nepřijde? Bydlí od nás asi tak 100 kroků.., zase nocit babi vnoučátko, aby se pokochala fakt nehodlám, jeslti jí má ráda, tak může přijít, je zdravá a nohy jí teda slouží dobře!

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

„Církev a LGBT? Prohraná bitva, snad gayové povstanou,“ říká církevní teolog

O Istanbulské úmluvě veřejně nikdo moc nemluvil, téměř bez povšimnutí zůstalo... číst dále >

Nejhlubší dno, ultralevice zneuctila mši: Ovčáček se pustil do mluvčího z UK

Aktivistka Aneta Petani protestem proti představitelům církve spustila... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >