Tchýně rozhoda bez našeho souhlasu.

Anonymní
22.7.20 12:28

Tchýně rozhoda bez našeho souhlasu.

Holky musím se vypsat, jsem totálně vytočená a nevím jak se mám zachovat, úplně se to ve mě pere. Matka mého přítele nám včera volala, aby jsme začali předělávat naši ložnici na studentský pokoj pro mladší sestru muže. Úplně takhle v klidu a bez nějakého zeptání nám to oznámila a ještě dodala, že doufá, že se nebudeme cukat, protože slečna se už těší. Já jsem z toho přístupu úplně vedle. Ony žijí nějaké dvě a půl hodiny cesty autem, ale zde mají vzdálenější rodinu a minimálně dvakrát za rok sem jezdí za nimi. V léte klidně na dva týdny. Jezdili sem vždy, proto jsme se také s přítelem poznali. Dříve ty vztahy byly dobré, když přijely přišly na návštěvu, jeli jsme na spoečný výet a často jsme jezdili my k nim. Problémy u matky přítele nastaly, když se stala od nás babičkou. Od té doby se kolikrát ani neozve, že jsou tady, když chceme, aby děti videly babičku musíme jet tam a stejně si s nima vůbec nehraje, jen si stěžuje a fňuká, že nemá peníze. Ani jednou děti nehlídala a to mají dva a pět. Tohle všechno jsem překousla, je mi to líto hlavně kvůli chlapovi, vím, že ho to mrzí, ale tak jsou horší věci a jsou i horší tchýně. Zase alespoň máme klid. To jsem ale netušila, co nás čeká. Věděli jsme, že sem slečna nastupuje na střední školu a měla žít u příbuzných. Je to taková škola, která je v každém městě i tam u nich, ale ona chtěla sem, což chápu. Doma s mámou se moc nesnese a těší se na to. S ní máme skvělé vztahy, často volá, kolikrát už přijela i sama, když je zde u příbuzenstva, na rozdíl od její matky přijde, má moc ráda naše děti. Když to jde bereme ji na výlet a prostě s tou problém nemám, je to fajn holka. To ale ještě neznamená, že budu úplně nadšená, že u nás bude bydlet. Tam kam měla jít se změily teď podmínky a prý se to nehodí, tak panimáma vymyslela tuhle variantu, bez toho, aby se nás na cokoliv zeptala. Podle ní máme velký byt(klasický třípokoják plus kuchyň) a mám být ještě ráda, že nám prý hoka bude pomáhat s dětmi. Já to nechápu a nevím co mám dělat, chlap je z toho vedle, řekl jí svoje, to je ale zbytečný, jen se urazí a začne na mě nasazovat, že se změnil, co je se mnou. Vubec nevidí, že takhle se to nedělá. To, že bude peklo, pokud to nedovolíme a bude nás všude pomlouvat, to nám je tak trošku jedno, naštěstí je daleko, ale je nám líto slečny, ona sem chce jít, je zde přijatá a na intru místo prý není. Vím, není to náš problém, ale je mi jí líto, na druhou stranu jsme zvyklí na to svoje, máme dvě malé děti, muž hodně v práci, no já nevím, co dělat. Hlavně mi to vadí z principu, co ona si vůbec dovoluje. Co by jste dělaly vy?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

15727
22.7.20 12:37

Kdyby bylo nejhůř a jinak to nešlo, vzala bych tam holku bydlet, dokud se neuvolní místo na intru, ale postel by dostala k dětem do pokojíčku. Žádný zařizování vlastního pokoje a tchýni bych vyčíslila stravný, inkaso a nájem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4476
22.7.20 12:38

Tak pokud je to váš byt, tak si může poroučet co chce, ale má smůlu :D A pak at si klidně tluče pěstičkama do čeho chce. Jako pokud je to opravdu pro vás nepřijatelné, tak bych to vyřešil jasným ne a ať se zařídí jinak.

Ale pokud s tou mladou máte dobrý vztah, tak na nějaký čas to nemusí být úplně špatný. Předpokládám, že by vám něco platila a máte hlídací tetičku vždycky po ruce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13923
22.7.20 12:40

Ty jo, tohle bych nezkousla. Není možnost najít švagrové k pronájmu nějaký pokoj a přispívat ji rozdíl mezi cenou intru a tím nájmem? Třípokojový být je pro vaši rodinu akorát. Ale mít tam natrvalo třetí dospělou osobu nejde. A zkusila bych znova i ten intr. Může se místo uvolnit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
250
22.7.20 12:41

Přítel by měl s matku probrat, kolik bude přispívat na stravu a energie, když u vás bude její dcera bydlet. Jak psala @Janli, holčině bych dala postel do dětského pokoje, než se uvolní místo na intru nebo půjde k druhým příbuzným.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
754
22.7.20 12:41

Pokud mate s mladou dobry vztah, domluvte se primo s ni. Ze ji zklamat nechcete, ale na spolecne bydleni nemate prostory. At si zacne hledat bydleni- napr spolu s jinymi studenty, mezitim se take muze uvolnit intr a definujte prechodnou dobu, ktera je pro vas akceptovatelna, kdy muze zustat u vas.

Tchyni bych dala jasne najevo, ze se vam jeji jednani prici, nicmene to nema moc cenu. Bude to typ cloveka, ktery zadne vysvetlovani poslouchat nebude.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14691
22.7.20 12:42

Silnější pes mr. dá, a holt kalhoty v přítelově rodině nenosí on, ani ty, ale matinka…prostě argument, že máte nějakej nastavenej režim fungování rodiny a výchovy a do toho režimu novej teenager nezapadá…jiná věc by ale byla, kdyby vám přítelova rodina pomohla finančně, ať už přímo či nepřímo, k bytu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2009
22.7.20 12:43

Já bych to nedovolila. Mám ráda své soukromí. Taky často jezdíme na návštěvy, klidně na pár týdnů, ale pak už se zase těším na ten svůj klid a pohodlí. Tohle si musí vyřešit rodiče té dívky, ale ne tak, že ji bez domluvy šoupnou k vám. Že není místo na intru není vaše starost. 3 pokojový byt už je tak akorát, spíš menší, pro 4 členou rodinu, natož ještě přijít o jeden pokoj. Na nějakou přechodnou dobu (ale už s nějakým jasným plánem, kam by šla bydlet dál) bych ložnici uvolnila, ale tak jak je. Nevidím jediný důvod proč byste měli něco předělávat a už vůbec ne s takovým přístupem a drzostí tchýně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14691
22.7.20 12:43
@Capretta píše:
Pokud mate s mladou dobry vztah, domluvte se primo s ni. Ze ji zklamat nechcete, ale na spolecne bydleni nemate prostory. At si zacne hledat bydleni- napr spolu s jinymi studenty, mezitim se take muze uvolnit intr a definujte prechodnou dobu, ktera je pro vas akceptovatelna, kdy muze zustat u vas.Tchyni bych dala jasne najevo, ze se vam jeji jednani prici, nicmene to nema moc cenu. Bude to typ cloveka, ktery zadne vysvetlovani poslouchat nebude.

ale bude, jen musí mít přítel koule na to jí to jasně sdělit i s rizikem, že matinka bude dotčená a lováskovat syna o něco míň

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
46
22.7.20 12:44

Ne, urcite ne. Holky je mi lito, ta to zle nemysli, kazdopadne zaridit ji pokoj misto VASI loznice ve VASEM byte, kdyz si tchyne piskne? Co to je za zpusob :nevim:
Normalne bych ji narovinu rekla, ze proste ne. Ze byt je tak akorat pro vas. A kdyby nebylo zadne jine reseni (jako ji poslat na intr), tak ji dat postel k detem do pokojiku a vyzadovat po tchyni „vyzivne“. Preji hodne stesti, chapu ze to neni vubec lehka situace.. :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
33122
22.7.20 12:46

Tak nedovolila bych to..3pokojáč s dvěma dětma je normální velikost. Tchýni bych to sdělila ale se slečnou si promluvila osobně. Že ji máte rádi a všechno, ale že místo není, určitě ne na delší dobu, že ať si hledá podnájem studentský a zažádá intr, dokud se neuvolní. Případně je to starost její matky, až ji zaplatí nájem v nějaké garsonce..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50979
22.7.20 12:46

A dál to vymyslela jak? Kdo vše bude financovat? Jí bych vyčíslila kolik za bydlení a stravu chcete vy? To je tam tolik místa? Jako první byh řekla částku a že nejde aby měl celý pokoj pro sebe ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17391
22.7.20 12:55

Bych tchyni poslala nekam, loznice bych se nevzdavala. Si jako představuje ze k vam nakybluje pubertacku, vsichne se z toho potentujou a vy pudete spat na gauc nebo co? Vzala bych ji na chvili, dala do dětského pokoje nebo at spi v obyvaku a chtela po tchyni penize, protoze holka taky neco proji, vodu spotřebuje…proste si musite dupnout :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
AH
48
22.7.20 12:56

Nezkousela si zjistit co se stalo u příbuznych? Jestli maji vetsi byt a misto pro holku mají, nejlepší by bylo drzet se puvodni dohody ze by holcina u vas prespavala jednou v tydnu.
Jeste bych zkusila zavolat asi na skolu a overit ten intr.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14048
22.7.20 12:59

No tchyni bych řekla, ať si rozhoduje o svém a já taky že rozhoduju o svém. To, že se mladá těší řekla schválně, abyste měli pocit viny. Ale to by měla smůlu. Já bych rozhodně nerušila ložnici proto, že se slečna rozhodla jít z domu…Takže internát nebo ať si poradí…to je na 4 roky domů další osoba ke tvým dětem…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama