Tchýně se pořád uráží

Anonymní
14.8.21 12:38

Tchýně se pořád uráží

…a to i kvůli maličkostem. Prakticky nesnese odpor (je učitelka), třeba něco vypráví, popisuje a někdo třeba jen namítne, že tam nebyla ulice ta, ale jiná, prostě banalita. Ona je schopna vybouchnout, našpulí rty a řekne, že už teda nic říkat nebude, když to víme líp. Že asi už je stará a blbá, že my jsme mladí a všechno víme líp, tak příště ať se na nic neptáme a nechceme pomoct…Nebo popisuje nějaký recept, že tam dává tohle koření, normálně se bavíme a já řeknu, že já tam dávám jiné a ona se urazí a odejde :mrgreen: Když to takhle popisuju, zní to strašně, ale je to tak… A to jde o malý věci, o těch větších ani nemluvím. Tchán je neskutečný podpantoflák, zlatý člověk, ale bojí se ji a ona ho sekýruje jako ve škole, takže neříká nic proti..

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
24414
14.8.21 12:41

Já nevím, ale taky nemám ráda, když neco říkám a někdo mi skáče do řeči :D jako neurazila bych se kvůli blbosti, ale neni to příjemné. Hodně to dělá moje mamka, že pořád někoho přerušuje a doplňuje, aniž by ho nechala domluvit, ona si to neuvědomuje, ale je to strašně otravné :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.8.21 12:43
@Kriss Tina píše:
Já nevím, ale taky nemám ráda, když neco říkám a někdo mi skáče do řeči :D jako neurazila bych se kvůli blbosti, ale neni to příjemné. Hodně to dělá moje mamka, že pořád někoho přerušuje a doplňuje, aniž by ho nechala domluvit, ona si to neuvědomuje, ale je to strašně otravné :mrgreen:

asi jsem se špatně vyjádřila, tam nejde o to, že ji někdo přeruší, jde o to, že někdo k jejímu tématu řekne něco svého, normálně ji opraví, jako to je v diskuzích, třeba: „Jó, tam jsme šli minule, mám dojem, že se to jmenovalo U Hrádku, ne? Anebo se pletu?“ A ona to bere tak, že ji opravujeme a shazujeme její verzi ulice (čehokoliv).

• Citovat
  • Nahlásit
24414
14.8.21 12:44
@Anonymní píše:
asi jsem se špatně vyjádřila, tam nejde o to, že ji někdo přeruší, jde o to, že někdo k jejímu tématu řekne něco svého, normálně ji opraví, jako to je v diskuzích, třeba: „Jó, tam jsme šli minule, mám dojem, že se to jmenovalo U Hrádku, ne? Anebo se pletu?“ A ona to bere tak, že ji opravujeme a shazujeme její verzi ulice (čehokoliv).

Aha to je jiná, ale neuděláš nic no, leda ji neopravovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2129
14.8.21 12:52

Druhého nezměníme, můžeme ale změnit svůj přístup k situaci. Takže, co můžeš udělat ty, aby se tě její chování nedotýkalo? :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34508
14.8.21 12:58
@Anonymní píše: …a to i kvůli maličkostem. Prakticky nesnese odpor (je učitelka), třeba něco vypráví, popisuje a někdo třeba jen namítne, že tam nebyla ulice ta, ale jiná, prostě banalita. Ona je schopna vybouchnout, našpulí rty a řekne, že už teda nic říkat nebude, když to víme líp. Že asi už je stará a blbá, že my jsme mladí a všechno víme líp, tak příště ať se na nic neptáme a nechceme pomoct…Nebo popisuje nějaký recept, že tam dává tohle koření, normálně se bavíme a já řeknu, že já tam dávám jiné a ona se urazí a odejde :mrgreen: Když to takhle popisuju, zní to strašně, ale je to tak… A to jde o malý věci, o těch větších ani nemluvím. Tchán je neskutečný podpantoflák, zlatý člověk, ale bojí se ji a ona ho sekýruje jako ve škole, takže neříká nic proti..

Tak jestli do zavedených receptů dáváš něco, co tam nepatří, tak bych ti to řekla. Ale neurážela bych se. Je zvyklá, že ostatní poslouchají, asi se nezmění. Pokud tě štve, tak minimalizuj návštěvy, nebo se obrň a diskutuj o nezávadných věcech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3299
14.8.21 13:04

Ignorovat. Kdyz se urazi, a rekne, ze uz nic rikat nebude, tak fajn, uz nic nerikej. A nevsimala bych si ji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.8.21 13:16

Ahoj, jestli se chová jako učitelka a uráží se, tak co si jí vzít stranou a zeptat se jí co jí trápí? Třeba nic neřekne, ale některé ženy v určitém věku mají návaly a podobné pro mladší generaci nepochopitelné problémy a třeba se díky tomu chová podrážděně, nebo reaguje nepřiměřeně. Třeba teď bojuje sama se sebou, může mít pocit, že je nepotřebná, že jako žena skončila a proto je háklivá na každou opravu jejího názoru, bývá to problém, že si nevěří, nebo prochází strachem ze stárnutí a může toho být víc s čím má problém.
Nevím jaké máte vztahy, ale když projevíš trochu porozumění, třeba si nechá vysvětlit jak nepříjemné je pro ostatní s ní komunikovat, když si před ní nemůže říct vlastní názor, každý se může mýlit a od toho je komunikace a takhle přicházíte o pohodu a i pro ní to musí být nepříjemné. Ale asi by jí někdo měl říct jak se ostatní cítí když tohle dělá.

• Citovat
  • Nahlásit
9428
14.8.21 15:12

Nejlepsi je jeji urazeni se uplne ignorovat. Treba pochopi, ze ji nebudete foukat ego, protoze poznamku do zakovske vam neda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.8.21 16:18

Ja mam takovyho urazlivyho chlapa, nenadelas nic. :mrgreen:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
18.8.21 20:14

Takhle vztahovačně a urážlivě často reaguje moje mamka (taky učitelka :-) ). Myslím si, že to souvisí s nízkým sebevědomím a neschopností přijmout jakoukoliv kritiku (ani konstruktivní), možná trochu narcistní porucha. O nepříjemných věcech se doma nemluvilo, aby se neurazila, dokud žil taťka, tak ji taky šel dost z cesty, aby se jí nezkřížilo stéblo přes cestu… jak tady zaznělo, těžko ji člověk předělá, ale můžeš ovlivnit svůj pohled na její reakci. Je to taková trochu manipulace (jde do útoku radši hned, aby ji náhodou něco vnitřně neranilo), ale uvnitř je to malá ustrašená holčička. Možná ji v dětství nebrali vážně a tímhle způsobem si dobývá „respekt“.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
21.8.21 23:11

Tchyne se urazi

Zdravim, zajima me Vas nazor. Moje tchyne porad nema cas, proto se vetsinou vidame max 1 do mesice 🙄 Takze syn (1 rok) ji skoro nezna a place kdyz ho tchyne veme do naruci. I kdyz uz se s tchyni potkame tak vetsinou se synovi nevenuje (sedi a povida se s manzelem/nekym jinym). Mne to nevadi je to jeji volba, jeji vztah s vnoucetem. O zadne hlidani nestojim. Ale kdyz syna bere do naruci tak ten zacitna brecet, a ona se mu smeje (jak je roztomily ze place ma nejakou uchylku??) :nevim: tak ho ji seberu a utesim, avsak tchyne vzdy utece pryc a dela urazenou :nevim: Podle ni mam ji ho nechat a odejit pryc aby syn plakal (prej ma se zvykat). Ja stojim za tim, ze by ONAmela zjiskat jeho duveru (aby prestal se ji bat). Co byste poradili? Uz me nebavi ze porad se urazi (kdyz za to v podstate muze sama)

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat